Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koje drzave su nas najpovoljniji geostrateski partner
SAD 133 37.25%
Velika Britanija 21 5.88%
Njemacka 105 29.41%
Rusija 76 21.29%
Zemlje Visegradske skupina 130 36.41%
Zemlje Zapadnog Balkana 39 10.92%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 357. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2014., 07:34   #281
Turcima 1993 Holiday Inn Bosnjaci dodu samo za kusor u geostrateskim ciljevima isto kao sto Rusija koristi Serve- Gdje su bili ti Turci devedesetih,ah da Servima prodavali naftu.

I kolko su to Turci ulozili u Trokusitan? Daleko manje nego u Hrvatsku









evo sto izjavio turski minstar vasnjskih poslova kad bio u Sarajevu kad Muslimani divljali

Izjava turskog ministra vanjskih poslova

"Jer, ako svako bude razgovarao sa samo jednom stranom, to bi moglo da otvori mogućnost pogrešne polarizacije. U Briselu sam također rekao da je započinjanje posjete BiH od Sarajeva, izraz poštovanja njenom integritetu i političkom jedinstvu. Srbija i Hrvatska imaju značajne i važne veze sa Bosnom i Hercegovinom i u tom smislu to su zemlje koje će doprinositi miru i stabilnosti BiH, a ujedno i zemlje sa kojima i Turska ima jako dobre odnose. Istovremeno to su zemlje s kojima smo razvili mehanizam trojnih sastanaka na najvišem nivou", kazao je Davutoglu


evo za Njemacku

Bez obzira na to koje u posljednjih dvadeset godina sjedio u Uredu kancelara,njemačka vanjska politika uvijek je polazila od činjenice da su Srbija i Hrvatska nosivi stupovi sigurnosti na Balkanu.Financijski i diplomatski napor ulagao se proporcionalno ovoj tezi, pa je službeni Berlin gradio svoju balkansku trasu preko Zagreba i Beograda


“Postignut je dogovor između EU-a, SAD-a i Turske da se pokrene postupak disolucije. Rezultat pregovora bila bi konferencija održana 2022. pod nazivom “Dayton 2” koju potpisuju čelnici triju konstitutivnih naroda u BiH uz pomoć EU-a i NATO-a”. Nakon svega stvorene bi bile, piše u studiji, tri nove države tako što bi se poštovala granica RS i dvije skupine županija, jedna s bošnjačkom i druga s hrvatskom većinom. Srebrenica bi bila proglašena eksteritorijalnim distriktom sa statusom memorijalnog centra. Nova bosanska država zadržala bi pravni kontinuitet prethodne države, uključujući sve diplomatske misije u inozemstvu. U slučaju takvog razvoja scenarija, međunarodna zajednica bi trebala organizirati investicijsku konferenciju za nove države i pokrenuti njihovo gospodarstvo. Kako bi na početku spriječili moguće konflikte između etničkih skupina koje od sada žive u tri države, trebali bi se vojno angažirati, prognozirali su u Zakladi Fridrih Ebert Stifung.




Evo sto Turci misle o 1993 Holiday Inn Bosnjacima

Turci bacili transparent o Srebrenici i zastave s ljiljanima u kontejnere (Turska 2-1 BiH).

Turci bacili transparent o Srebrenici i zastavu BiH


valjda im bilo cudno sta rade ovi sa ljiljanima koji su katolicki simbol




A i ovo kako lazu Muslimanii stavljaju lazne izjave Erdogana o 100 miljuna Turaka



Ambasada Turske u BiH i Srbiji: Erdoganova izjava je izmišljena


Ambasador Turske u Beogradu Mehmet Kemal Bozay izjavio je danas Tanjugu da su neistiniti izvještaji pojedinih medija u BiH o izjavi turskog premijera Erdogana da bi svako, ko bi na bilo koji način dirnuo Bošnjake, protiv sebe imao 100 miliona Turaka te dodao da će o tome sutra zvanično obavijestiti srpske vlasti.

"Vidio sam da su i neki mediji u Srbiji prenijeli te neistinite navode, te ću sutra o tome i zvanično obavijestiti srpske vlasti", rekao je Bozay.

