Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2006., 13:41   #201
Quote:
Bosanka kaže:
Ivkane, slabo ili nikako citas sta pisem. Mislila sam na onosvjetsku kaznu i nagradu za djelovanje na ovom svijetu......
Umrijet cemo svakako na ovaj ili onaj nacin......Bog je odlucio gdje i tko ce nas roditi, Bog nam je odredio sudbinu, Bog zna kako i na koji nacin cemo napustiti ovaj svijet......moja ultimativna dova(molitva) je da odavde odem sa shehadetom u srcu, ako Bog da, to mi je jedino bitno.


......opet izvrces ono sto sam rekla.....jer "opravdano" i "zasluzeno" se odnosilo na onosvjetsko sankcioniranje onoga sto covjek slobodnim djelovanjem ucini na ovome svijetu.
....a da imas imalo obraza i respekta prema tragediji srebrenickih majki ne bi potezao raspravu o tome.
Jaro brkati, respekta u tebe nije jer lazhes dochim zines.
Migoljis se ko sljepic. Svjetove navlacis ovuda ko kosulje, hehe.

De, stanimo na cas na "djelovanjima ovoga svijeta". Onaj onostrani u drugoj rundi cemo obradjivati.

Fino ti MAJSTORU Ivanu odgovori jesu li zrtve srebrnicke zalosne il' KAZNA, il'
NAGRADA.

Odnosno, jesu li te SMRTI ZASLUZENE, kako nam poucno velis u onom tvom generalnom dijelu?

Hajmo, jaro brkati - KONKRETNO.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 14:24   #202
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Ako je Bog sve ovo STO JEST, ko je onda zao, a ko dobar, Nesanicaru?
Puno pitaš i pljuješ prijatelju...
Šta ti znači ovo "nesaničaru"?
Je li ovo neka poštapalica na moj račun, dječija uvreda?
Kako da s tobom pričam o višim sferama kada ne možeš da se otarasiš tog zla koje te podkopava. Zato te žalim kad god vidim da pljuješ i vređaš.
Uzmi malo vutre i opusti se ili pojebi nešto...

Quote:
Ovaj MAJSTOR knjiga ne chita nego sam svoje sastavlja.
U istom smo čamcu. I ja volim više pisati svoje nego čitati tuđe.

Quote:
I Dushana Smushana i vidi i osjeca bolje nego on sam sebe.
Ako ti tako kažeš onda to mora i bit istina kaj ne? Ti si ipak "MAJSTOR"? HEHEHE :LOL:

Quote:
Kakve "dualnosti" kad je chak i sam Djavao Bog sam, Dushane?
Ti si neki opasan kontraš? Na svaku kontriraš, čak i kad se sa mnom slažeš?

Quote:
Je l' i Djavao Bog, sto ce onda vjera ikakva? U sta ces vjerovat, ako je SVE JEDNO?
I ta vasha "vjera.org", je l' drzite da se zamajavate, a?
Držimo da zajebavamo takve ko što si ti...
To je za takve početnike kao što si ti. Meni ne treba vjera.org već tebi i takvim sličnim.

Quote:
Koga se zaliti moze, ako je SVE JEDNO, Dulove?
Tovar Shejtana i Satana taj tvoj buraz Vasa tegli svukud sa sobom. Sto ce mu ako ne "zagovara dualizam"?
Ne shvataš niti vidiš to jedno koje stalno potežeš. To su više sfere koje još nisi dosegao. Zato i vidiš kontradikcije...
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 14:45   #203
Quote:
brezovika kaže:
Žao mi je Bosanko ...ti nemaš pojma o čemu govoriš.U tvojoj riječi vjere nema
Eto nek ti imas pojma o cemu govoris.
A kad si tako bistra i pametna, blago majci, defniraj sta podrazumjevas pod pojmom VJERA?
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:12   #204
Quote:
MJASTOR Ivan kaže:
Jaro brkati, respekta u tebe nije jer lazhes dochim zines.
Migoljis se ko sljepic. Svjetove navlacis ovuda ko kosulje, hehe.
Ivkane KUSAVI, vec vise puta su te forUMasi uhvatili u lazi. Pametan insan prvo poradi na svojim manirima, pa onda vodi brigu o tudjim.

Quote:
De, stanimo na cas na "djelovanjima ovoga svijeta". Onaj onostrani u drugoj rundi cemo obradjivati.
Sto bi stala tamo gdje ti hoces? Ma, ko si ti da postavljas zahtjeve?

Quote:
Fino ti MAJSTORU Ivanu odgovori jesu li zrtve srebrnicke zalosne il' KAZNA, il'
NAGRADA.
Ni jedno ni drugo. Ovaj svijet je kuca prolaznog djelovanja za koje nagrada i kazna dolaze na onom svijetu.

Quote:
Odnosno, jesu li te SMRTI ZASLUZENE, kako nam poucno velis u onom tvom generalnom dijelu?
Ne lazi!
Ja to nisam rekla.
Smrt se ne zasluzuje.
Smrt ce neminovno okusiti svako zivo bice.
Smrt je kao i zivot neminovnost.
To je Bozija volja.
Il' si ti imun od umiranja?
Il' si hud uvjeren da "JA I OTAC SMO JEDNO",pa ce te smrt preskociti. Samo se ti nadaj i sjecaj lijepih zuba i Ivkana kusavog posthumno....nicija nije do zore sjala.....
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:19   #205
Quote:
Dusˇan kaže:
Puno pitasˇ i pljujesˇ prijatelju...
Sˇta ti znacˇi ovo "nesanicˇaru"?
Je li ovo neka posˇtapalica na moj racˇun, djecˇija uvreda?
Istinski MAJSTORIvan nit' pljuje, nit' pita.
Nego tu tvoju nutarnjost skvrcenu na ovaj nacin napolje izvlaci. Za tvoj napredak i dobro, Dusane.

Quote:
Dusˇan kaže:
Kako da s tobom pricˇam o visˇim sferama kada ne mozˇesˇ da se otarasisˇ tog zla koje te podkopava. Zato te zˇalim kad god vidim da pljujesˇ i vre?asˇ.
Uzmi malo vutre i opusti se ili pojebi nesˇto...
Nista ljudsko bice ne "opusta" osim SPOZNAJE. Ti si, Bog ti dao, dobro "izjeban", al' to nije dovoljno, Dushane.

Quote:
Dusