Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 21:43   #6181
isto imam kindle pw2 i stvarno sam zadovoljna. jedino što ne čitam na hrv. ništa.
hellie is offline  
Old 10.07.2015., 09:36   #6182
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Ja skidam većinom sa balkandownloada,zivcira me sto trazilica na crowarezu ne radi pa sve moram traziti po abecednom kazalu.



Ja sam nekako od pocetka znala da cu uzeti Amzon Kindle,isla sam na sigurno,ne zelim za 100,200 kn razlike da mi čitač ne podrzava ć,č,ž i sl.



Pitanje za dugogodišnje vlasnike Kindla,kad se oni krenu kvariti,ako ga ne zalijevem vodom ili razbijem koliko mogu računati da cu ga imati do prirodne "smrti"?
Ja još imam K3 koji radi skroz uredno, a mislim da su oni 2010 izasli. doduše, kod frendice mi je jer ja koristim PW, ali znam da često čita.

Pazi da mu ne skršiš ekran, nemoj ga ostavljati skroz ispražnjenog mjesecima i nadaj se najboljemu
digiridan is offline  
Old 10.07.2015., 11:23   #6183
Imam onu zastitnu koznu torbicu za njega pa je skroz zaštićen,a na bateriju pazim jer stalno čitam.

Pitam iz razloga što sam se sama sa sobom dogovorila da neću kupovati PW dok ovaj ne rikne,znači mogla bi se godinama načekati

Ovaj imam tek godinu dana
aaatina is offline  
Old 10.07.2015., 15:48   #6184
da, načekat ćeš se godinama - doslovno.

na par foruma gdje se šuljam pročitao sam 2-3 loma kindlea i možda jednu neznanu smrt no uglavnom je nepažnja
krbo is offline  
Old 10.07.2015., 17:49   #6185
E pa čekaj, moj K3 je umro jednom neobjašnjivo Ima nade dakle Ja sam tad jeftino kupila neki sa slomljenim ekranom i malo izmijenjala dijelove
to sam i zaboravila
da fakat, samo je crko. Čitala sam u busu na putu prema Hungaroringu i samo se ugasio.
digiridan is offline  
Old 10.07.2015., 18:05   #6186
Moj K4 je preživio let po busu - ZETovac je naglo zakočio i Kindle se od zadnjih vrata otklizao skoro do vozača. Nije imao ni futrolu ni ništa tada i ništa mu se nije dogodilo
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 10.07.2015., 23:35   #6187
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Moj K4 je preživio let po busu - ZETovac je naglo zakočio i Kindle se od zadnjih vrata otklizao skoro do vozača. Nije imao ni futrolu ni ništa tada i ništa mu se nije dogodilo
dobra!

ko ona pegla iz reklame što i mačke popegla kad se otme
krbo is offline  
Old 11.07.2015., 14:37   #6188
Postoji li način da se kupuju knjige s europskih amazona (de, es...)? Znam da se već o tome pisalo, ali ne mogu naći.
__________________
Hello, I Must Be Going
mladunche is offline  
Old 12.07.2015., 20:29   #6189
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Otišao za 500 Al hvala
Bravo
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Old 13.07.2015., 10:27   #6190
Izašao PW3. 300 PPi obećava još oštriju sliku.