I ambasador Republike Turske u Bosni i Hercegovini Cihad Erginay demantirao je navode o izjavi turskog premijera Recepa Tayyipa Erdogana u vijesti koja je proteklih dana bez pouzdanog izvora objavljena u medijima u regiji, prenosi agencija Anadolija (AA). Podsjetivši da su neki portali bez pozivanja na bilo kakav izvor prije dva dana objavili navodnu izjavu premijera Erdogana u kojoj se kaže: „Sad se kunem velikim Allahom da, kad bi iko, na bilo kakav način dirnuo Bošnjake, imao bi protiv sebe sto miliona Turaka“ te da je ta izjava izazvala buru reakcija u regiji, pa čak i reakcije nekih visokopozicioniranih političara, ambasador Erginay je za AA demantirao postojanje takve izjave.


rex Croatorum is offline  
Old 20.11.2014., 11:11   #282
Vidjevsi inflaciju tema o Vjekoslavu Seselju i Dacicevoj izjavi o Srpskom izlazu na moru,
mislim da moramo to malo izanalizirati tu na temi,onako kako treba.

Imamo to da je Haag pustio jednu osobu koju nazalost za 12 godina nije mogao osuditi.
Puno se ljudi pita zasto, kazu radi bolesti i jer je na samrti.
Ako malo bolje pogledamo sliku doticnog,iskreno bas mi i ne djeluje tako, cili je rumen,pun elana
i jezik mu se ne saplice. Vjerujem da osoba koja je te dijagnoze ima daleko primarniji problem od laprdanja gomile gluposti...al to je on....

Drugi kazu na stvari je pokusaj destabilizacije Srbije, primarno odredjeno isprovociranje Srbije da se odluci
kome zeli,pa na neki nacin se Vjekoslava dozivljava kao medij preko kojeg to ide...
Znaju njegove stavove, znaju da nece mučati i znaju da moze pokrenuti odredjene pokusaje destabilizacije,
odnosno da zagovara tezu NE EU nego RUSIJA.
Ako malo pogledamo njihove medije sve vise dolaze pritisci iz EU da se Srbija opredjeli...i da se nece blagonaklono gledati sjedenje na dvi stolice.( neuvodjenje sankcija, posjeta Putina uz show Striza, nedavna vjezba ruskih specijalaca u Srijemu....itd..itd...)

Kako citamo i kod nas je onako vise twitter bitka kontra Seselja, pokusaj dobijanja politickih bodova
al sve u svemu sa previse patetike.

Glavno je pitanje sta Seselj moze naskoditi Hrvatskoj????
-da to je zbiljan problem-zagovara Veliku Srbiju-treba povuci veleposlanika
-ne nemoze nam nista-show man ,cirkusant
-djelomicno je regionalni problem jer radikalizira odnose izmedju drzava

Moje misljenje je mix izmedju 2 i 3. ali sa pojasnjenjem.
Malo me vise zivcira taj panicni strah od izjava sa nase strane,kao da smo izgubili rat
kao da smo neka instant nacija koja se trese ispred izjava nekih cirkusanata.
Mislim da to netrebamo raditi, da netreba previse primati srcu sta dolazi od covjeka koji ZELI PAZNJU,
koji pokusava okupiti svoje jato sa tim pizdarijama.
Prijetnje nema, drzava smo NATOa i EU i sukladno tome se moramo i ponasati.

Cak stovise, redikulizirati tu osobu i na komican nacin prenositi njegove izjave, ako nista neka se ljudi zabavljaju
sa tim redikulom, a ne mu davati znacaj koji nema......

A ovo vezano za izjavu Dacica da Srbija trazi izlaz na more, pa OK.
Neka im CG ustupi luku Bar i sve stima......
Neznam zasto bi se mi trebali brinuti oko toga.

A dok se pricaju pizdarije i bavi glupostima hrvatski kapital lagano
kupuje Srpske firme, upravo smo mogli procitati da je Atlantic grupa kupila
Foodland odnosno firmu koja je imala mozda najpoznatiji srpski brend "bakina tajna".....

