Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2013., 17:59   #81
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ili Jahve, a radi se o Vanzemaljskoj Inteligenciji.Kraj priče.Barem za mene.
Za tebe: pročitaj knjigu od Raela, i tko je JHWH, Elohimi...ovo je tvoje područje

http://hr.rael.org/download.php?list.45

(njihova stranica)
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 18:08   #82
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Nije ništa izbačeno, jer je Luka citirao iz Septuaginte.
A tvoje pitanje zašto nije točno citirano, to bi opet trebao pitati Luku (ili apostola Petra).
Ali, bit će da si ti upućeniji u tu problematiku puno kvalitetnije od njih dvojice...pa nas sve prosvjetli i nauči
Ako je luka citirao LXX onda je super jer i njoj ima JHVH kursiv koje sam ti pokazao, al posto je za tebe krivotvorina JSa ne vredi ti....
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:28   #83
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
jasno mi je da si starozavjetno orijentiran. pitam se kojoj li si se denominaciji pridružio?

osobno se slažem za Isusa da nije ono za što ga KC smatra. svejedno, istinski Isus je bio možda najveća i najčišća manifestacija Božjeg koja je hodala zemljom. šteta što je izvorno učenje iskrivljeno, neke stvari nadodane koje teško da je ikad izrekao, a na razini interpretacije sve odvedeno negdje drugdje...
Nisam ja SZ orijntiran, nego - Biblijski orijentiran.
SZ bez NZ i obrnuto - nije ništa.
SZ je baza - koja ima neke promjene u NZ.

Isus je činio manja čuda od Mojsija - radvajanje mora.
I tako ima još nekih proroka koji su činili veća čuda od Isusa.

Učenje je skrenulo - ali Biblija je ista.
Quote:
ali! starozavjetno učenje, stari Zakon, može se shvatiti kao kontekstualan i teokratski. ubijanje u ime Jahve temeljem počinjenih grijeha, kako bi se narod doveo u red. cilj koji opravdava sredstva. nekad se, naime, stari Zakon shvaćao doslovno. Jahve poručio po Mojsiju, radite to i to. nikakvog pjesništva i stihova u tome, upute su bile jasne izrečene levitskim zakonikom, što činiti s griješnicima
Bog Jahve je djelovao u SZ - strogo!
Eliminacijom.

ALi ljudi se nisu po tome popravili.
Bog vidi da bi trebao pobiti sve ljude, jer su svi ljudi griješni.
Zato dolazi NZ - Bog pušta ljude da čine što čine,
a nudi im spasenje.
Quote:
ti slobodno smatraj i dalje da je to bilo Božje, tvoje pravo
Iskoristit ću svoje pravo - vjerovat ću, što i tebi želim.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 23:08   #84
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Iskoristit ću svoje pravo - vjerovat ću, što i tebi želim.
iza fanatizma uvijek stoji teži griješnik
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 00:52   #85
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Zato jer Jahve definitivno nije bog novog zavjeta i definitivno nije isusov bog. Činjenica. /zatvoriti temu
Jahve jeste Bog novog zaveta,jer je Bog Jedan jedini.paznja na Isusovu molitvu u jovan.17.gl. citaj stih 3.i stih 6.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 01:40   #86
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
Jahve jeste Bog novog zaveta,jer je Bog Jedan jedini.paznja na Isusovu molitvu u jovan.17.gl. citaj stih 3.i stih 6.
Ali to je odvratan, ljubomoran, napastan, osvetoljubiv, nepravedan, brutalan, genocidan lik. Zar je Isus jedno s time?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 10:33   #87
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali to je odvratan, ljubomoran, napastan, osvetoljubiv, nepravedan, brutalan, genocidan lik. Zar je Isus jedno s time?
apsoluytno Jedno. ne prepoznati to,znaci nemati cak vecni zivot. jovan 17.3 i 6.red.paznja!
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 16:32   #88
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
apsoluytno Jedno. ne prepoznati to,znaci nemati cak vecni zivot. jovan 17.3 i 6.red.paznja!
Kako onda Isus govori ljubi svoje neprijatelje, čini dobro onima koji te mrze itd itd ako je jedno s Ljubomornim Krvolokom ?.Jovan 8.42
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 16:42   #89
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
Jahve jeste Bog novog zaveta,jer je Bog Jedan jedini.paznja na Isusovu molitvu u jovan.17.gl. citaj stih 3.i stih 6.
Nema šanse da je. Činjenica. Deal with it.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali to je odvratan, ljubomoran, napastan, osvetoljubiv, nepravedan, brutalan, genocidan lik. Zar je Isus jedno s time?
Upravo tako. Jednostavno N E M A Š A N S E da je taj zamaskirani sotona isusov bog. Bez obzira što piše u toj opasnoj knjizi, svašta piše u njoj, pa i stvari koje se odavno dokazane da su krive.. po tome se odmah može vidjeti da se ne smije samo tako vjerovati u to što piše tamo. Več jednostavno treba razmisliti, mislim da bi večina tako vidjela da je to što sam napisao sasvim očita stvar.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 11:20   #90
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Nema šanse da je. Činjenica. Deal with it.