Sad samo naći nekoga ko dolazi iz US of A pa da ga ponese, a da PW2 proslijedimo nekome.
lava72 is offline  
Old 13.07.2015., 17:39   #6191
Quote:
Vucjak1989 kaže: Pogledaj post
Uradio sam rootanje Nook Simple toucha 1.2.1 pomocu Nook Managera 0.5.0 pratio sam kompletno uputsvo uradio back up, rootanje je dobro proslo a potom sam foramtirao karticu i vratio je u prvobitno stanje. Medjutim kada udjem na Re Launch nisam zadovoljan ponudjenim aplikacijama od kojih mi samo Browser radi, a ostale tipa amazon Appsore ( na kojem se nece spojiti na wi fi), ADB Konnect, Nook friends, Nook HW Test, Music ,Gallery itd...ne rade kako valja nitimi dozvoljava uninstal tih aplikacija..Imate li predloge kako da nabavim bolje aplikacije? Kako se to radi odnosno instalira? I da napomenem da mi je memorija na Nooku manja od 50 mb pa bi stoga valjda trebao na sd card da ih instaliram ..Hvala unaprijed.
Pogledaj moje objave pred godinu-dvije dana na ovoj temi, sve ti je detaljno objašnjeno oko rutanja i dodatnog softvera. Ove aplikacije koje navodiš su nebitne i većinom neupotrebljive. Moraš instalirati dodatne programe; Opera, CoolReader (ili ALReader, oba su top), ezPDFReader, Perfect Viewer, Fora Dictionary, ColorDict, English-Croatian Dictionary FREE, EZ File Explorer... Tek tada ćeš moći uživati u blagodatima rutanog Nooka...
CroatianFan is offline  
Old 13.07.2015., 17:56   #6192
Ja bi knjige u PDF formatu sredila preko Calibra u drugi format,stvar je u tome sto imam nekih 500 knjiga podjeljenih po žanrovima,kad ja to budem uređivala da li ce mi ih automatski vratiti u datoteku žanra gdje je i bila? Hvala
aaatina is offline  
Old 13.07.2015., 18:10   #6193
Alcor Codex HD

Ne znam je li tko kupio ili isprobao ovaj zanimljivi e-čitač s osvjetljenjem i Androidom 4.2 - Alcor Codex HD. Ima ga u Extreme Digitalu za 676 kn. Specifikacije su jako obećavajuće, pitanje je samo kako sve to skupa doista radi...
CroatianFan is offline  
Old 13.07.2015., 20:40   #6194
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Ja bi knjige u PDF formatu sredila preko Calibra u drugi format,stvar je u tome sto imam nekih 500 knjiga podjeljenih po žanrovima,kad ja to budem uređivala da li ce mi ih automatski vratiti u datoteku žanra gdje je i bila? Hvala
ne, Calibre stavlja library tamo gdje si mu rekla kod instalacije i sortira ga po autorima
krbo is offline  
Old 14.07.2015., 11:53   #6195
Još malo o Androidovu e-čitaču Alcor Codex, po karakteristikama sličnom nekolicini drugih novijih kineskih e-čitača.

http://www.edigital.hr/e-book-citac/...c-p419394.html

http://www.alcordigital.hu/product/a..._e_book_reader



Nisam našao ni jednu video recenziju, ali izgleda da ga, uza sve nominalne prednosti kad je u pitanju hardver, softver i povoljna cijena, ipak 'krasi' neujednačeno osvjetljenje, sudeći po donjoj fotki proizvođača.



Malo hakerskih uputa za tu klasu Androidovih e-čitača...

http://www.mobileread.com/forums/sho...d.php?t=254042
CroatianFan is offline  
Old 14.07.2015., 14:10   #6196
Bok svima

U procesu sam kupovine uređaja za čitanje e-knjiga.

Zamolila bih nekoga da, ako ima strpljenja, odgovori na sljedeća pitanja (unaprijed se ispričavam na možda elementarnom neznanju u vezi elektronskih uređaja):

1. Dvoumim se između Kindle uređaja i tableta-osnovni problem mi je s formatom u pdf-u, na koji način on funkcionira na kindle uređaju (konkretno, Kindle Paperwhite).
2. Iako većinski knjige čitam na engleskom jeziku, ponekad uzmem i na hrvatskom pa me zanima kako je kod K.P. situacija sa slovima tipa „č/ć“?
3. Sadržava li K.P. rječnik (mislim da sam, dok sam istraživala, vidjela to negdje)?
4. I konačno, iako ću navjerojatnije uzeti K.P. s njuškala, je li možda bolje uzeti Amazon KINDLE Wi-Fi, 6" (koji je jeftiniji)?

