Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2012., 10:58   #6541
Hvala Zvon na sugestiji i plusu naravno.

Gledao sam i taj stadler 17 ali to je isti drek samo drugo (malo bolje) pakovanje (ne stadler nego etažna peć kao takva sa pločom za kuhanje na vrhu i malim otvorom za loženje) koje košta cca 10.000 kn (1.420,80 Eura) dok cetrometal nađem za 4.000 kn, to baš nije mala razlika

Evo skinuo sam dimenzije pufera od 500 litera pa ću vidjeti da li mi stane.

Još jedno pitanje, zvao sam par trgovina koje prodaju bosch 2000b i pitao da li se može ovu od 16 ložiti na drva, rekli su da teoretski može, da je iste visine i širine, samo je u pitanju dubina i da li bi tu prolazila drva jer ju nitko nije vidio u živo.

Razmišljao sam i o peletima, kombinaciji sa drvima ali tu mi opet treba prostora kojeg nemam pretjerano, stoga mi se ova peć od boscha činila savršenom jer uvijek mogu imati koju vreću ugljena sa strane u slučaju da mi duže treba žara.


Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ugradi i najmanji spremnik koji možeš, makar i 500 litri, a onda ti nije važno kolike je snage kotel.
Veličina spremnika ti ima veze s količinom punjenja u kotlu, a ne sa snagom samom.
Pogledaj kotlove tipa Central. Ovi bi trebali biti dobri za tvoju namjenu.

Zadnje uređivanje heating : 10.08.2012. at 11:10.
heating is offline  
Old 10.08.2012., 12:32   #6542
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Tražim majstora za centralno na drva, a ako je tko voljan pomoći nek se javi. Hvala
Pomoći će ti kao što su i meni pomogli..
..mož mislit..
bruce80 is offline  
Old 10.08.2012., 12:41   #6543
Možda iz razloga što ovo nije tema "Potražnja za majstorima"?
bajadojaja is offline  
Old 10.08.2012., 13:00   #6544
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Pomoći će ti kao što su i meni pomogli..
..mož mislit..
Zovite i pitajte na ovaj broj: 098705417.
plus is offline  
Old 10.08.2012., 13:56   #6545
ajmo ovaako...Bosch Logica, 27 KW, 12000kn sa 35% za gotovinu, ne čini mi se loša cijena, a kolko sam skužil prodavača nekakav polupirolitički kotao koji ne traži savršeno suha drva a može apsolutno sve progutat (drvo) za razliku od Bosch Sigma, i kaže da nije neophodno da ima ladomat i puffer, da ak je dobro posložen da može raditi samostalno
MOže li komentar na ovo i eventualno preporuka za još koji pirolitički / polupirolitički kotao..
Ovo su mi zadnji trzaji prije nego kupim Bosch Solid 2000 B, ne bi se htel zaletiti..sva sreća da otkril forum jer sam zamalo popustil na nagovor trgovca i kupil gusnatoga Viadrusa...uff
Za pirolizu bi moral ići na otplatu a za 2000 B imam spreman cash...
branee is offline  
Old 10.08.2012., 14:30   #6546
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
..Ima jedna kvaka u svemu tome , nije svejedno koja temperatura vode dolazi u kotao , ako ulazi u kotao 50 C onda on puno lakše i brže izlazi na zadani režim , jer dogrijava samo za 20 C . U suprotnom slučaju u kotao na mahove ulazi voda od 20 C, što ga žestoko hladi.
Smatram da je vrlo važno dobiti brzo vrelu vodu u radijatore , idealno bi bilo odmah nakon paljenja kotla dobiti vrelu vodu u radijatore,
Ajd da malo "šiljim"!
1. Kakve veze ima koja je temp. povratne vode sa režimom u ložištu, kad kotao radi (on radi punim kapacitetom i ovak i onak, dok ima max. propuh i goriva)?
2. Kome je bitno hoće li dobiti toplu vodu u radijatore za pola sata ili sat vremena?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 10.08.2012., 17:46   #6547
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
ajmo ovaako...Bosch Logica, 27 KW, 12000kn sa 35% za gotovinu, ne čini mi se loša cijena, a kolko sam skužil prodavača nekakav polupirolitički kotao koji ne traži savršeno suha drva a može apsolutno sve progutat (drvo) za razliku od Bosch Sigma, i kaže da nije neophodno da ima ladomat i puffer, da ak je dobro posložen da može raditi samostalno
MOže li komentar na ovo i eventualno preporuka za još koji pirolitički / polupirolitički kotao..
Ovo su mi zadnji trzaji prije nego kupim Bosch Solid 2000 B, ne bi se htel zaletiti..sva sreća da otkril forum jer sam zamalo popustil na nagovor trgovca i kupil gusnatoga Viadrusa...uff
Za pirolizu bi moral ići na otplatu a za 2000 B imam spreman cash...
Dečki ima li negdje presjek kroz taj kotao , više se ne sjećam tog kotla , a nisam doma da kopam po arhivi ,puno mi je 12000 kunića za to , a pozdravi tog trgovca i nek si on posloži malo daske u glavi.

Uzmi 2000 B i za 500 oira spremnik i miran san.
ramzay is offline  
Old 10.08.2012., 17:59   #6548
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ajd da malo "šiljim"!
1. Kakve veze ima koja je temp. povratne vode sa režimom u ložištu, kad kotao radi (on radi punim kapacitetom i ovak i onak, dok ima max. propuh i goriva)?
2. Kome je bitno hoće li dobiti toplu vodu u radijatore za pola sata ili sat vremena?
Samo ga ti "šilji ". ha ha možda ti i zatreba .

Imao sam investitora koji je to tražio.

On radi u tvornici, pekarsko radno vrijeme od 6-14 , ujutro ne stigne zakuriti kotao. Žena zimogrozna radi do 17 h, a on škrt i ima svoju šumu drva ko u prići, neće pelet , neće sječku , hoće cjepanice.

Kuća starinska gradnja i ono govno od perlita na fasadi, okolica Karlovca , pa je kroz obnovu čovjek dobio novu fasadu od "termožbuke".

Dva spremnika po 1500 litara , kotao neka moja prototipska zvijer od 60 kilowata. Dok radi sve je ok ali dok prođe noć i pola dana spremnici prazni , a zidovi hladni. I nemoš stvar pokrenuti .


Ali kad sam spojio povrat na sredinu prvog spremnika kotao se taj čas napuni sa 50 C i lako krene , to što je na dnu drugog spremnika 20 C baš me briga , bitno je što kaže gazdarica kad se guzom oćeše o radijator , mnmmmmmm
ramzay is offline  
Old 10.08.2012., 19:23   #6549
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
ajmo ovaako...Bosch Logica, 27 KW, 12000kn sa 35% za gotovinu, ne čini mi se loša cijena, a kolko sam skužil prodavača nekakav polupirolitički kotao koji ne traži savršeno suha drva a može apsolutno sve progutat (drvo) za razliku od Bosch Sigma, i kaže da nije neophodno da ima ladomat i puffer, da ak je dobro posložen da može raditi samostalno
MOže li komentar na ovo i eventualno preporuka za još koji pirolitički / polupirolitički kotao..
Ovo su mi zadnji trzaji prije nego kupim Bosch Solid 2000 B, ne bi se htel zaletiti..sva sreća da otkril forum jer sam zamalo popustil na nagovor trgovca i kupil gusnatoga Viadrusa...uff
Za pirolizu bi moral ići na otplatu a za 2000 B imam spreman cash...
tog sam i ja gledal ali mi bosch-evi kotlovi ne djeluju prevec kvalitetni , ak ti nije lova problem pogledaj centrometalov biosolid isto polupiroliza , tog ja planiram uzet od 26 kw cijena je 13400 za kes .
Mislim da je taj najkvalitetniji na nasem trzistu a i ima sve uvjete koje zagovara nas papastrumf g. Ramzay

(samo sad kad trebam dat novce sve se vise pitam zakaj ja ono kupujem tak skupi kotel ? )
mac13 is offline  
Old 10.08.2012., 19:33   #6550
Quote:
kreso22_zg kaže: Pogledaj post
...Zanemarite nered u garaži Sve je napravljeno u SSM režiji (osim unošenja spremnika u garažu )...
Inače onaj spremnik umotan folijom je od bunara.
kreso22_zg jel slobodno pitam (nadam se da to ne bude naljutilo gospodina ramzaya) od čega i kako si napravio ovu izolaciju, i na spremniku, a i na cijevima vidim nekih ssm rjesenja?? ovaj 'plavi' spremnik zbilja lijepo izgleda, jel možeš malo opisati kako si to izveo, što si sve koristio, tehnike 'oblačenja' ... ?
mranderson is offline  
Old 10.08.2012., 20:32   #6551
http://www.cichewicz.com/solid_boile...1783941229.php

bosch logica
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 10.08.2012., 20:41   #6552
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Možda iz razloga što ovo nije tema "Potražnja za majstorima"?
Pa iz tog razloga neću podijeliti svoje iskustvo ugradnje ( čim uhvatim vremena da se ozbiljno posvetim ugradnji centralnog )..
bruce80 is offline  
Old 10.08.2012., 21:03   #6553
Question