Osobno ove stvari me vise zanimaju, i mislim da sve to ide kako treba.
Znaci Emil i Ivica mozda imaju i veliku vecinu srpske trgovine u svojim rukama.....
A Vjekoslav neka prica o Vivovitici i Kavobagu....hahaha

(Inace sinoc su bile dobre teme na Paralelama na HTV!!!!),taman za nasu temu.

Zadnje uređivanje realist : 20.11.2014. at 12:23.
realist is offline  
Old 20.11.2014., 16:13   #283
istina kolega, ima materijala, a ovdje mirno . Malo se tema sa turcima odmaknula sa svog kursa, a uz Šešelja i šešeljevanje preko granice, imamo i niz novosti oko INA-MOL spora gdje karte vuku patroni preko bare (pristanak na medijaciju, dubinska analiza INAe i zainteresiranost investitora Klescha za otkup MOL-ovog udjela).


danas smo u jednom dnevnom listu imali priliku vidjeti i kritiku politike pasivnosti V. Pusić u pogledu recentnih događanja (zadnjih godinu-dvije)
žalac_1 is offline  
Old 20.11.2014., 16:51   #284
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
istina kolega, ima materijala, a ovdje mirno . Malo se tema sa turcima odmaknula sa svog kursa, a uz Šešelja i šešeljevanje preko granice, imamo i niz novosti oko INA-MOL spora gdje karte vuku patroni preko bare (pristanak na medijaciju, dubinska analiza INAe i zainteresiranost investitora Klescha za otkup MOL-ovog udjela).


danas smo u jednom dnevnom listu imali priliku vidjeti i kritiku politike pasivnosti V. Pusić u pogledu recentnih događanja (zadnjih godinu-dvije)
Nadam se da je Turska apsolvirana do detalja...hahaha
Ovo oko nafte ide putem kojim smo i pisali....cuj nema tu zajeba
zna se ko je gazda u šoru....

A ovo za diplomaciju....neznam sta bi ti rekao,procitao tekst
i tesko je tu bilo koji zakljucak izvuci, ka da nas se sve to ne tice....
Kuzim za Palestinu,ma i Ukrainu....al mucat bas na sve too much.

Sa druge ovo oko Voje mi na jednu stranu i dodje jasno,
al to ako krene prica u dubinu......na neku ruku ako malo bolje pogledas
bilo kakva ishitrena poruka osim prijava EU i Hagu bi mozda bila i pucanj u prazno.......no nemozes mucat na spominjanje neke VS i trabunjanju o tome,
zna se koji su tu mehanizmi......i tu moras "zastititi" Drzavu od takvih izjava i poduzeti mjere.
realist is offline  
Old 20.11.2014., 19:36   #285
Ovo je slika južnog toka koja može zakomlicirati stvari zapadno Europi, a ide u prilog Rusiji i Turskoj.
http://i61.tinypic.com/30ms96p.png
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=0UoopiNlnLk
Čarobna njiva is offline  
Old 20.11.2014., 22:49   #286
Quote:
Čarobna njiva kaže: Pogledaj post
Ovo je slika južnog toka koja može zakomplicirati stvari zapadno Europi, a ide u prilog Rusiji i Turskoj.
http://i61.tinypic.com/30ms96p.png
Boldano, nema šanse, jer postoji blokada EU-e prema tom projektu a koju mora ispoštovati Bugarska kao članica EU-e.
Btw, Turska je, s tim tzv "Južnim (po)tokom" - zaobiđena.
Dakle, ništa od "svega toga" sve dok je Bugarska u EU-i.
arthura is offline  
Old 21.11.2014., 20:03   #287
Turska je sve vise na strani Islamske drzave i trenutno u Turskoj je doslo do velikog ovecanja cijena hrane.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=0UoopiNlnLk
Čarobna njiva is offline  
Old 21.11.2014., 21:35   #288
Nasmejala me ova anketa

