Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 23:06   #21
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Neću ulaziti u detalje razmišljanje ali samo ću napomenuti da firma u kojoj radim uredno na UNIX stanicama (Solaris) vrti Catiu za dizajniranje proizvoda koji koštaju u svojoj konačnosti više milijuna USDa. Isti taj softver omogućuje izradu kompletnog nacrta po sekcijama, prostornoj podijeljenosti, tehnološkom procesu te u konačnoti izradu prethodne kalkulacije.

I računala nisu kupljena nasumično nego svaka radna stanica je posebno dizajnirana od strane Oracla i radi kompletan hardver out of box.
Znači li to da Catia apsolutno nigdje drugdje ne radi?
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:18   #22
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Znači li to da Catia apsolutno nigdje drugdje ne radi?
Naravno da znam. Ali isto tako Catia je najnapredniji sustav za 3D modeliranje i simuliranje. Bilo je pokušaja migracije na Windows, nakon dva mjeseca se vratili na UNIX.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:33   #23
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Naravno da znam. Ali isto tako Catia je najnapredniji sustav za 3D modeliranje i simuliranje. Bilo je pokušaja migracije na Windows, nakon dva mjeseca se vratili na UNIX.
Je li ovo dovoljno dobar demanti:

http://www.3ds.com/support/news/single/111193

Ili treba još?
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:55   #24
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Je li ovo dovoljno dobar demanti:

http://www.3ds.com/support/news/single/111193

Ili treba još?
Uzmi Windows pa učitaj recimo učitaj u Catiu nacrt jednog stock carriera pa da vidimo kako će se grafika renderirati
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 16:59   #25
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Neću ulaziti u detalje razmišljanje ali samo ću napomenuti da firma u kojoj radim uredno na UNIX stanicama (Solaris) vrti Catiu za dizajniranje proizvoda koji koštaju u svojoj konačnosti više milijuna USDa. Isti taj softver omogućuje izradu kompletnog nacrta po sekcijama, prostornoj podijeljenosti, tehnološkom procesu te u konačnoti izradu prethodne kalkulacije.

I računala nisu kupljena nasumično nego svaka radna stanica je posebno dizajnirana od strane Oracla i radi kompletan hardver out of box.

i sam spomenuo da isti taj UNIX podržava 3D modeliranje i simuliranje?
Naravno, za potrebe firme koja si može priuštiti višemilijunsku licencu, zašto ne. Ja ne mogu, kao ni mnogi drugi korisnici.

Dakle, uz to što određeni programi pisani specifično za UNIX, vidi čuda, rade na UNIXu, gdje još rade?

Prateći zajednicu igrača računalnih igara uočio sam da nitko, ali nitko ne igra igre na ičemu drugom osim Windowsa što je jako zanimljivo.

Razvoj igara se također događa na Windowsima, također zanimljivo.

@Annatar - Unity engine je prvotno pisan za Mac OS, no nakon nekoliko pokušaja plasiranja na tržiše odlučili su se prebaciti na Windowse. Zanimljiv podatak. Što misliš, zašto?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:54   #26
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
@Annatar - Unity engine je prvotno pisan za Mac OS, no nakon nekoliko pokušaja plasiranja na tržiše odlučili su se prebaciti na Windowse. Zanimljiv podatak. Što misliš, zašto?
Nisi bas obracao paznju. Na kraju je portan i na Linux, i to zato sto linuxasi zapravo kupuju te igre, i cine solidan segment trzista za neke stvari.



Uostalom, Cry Engine 3 je portan na Linux zato sto je jedna igra planula na kickstarteru kad su obecali podrsku za Linux.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 20:04   #27
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Nisi bas obracao paznju. Na kraju je portan i na Linux, i to zato sto linuxasi zapravo kupuju te igre, i cine solidan segment trzista za neke stvari.



Uostalom, Cry Engine 3 je portan na Linux zato sto je jedna igra planula na kickstarteru kad su obecali podrsku za Linux.
Je, portan je natrag na Mac također, ali i za iOS, Android, Windows Phone OS-ove...PS, XBox One...na puno stvari nakon što su postigli što su mogli na Windowsima. No nisu se s Mac(Unix) prebacili na Linux nego Windows.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 22:09   #28
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Naravno, za potrebe firme koja si može priuštiti višemilijunsku licencu, zašto ne. Ja ne mogu, kao ni mnogi drugi korisnici.