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Dečki ima li negdje presjek kroz taj kotao , više se ne sjećam tog kotla , a nisam doma da kopam po arhivi ,puno mi je 12000 kunića za to , a pozdravi tog trgovca i nek si on posloži malo daske u glavi.

Uzmi 2000 B i za 500 oira spremnik i miran san.
Koji to spremnik košta 500€
Pregračan is offline  
Old 10.08.2012., 21:45   #6554
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Pa iz tog razloga neću podijeliti svoje iskustvo ugradnje ( čim uhvatim vremena da se ozbiljno posvetim ugradnji centralnog )..
A kaj se onda ku***čiš
Pregračan is offline  
Old 10.08.2012., 21:51   #6555
Odgovor na pitanje koji sustav grijanja na drva složiti za dobro izoliranu kuću od cca 200 m2 nisam našao, iako sam pročitao cijelu diskusiju na ovom forumu.

Nigdje nisam našao na analizu ekonomske isplativosti ulaganja uz amortizacijski vijek od deset godina, cijenu potrošnje i prosječne troškove godišnjeg održavnaja za:

1. bosanski sistem gusnatog kotla,
2. najhvaljeniji bosh 2000b + spremnik
3. moderni pirolitički sustav sa elektroničkom automatskom regulacijom.

A to je pitanje svih pitanja, što je best buy ???

Kad sam prema naprijed navedenoj šemi napravio proračun investicije i dobio cijenu u 2. varijanti od 25000 kn, te kad tome dodam cijenu drva i posao da trebam na sitno (mal ne treščice)
naseckati 20 metara drva,sušiti ih dve leti, da trebam investirati 7000 kn za izradu spremišta za drva, da trebam nositi drva, kuriti, čistiti pepel... fuck off

PLIN JE ZAKON!!!

BTW:
Čitajući diskusiju foruma, povlači se skroz jena te ista trakavica: gusnati kotlovi su shit, kotlovi sa dimovodom prema dolje i komorama su zakon. Piroliza je fantastika!

Takav kotel , da vas citiram "iz kojeg se ne vidi dimnjak" moj je tata imao u kolovnici, onda popularni štadler. Na drva smo se smrzavali i bez ugljena nikaj. Kondenzat koji se stvarao kad se kotao ohladio dolazio je od vlažnog vanjskog i hladnog zraka kroz dimnjak, uvjetovao je trajnost kotla manju od 5 godina, jer je isti procurio u zadnjem dijelu peči, a popravak nije bio moguć. Tek toliko. Prijatelj je lani uvel pirolitički sustav, zalupao 5.000 € i reže žile jer je moral drva voziti u sušaru i cepati ih mal ne kak parket.

Više vas nebum davil, zdravi i veseli bili, a ja bum ostal na plinu dok još ne poskupi 100%. Onda bum razmišljal kaj dalje.
Pregračan is offline  
Old 11.08.2012., 01:34   #6556
A to je pitanje svih pitanja, što je best buy ???

- to je je puno teze pitanje nego kaj se cini , trebas malo to sve proucavati i onda odluciti kaj je za tebe osobno najbolje .

Kad sam prema naprijed navedenoj šemi napravio proračun investicije i dobio cijenu u 2. varijanti od 25000 kn, te kad tome dodam cijenu drva i posao da trebam na sitno (mal ne treščice)
naseckati 20 metara drva,sušiti ih dve leti, da trebam investirati 7000 kn za izradu spremišta za drva, da trebam nositi drva, kuriti, čistiti pepel... fuck off

trebas ih na sitno naseckati zato jer taj bosch ima malo loziste , onda uzmi ultimu pa nebudes treal tolko "seckati" .

A da sa drvima ima posla pa to se zna ..