Pa logican izbor je Zapadni Balkan, ima da procvetate

Ali ozbiljno gledano, po meni najbolji izbor je ovaj aktuelni...Prozapadni i pronemacki... Zbog puno stvari... Ne znam zasto je uopste V.Britanija kao izbor, pa to je gori izbor cak i od zapadnog balkana... Da su oni sproveli svoj plan, tesko da bi Hrvatska izgledala ovako kao sto je danas...
vmro is offline  
Old 21.11.2014., 21:44   #289
Smile

Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Nasmejala me ova anketa

Pa logican izbor je Zapadni Balkan, ima da procvetate

Ali ozbiljno gledano, po meni najbolji izbor je ovaj aktuelni...Prozapadni i pronemacki... Zbog puno stvari... Ne znam zasto je uopste V.Britanija kao izbor, pa to je gori izbor cak i od zapadnog balkana... Da su oni sproveli svoj plan, tesko da bi Hrvatska izgledala ovako kao sto je danas...
Haha,a cuj anketa je sa cinjenicama,pa kako god izgledalo.
Nego kolega dobro dosao na temu!!!!
Ocekujem tvoje komentare...
realist is offline  
Old 21.11.2014., 23:30   #290
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ameri troše sumanute količine novaca na vojsku i, iako su u prvom planu ultra-skupi hi-tech projekti poput F-35, nosača i sl., na periferiji imaš npr. podatak da je u SADu najveći pojedinačni naručitelj znanstvenih istraživanja na poljima sociologije i psihologije - američka vojska. U obuku, obrazovanje i funkcionalnost vojnika na terenu se ulaže više novaca i više truda nego kod bilo kojeg vojnika na svijetu, kao i više logistike.
Koliko tek troše na istraživanja manipulacije masa...
Ćiril Metodović is offline  
Old 21.11.2014., 23:33   #291
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
Dok god se koncept futurističkog ratovanja konvencionalnim sredstvima zadržava tj. razvija u okviru SAD-a, mi smo relativno sigurni dok smo s njima.
Možda smo sigurni jedino da, vireći im iz guzice, popijemo koje nekonvencionalno bojevo sredstvo.
Ćiril Metodović is offline  
Old 22.11.2014., 03:03   #292
Puštanje Šešelja je postiglo priželjkivani efekt, već je značajno destabiliziralo hrvatsko-srpske odnose, a ovom posljednjom izjavom bome i našu Vladu i predsjednika. Skroz su se izburkali duhovi, evo već se predlaže donošenje saborske deklaracije o osudi njegovih izjava te povlačenje veleposlanika iz Beograda na konzultacije. Od Nikolića i Vučića se traži da se jasno ograde od svega izrečenog, najavljuju se stroži uvjeti pristupanja u EU, a čak se spominje razmještanje HV-a na granicu sa Srbijom. Višegodišnja politika ''regiona'' u samo nekoliko dana doživjela nekoliko teških udaraca i polako ide ka svom kraju. Zaoštravanje američko-ruskih odnosa joj je očigledno potpisalo smrtnu presudu.
Cromanst is offline  
Old 22.11.2014., 03:11   #293
43% za SAD,pa nije cudno sto smo gladni i u dugovima do grla.he,he,he Ili previse Amerikanaca ovdje glasuje,stvarno sam sokiran.
babas is offline  
Old 22.11.2014., 11:08   #294
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Puštanje Šešelja je postiglo priželjkivani efekt, već je značajno destabiliziralo hrvatsko-srpske odnose, a ovom posljednjom izjavom bome i našu Vladu i predsjednika. Skroz su se izburkali duhovi, evo već se predlaže donošenje saborske deklaracije o osudi njegovih izjava te povlačenje veleposlanika iz Beograda na konzultacije. Od Nikolića i Vučića se traži da se jasno ograde od svega izrečenog, najavljuju se stroži uvjeti pristupanja u EU, a čak se spominje razmještanje HV-a na granicu sa Srbijom. Višegodišnja politika ''regiona'' u samo nekoliko dana doživjela nekoliko teških udaraca i polako ide ka svom kraju. Zaoštravanje američko-ruskih odnosa joj je očigledno potpisalo smrtnu presudu.
Da Vojo opravdava povjerenje mentora i pustanje.....
Cuj sa zavrsetkom politike"regijona" otvaraju se vrata za razvoj
onakvih odnosa kakvi i trebaju biti...konkretni i jasni, mislim na HR SRB.