Dakle, uz to što određeni programi pisani specifično za UNIX, vidi čuda, rade na UNIXu, gdje još rade?

Prateći zajednicu igrača računalnih igara uočio sam da nitko, ali nitko ne igra igre na ičemu drugom osim Windowsa što je jako zanimljivo.

Razvoj igara se također događa na Windowsima, također zanimljivo.
Nije poanta u softveru kao takvom nego u tome da si izjavio da Mac koji spada u BSD porodicu operacijskih sustava jednak smeću. Mac može vrtiti kompleksan softver za 3D a da svijet nije samo na Windowsu iako ruku na srce većina softvera za grafiku radi i na Macu i na Windowsu. Tko voli nek izvoli
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:30   #29
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Nažalost, Mac OS X je tri puta veće smeće od Windowsa, valjda zato 90%(osobna procjena) kućnih korisnika koristi Windows, a ne Mac OS.

Također, Mac OS ne omogućuje drivere za "custom built" računala. Ne podržava većinu dostupnog hardware-a. Kako se to može zvati dobrim sustavom?
Ja podržavam zdravu polemiku, ali ipak moramo malo paziti na ispravnu argumentaciju. Daklem, koje su tvoje logičke pogreške:

Tvrditi da je MacOSX smeće zato jer 90% korisnika koristi Windows, je tzv. "Argumentum ad populum", gdje tvrdimo da je nešto dobro ili kvalitetno samo zato što većina ljudi radi tako, a poslijedično da nešto nije dobro ili kvalitetno jer tako radi manjina.

Ako na stranu ostavimo logiku, barem nas je povijest naučila da masa i rulja nikada nije bila motor razvoja bilo na socijalnom bilo na tehničkom polju ljudskoga življenja.

Tvrditi da MacOSX nije dobar sustav jer nema dovoljno drivera za "custom built računala" je logička Bifurkacija, gdje lažno ograničavamo opcije samo na dvije mogućnosti, pri čemu se nalaženjem mana na jednoj pokušava dokazati točnost druge.

Naime, kvaliteta OS-a je vrlo širok pojam - od kvalitete fajlsistema do user interface-a. Ako samo izdvojimo problematiku drivera, MacOSX bi bio loš kad se iz nekog tehničkog razloga ne bi mogao napisati driver za MacOSX koji podržava većinu hardvera, što nije istina, a driveri se pišu za OS, a ne suprotno - OS za drivere.

Ima toga još, i od tebe i od ostalih sugovornika ali je dalje besmisleno ulaziti u analizu, stoga, i ja svim svojim bićem podržavam kurikularnu reformu i da se svakako zdrava logika ubaci već u osnovnu školu, jer s raspravama na ovakvom nivou ne budemo baš daleko dogurali.

Annatara neću komentirati, jer ga svi znamo, ali ako imate problema s njegovim izričajem ili logikom, onda se potrudite napisati nešto pametno, ne radi njega i njegovog prosvjetljenja, već radi sebe.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:39   #30
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Očito sam dovoljno stručan da tebi mogu reći dosta stvari.
Nitko nije dovoljno stručan niti na jednom području da bi kompenzirao emocionalnu nezrelost i komplekse koji ga sputavaju na tom istom području.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:43   #31
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Nije poanta u softveru kao takvom nego u tome da si izjavio da Mac koji spada u BSD porodicu operacijskih sustava jednak smeću. Mac može vrtiti kompleksan softver za 3D a da svijet nije samo na Windowsu iako ruku na srce većina softvera za grafiku radi i na Macu i na Windowsu. Tko voli nek izvoli
A šta bi tebi rekao? Bolje biti prosječan pa svoj - nego dobra kopija drugoga. Loša kopija Anatara nije nešto što treba forumu, a tebi, vjeruj mi, još i manje.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:52   #32
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@all
nije tema A.
pazite na off topic.