Prijatelj je lani uvel pirolitički sustav, zalupao 5.000 € i reže žile jer je moral drva voziti u sušaru i cepati ih mal ne kak parket.

ja neznam kak ja imam drva sjecenih prije god dana mozda malo vise i sad je vlaga u njima 12-15 % , znaci za pirolizu super , neznam jel je tak tesko nabavit drva godinu unapred

Više vas nebum davil, zdravi i veseli bili, a ja bum ostal na plinu dok još ne poskupi 100%. Onda bum razmišljal kaj dalje.[/QUOTE]

onda nas nisi moral niti zamarati
mac13 is offline  
Old 11.08.2012., 08:31   #6557
Quote:
Pregračan kaže: Pogledaj post

PLIN JE ZAKON!!!
Je, ako imaš love ili ako živiš u krletki od 50m2 pa te griju sa svih strana... Znamo mi šta je najbolje, gejziri samo nismo na Islandu....
Post me podsjeća na o onu "Tko ima većeg" .....
mcupwr is offline  
Old 11.08.2012., 08:36   #6558
Koliko je veće ložište na toj ultimi od onog na 2000B od 45 kw?
mcupwr is offline  
Old 11.08.2012., 08:39   #6559
PLIN JE ZAKON ??? da li baš .

U svom ne znanju ne vidiš dalje od svog nosa , a probleme koje si dotakao na svjetskom nivou rješavaju vrhunski umovi i najbolje plaćeni znanstvenici.

Ova ljudska civilizacija se suočava sa nestankom energije i traže se alternative za preživljavanje , jedna od najradikalnijih alternativa je preseliti čovječanstvo u toplije krajeve , to ne bi bila prva seoba naroda , koja nažalost obično završava sa proljevanjem puno krvi.

Malo manje radikalne alternative su obnovljivi izvori energije, od kojih je korištenje biomase , a pogotovo cjepanica najgora moguća varijanta .

Zaštooo???

1 , Drva koja siječemo i kurimo su počela rasti za vrijeme Marije Terezije i imala su stoljeće nafte vrijeme da porastu.

2. Drva koja mi sad posadimo , a da li ih uopće sadimo , još neće moći koristiti naši praunuci .

3. Izgaranjem drva nastane toliko štetnih produkata da nam zbog toga prijeti veća katastrofa nego od nuklearke.

Daleko je bolja varijanta drvo preraditi u proizvod , a piljevinu sprešati ili otpadno drvo samljeti u chips.

Država se na razne načine brine za svoje građane , za njihovo zdravlje , mislim uređena država , a ne ova naša .I njemački zakon o zaštiti zraka 2014 godine gasi jako puno loših kotlovnica i daje pravac u kom treba ići.

U prvoj fazi je to pellet ili chips , a u drugoj fazi kroz par godina kemijski obrađeno drvo u kom ne bude katrana. Takav " Crveni drveni ugljen " ili Toreficirano drvo če se koristiti za izgaranje u malim ložištima , a katran i slični proizvodi će se koristiti u industrijskim ložištima ili za daljnju kem.preradu.Slično tako će se kemijski obraditi i ugljen , maknuti sumpor i katran iz njega i sbriketirati ga .

Plin kao takav nije energent budućnosti , odnosno bude preskup za direktno izgaranje i zagrijavanje , ali u kongeneraciji je sigurno energent budućnosti , znači tendencija je niz malih plinskih toplana energana i to pod uvjetom da Putin ili neki drugi Putin ne kaže Njet.

Jer dozvolite i taj gladni napaćeni narod u Sibiru ( ako se radi o plinu ) želi vidjeti na stolu rajčicu proizvedenu u grijanom plasteniku i živjeti u toplom domu.

Toliko o plinu
ramzay is offline  
Old 11.08.2012., 08:51   #6560
Quote:
mcupwr kaže: Pogledaj post
Koliko je veće ložište na toj ultimi od onog na 2000B od 45 kw?
Šire i dublje desetak centimetara, i velika prednost da se loži kroz prednja velika vrata.

Ono što mi nikad nije bilo jasno zašto ULTIME koje se prodaju kod nas nemaju šamotirano ložište , a u prospektu ima komad cigle prije ulaska u vertikalni kanal.

Ultimu bi se sa malo truda i novaca moglo dovesti u solidno stanje i da bude kao Centrometalov Bio Tec.
ramzay is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.