Ovo je po meni i znak da ce doci do promjene Predsjednika u Hrvatskoj,ne toliko sto Ivo ne pase i npr.Amerima nego se zeli smanjiti ili cak neutralizirati
neka politika koju su oni gurali.

Ali ipak mislim da se previse bure diglo oko Seselja.....nije on toga vrijedan
a sa druge strane on Hrvatskoj nista ne steti....prica ko prica....
Hrvatska ima u svojim rukama dosta mehanizama kako se to moze elegantno
odjebati i "braniti interese"...tako da mi ovi panicni govori kontra Seselja ne drze vodu.....al kampanja je i svak pokusava zagristi dio kolaca, sa te strane je jasno.

A i neke stranke su dobile idealnu priliku za besplatnu reklamu pa to koriste, ala Srba i Hspa.....
realist is offline  
Old 22.11.2014., 15:00   #295
Quote:
realist kaže: Pogledaj post

Ali ipak mislim da se previse bure diglo oko Seselja.....nije on toga vrijedan
a sa druge strane on Hrvatskoj nista ne steti....prica ko prica....
Hrvatska ima u svojim rukama dosta mehanizama kako se to moze elegantno
odjebati i "braniti interese"...tako da mi ovi panicni govori kontra Seselja ne drze vodu.....al kampanja je i svak pokusava zagristi dio kolaca, sa te strane je jasno.
Ja iskreno mislim da ga u Hrvatskoj vise koriste sada kao boksersku vrecu,
u unutarnje politicke svrhe... On je sada najbezbolniji nacin za udvaranje onim desnijim glasacima, pa vlasti bi to da iskoriste... Mogu sve da kazu, onako nacionalno i patriotski i da se nikom posle toga ne izvinjavaju, ili da se doobjasnjavaju, sto je inace obicaj na ovim prostorima

A Seselj ko Seselj... Uvek je bio i ostao laprdalo...
Gledam bas juce njegov pres, doslovno kaze da ce se sada prvo baviti vise ekonomskim pitanjima, pa posle ostalo Valjda da prvo hleb-kruh bude 3 dinara i sl...

Imace neku grupicu vernih obozavaoca, ali sve je to totalno impotentno...
To nije nikakva, cak ni minimalna opasnost za Srpske vlasti, a kamoli za ostale zemlje...

Sve sto se moze ocekivati je po neka zabavna pres-konferencija, mada je i to sve ispucano... Sta bi rekao sada sto nije vec ???
vmro is offline  
Old 22.11.2014., 15:25   #296
Nema nikakvih "izazova" za Hrvatsku u globalnoj geostrategiji ... Hrvatska je debelo u Pax-Americani, by NATO, poput prave male pudlice:
Quote:
FOTO: U LUKU GRUŽ STIGAO EUROPSKI DIV Pogledajte nosač zrakoplova vrijedan 1,5 mlrd. eura

Opremljen je naprednim radarskim sustavom, modernom bolnicom, sustavom za lansiranje raketa...
http://www.jutarnji.hr/foto--u-luku-...eura-/1238479/
arthura is offline  
Old 22.11.2014., 16:52   #297
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Ja iskreno mislim da ga u Hrvatskoj vise koriste sada kao boksersku vrecu,
u unutarnje politicke svrhe... On je sada najbezbolniji nacin za udvaranje onim desnijim glasacima, pa vlasti bi to da iskoriste... Mogu sve da kazu, onako nacionalno i patriotski i da se nikom posle toga ne izvinjavaju, ili da se doobjasnjavaju, sto je inace obicaj na ovim prostorima

A Seselj ko Seselj... Uvek je bio i ostao laprdalo...
Gledam bas juce njegov pres, doslovno kaze da ce se sada prvo baviti vise ekonomskim pitanjima, pa posle ostalo Valjda da prvo hleb-kruh bude 3 dinara i sl...