tnx

gb
Oprostite gospon moderator, ali tema je "Razmišljanje", čime je autor teme ostavio mogućnost da razmišljamo i o Annataru. Dapače, manje smo offtopic nego na temi "Para na paru, uš na fukaru" gdje se rijetko spominju i uši i fukare, osim ako naslov ne predmnijeva da je to topic za razmišljenje u kojem sudjeluju uši i fukare.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:56   #33
Kaj se mene tiče najbolji OS je Fedora i to Korora spin, a prvo što sam sebe i ljude oko sebe naučio je kak koristit Chrome i Google, tak da prek njega mogu naučit stvari o komandnoj liniji. Što se tiče Windowsa, prvo korisnike naučim osnove Internet Explorera kako bi mogli skinut instalaciju za Chrome, a od te točke se učenje nastavlja isto kao na Fedori.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 08:20   #34
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
A šta bi tebi rekao? Bolje biti prosječan pa svoj - nego dobra kopija drugoga. Loša kopija Anatara nije nešto što treba forumu, a tebi, vjeruj mi, još i manje.
Samo neznam zašto misliš da kopiram Annatara jer sam iznio svoj stav. No kako bilo, ostaj mi zdravo jer mi se ne vodi daljnja polemika.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:44   #35
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
@Annatar - Unity engine je prvotno pisan za Mac OS, no nakon nekoliko pokušaja plasiranja na tržiše odlučili su se prebaciti na Windowse. Zanimljiv podatak. Što misliš, zašto?
Cuj, to moras njih pitati, ne mene.

Ja samo znam da u Apple on-line prodavaoni (onoj koju mozemo otvoriti direktno iz OS X) ima racunalnih igara koliko hoces. Mozes se zadaviti u igrama za Mac OS X ako si spreman za njih i platiti. Koliko vidim svi veliki naslovi su tamo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:50   #36
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
Annatara neću komentirati, jer ga svi znamo, ali ako imate problema s njegovim izričajem ili logikom, onda se potrudite napisati nešto pametno, ne radi njega i njegovog prosvjetljenja, već radi sebe.
Ne cak ni radi sebe, nego radi ostalih da nekog vraga i nauce.

Sve ostalo kaj si napisal, potpuno se slazem z tobom.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 12:05   #37
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
Nitko nije dovoljno stručan niti na jednom području da bi kompenzirao emocionalnu nezrelost i komplekse koji ga sputavaju na tom istom području.
Nemoj demagogiju prodavati. Stručnost iz dotične teme nema nikakve veze sa emocijama. Ako položiš ispit iz matematike, onda si ga položio bez obzira kakvog si emocionalnog stanja. Btw, ti si završio medicinu?

Očito i tebi iz nekog razloga smeta kad se nekome argumentirano objasni da piše gluposti...
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 15:11   #38
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Nije poanta u softveru kao takvom nego u tome da si izjavio da Mac koji spada u BSD porodicu operacijskih sustava jednak smeću. Mac može vrtiti kompleksan softver za 3D a da svijet nije samo na Windowsu iako ruku na srce većina softvera za grafiku radi i na Macu i na Windowsu. Tko voli nek izvoli
Ima stvari koje nisam naveo, kao što je naprimjer ograničavanje slobodnog tržišta software-a, dugotrajne procedure prije mogućnosti plasiranja software-a na tržište, potpuna ovisnost o Apple-u prilikom razvoja aplikacija, ograničenost u korištenju hardware-a. Puno toga ne štima sa tim OS-om i politikom tvoraca istog.

Uz to sve, još nisam čuo od Mac korisnika kako su iznimno zadovoljni hardwareom koji dobivaju za svoj novac. Ni po čemu taj hardware ne opravdava cijenu. A ukoliko je licenca za Mac OS stvarno pola cijene tog računala, vrijedi li taj OS toliko?

U nekim slučajevima sam vidio da je moguće kupiti sve komponente koje Apple Mac posjeduje po cijeni od oko $1500, a Apple cijena je preko $2000, ponekad i do $3500. Je li to stvarno opravdana investicija? Po meni ne, bolje je uzeti Windowse za nekakvih $100 i uživati u životu i svim ostalim programima koje možeš uzeti za $1000.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:50   #39
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ima stvari koje nisam naveo, kao što je naprimjer ograničavanje slobodnog tržišta software-a, dugotrajne procedure prije mogućnosti plasiranja software-a na tržište, potpuna ovisnost o Apple-u prilikom razvoja aplikacija, ograničenost u korištenju hardware-a. Puno toga ne štima sa tim OS-om i politikom tvoraca istog.
To ti nije tocno: za OS X imas hrpetinu freeware open source besplatnog softwarea, hoces od Macbrew ili Ports. Na primjer, ja imam instaliran OpenZFS, git, Mercurial, flip4mac (za Windows filmove, a koristim ga nikad), E-UAE, Ur Quan Masters (igra), Ur-Quan Masters HD (li kak se vec zove), SIDplayer, ... sve sam to legalno skinuo, a platio sam vse to skup nula. Vse besplatan software. Kulike hoces!
Quote:
Uz to sve, još nisam čuo od Mac korisnika kako su iznimno zadovoljni hardwareom koji dobivaju za svoj novac.
E pa sad to vise nemres kak niti reci, a tak niti napisati: ja sem iznimno zadovoljan z mojim evo sad tri godine starim Macom, a ak odes na "Mac OS X (i o njemu)", sicher bus ih nasel jos.

