Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2013., 20:18   #61
Cool

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
With_one, tvoj odgovor na ono što sam napisao je toliko smiješan, bit će mi zadovoljstvo ti odgovoriti na sve te gluposti. Ali tek večeras, pošto imam obaveza.

Ti meni citiraš riječi apostola Pavla da bi dokazao kako Bog čini nešto novo? Šta je sa tobom? Joj kakve gluposti.

Kršćani nikako da shvate da je apostol Pavle najveći neprijatelj Isusa Hrista i njegove teologije. Ne samo da omalovažava i mijenja zakon, već je kompletno zamijenio koncept spasenja koji je propovjedao Biblijski Isus.
Ti trebaš razlučiti razliku od manipuliranja i argumentiranog dijaloga.

Zasigurno recimo jednom muslimanu koji ima dijalog s kršćaninom bi smetalo da uz argumenta se ubacuje svako malo kako je muhamed prevarant i da je izvrnuo to i to.
To su podle manipulacije.

Ti na sudu kao branitelj ili tužitelj bi bio diskvalificiran jer navodiš ljude na svoje teze a to je zabranjeno.Samo argumentacija i samo argumentacija i ništa više a ljudi ili porota sude i prosuđuje bez da ih itko navodi ili sugerira u kojem pravcu da donose zaključke.
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:06   #62
Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
Ti trebaš razlučiti razliku od manipuliranja i argumentiranog dijaloga.

Zasigurno recimo jednom muslimanu koji ima dijalog s kršćaninom bi smetalo da uz argumenta se ubacuje svako malo kako je muhamed prevarant i da je izvrnuo to i to.
To su podle manipulacije.

Ti na sudu kao branitelj ili tužitelj bi bio diskvalificiran jer navodiš ljude na svoje teze a to je zabranjeno.Samo argumentacija i samo argumentacija i ništa više a ljudi ili porota sude i prosuđuje bez da ih itko navodi ili sugerira u kojem pravcu da donose zaključke.
Upravu si. Reci mi, jesam li još koje pravilo prekršio?
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:14   #63
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Upravu si. Reci mi, jesam li još koje pravilo prekršio?
Ono što sam primetio to sam i napisao.
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:18   #64
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Sreća, pa ti kao musliman možeš objektivno govoriti o Pavlu koji je bio prije obraćenja mučitelj i progonitelj kršćana i prema Bibliji objavio mu se Isus, i cijelo evanđelje mu objavio u srce. Nažalost, nisi u ingerenciji govoriti eto, budući da si u ovoj replici već par nonsensa izrekao.
Ja nisam Musliman, ali ako ti je lakše iznositi svoje frustracije i jačati svoju vjeru stim što ćeš me nazivati Muslimanom, slobodno nastavi.

Zašto ja ne bih mogao govoriti o Pavlu, kad se Kršćani nonstop hvataju Kurana i Muhameda, o čemu pojma nemaju.

Quote:
I zapamti: ako demantiraš one biblijske rečenice koje sam ti iznio - demantiraš Božju riječ. Ako kažeš: to je netko ubacio ili napisao - onda odmah dokazuješ da to za tebe nije Božja riječ, nego od te osobe. Time dokazuješ da ne vjeruješ u Pismo.
Pa i sama Biblija govori o korupciji:

Jeremija 9:9 - "Kako možete reći: "Mudri smo, imamo zakon Gospodnji!" Jest, dobro, ali je to lažju učinila lažljiva pisaljka književnika."

Quote:
No to je samo dokaz da ne vjeruješ u nju, u Božju riječ, tj. samo vjeruješ iz nje u ono što ti odgovara. Kako možeš ijednu riječ iz kompletnog Pisma tako proučavati a da budeš pošten u srcu? Parne rečenice možeš vjerovati, neparne nećeš, ili koja ti se svidi ćeš vjerovati, a druge nećeš. Kakve li ingerencije za proučavanje i iskren razgovor o Pismu. Ali to si ti - polu-vjernik, koji se u srcu pretvara da vjeruje u objavu.
Nemoj se sramotiti. Jedini koji uzimaju "što im odgovara" iz Biblije su Kršćani koji vjeruju da je Isus Bog.

Quote:
Ne brini - ni na jedna tvoja rečenica, unaprijed kažem, neće imati utjecaj. Možda ti je bolje da odustaneš, da ne gubiš vrijeme; zapravo takvim osobama niti nema svrhe odgovarati. Veći dio moga živoga Biblija je dio mene i moj život pripada Gospodinu. Ali gle čuda - ti si musliman.
Možeš pokušati naravno. Ali i sam znaš - nemaš vjere.
Tražiš ju racionalno, poput ateista. Gledaš što želiš vidjeti. Naštimavaš kako ti paše. I dalje ne vjeruješ. Treba li što dalje reći? Nevjernik ide učiti vjernika vjeri.
Prazno propovjedanje.

Quote:
Eto, slobodno pokušaš odgovoriti. Nema tu kruha.

Morati ćeš se pomiriti da je ovo - moja vjera.