Unaprijed hvala na strpljenju
Ramona Gabrini is offline  
Old 14.07.2015., 14:37   #6197
Quote:
Ramona Gabrini kaže: Pogledaj post
Bok svima

1. Dvoumim se između Kindle uređaja i tableta-osnovni problem mi je s formatom u pdf-u, na koji način on funkcionira na kindle uređaju (konkretno, Kindle Paperwhite).
tableti (veći) su carevi za PDF, a i sve ovisi kakav je PDF. Neki se čitaju bez problema na Kindleu direktno, neke lako konvertiraš, a neke provučeš kroz kdf2opt (potraži ursamajor postove o tom programčiću.) Neki su odlični u landscape načinu

hrpe toga se mogu naći i u pravim e-formatima

Quote:
2. Iako većinski knjige čitam na engleskom jeziku, ponekad uzmem i na hrvatskom pa me zanima kako je kod K.P. situacija sa slovima tipa „č/ć“?
nikakvih problema (eventualno nećeš naći Ž na tipkovnici no prikazat će sve ispravno u knjizi)

Quote:
3. Sadržava li K.P. rječnik (mislim da sam, dok sam istraživala, vidjela to negdje)?
postoji hrpica rječnika koje skidaš po potrebi kad nabaviš uređaj od eng-eng do eng-de, it, fr, nl i obratno. Morat ću jednom skinuti popis.

Quote:
4. I konačno, iako ću navjerojatnije uzeti K.P. s njuškala, je li možda bolje uzeti Amazon KINDLE Wi-Fi, 6" (koji je jeftiniji)?
ni u kom slučaju, svjetlo je izvanredno važno, korisno i odlično
krbo is offline  
Old 14.07.2015., 14:44   #6198
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
tableti (veći) su carevi za PDF, a i sve ovisi kakav je PDF. Neki se čitaju bez problema na Kindleu direktno, neke lako konvertiraš, a neke provučeš kroz kdf2opt (potraži ursamajor postove o tom programčiću.) Neki su odlični u landscape načinu

hrpe toga se mogu naći i u pravim e-formatima



nikakvih problema (eventualno nećeš naći Ž na tipkovnici no prikazat će sve ispravno u knjizi)



postoji hrpica rječnika koje skidaš po potrebi kad nabaviš uređaj od eng-eng do eng-de, it, fr, nl i obratno. Morat ću jednom skinuti popis.



ni u kom slučaju, svjetlo je izvanredno važno, korisno i odlično
Hvala puno
Ramona Gabrini is offline  
Old 14.07.2015., 14:49   #6199
Noviji Kindle uređaji imaju na raspologanju slijedeće rječnike (obično tek od firmwarea 5.6...)

Vidite ih na svojim korisničkim stranicama Amazonovog računa (i odaberete deliver ili download za USB prijenos)


Oxford Paravia Italian - English Dictionary
Oxford Paravia English - Italian Dictionary
Merriam Webster's Advanced Learner's English Dictionary
Oxford Hachette French - English Dictionary (French Edition)
Oxford Hachette English - French Dictionary
Oxford Spanish - English Dictionary (Spanish Edition)
Groot woordenboek hedendaags Nederlands (Dutch Dictionary)..
Oxford German - English Dictionary (German Edition)
Oxford English - German Dictionary
ABBYY Lingvo Comprehensive Russian-English Dictionary.
Oxford English - Spanish Dictionary
Groot woordenboek Nederlands-Engels (Dutch-English..
Duden Deutsches Universalwörterbuch
Dicionário Priberam da Língua Portuguesa
lo Zingarelli Vocabolario della Lingua Italiana
el Diccionario de la lengua espanola
Dictionnaire Cordial
The New Oxford American Dictionary
Oxford Dictionary of English
ABBYY Lingvo Большой Англо-Русский Словарь
ABBYY Lingvo Большой Толковый Словарь Русского Языка..
Dicionário Priberam de Inglês-Português
Priberam's Portuguese-English Dictionary (Portuguese..
Progressive Japanese-English Dictionary (プログレッシブ和英中辞典第3版)..
A Modern Chinese-English Dictionary (现代汉英词典) (Chinese..
Progressive English-Japanese Dictionary(プログレッシブ英和中辞典)
大辞泉 (Daijisen Japanese Dictionary) (Japanese Edition)
Modern English- Chinese Dictionary (现代英汉词典)
krbo is offline  
Old 17.07.2015., 13:34   #6200
Ima li kakav pdf čitač za vulgaris Nook, a da ga ne moram rutat? Probao sam rutat, al skoro nije dobro završilo pa ne bi htio izazivat sreću.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.