Imace neku grupicu vernih obozavaoca, ali sve je to totalno impotentno...
To nije nikakva, cak ni minimalna opasnost za Srpske vlasti, a kamoli za ostale zemlje...

Sve sto se moze ocekivati je po neka zabavna pres-konferencija, mada je i to sve ispucano... Sta bi rekao sada sto nije vec ???
Ma da, upravo to.
Satira,satira i samo satira sa takvim likom.
Evo jedne sjajne price na taj nacin.

http://barometar.vecernji.hr/topics/...-srbiju-i-ima/


Oriđinal

Quote:
20.11.2014. 11:02, Anketa: Može li Šešelj destabilizirati Srbiju i ima li politike u njegovu puštanju?

– Alo! Čedo! E ti, ti! Aj dođi vamo sekundu ... – obratila su se uglađenom gospodinu trojica srednjovječnih muškaraca, očito dobrih prijatelja, u "majicama na špaline" koji su u se od kolovoškog sunca skrivali ispod tende mini-marketa na splitskoj Matejuški. Ljeto te 2015. je bilo pakleno pa je cjelodnevno ispijanje piva na skalini prodavaonice trebalo začiniti ponekom zabavom. Ovaj gospodin, koji toliko odudara od okoline (možda zbog činjenice da je, neprimjereno vrućini, odjenuo podeblje odijelo) je došao kao naručen.

– Vecite gospodo – izgovori nekako bahato gospodin i približi se muškarcima želeći ostaviti dojam da se ne boji ove potencijalno neugodne situacije.

– Jesi ti oni čedo sa televizije? Jebate, ako nisi pljunuti on ... kako se ono zove ... – upita jedan od muškaraca, tražeći pomoć oko imena od prijatelja.

– Ne zovem se Čedo, ja sam Vojo. – prekine ga gospodin.

– E čedo Vojo! Vojislav Šešelj! Stvarno si ti, jebate! Nisi zdrav, Gospine mi majke ... znaš li ti di si uopće? – nastavi najrazgovorljiviji od trojice prijatelja.

– Znam! U Svpskoj Dalmaciji. Došao sam vozom i tvažim gvadonačelnika Baldasva ... Vekli su mi, kad izađeš iz voza samo Vivom put Mavjana. Malo sam se izgubio ...

– Koji si ti oriđinal sinko, neš preživit do Banovine, garant ... – doda drugi prijatelj izazivajući glasan smijeh ostalih. Kad su se malo primirili, treći šapne nešto najpričljivijem nakon čega on upita, – Jesi možda ožednija? Oš biru?

– Bivu? – ponovi Šešelj nepoznatu riječ.

– Pivu ... oš popit pivu, upotija si se ka prasac.

– Može pivo, zahvaljujem.

– Ok, dobiš biru, al prvo da čujemo zapadnu granicu Srbije.

– Kavlobag, Ogulin, Kavlovac, Vivotica. – izbifla Šešelj u sekundi.

Muškarci se opet glasno nasmiju. Jedan mu baci kovanicu od pet kuna. Šešelj je ne uspije uhvatiti pa počne "medu" loviti po pločniku što pojača smijeh prijatelja. Kad je napokon dohvatio kovanicu, sa smiješkom je pokaže muškarcima i uđe u mini-market po zasluženo pivo.

– Ne tribaju ti prijatelji za satrat ovake neprijatelje! – izusti najpričljiviji od trojice prijatelja i izazove dodatne salve smijeha.
Vise od ovog stila netreba trosit mozak.
realist is offline  
Old 22.11.2014., 18:07   #298
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Da Vojo opravdava povjerenje mentora i pustanje.....
Cuj sa zavrsetkom politike"regijona" otvaraju se vrata za razvoj
onakvih odnosa kakvi i trebaju biti...konkretni i jasni, mislim na HR SRB.

Ovo je po meni i znak da ce doci do promjene Predsjednika u Hrvatskoj,ne toliko sto Ivo ne pase i npr.Amerima nego se zeli smanjiti ili cak neutralizirati
neka politika koju su oni gurali.