Božji ti blagoslov.
Ja tebe ne želim promijeniti. Samo ti pokazujem koliko ti je šuplja vjera. Uskoro slijedi odgovor na sve ono što si napisao. Pa uživaj.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.04.2013., 23:01   #65
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Kontradikcije su onima bez vjere i koji nisu primili Duha Svetoga pa ne mogu razumjeti Istinu. Tko želi, naći će i u Kur'anu ili u maloj bez greške pjesmici od Tina Ujevića kontradikciju.
Nećeš dakle; racionalnošću doći do odgovora u Bibliju a vidim da to pokušavaš - ti nemaš vjere; prema tome dakle, bez vjere Pismo ti je nedokučivo; kao i bilo kojem drugom muslimanu koji svjesno negira o Bibliji znajući da nešto stoji tamo što on ne voli.
Prazno propovjedanje bez bilo kakve argumentacije. Bog bira koga će spasiti, i samo ti "izabrani" ljudi mogu Bibliju shvatiti.

Quote:
Bog ne može činiti novo?
Šta znači činiti novo? Sasvim si nejasan. Sigurno da može činiti "novo", ali ono što je najbitnije za čovjeka i spasenje neće mijenjati, jer:

Jakovljeva Poslanica 1:7 - "Svaki dobri dar i svaki savršeni poklon odozgo je, silazeći od Oca svjetlosti, u kojega nema promjene ni sjene mijene."

Malahija 3:6 - "Jer ja, Jahve, ne mijenjam se, a vi se, sinovi Jakovljevi, mijenjate bez prestanka!"


Quote:
Nešto "novo" za tebe:

Rim 7, 6
sada pak umrijevši onomu što nas je sputavalo, riješeni smo Zakona te služimo u novosti Duha, a ne u stareži slova.

Rim 8, 3
Uistinu, što je bilo nemoguće Zakonu, jer je zbog tijela onemoćao, Bog je učinio: poslavši Sina svoga u obličju grešnoga tijela i s obzirom na grijeh, osudi grijeh u tijelu

Heb 7, 12
Doista kad se mijenja svećeništvo, nužno se mijenja i Zakon.

Heb 7, 16
postao je svećenikom ne po Zakonu tjelesne uredbe, nego snagom neuništiva života.

Heb 7, 19
jer Zakon nije ništa priveo k savršenstvu - a uvodi se bolja nada, po kojoj se približujemo Bogu.

Otk 21, 5
Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite."
To samo govori o nekompatibilnosti Pavla sa Isusovom teologijom:

Matej 5

17 Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.

18 Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.

19 Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu nebeskom.


A kako dobiti vječni život? Evo kako:

Luka 10:25-26

25 I gle, neki zakonoznanac usta i, da ga iskuša, upita: "Učitelju, što mi je činiti da život vječni baštinim?"

26 A on mu reče: "U Zakonu što piše? Kako čitaš?"

27 Odgovori mu onaj: "Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!"

28 Reče mu na to Isus: "Pravo si odgovorio. To čini i živjet ćeš."


Jasno je da Pavle omalovažava zakon.

Quote:
Bog Živi, čini, djeluje. To je "Prava vjera". Prema tome "nešto novo" je dio Božjeg plana, koji te može i ne mora uslišati kad mu se moliš. "Nešto novo", čak i u smislu zakona - ali ne zato jer nije bio dobar, nego jer nije davao rezultata - je načinjen da se nevjerni ljudi na drugi način prikupe k njemu; iako su se mogli i preko prvog zakona; da su ga slijedili.
Nemoj propovjedati, jer nema efekta. Drži se diskusije i argumenata, ako ih imaš. Evo koliko je pouzdan apostol Pavle, kada je u pitanju njegov susret sa Isusom:

Djela 9:7 - "A ljudi, što su putovali s njim, stajali su začuđeni, jer su doduše razabirali zvuk glasa, ali nijesu vidjeli nikoga."

Djela 22:9 - "I koji su bili s menom, vidješe doduše svjetlost, ali ne čuše glas onoga, koji mi je govorio."




Quote:
Čini se da ti ne poznaješ elementarno značenje riječi "prezren", a ono opisuje poniženog i očajnog čovjeka, potresenog; a prije svega njegovo duševno stanje i stranje u srcu; a Isus je detaljno takav opisan u Ivanovom evanđelju (Iv 12, 27, Mt 26, 38, Mt 8, 20).
Ajmo dalje.
Molim te nemoj izvrtati riječi kao da to nešto mijenja.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Prezir

Quote:
Lažeš. Izaija jasno svjedoči ubijen:

Izaija 53,
8Silom ga se i sudom riješiše; tko se brine za njegovu sudbinu? Da, iz zemlje živih ukloniše njega, za grijehe naroda njegova nasmrt ga izbiše.
Kao prvo, RANJEN za grijehe DOSLOVICE piše u stihu koji sam ja citirao, a to je Izajia 53:5. Nisi ni pogledao šta sam citirao. Ako je samo ranjen za grijehe, kako će istovremeno biti ubijen za grijehe? Izaija 53:8 govori da mu namijenili smrt, a ne da su ga ubili. Moraš se pomiriti s tim da nema proročanstva o Isusovom raspeću i uskrsnući. Evo jedan izazov za tebe i svakog Kršćana koji tvrdi što ti tvrdiš:

Luka 24:46 - "I nastavi: "Tako stoji pisano: Krist mora trpjeti i treći dan uskrsnuti od mrtvih."

Prozivam te da mi nađeš gdje to u Starom Zavjetu "stoji pisano" da će Krist treći dan uskrsnuti od mrtvih! Sretno!