Taj Mac je sam sebe odplatil vec jedno 100 i vise puta do sada. Imam hrpetinu racunala, ali to mi je najbolja investicija do sada, jer v trenutku kad sem kupil Apple produkt, nisem kupil niti OS niti komp, neg desktop koji jednostavno radi i na kojem apsolutno nis ne moram sarafiti!

Usput to ima za direktnu posljedicu da se mogu skoncentrirati na rad koji je zaista bitan, a to je na mojim serverima i komandnoj liniji (automatizacija), umjesto da gubim svoje dragocjeno vrijeme na drkanje po OS-u ili hardwareu. Nemres jebeno vjerovat' kulike se taj Apple produkt isplatil!
Quote:
Ni po čemu taj hardware ne opravdava cijenu. A ukoliko je licenca za Mac OS stvarno pola cijene tog računala, vrijedi li taj OS toliko?
Apsolutno vrijedi, i jos i vise, jer ne treba ikakvog drkanja po njemu!
Quote:
Po meni ne, bolje je uzeti Windowse za nekakvih $100 i uživati u životu i svim ostalim programima koje možeš uzeti za $1000.
Sorry, ne ceka mi se 45 minuta dok se hard trga da Windows uopce postane upotrebljiv, ne zajebava mi se s stalnim krpanjem Windowsa pa opet cekanjem jer je za vrijeme krpanja komp totalno neupotrebljiv (opet se hard trga), ne zajebava mi se s riskiranjem odlaska na internet bez da prvo placam vsake jebene godine ceh jednoj ili vise Antivirus firmi... A i ne da mi se po netu gusariti i skidati razbijeni software, nije da imam nekaj protiv njega - dapace, ali riskirati da v sebi ima virus z zero day exploitom... kaj to jednom gospodinu v zivotu treba? Jednostavno - ne.

Radije platim $300 vise i sacuvam svoje dragocjeno vrijeme, i to puno puta tokom sljedecih n godina.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 17:51   #40
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Nemoj demagogiju prodavati. Stručnost iz dotične teme nema nikakve veze sa emocijama. Ako položiš ispit iz matematike, onda si ga položio bez obzira kakvog si emocionalnog stanja. Btw, ti si završio medicinu?

Očito i tebi iz nekog razloga smeta kad se nekome argumentirano objasni da piše gluposti...
Znaš li ti što je demagogija?

Ako si položio ispit iz matematike to ne znači da si stručnjak za matematiku, već samo da si položio ispit iz matematike, u suprotnom ne bi bila potrebna kurikularna reforma. Da bi se postalo stručnjak na nekom području apsolutno je potrebna i socijalna i emocionalna inteligencija, jerbo nas kompleksi kao osnovni pokretač ne mogu voditi naprijed, nego samo nazad, pa čak i ako smo položili sve ispite. Zato postoji pojam "cjeloživotno učenje"...

Ja nisam završio medicinu, niti se medicina bavi emocionalnom i socijalnom inteligencijom. Tako da ne kužim na što ciljaš. I da pričam o medicini bez formalnog obrazovanja, a ako mi je argumentacija ispravna, napad na moju argumentaciju samo na osnovu mog formalnog obrazovanja bi bio "Argumentum ad hominem". Definicije proguglajte sami...

Meni ne smeta argumentirano objašnjavanje uključivo i tuđe gluposti, dapače, zato sam i naveo primjer jalovih argumenata, kako bi potakao ispravno argumentiranje gluposti. U suprotnome, ako čovjek logičkim pogreškama dokazuje tuđu glupost to može značiti ili da je sofist ili da je sam taj koji je glup.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.