Ali ipak mislim da se previse bure diglo oko Seselja.....nije on toga vrijedan
a sa druge strane on Hrvatskoj nista ne steti....prica ko prica....
Hrvatska ima u svojim rukama dosta mehanizama kako se to moze elegantno
odjebati i "braniti interese"...tako da mi ovi panicni govori kontra Seselja ne drze vodu.....al kampanja je i svak pokusava zagristi dio kolaca, sa te strane je jasno.

A i neke stranke su dobile idealnu priliku za besplatnu reklamu pa to koriste, ala Srba i Hspa.....
Oni koji su ga pustili su se i pobrinuli da se digne što više bure kako bi se jasno diferencirala naša politička scena. Zapadu više nije potrebna garnitura koja će se zalagati za bezuvjetni ulazak Srbije u EU nego ona koja će zahtijevati da se najprije odreknu Rusije.

Evo Vučić baš danas odlučno kaže da nitko neće Srbiji naređivati kada i kome će uvoditi sankcije. Znači opet imamo na snazi tu srpsku tvrdoglavost i nedostatak političke pragmatičnosti koji ih je 90-ih u konačnici koštao bombardiranja i gubitka Kosova. Tako da pretpostavljam da sad polako kreće proces discipliniranja Srbije, a ulogu batine će Zapad prepustiti Hrvatskoj.

Naravno, ovi koji su sada na vlasti, zbog svojih simpatija prema našim istočnim susjedima, očigledno nisu dorasli tome pa će se sasvim sigurno ići na promjenu vlasti i postavljanje onih kojima to neće predstavljati neki naročiti problem.
Cromanst is offline  
Old 22.11.2014., 21:18   #299
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Pa izgleda da je tako ispalo... Kad se u globali pgledaju sveukupno rezultati ratova i ostalo, Tudjman je verovatno teska srca morao to da ucini...
Valjda im je kao mala kompenzacija to podeljeno drzavljanstvo RH...

Mada sam i citao neke neverovatno negativne stvari protiv BIH Hrvata, Hercegovaca...I to od nekih od najcenjenijih HR novinara... kao da zele da im kazu `ne zanimate nas, ostavite nas na miru i radite u BIH kako znate i umete`...
Istina moj Makedonac ali to je strateski veliki kiks.....
Hrvati u BH nesmiju ostati sami.....iz vise razloga.
realist is offline  
Old 22.11.2014., 21:51   #300
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Istina moj Makedonac ali to je strateski veliki kiks.....
Hrvati u BH nesmiju ostati sami.....iz vise razloga.
To je svakako kratkovido ali i nefer od vas u HR...Bar ovako kao sto ja vidim sa strane, a nekada se sa strane bolje i pravilnije vide neke stvari...

Kad kazem nefer mislim kada se uzme njihov doprinos u ratu...To Tudjman uopste nije krio...

A kada kazem da je kratkovido, mislimda su oni i danas neko vid garant bezbednosti Hrvtske... Jer kada se uzme oblik HR,oblik granice sa BIH(u kojoj se svasta moze desavati)...Onda je veliki interes za HR drzavu da ima jake pozicije u toj BIH, jer tako stiti sebe... A Hrvati u BIH bi onda vise doprineli za stabiln HR granice od Hrvatskih granicara...

Mada je vec steta dosta i napravljena... Ja nisam znao za to dok u Afganistanu nisam sreo neke Hercegovce sa kojima sam radio... Ogorcenje njihovo je veliko, cak su mi rekli `i kad bi mogli da se otcepimo od BIH, ne bi da se spajamo sa Hrvatskom. Neka glasaju onog efendiju(mislilu su na Mesica, tada je bio pretsednik), a mi bolje sami`...

I ne samo sto nemaju podrsku, vec im se iz HR cak i zamera taj t.z savez sa Srbima iz BIH... Kao da imaju drugog izbora... Jos se u takvom stanju od njih trazi neka besmislena principijalnost... Koliko god to izgledalo istiriski apsurdno, BIH Hrvati i BIH Srbi su trenutno prirodni saveznici... To je balkan...
vmro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.