Quote:
Ne. Isus nije otvarao usta na sudu, a Izaija 53, 7 ti ne govori da usta nije ne-otvarao na križu ili ih je držao zatvorenima za vrijeme patnje. Dok evanđelja upravo pokazuju gdje ih to nije otvarao - za vrijeme suda. Davida je citirao na križu.
Ovo je već demantovao forumaš Mališute, tako da nema potrebe da nešto govorim. I dok su ga tukli je otvorio usta, kao i na krstu. Ti jednostavno ne želiš prihvatiti da ovdje nije riječ o Isusu.

Quote:
Opet svjesna laž ili govor iz neznanja. Isus je prihvatio Očevu volju, jer u nastavku te rečenice slijedi ono što si ti, propustio napomenuti:
Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti (Mt 26, 39)
Isus je svjestan da je Božija volja iznad njegove, zato jer Isus nije Bog:

Ivan 5:30 - "Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe. Sudim, kako čujem. Moj je sud pravedan; jer ne tražim volje svoje, nego volju onoga, koji me je poslao."

Sasvim je razumno da na kraju kaže "neka bude kako ti hoćeš". Međutim je skroz besmisleno tvrditi da nije htio drugačiju sudbinu, jer ga je na koljenima molio da promjeni odluku! Dakle nije želio da se to desi, jer se jasno vidi kako moli na koljenima za promjenu. Vrlo jednostavno za shvatiti.

Quote:
Evanđelja te demantiraju, Isus je položen u grob. Nije ti to Kur'an, nego Biblija:

Lk 23, 55
A pratile to žene koje su s Isusom došle iz Galileje: motrile grob i kako je položeno tijelo njegovo.

I u završecima evanđelja je detaljno opisivana njegova smrt, gdje mu je bio grob (znalo se je gdje je), uskrsnuće, jelo nakon uskrsnuća i ostala čuda; i uzašašće.
Zar ti je toliki problem pročitati šta sam napisao? Dok su Rimljani zakopavali svoje mrtve u podzemnim grobnicama ili katakombama, Isusov grob je usklađen prema židovskoj vjeri i običajima. Drugi prevodi Izaija 53:9:

Isaiah 53:9 (New Living Translation)
9 He had done no wrong and had never deceived anyone. But he was buried like a criminal; he was put in a rich man’s grave.

Isaiah 53:9 (Contemporary English Version)
9 He wasn't dishonest or violent, but he was buried in a tomb of cruel and rich people.

Činjenica je da nije zakopan pod zemljom, i stoga Izajia 53:9 ne govori o Isusu. Još pitanja: Gdje u Izaija piše da je taj neko razapet na križu, ili da će uskrsnuti nakon tri dana?

Quote:
Bezumlje onih koji ne vjeruju. Kako će živjeti? Za sve vijeke vijekova. Pogledaj konstrukciju rečenice: "žrtvuje li život život":
Prazno propovjedanje. Mani se toga, ne troši tastaturu.

Quote:
Iz 53, 10
Al' se Jahvi svidje da ga pritisne bolima. Žrtvuje li život svoj za naknadnicu, vidjet će potomstvo, produžit' sebi dane i Jahvina će se volja po njemu ispuniti

Dakle radi se o nekome tko će žrtvovati/dati svoj život. Kako mrtav može baštiniti? Na zemlji; ili negdje drugdje?
Sjeti se dakle da je 2 retka prije opisan kao onaj koji će biti nasmrt ubijen. Logika je divna stvar - za otvorena srca naravno. Proizlazi dakle: Isus je taj koji je žrtvovao svoj život, a potomstvo će vidjeti na Nebu, jer Isus je kralj neba; i on je lice nebeskog Oca; tko je vidio Isusa, vidio je i Oca. Očeva su pak Djeca; a Otac je sve u ruke predao Sinu (Mt 11, 27).
Tvoja logika je šuplja, jer vidjeti Sina "kao" Oca nije isto što i vidjeti Oca...

1. Timoteja 6:16 – "Koji jedini ima besmrtnost i prebiva u svjetlosti, kojoj se ne može pristupiti; kojega nitko od ljudi nije vidio, a niti može vidjeti; kojemu čast i vlast vječna! Amen."

1. Ivanova 4:12 – "Boga nije nikad nitko vidio. Ako ljubimo jedan drugoga, Bog ostaje u nama, i ljubav je njegova savršena u nama."

Ivan 5:37 - "Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeli."


Quote:
Ne, to je moja vjera, Bibliju čitam bez da mi itko kaže kako da ju čitam. Vjerovao sam tako i bez nauka Crkve i kada nisam poznavao sva tumačenja Crkve; a sa njima sam se samo jednodušno složio.
Tebe je Crkva ubjedila da je Isus Bog, i da postoji Bog koji je dio Trojstva. Ni jedno ni drugo nije učeno u Bibliji.

Quote:
S druge strane, ti vidio zbog muslimanskog krivovjerja sam sebe uvjeravaš u svoje "istine".
Ja nisam Musliman, ponavljam. Ali eto, ako te čini sretnim, slobodno nastavi. Možda misliš da na taj način jačaš svoje argumente.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 23:01   #66
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Izaija je jasno opisivao "pripravite put Gospodinu" kao proročanstvo da Ivanu, onomu koji će tom Živom bogu koji će koračati zemljom "poravnati staze". U Iv 1, 1 Riječ (Isus) je Bog, i Iv 1,14 jasno se vidi da ta Riječ (Bog) tijelom postaje. To je Isus. Da želiš to vidjeti, vidio bi. Ali ne želiš.
Ponavljam ko je jedini Bog u Bibliji:

Izaija 43:11 – "Ja, jedino ja jesam Jahve, osim mene nema spasitelja."