Upravo tako. Jednostavno N E M A Š A N S E da je taj zamaskirani sotona isusov bog. Bez obzira što piše u toj opasnoj knjizi, svašta piše u njoj, pa i stvari koje se odavno dokazane da su krive.. po tome se odmah može vidjeti da se ne smije samo tako vjerovati u to što piše tamo. Več jednostavno treba razmisliti, mislim da bi večina tako vidjela da je to što sam napisao sasvim očita stvar.
Ako je tako kako ti misliš - za mene i tebe nema nikakove kazne.
Umreš i gotovo.

ALi - ako nisi u pravu - onda oni nepokorni Božjoj riječi,
Bogo mrzci, nevjernici - idu u Vječno Ognjeno Jezero.

Ti sam biraš svoj put.
Ja sam te upozorio - a ti vidi kako ćeš dalje.

ALi nije ti tu mjesto da vrijeđaš nečiju vjeru.
Tebi se isto nebi sviđalo da netko vrijeđa tebe i tvoja uvjerenja,
tvoje svetinje.
Zato pripazi malo na riječnik.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 11:22   #91
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali to je odvratan, ljubomoran, napastan, osvetoljubiv, nepravedan, brutalan, genocidan lik. Zar je Isus jedno s time?
Molim te ne vrijeđaj moga Boga Jahvu.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 12:51   #92
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Molim te ne vrijeđaj moga Boga Jahvu.
The God of the Old Testament...

Vrijeđanje? mi ovdje govorimo o činjenicama o tom tvojem 'bogu'. Nazvao sam ga zamaskiranom sotonom, no to je još i blago rečeno. On je gori od same biblijske sotone. Ako te to vrijeđa.. dobro, kužim zašto bi te to vrijeđalo, ali zaboga.. nemoj ignorirati! ako ti je imalo stalo do istine onda češ si dozvoliti razmisliti i vidjeti šta ti je pred nosom.

Ali na žalost... iz onoga što si gore napisala je vidljivo da ti živiš u strahu od toga da češ završiti u paklu ako ne vjeruješ u ono što biblija veli da se treba vjerovati da bi se spasilo. A i ima tu i krivnje, straha.. pogledaj šta ti to sve radi. Misliš da bi nešto što dolazi od boga radilo takvoga nešto ljudima? držalo ih u strahu, u krivnji za loša djela i očekivanju neke kazne.. razmisli malo.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 18:17   #93
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
The God of the Old Testament...

Vrijeđanje? mi ovdje govorimo o činjenicama o tom tvojem 'bogu'. Nazvao sam ga zamaskiranom sotonom, no to je još i blago rečeno. On je gori od same biblijske sotone. Ako te to vrijeđa.. dobro, kužim zašto bi te to vrijeđalo, ali zaboga.. nemoj ignorirati! ako ti je imalo stalo do istine onda češ si dozvoliti razmisliti i vidjeti šta ti je pred nosom.

Ali na žalost... iz onoga što si gore napisala je vidljivo da ti živiš u strahu od toga da češ završiti u paklu ako ne vjeruješ u ono što biblija veli da se treba vjerovati da bi se spasilo. A i ima tu i krivnje, straha.. pogledaj šta ti to sve radi. Misliš da bi nešto što dolazi od boga radilo takvoga nešto ljudima? držalo ih u strahu, u krivnji za loša djela i očekivanju neke kazne.. razmisli malo.
neki u Bibliji nadju med a vecina otrov.no svako ce od toga sto pojede osetiti sustinu. u Bibliji nema nejasnoca,osim da se neki u nju"prosetaju" kaoslonovi preko nezne povrsine stakla.osnovni je smisao da covek meri svoju tezinu,svoje nerazumnosti po terenu i povrsini i materijalu pokom stupa,da ne bi sosptvenom nerazumnoscu nastradao.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 09:30   #94
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
neki u Bibliji nadju med a vecina otrov.no svako ce od toga sto pojede osetiti sustinu. u Bibliji nema nejasnoca,osim da se neki u nju"prosetaju" kaoslonovi preko nezne povrsine stakla.osnovni je smisao da covek meri svoju tezinu,svoje nerazumnosti po terenu i povrsini i materijalu pokom stupa,da ne bi sosptvenom nerazumnoscu nastradao.
prošetaju? nema nejasnoća?

