Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2007., 09:12   #1
Patnje grješnog Pere

Pogledajte ovu stranicu i iskažite nakon čitanja svoje mišljenje.

Nije li tu na djelu svojevrstni terorizam i pritisak dogme na pojedinca?

www.vjerouciteljpetar.com
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 09:18   #2
Mau... Glumac neki glumljeni. Da je čuvao čistoću prije braka ne bi se našao u takvoj situaciji, ergo, sam si je kriv. Biti vjeroučitelj je duhovno zvanje i nitko me ne može uvjeriti u suprotno, a svako zvanje traži svoje. Vjeronauk je 80 % svjedočenje, a ako toga nema - što će pojedinac u školi s onih ostalih 20 %... Pjevati borbene? Čisto sumnjam...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 09:27   #3
Čekaj... kakve ovo dođavola ima veze sa čistoćom prije braka?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 09:29   #4
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Mau... Glumac neki glumljeni. Da je čuvao čistoću prije braka ne bi se našao u takvoj situaciji, ergo, sam si je kriv. Biti vjeroučitelj je duhovno zvanje i nitko me ne može uvjeriti u suprotno, a svako zvanje traži svoje. Vjeronauk je 80 % svjedočenje, a ako toga nema - što će pojedinac u školi s onih ostalih 20 %... Pjevati borbene? Čisto sumnjam...
I ti radiš sa djecom....???

Kako ćeš djeci objasniti što je emotivna veza, što je ljubav, što je brak...?

Kao da dimnjačaru damo raketu da vozi svemirom...takav ćeš imati učinak.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 09:30   #5
sve u svemu, po pravilima vjere za koju je stekao diplomu. kad već govori o pravu i pravdi. sad može osnovati svoju sektu.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 09:31   #6
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Čekaj... kakve ovo dođavola ima veze sa čistoćom prije braka?
Kako ne...čistoća prije, čistoća za, i sama nečistoća duše i tijela ako se dogodi bračni brodolom.

Lijepo bi bilo prvo očistiti svoj prag (evo neki dan jedan voditelj u SAD priznao da ga je jedna čistunac natezao na vjeronauku ) a onda krenuti dalje.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:01   #7
Osovina zla - čini (uglavnom) zlo

Quote:
Dunj@ kaže: Pogledaj post
sve u svemu, po pravilima vjere za koju je stekao diplomu.
Nesporazumi nastaju otud što mnogi forumaši vjeruju da crkveni nauk i praksa imaju neke veze s Isusovim naukom i djelovanjem.
To je naravno velika zabluda. Crkva je (govoreći kršćanskim jezikom) najjače oruđe Sotone.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 17:08   #8
ma nema se šta tu puno raspravljati. nije dijete....zna što je završio, koje mu je zvanje i na što ga to zvanje obvezuje. sad se malo pravi blesav...
a nema tog suda na svijetu koji će natjerati crkvu da mu vrati posao s takvim ponašanjem....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 17:18   #9
Ja jako dobro poznam vjeroučiteljski milje, imam ih u obitelji, radim s njima. Svatko tko je završio studij teologije ili religiozne pedagogije zna što se od njega očekuje. Po svemu ovome tip je nepodoban za vjeroučitelja. Iznosi niz gluposti. Stvar je ovakva: crkva zastupa određeni nauk i moral. Vjeroučitelji druge podučavaju nauku i moralu. Dakle,stav Crkve jest da po braku, sklopljenom u Crkvi, ukoliko dođe do razvoda partnera a nema uvjeta za poništenje valjanosti crkvenog braka, ni jedna od tih dviju strana nije slobodna uči u drugu vezu. Vjeroučitelj je ušao. Zar da se javna sablazan pusti da ostane javna. Ako netko radi nešto u mraku - nije dobro, zlo je, ali je tajno a ako je tajno kako može tko iz Crkve intervenirati? Za njega se saznalo, Bogu hvala, jer netreba netko tko jedno priča a sam to ne živi. Drugo, jasno i glasno je napisao da se s prvom suprugom ženio jer je bila trudna. I opet je kršio moral, sekso se prije braka i još mu je bio problem ženit se, a onda je još ušo u drugi civilni brak uz valjanost prvog crkvenog braka. Tip jako dobro zna pravila i nema opravdanja. Vjeroučitelj može biti netko tko je završio adekvatni fakultet i dobio dozvolu od biskupa da U IME CRKVE NAUČAVA. A u ime Crkve se ne može naučavati nemoral, a seks prije braka i život u bračnoj zajednici koja nije registrirana u Crkvi je nemoral, posebice za vjeroučitelja, koji moraju živjeti što pripovjedaju, jer vjera nije tekst u udžbeniku nego život. To što nekima nije jasno, ovome gospodinu je moralo biti jasno po samom zvanju, odnosnu opisu posla.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 17:32   #10
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Ja jako dobro poznam vjeroučiteljski milje, imam ih u obitelji, radim s njima. Svatko tko je završio studij teologije ili religiozne pedagogije zna što se od njega očekuje. Po svemu ovome tip je nepodoban za vjeroučitelja. Iznosi niz gluposti. Stvar je ovakva: crkva zastupa određeni nauk i moral. Vjeroučitelji druge podučavaju nauku i moralu. Dakle,stav Crkve jest da po braku, sklopljenom u Crkvi, ukoliko dođe do razvoda partnera a nema uvjeta za poništenje valjanosti crkvenog braka, ni jedna od tih dviju strana nije slobodna uči u drugu vezu. Vjeroučitelj je ušao. Zar da se javna sablazan pusti da ostane javna. Ako netko radi nešto u mraku - nije dobro, zlo je, ali je tajno a ako je tajno kako može tko iz Crkve intervenirati? Za njega se saznalo, Bogu hvala, jer netreba netko tko jedno priča a sam to ne živi. Drugo, jasno i glasno je napisao da se s prvom suprugom ženio jer je bila trudna. I opet je kršio moral, sekso se prije braka i još mu je bio problem ženit se, a onda je još ušo u drugi civilni brak uz valjanost prvog crkvenog braka. Tip jako dobro zna pravila i nema opravdanja. Vjeroučitelj može biti netko tko je završio adekvatni fakultet i dobio dozvolu od biskupa da U IME CRKVE NAUČAVA. A u ime Crkve se ne može naučavati nemoral, a seks prije braka i život u bračnoj zajednici koja nije registrirana u Crkvi je nemoral, posebice za vjeroučitelja, koji moraju živjeti što pripovjedaju, jer vjera nije tekst u udžbeniku nego život. To što nekima nije jasno, ovome gospodinu je moralo biti jasno po samom zvanju, odnosnu opisu posla.
jasno

extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 18:50   #11
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Čekaj... kakve ovo dođavola ima veze sa čistoćom prije braka?

Ženio se prvi put jer je mlada dama bila trudna... Po Duhu Svetom?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:26   #12
Tko se vjere/crkve laća, od vjere/crkve će i nastradati...

Sam si je kriv.

Preletio sam malo preko onih pisama i odgovora i jedna stvar mi je zapela za oko: za sebe je napisao da je "savjesna, marljiva, odgovorna i pouzdana osoba", a studirao je (marljivo?) od 1993 do 2001 (kaj je teologija gora od medicine?), napravio je dijete nekome (odgovorno?) i onda ju oženio, pa ostavio (pouzdana?)...

Iako sam jako protiv crkve i virusa vjere, isto tako sam protiv ovakvog licemjerja...

Naravno, povlačim sve ako je on u stanju objasniti to bolešću (svojom ili u obitelji) ili radom u isto vrijeme (a možda je bio i u ratu, tko zna)...
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:09   #13
Quote:
Superskeptik kaže: Pogledaj post
Preletio sam malo preko onih pisama i odgovora i jedna stvar mi je zapela za oko: za sebe je napisao da je "savjesna, marljiva, odgovorna i pouzdana osoba", a studirao je (marljivo?) od 1993 do 2001 (kaj je teologija gora od medicine?), napravio je dijete nekome (odgovorno?) i onda ju oženio, pa ostavio (pouzdana?)...

prekrasno rečeno!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 02:29   #14
Quote:
Superskeptik kaže: Pogledaj post
...

Preletio sam malo preko onih pisama i odgovora i jedna stvar mi je zapela za oko: za sebe je napisao da je "savjesna, marljiva, odgovorna i pouzdana osoba", a studirao je (marljivo?) od 1993 do 2001 (kaj je teologija gora od medicine?), napravio je dijete nekome (odgovorno?) i onda ju oženio, pa ostavio (pouzdana?)...

Iako sam jako protiv crkve i virusa vjere, isto tako sam protiv ovakvog licemjerja...
...
Istina.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 07:49   #15
Kad je takav nek' onda pati....
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 07:59   #16
Ma kakvo je to gazenje ovcice koja je skrenula sa puta. Gdje vam je krscanski duh suosjecanja, oprastanja i dobrote?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:53   #17
To što je učinio je grozno i neoprostivo. To čak ni bog, koji inače prašta sve živo i neživo, ne može opravdati.
Anicet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:43   #18
Talking E, to me podsjeća na nekog

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ženio se prvi put jer je mlada dama bila trudna... Po Duhu Svetom?
Pa stvarno, zar se nije tako oženio sv Josip ?
Taj je zbilja bio težak griješnik.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 12:21   #19
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Pa stvarno, zar se nije tako oženio sv Josip ?
Taj je zbilja bio težak griješnik.
A Abraham je oženio vlastitu polusestru. A tek Noini unuci, pa djeca Adama i Eve...
Anicet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 12:49   #20
Quote:
Anicet kaže: Pogledaj post
A Abraham je oženio vlastitu polusestru. A tek Noini unuci, pa djeca Adama i Eve...
da, a naš Pero zbog toga ...nahebao...
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.