Izaija 45:5 – "Ja sam Gospod, nema drugoga, nema drugoga boga osim mene. Opasat ću te, iako me ne poznaš."

Izaija 45:6 – "Da se spozna od istoka sunca i od zapada njegova, da osim mene nema boga. Ja sam Gospod i nema drugoga."

Izaija 45:21 – "Predložite, iznesite, neka se vijeća zajedno: "Tko je to od starine rekao, tko je javio još onda? Nijesam li ja to to bio, Gospod? Nema osim mene boga, osim mene nema boga pravednoga i spasitelja."

Izaija 45:22 – "Ovamo se k meni okrenite, dajte se spasiti, svi krajevi zemaljski, jer sam ja Bog, i drugi nitko."


A sinovi Božiji:

Jeremija 31:9 – "Ići će plačući, i s molitvama ću ih dovesti natrag; vodiću ih pokraj potoka pravim putem, na kome se neće spoticati; jer sam Otac Izrailju, i Jefrem je prvenac moj."

Izlazak 4:22 – "A ti ćeš reći Faraonu: Ovako kaže Gospod: Izrailj je sin moj, prvenac moj."

Psalmi 2:7 – "Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih."

Psalmi 82:6 – "Rekoh: Bogovi ste, i sinovi Višnjeg svi."


Quote:
Ako ti tako kažeš; iako vidimo ni ti to ne znaš: Mt 24, 36
U čemu je problem?

Mark 13:32 - "A onaj dan i onaj čas ne zna nitko, ni anđeli na nebu ni Sin, nego samo Otac."

Quote:
Kaže se tanjuru.
Ja govorim srpsko-hrvatski, i za mene će ostati tanjir dok ne umrem.

Quote:
Ja Bibliju govorim čistog srca.
A ti ju proučavaš vidimo kao; musliman.
Ti Bibliju shvaćaš onako kako ti je nametnula crkva i propovjednici.

Ja Bibliju shvaćam koristeći logiku i zdrav razum.

Quote:
Kao kršćaninu, potpuno su mi bezznačajni svi ovakvi navodi. To su tebi "problemi", ne i meni.
Sigurno.

Quote:
Srdačan pozdrav i Božji blagoslov
I tebi isto sve najbolje! Posebno ti svu sreću želim u traganju za onim proročanstvom gdje će Isus uskrsnuti na treći dan (Luka 24:46).
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 06:57   #67
Žrtva Isusa Krista jedina je mogućnost ljudskog spasenja. Čovjeku nema spasa ako se Bog za nas pobrinuo nije... To je posljednji čin Božje ljubavi čovjeku. Na križu, ljudsko tijelo i Njegova ljubav razapeti za nas... Što kažeš efendijo Povloviću...ubuduće gospodine dominik, pa će ti gospodinom biti uzvraćeno...ope' ti poruke šalješ. A opće uobražen nisi.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.04.2013., 14:47   #68
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Žrtva Isusa Krista jedina je mogućnost ljudskog spasenja.
Čista glupost. Ovo Jahve nigdje ne spominje kao soluciju niti da je neophodno da "spašava svijet" na ovaj način. Izmišljotinja apostola Pavla, i naravno crkve. Kopirali su starije religije i dodali neke minimalne modifikacije. Cilj svega toga je da te opusti totalno, odnosno da te duhovno razoruža, tako da misliš da je neko preuzeo sve grijehe svijeta na sebe, i da se ne moraš truditi za bilo što. Zašto bi se trudio, kad ti je raj zagarantovan? Vrlo jeftino, i providno.

Nego reci mi, zašto Isus spominje proročanstvo koje ne postoji:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=776132

Sretno u potrazi.

Quote:
Čovjeku nema spasa ako se Bog za nas pobrinuo nije... To je posljednji čin Božje ljubavi čovjeku.
Jahve jasno kaže da je jedini spasitelj, i da nema drugog osim njega. Isus je Bog, pa evo jedna demonstracija ljubavi prema čovjeku:

Ponovljeni Zakon 20:13-14 - "Kad ti ga preda u ruke Gospod, Bog tvoj, onda pobij sve muško u njemu oštricom mača! Ali žene i djecu i stoku i s, što se inače nalazi u gradu, sav plijen, uzmi za sebe! Možeš slobodno raspolagati plijenom svojih neprijatelja, što ti ga dade Gospod, Bog tvoj."

Brojevi 31:7-19 - "I pođoše u boj proti Midjanaca, kako je bio Gospod zapovjedio Mojsiju, i pobiše sve muške osobe....Uzeše sve roblje i sav plijen, ljude i stoku....A Mojsije se razgnjevi na vojskovođe, na tisućnike i stotnike, koji se vratiše s vojske. Reče im Mojsije: A što ostaviste na životu sve žene? Upravo one bile su, koje na savjet Balaamov zavedoše sinove Izraelove, da otpanu od Gospoda zbog Peora, te dođe pomor na zajednicu Gospodnju. Zato sada pobijte svu djecu mušku i sve žene udate. A sve mlade djevojke, koje još nijesu udate, ostavite za sebe na životu."


Jao koja ljubav. Pa dobro, u jednu ruku si upravu, jer mogao je Gospod narediti da se i neudate žene pobiju, jel tako?

