Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 19:27   #1
Pomoć, ne mogu naći jedan članak iz zakona ili kolektivnog - MUP

Dakle, znam da negdje piše/pisalo je da ako je netko na određeno, pa mu se nakon godine dana više ne produži (onaj sistem da možeš biti najdulje godinu dana u državnoj službi na određeno) - ima prednost pred drugima u zapošljavanju ako se u roku od dvije godine pojavi potreba za popunjavanjem tog radnog mjesta. E sad, ne mogu nikako to naći, a konkretno, radi se o MUP-u, pa sad nisam sigurna jesam to bila vidjela u Kolektivnom ili gdje, ne vidim da bi to bilo u Zakonu o državnim službenicima i namještenicima. Ne o policiji, jer radno mjesto na koje mislim ne spada po policiju, ali spada pod MUP.

Dakle, trebao bi mi točan citat, a ako tko zna, objasniti ću onda zašto.
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:19   #2
http://www.zakon.hr/z/108/Zakon-o-državnim-službenicima tu ti je čl.50
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._104_2352.html nema ništa

bitno je što piše u oglasu
http://narodne-novine.nn.hr/oglasi/default.aspx
http://www.mup.hr/112.aspx

ako je pisalo a sad ne piše znači da više ne vrijedi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 13:06   #3
Ja znam ljude koji su i po 12 (!) godina na određeno u državnoj službi tak da se nemoj voditi time...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 14:28   #4
Ne zanima me praksa, veze, tuđa mišljenja i ne znam kaj, radila sam "u sustavu", znam sve o zapošljavanju u državnoj službi. osim ovog - zanima me gdje stoji to što sam pitala.

Sivkić, nije se radilo o oglasu, to je pisalo u nekom "propisu", samo kad bi ja mogla naći kojem....sjetila sam se toga kad su se na nekom natječaju "zabrinuli" jer sam se ja javila i pitali me koliko je prošlo otkad sam radila u MUP-u...onda mi je sinulo da me pitaju zbog toga, jer su imali nekog predviđenog, a ja bi imala prednost. A znam da sam, kad sam još radila, negdje našla taj članak i pomislila "moram dobro pratiti oglase slijedeće dvije godine"....bemu....ništa, idem češljati kolektivne ili nešto.
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 14:57   #5
Ja ti kažem kako je u globalu - ne znači da sve državne firme provode tu politiku, no to što ti misliš da imaš prednost oni lako mogu odbaciti, i uzeti koga žele.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:04   #6
Quote:
thursday kaže: Pogledaj post
Ne zanima me praksa, veze, tuđa mišljenja i ne znam kaj, radila sam "u sustavu", znam sve o zapošljavanju u državnoj službi. osim ovog - zanima me gdje stoji to što sam pitala.

Sivkić, nije se radilo o oglasu, to je pisalo u nekom "propisu", samo kad bi ja mogla naći kojem....sjetila sam se toga kad su se na nekom natječaju "zabrinuli" jer sam se ja javila i pitali me koliko je prošlo otkad sam radila u MUP-u...onda mi je sinulo da me pitaju zbog toga, jer su imali nekog predviđenog, a ja bi imala prednost. A znam da sam, kad sam još radila, negdje našla taj članak i pomislila "moram dobro pratiti oglase slijedeće dvije godine"....bemu....ništa, idem češljati kolektivne ili nešto.
Pretpostavljam da misliš na članak 73. Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike.

Problem kod toga članka jest što ti nemaš prednost pri zapošljavanju na bilo koje radno mjesto u MUP-u već samo ako se opet ukaže potreba za obavljanjem poslova radnog mjesta na koje si bila raspoređena prije nego je prestala potreba za obavljanjem tog posla.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:44   #7
Drakon - znam, tako sam i napisala i mislila....da, i prije nego sam vidjela tvoj post, našla sam:

Članak 73.

Službenik i namještenik, za čijim je radom prestala potreba u državnom tijelu, ima u roku od dvije godine prednost kod prijama u državnu službu odnosno na rad u tom državnom tijelu, ako se u tom vremenu ukaže potreba za obavljanjem poslova radnog mjesta na koje je službenik i namještenik bio raspoređen u trenutku kada je za njegovim radom prestala potreba.


E sad, da li se ovo odnosi na različite PU ili istu? Dakle, ima se prednost samo u istoj PU u kojoj se radilo ili u bilo kojoj u Hrvatskoj?

I još bitnije - da li ovo "prestala potreba" znači kad je proglašen viškom ili slično, ili se odnosi i na one kojima je radni odnos prestao jer je isteklo godinu dana na određeno?
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:11   #8
Quote:
thursday kaže: Pogledaj post
Drakon - znam, tako sam i napisala i mislila....da, i prije nego sam vidjela tvoj post, našla sam:

Članak 73.

Službenik i namještenik, za čijim je radom prestala potreba u državnom tijelu, ima u roku od dvije godine prednost kod prijama u državnu službu odnosno na rad u tom državnom tijelu, ako se u tom vremenu ukaže potreba za obavljanjem poslova radnog mjesta na koje je službenik i namještenik bio raspoređen u trenutku kada je za njegovim radom prestala potreba.


E sad, da li se ovo odnosi na različite PU ili istu? Dakle, ima se prednost samo u istoj PU u kojoj se radilo ili u bilo kojoj u Hrvatskoj?

I još bitnije - da li ovo "prestala potreba" znači kad je proglašen viškom ili slično, ili se odnosi i na one kojima je radni odnos prestao jer je isteklo godinu dana na određeno?
Za svaki kolektivni ugovor postoji komisija koja ga tumači. U ovom slučaju sjedište komisije za tumačenje ovog kolektivnog ugovora je kod Ministarstva uprave. Kontaktiraj ministarstvo uprave i pitaj ih da te spoje s tom komisijom ili tajništvom te komisije pa će ti oni reći odgovor preko telefona ili će ti reći da im pismeno pošalješ upit na koji će ti oni onda naknadno odgovoriti.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:21   #9
Mhm, imam kontakt, već sam ga koristila. Ok, hvala ti.

Možete zaključati temu.
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 10:38   #10
Quote:
thursday kaže: Pogledaj post

E sad, da li se ovo odnosi na različite PU ili istu? Dakle, ima se prednost samo u istoj PU u kojoj se radilo ili u bilo kojoj u Hrvatskoj?

I još bitnije - da li ovo "prestala potreba" znači kad je proglašen viškom ili slično, ili se odnosi i na one kojima je radni odnos prestao jer je isteklo godinu dana na određeno?
http://www.sindikatpolicije.hr/kolek...-nn-10413.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.