nekad su temeljem jahvinih direktnih zapovijedi ubijani ljudi i djeca, a danas je to (srećom) relativizirano, pa je na interpretativnoj razini došlo u ignore da je jahve zapovijedio da se radi upravo to

što je najgore, neki i dalje smatraju da je to bilo u redu!
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 17:15   #95
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
nekad su temeljem jahvinih direktnih zapovijedi ubijani ljudi i djeca,
Tko to? Mojsije i Židovi? Ne. To su izmišljotine. Odvratne, sadističke i nemoralne, ali ipak izmišljotine, plasirane kao da je to Bog rekao.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 01:06   #96
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Nema šanse da je. Činjenica. Deal with it.



Upravo tako. Jednostavno N E M A Š A N S E da je taj zamaskirani sotona isusov bog. Bez obzira što piše u toj opasnoj knjizi, svašta piše u njoj, pa i stvari koje se odavno dokazane da su krive.. po tome se odmah može vidjeti da se ne smije samo tako vjerovati u to što piše tamo. Več jednostavno treba razmisliti, mislim da bi večina tako vidjela da je to što sam napisao sasvim očita stvar.
Istu stvar rade i dogmate,djele na crno bjelo.Ti samo uveo novu podjelu.


Što ako recimo Isus ili tko je već bio nebitno je sada je upravo sin nižeg apekta boga iz kojeg je nastao recimo najviši aspekt ili KRUNA?


Dakle slikovito rečeno IZ JEDNA MULJA nastao lijepi cvjetak ili čak SAVRŠENI CVJETAK.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 01:21   #97
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali to je odvratan, ljubomoran, napastan, osvetoljubiv, nepravedan, brutalan, genocidan lik. Zar je Isus jedno s time?
Treba postaviti pitanje gdje je tu čovjek i kakve veze ima s čovjekom .

Opisuje li tu u biti jedan proces nadilaženja nečega da bi postao nešto drugo.

Samo tako od toga ima smisla inače se to pretvori ovaj je ovo ovaj je ono,uzmimo dio protiv druga djela i ubijajmo dosadu.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 09:20   #98
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Istu stvar rade i dogmate,djele na crno bjelo.Ti samo uveo novu podjelu.

Što ako recimo Isus ili tko je već bio nebitno je sada je upravo sin nižeg apekta boga iz kojeg je nastao recimo najviši aspekt ili KRUNA?

Dakle slikovito rečeno IZ JEDNA MULJA nastao lijepi cvjetak ili čak SAVRŠENI CVJETAK.
gledano na taj način, i mi smo sinovi nižih aspekata Boga
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 10:12   #99
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
prošetaju? nema nejasnoća?

nekad su temeljem jahvinih direktnih zapovijedi ubijani ljudi i djeca, a danas je to (srećom) relativizirano, pa je na interpretativnoj razini došlo u ignore da je jahve zapovijedio da se radi upravo to

što je najgore, neki i dalje smatraju da je to bilo u redu!
buni li se neko kad sunce prekomerno zeze ljude ili kako se tvrdi cak stvara rak opekotine,te iska da prestane isto sjati?!
tako i nase poimanje Boga nije merodavno da kazemo kako bolji zakon imamo za unistenje gresnosti kao teske rak rane od Boga Biblije. ja bi pre razmisljao o tome da li cu sam biti kriv istome ,a ne da li je on pravedni sudija.
i u ovom svetu razuman bokser preda mec jacemu,a samo nerazuman ide na jakog dok ga potpuno ne svlada svest i komira. ovde mnogi oce ratovati protiv Boga i to svojom nepravednoscu protiv pravednoga. nasa pravda je kao prljava haljina na zalost. samo sto svinja kad je isperete u djakuziju ipak vise voli svoju kaljugu pa se vrati nazad. jednostavno umisli da joj se u djakuziju ucinila nepravda! kakav apsurd ,zar ne?
zasto vadimo cak sosptveni zub prisilno i lomimo ga iz sopstvene glave,kad nas zestoko do,ludila zaboli,pretec da stvori cak upalu zglobova,manjkavost srca i mogucui tezu bolest,zasto nismo fer,te cinimo nepravdu jadnom zubu u nasoj sopstvenoj glavi?! kako je plitko nase umovanje,zar ner?
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 11:39   #100
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
gledano na taj način, i mi smo sinovi nižih aspekata Boga
Bilo bi jako egocentrično da je evandjelje namjenjeno jednome i veličanju njega pa je po meni sasvim logično da je glavni point u svemu čovjek.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.