Quote:
Na križu, ljudsko tijelo i Njegova ljubav razapeti za nas... Što kažeš efendijo Povloviću...
Kažem da je prazno propovjedanje bez bilo kakve argumentacije. Ja sam napisao toliko toga samo u ovoj temi, a tvoj jedini odgovor je Bog se pobrinuo za nas.

Isus nije Bog niti će ikada biti, a on je jasno dao upute za vječni život koje nemaju veze sa ovim što si ti sada napisao. Pročitaj opet onaj citat iz ev. po Luci, pa mi pričaj o "križu, trojstvu, ljudskom tijelu, i žrtvovanju".

Quote:
ubuduće gospodine dominik, pa će ti gospodinom biti uzvraćeno...ope' ti poruke šalješ. A opće uobražen nisi.
Uobražen jesam, moram priznati. Ali poslao sam ti poruku jer mi treba tvoja pomoć. Nemogu da nađem proročanstvo o kojem Isus govori, gdje je zapisano kako će umrijeti i uskrsnuti na treći dan.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:54   #69
Da mora trpjeti:
Ps.22,1-21; Iz.53,1-8

Da će treći dan uskrsnuti:
Ps.16,10 ; Jon.1,17 ; Hoš.6,2
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:07   #70
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Da mora trpjeti:
Ps.22,1-21; Iz.53,1-8

Da će treći dan uskrsnuti:
Ps.16,10 ; Jon.1,17 ; Hoš.6,2
Ovo nema veze sa vezom.

Molim te, postavi to što si rekao u temu gdje pripada: https://www.forum.hr/showthread.php?t=776132

Pa da tamo nastavimo diskusiju. Ne želim ovdje stvarati off-topic.
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 20:50   #71
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Ja nisam Musliman, ali ako ti je lakše iznositi svoje frustracije i jačati svoju vjeru stim što ćeš me nazivati Muslimanom, slobodno nastavi.

Zašto ja ne bih mogao govoriti o Pavlu, kad se Kršćani nonstop hvataju Kurana i Muhameda, o čemu pojma nemaju.


Pa i sama Biblija govori o korupciji:

Jeremija 9:9 - "Kako možete reći: "Mudri smo, imamo zakon Gospodnji!" Jest, dobro, ali je to lažju učinila lažljiva pisaljka književnika."


Nemoj se sramotiti. Jedini koji uzimaju "što im odgovara" iz Biblije su Kršćani koji vjeruju da je Isus Bog.


Prazno propovjedanje.


Ja tebe ne želim promijeniti. Samo ti pokazujem koliko ti je šuplja vjera. Uskoro slijedi odgovor na sve ono što si napisao. Pa uživaj.
Ajme meni koliki odgovori a za ništa.
Bit ću kratak (oprosti, neda mi se na fanatične selektivne čitače Pisma gubiti vrijeme - pa ti u tome dalje želim sreću).

Moja vjera ne brini, nije šuplja. Naprotiv, moja vjera je jaka i natopljena molitvama i Pismom i u srcu nosim Gospodina. A tebi se ne sviđa što ja vjerujem, i tebi to nema smisla - pa je tebi dakle šuplja, kako kažeš. Ti dakle imaš problema. Kako to da me ne možeš demantirati? Tebe peče što ja vjerujem u što vjerujem. A opet, ne možeš mi to dokazati drugačije.

U tome ti se nalzai i odgovor na gore postavljenu konstantaciju. Dokazao sam da si lagao sa Pismima o Izaiji, prema tome namjernim selektivnim čitačima ne treba uopće objašnjavati išta, budući da se sami osuđuju na propast.

P.s. to što je Jeremija rekao promotri opet, pa pročitaj istu rečenicu da li je govorio o Bibliji (nećeš nigdje naći spomen Pisma), ili se misli na neki drugi zakon (slično kao što je Isus govorio o uredbama ljudskim). Ti navijaš za jedno - pa prema tome slobodan si iskonstruirati si kako ti god odgovara. Nema problema no vidiš - na mene to ne utječe, budući da znam Pismo dobro.

Eto toliko o objektivnom "nevjerniku" - hvala ti na tvom "trudu".

Zadnje uređivanje with_one : 18.04.2013. at 20:56.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 21:39   #72
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Prazno propovjedanje bez bilo kakve argumentacije. Bog bira koga će spasiti, i samo ti "izabrani" ljudi mogu Bibliju shvatiti.
Ti se smiješ, ali Riječ Duha, sa tim Duhom se jedino i može razumjeti. No na tvoju žalost, tebi neshvatljivo.

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Šta znači činiti novo?
Bog se baš nikada ne mijenja, ali mijenja svoje postupke. To ti je jedna velika razlika i o tome ti govorim. Eto, prije 3000 godina nije bilo fizički Isusa. Dakle kasnije je Bog učinio nešto. Novost. Kad se netko moli i Bog mu oprosti, Bog čini - oprašta. Opet postupak, djelo - novost. Bog je živ, dok ga tvoja osobna teologija koja meni ama baš ništa ne znači čini mrtvim. Moraš si čitati dakle 100 puta ako treba kako to da ipak Bog kaže u Otkrivenju "činim novo".

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Sasvim si nejasan.
Čitaj Pismo pa će ti biti otprve jasno zašto to tamo stoji.

