Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 14:45   #1
Ortopedske cipelice

malac mi je dobio uputnicu za ortopedske cipelice. Znam da zahtjev ide na komisiju i da se ceka rjesenje.
Ima tko iskustva gdje ih napraviti, kako izgledaju, imam li mogucnost biranja modela, boje... koliko se ceka? u zagrebu. Hvala
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:53   #2
kod valeka, bez sumnje. model ne možeš birati...zapravo, ovisi o dijagnozi, ima dijagnoza stopala koje zahtijevaju određeni model cipele (visoki, poluvisoki, čvrsti u gležnju, isključivo zatvorene, obavezno na vezanje jer čičak popusti s vremenom itd.) - uglavnom, oni po dijagnozi znaju i ponude ti odgovarajući model ili modele (mi smo imali samo jedan na izbor).

možeš birati vrstu kože (brušena ili obična), boje ili kombinacije boje, ukrase (oš leptiriće, cvjetiće i sl.), gdje će ukrasi biti...
nemoj misliti da će cipelice izgledati imalo 'ortopedski', u valeku će ti napraviti cipelice koje izgledaju mrak.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:58   #3
Valek ,definitivno draga.Evo linkić:

http://www.cipele-valek.hr/
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:08   #4
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kod valeka, bez sumnje. model ne možeš birati...zapravo, ovisi o dijagnozi, ima dijagnoza stopala koje zahtijevaju određeni model cipele (visoki, poluvisoki, čvrsti u gležnju, isključivo zatvorene, obavezno na vezanje jer čičak popusti s vremenom itd.) - uglavnom, oni po dijagnozi znaju i ponude ti odgovarajući model ili modele (mi smo imali samo jedan na izbor).

možeš birati vrstu kože (brušena ili obična), boje ili kombinacije boje, ukrase (oš leptiriće, cvjetiće i sl.), gdje će ukrasi biti...
nemoj misliti da će cipelice izgledati imalo 'ortopedski', u valeku će ti napraviti cipelice koje izgledaju mrak.
vi u zg imate velik izbor, mi u slavonji baš i ne
moja cura sada nosi već druge ortopedske cipele i oba puta smo uzeli na čičak.
prve su se raspale, ali đon, a ne čičak, i to nakon samo par nošenja, a nismo znali da možemo reklamirat.
ove druge sada nosi već5,5 mjeseci i odlične su. na 3 čička su i ništa nije popustilo.
u 6.mj. idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti da li će trebati nosit još, onda si planira uzeti patike jer njih imaju od broja 36 a tada će joj taman to pasati.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:18   #5
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
vi u zg imate velik izbor, mi u slavonji baš i ne
autorica teme je pitala za zagreb pa sam joj i odgovorila za zagreb. al znam da ljudi i iz slavonije dolaze kod valeka

Quote:
moja cura sada nosi već druge ortopedske cipele i oba puta smo uzeli na čičak.
ma nije da sve ortopedske cipelice ne smiju biti na čičak, nego nekad dijagnoza određuje da ne smiju. moš mislit kak mi se dalo vezat visoke cipelcie jednogodišnjakinji koja nema sekunde mira, al nisu nam dali čičak nego samo vezanje. tek kad se stanje stopala malo popravilo je doktor dao zeleno svjetlo za čičak. preporodili smo se
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:22   #6
Mi smo isto nedugo radili u Valeku cipelice i ja sam bas ostala iznenadena, jer sam ocekivala da ce biti ruznije. A ispale su bas ok.
birali smo model ( od nekoliko ponudenih), don, boju koze i ukrase na njima. Nase su na cicak i bas nam je teta preporucila cicak. A ko bi im i vezao stalno vezice...
Cekali smo oko 1,5 mj, s tim da su u meduvremenu bili Bozicni praznici.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:15   #7
lali puna nadam se da se vise nd zgrazavas
hvala curke, znam ja da je valek super (nekad davno u 90 tima sam kod njega radila cipele) ali nisam znala da ima ugovor sa HZZO.
Mislim da ce moj malac dobiti vislje cipelice, stopala mu lete na unutra. Ako dobi na zniranje bude se stariji brat ucio kako se vezu cipele
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:05   #8
koliko dugo ste cekali da vam hzzo odobri cipele i da li ste jos sto dali osim doznake na hzzo?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:14   #9
Ja sam cekala oko dva tjedna. Teta na hzzo-u nam je dala broj, pa nazoves da vidis da li je gotovo rjesenje.
Ne treba nista drugo, samo ta doznaka i zdravstvena.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:45   #10
tnx, doktor nam je rekao da pripremimo predhodne nalaze a i teta kod valeka je isto rekla samo sto je napomenula da dajem originale uz doznaku.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:51   #11
Aha, vi ste i prije isli...
Mi smo isli prvi puta, i samo nam je to trebalo.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:55   #12
danas smo dobili doznaku za cipelice i to prvi put, do sada je siroče bio bez cipeloca.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:55   #13
ja uvijek predam doznaku i original nalaz . teta u hzzo-u to lijepo spoji klamericom i tako i dobijem vraćeno nazad kada mi odobre doznaku. kod nas se čeka samo tjedan dana na ovjeru.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 14:21   #14
bila sam u remetincu na hzzo-u, teta u sobi 2 je trazila na uvid zdravstvenu, kopiju zadnjeg nalaza i doznaku. Rekla je da nazovem za tjedan dana. A onda kod valeka
Tete u remetincu su
z a k o n (soba 1 i 2)
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:40   #15
meni je zena na hzzo.u rekla da odmah idemo kod Valeka naruciti cipelice, jer se ti zahtjevi gotovo svima odobravaju. Tako da smo mi odmah isti dan sve obavili.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 11:41   #16
Gdje se izrađuju ortopedske cipele za klince u ZG?

Dobili smo od ortopeda uputnicu za izradu cipela za klinca od 4 godine radi krivog gaženja.
Rekli su da ima više od nekoliko trgovina u ZG koje to rade, a ja sam uspio naći jedino Valeka.

Možete li preporučiti još koga, sa širim izborom modela?
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 13:47   #17
OTOS u Vinogradskoj inače ima ortopedske cipele i uloške, možda oni?
__________________
I would choose integrity, Kain.
MinMo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.