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Malahija 3:6 - "Jer ja, Jahve, ne mijenjam se, a vi se, sinovi Jakovljevi, mijenjate bez prestanka!"[/B]
Ja ti nijednu rečenicu iz pitanje ne demantiram. Niti sam spomenuo igdje da se Jahve mijenja. One ne. On mijenja svoje načine, postupke pa i kako će se otkupljenje preko zakona (novih, gle čuda) odigrati. To ti je ono što piše u poslanici Hebrejima:

Heb 7, 19
jer Zakon nije ništa priveo k savršenstvu - a uvodi se bolja nada, po kojoj se približujemo Bogu.

To, kada netko negira nešto iz Biblije jer ne razumije ili smatra da se Isus nije objavio Pavlu se zove polu-vjernik a prava riječ je nevjernik koji se pretvara da je vjernik. Ako demantiraš to, demantiraš Pismo. A budući da je tako, nema smisla nevjerniku objašnjavati išta. Isus je došao i ispunio zakon, ali ti nisi razumio da ga je on ispunio bez grijeha, i da zakon ostaje i dalje, samo je uređen na nov način. Tako da preskačem ostale dijelove jer eto - nema ti "podloge" teorija. Razmisli si kome to želiš prodati.


Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
53:8 govori da mu namijenili smrt, a ne da su ga ubili.
Lažeš prijatelju:
Iz 53,8
Silom ga se i sudom riješiše; tko se brine za njegovu sudbinu? Da, iz zemlje živih ukloniše njega, za grijehe naroda njegova nasmrt ga izbiše.

Sad si moraš razmisliti: koja je poanta tvoga laganja? Jer ja vidim točno, i po tvom tonu, i po tvom polu-vjerovanju u Pismo, da ti lutaš duhovno i ne znaš ni sam u što vjeruješ. Jednomjesečno proučavanje Pisma ne otkriva baš puno, a čovjek može pomisliti da je svetu kravu za rep potegnuo.
Zar ti nebi bilo mudrije, kad se dičiš tolikom racionalnošću, da iskreno odgovoriš, i k tome racionalno?
Ali tu je naravno problem onda - što ti teorija pada u vodu. Tako da te ne krivim. Samo si zbroji koji je nakraju - efekt, i kome ćeš prodati tu priču temeljenu na namjernim manipulacijama i lažima.

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Prozivam te da mi nađeš gdje to u Starom Zavjetu "stoji pisano" da će Krist treći dan uskrsnuti od mrtvih! Sretno!
Piše da će umrijeti i dati život; a kad je Isus to govorio ne znači da je doslovno sve mislio od riječi do riječi kako će pisati, već je mogao misliti i na preneseno značenje; ili dapače na skriveno - što nitko nije možda isčitao dobro iz Starog zavjeta. Također; Isus to ustvrđuje i po rečenicam da će biti 3 dana u srcu zemlje. Vidiš - i tadašnji učenici nisu znali da mora umrijeti treći dan; to također piše. Kao i da je Ivan Ilija što ima doći. Sve to za mene kao kršćanina nikakav problem - za tebe kao polu-vjernika - velik problem vidim.

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Isaiah 53:9 (New Living Translation)
9 He had done no wrong and had never deceived anyone. But he was buried like a criminal; he was put in a rich man’s grave.
Ali treba imati otvorene oči za ovakvo nešto, što ti ne mora biti ni zapisano direktno (kao ni da je Isus rekao "ja sam vidovit" a svejedno je rekao život Samarijanke):

Mt 27,57
Uvečer dođe neki bogat čovjek iz Arimateje, imenom Josip, koji i sam bijaše učenik Isusov. 58On pristupi Pilatu i zaiska tijelo Isusovo. Tada Pilat zapovjedi da mu se dadne. 59Josip uze tijelo, povi ga u čisto platno 60i položi u svoj novi grob koji bijaše isklesao u stijeni. Dokotrlja velik kamen na grobna vrata i otiđe.

Eto; bogat čovjek zajedno sa Nikodemom koji je bio učitelj(dakle također imućniji) su se pobrinuli da Isus bude dostojno i časno pokopan - što se da isčitati; i opet Isus ispunjava Izaiju.

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
1. Ivanova 4:12 – "Boga nije nikad nitko vidio. Ako ljubimo jedan drugoga, Bog ostaje u nama, i ljubav je njegova savršena u nama."
Poptuno se skažem vidiš sa gore navedenom konstatacijom (kao i svakom rečenicom Biblije uostalom). kao i ovom, koju ćeš ti dobiti poriva ne sumnjam, komentirati da opravdaš svoju nevjeru:
Iv 1, 18
Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani.

Za razliku od tebe ovo gore navedeno - nemam potrebe komentirati.

Kao ni ovo, gdje Isus Tomi direktno u razgovoru potvrđuje da je Gospodin i Bog:

Ivan 20, 28Odgovori mu Toma: "Gospodin moj i Bog moj!" 29Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!"

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Tebe je Crkva ubjedila da je Isus Bog, i da postoji Bog koji je dio Trojstva. Ni jedno ni drugo nije učeno u Bibliji.
Ne. Bibliju sam zavolio preko protestanata. No tek kad sam dublje ušao u teologiju shvatio sam da se ne slažem sa njima, nego u katoličkoj Crkvi pronalazim puninu teološke istine. Tebi neshvatljivo - tvoj problem. Nitko u mojoj obitelji ne ide u Crkvu osim mene. Nisam tradicionalni katolik a Biblijom se hranim bez da mi itko govori što da o njoj mislim; i svejedno istinu pronalazim u Crkvi i Mateju 16,18. Moraš još puno duhovnih žganaca pojesti očito. Postoji i o Isusovom božanstvu i trojstvu, a samo mala direktna 2 citata sam ti i danas iznio. Nemam ih potrebe komentirati, ali osoba poput tebe će itekako morati svojim riječima "objasniti" neupućenima što se tu zbilja mislilo, nema tu dileme. Ja ponavljam - ne moram komentirati te citate - i potpuno ih prihvaćam.

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Ja Bibliju shvaćam koristeći logiku i zdrav razum.
Upravo to i je tvoj problem - jer Biblija se proučava očima vjere, a ateist i nevjernik gleda na nju racionalno i logički pokušava objasniti njezine dubine. Ti ispadaš kao oni. No da ju gledaš očima vjere, vidio bi i racionalno i logički (jer kako netko želi gledati; crno ili svjetlo, tako gleda) - ali tebi jedan drugi duh sad neda da ti to gledaš. Ja se potpuno i logički i racionalno vidiš slažem sa svemu što piše u Bibliji i svaku točku i zarez i riječ promatram iz svih kuteva jer sam analitična osoba - i svejedno vidiš mi tvoja priča ne drži vodu - ali za to je potrebno otvoreno srce - i dar Božji; a to je vjera. Vjera se ne može objasniti, i tek sa njome se vide skrivene dubine Istine i svo blago Pisma. Ja ti želim vjeru u tvom životu.

Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Ja nisam Musliman, ponavljam. Ali eto, ako te čini sretnim, slobodno nastavi. Možda misliš da na taj način jačaš svoje argumente.
Jehovac, musliman, neki drugi sektaš - sasvim svejedno. Ako misliš da imaš bolje argumente, onda je to dobro za tebe - učvrstilo je tvoju "jaku" vjeru. S tobom sam završio, meni ti je najiskrenije ovo gubljenje vremena jer ponavljam - ovo (meni) nema nikakve podloge što pričaš. Objasnio sam gore i zašto.

Lijep ti pozdrav i Božji blagoslov.
Sretno u pročavanju Pisma!

Zadnje uređivanje with_one : 18.04.2013. at 22:01.
with_one is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.04.2013., 01:30   #73
Dragi moj with_one, drago mi je vidjeti da si ignorirao najmanje 70% onoga što sam napisao. Čisto sumnjam da je to slučajno.

No, sasvim je očekivano, jer ipak, ono što ja pišem je uvijek žestoko, i treba znati odgovoriti na to. Da te podsjetim na moje postove upućene tebi:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...4&postcount=74

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...3&postcount=75

Mogu svi da vide ono što sam napisao, i tvoju isječenu verziju na koju si odgovorio. Nije samo da si izbacio skoro svaki citat koji sam postavio, već i moje pitanje (i citate) vezano za apostola Pavla i njegovog sastanka sa "Isusom." Da negovorim o ostalim stvarima koje si samo slučajno preskočio.

Ja sam tebi odgovorio na sve što si napisao, a ti nisi u stanju da uradiš isto. Kada budeš spreman da kompletno citiraš ono što govorim, i da odgovoriš na sve kao i ja, onda možemo razgovarati. Ali isječi moj post na takav način, odgovarati samo na ono što ti se čini da je "lakše", i onda prosipati neku superiornost, to kod mene ne pali.

Sa tim gestom si pokazao da o Bibliji zapravo nemaš mnogo znanja, ali to sam već i znao. Kad budeš spreman da razgovaraš normalno i iskreno, javi se.

Povlović
Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 17:26   #74
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Dragi moj with_one, drago mi je vidjeti da si ignorirao najmanje 70% onoga što sam napisao. Čisto sumnjam da je to slučajno.

No, sasvim je očekivano, jer ipak, ono što ja pišem je uvijek žestoko, i treba znati odgovoriti na to. Da te podsjetim na moje postove upućene tebi:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...4&postcount=74

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...3&postcount=75

Mogu svi da vide ono što sam napisao, i tvoju isječenu verziju na koju si odgovorio. Nije samo da si izbacio skoro svaki citat koji sam postavio, već i moje pitanje (i citate) vezano za apostola Pavla i njegovog sastanka sa "Isusom." Da negovorim o ostalim stvarima koje si samo slučajno preskočio.

Ja sam tebi odgovorio na sve što si napisao, a ti nisi u stanju da uradiš isto. Kada budeš spreman da kompletno citiraš ono što govorim, i da odgovoriš na sve kao i ja, onda možemo razgovarati. Ali isječi moj post na takav način, odgovarati samo na ono što ti se čini da je "lakše", i onda prosipati neku superiornost, to kod mene ne pali.

Sa tim gestom si pokazao da o Bibliji zapravo nemaš mnogo znanja, ali to sam već i znao. Kad budeš spreman da razgovaraš normalno i iskreno, javi se.

Povlović
Povloviću, sa zadovoljstvom ih neću niti otvarati tvoje linkove.

I jako me dira kad mi onaj koji svjesno iskrivljuje što piše u Bibliji, govori o tuđem poznavanju iste. To me sad toliko boli, da ne znam što bih (šalim se, naravno). Moraš si razmisliti koji ti je cilj kad tako nastupaš, i jel ti pametnije iskreno proučavati Pismo i tom metodom pokušati.

Ali samo jedna mala rečenica za tebe, koji nastojiš racionalno shvatiti Pismo, a bez dara vjere:

"Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?" (Iv 6, 52)

I tadašnji vjernici vidiš - koji su vjerovali u Jednoga Boga, su bili baš poput tebe - racionalno su pokušavali vidjeti nešto očima, za što su bile potrebne oči vjere, a oni je nisu imali.

Ja ti želim vjeru, pa ćeš uvidjeti i ono što sada ne vidiš.

God bless
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 18:58   #75
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Ali ono što je još bitnije od svega ovoga je slijedeće. Kažu moraš vjerovati da je Isus umro za grijehe da bi bio spašen i ušrao u raj. Istina je da to ne tvrde svi, jer se ovdje dosta razlikuju Katolici i Protestanti, ali ipak bi se većina Kršćana složila da se Isus Hrist mora prihvatiti kao spasitelj. Pa pitam se kakva je to žrtva koja ovisi o mom vjerovanju? Jeli ta smrt Isusova pokrila moje grijehe ili nije? Žrtva čije se dejstvo uključi ili isključi oviseći o nečijem vjerovanju u nju jednostavno nije žrtva. Takva žrtva ne postoji. Ako je Isus umro ja moje grijehe, a ja ću otići u pakao ako u to nevjerujem, onda je logički i Biblijski nemoguće da je ta žrtva pokrila te grijehe. Jer ako odem u pakao, zbog čega sam otišao u pakao, ako su moji grijesi iskupljeni? A opet ako tvrdimo da će svako biti spašen, zašto je onda toliko truda uloženo u misionarenje?
Na više mjesta u Bibliji ti piše da je ONIMA KOJI GA PRIHVATE Isus dao moć da postanu djeca Božja, dakle ima uvjet. Prihvatio si Ga = vjeruješ u Njega = svi grijesi ti se praštaju, nema grijeha nevjere Neš mi ti logičke smicalice
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 14:22   #76
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Na više mjesta u Bibliji ti piše da je ONIMA KOJI GA PRIHVATE Isus dao moć da postanu djeca Božja, dakle ima uvjet. Prihvatio si Ga = vjeruješ u Njega = svi grijesi ti se praštaju, nema grijeha nevjere Neš mi ti logičke smicalice
Baš ko i ove tvoje, neš ti smicalica poznavatelja Biblije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 18:24   #77
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Žrtva Isusa Krista jedina je mogućnost ljudskog spasenja. Čovjeku nema spasa ako se Bog za nas pobrinuo nije... To je posljednji čin Božje ljubavi čovjeku. Na križu, ljudsko tijelo i Njegova ljubav razapeti za nas... Što kažeš efendijo Povloviću...ubuduće gospodine dominik, pa će ti gospodinom biti uzvraćeno...ope' ti poruke šalješ. A opće uobražen nisi.
Zašto od ljubavi raditi extrem ili ortodoksiju tipa ili si s menom ili si protiv?

To nema veze s ljubavi to je ultimatum.

Ali treba uzeti u obzir i kontekst doba i kome je to poruka bila i zašto.
Problem je što se jedna poruka upućena određenom puku prenijela kao poruka svim i svim dobima a jasno kaže da je došao samo sinovima Izraela a ne drugima i da je samo bolesnima a ne zdravima došao.

Dakle ako je bilo onda zdravih prije nego je došao onda tvoja teza kako je Isus jedini način spasenja pada u vodu jer sam Isus u evandjelju je pobija.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 21:57   #78
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Zašto od ljubavi raditi extrem ili ortodoksiju tipa ili si s menom ili si protiv?

To nema veze s ljubavi to je ultimatum.

Ali treba uzeti u obzir i kontekst doba i kome je to poruka bila i zašto.
Problem je što se jedna poruka upućena određenom puku prenijela kao poruka svim i svim dobima a jasno kaže da je došao samo sinovima Izraela a ne drugima i da je samo bolesnima a ne zdravima došao.

Dakle ako je bilo onda zdravih prije nego je došao onda tvoja teza kako je Isus jedini način spasenja pada u vodu jer sam Isus u evandjelju je pobija.
Obzirom na svjesnost svoje naravi, vjerojatno sam post napisao u kontekstu rasprave i određenoj osobi. Što ne znači da i dalje ne mislim da, ako čovjekov grijeh treba žrtvu, Bog nije taj koji je treba podnijeti. Oprostiti
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 12:18   #79
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Obzirom na svjesnost svoje naravi, vjerojatno sam post napisao u kontekstu rasprave i određenoj osobi. Što ne znači da i dalje ne mislim da, ako čovjekov grijeh treba žrtvu, Bog nije taj koji je treba podnijeti. Oprostiti
Ništa, ti se isplači i pokaj se za taj grijeh. Ja ti praštam, sad oprosti sam sebi Dominiče vrli i pošteni moj posavinac. Onda će ti EEL oprostiti...
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 18:44   #80
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Obzirom na svjesnost svoje naravi, vjerojatno sam post napisao u kontekstu rasprave i određenoj osobi. Što ne znači da i dalje ne mislim da, ako čovjekov grijeh treba žrtvu, Bog nije taj koji je treba podnijeti. Oprostiti
Ima smisla da kreator se iskupi ali onda treba jasno biti da on se iskupljuje poradi vlastite odgovornosti a ne da ispada da je to neki dar jer tobože ljudi su loši itd

Ta priča kako ljudi su loši i nesposobni a dar od boga je velika nezaslužena nagrada može biti i manipulacija no nije nužno da jest ,ovisno kako tko tu tezu koristi i u koje svrhe...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.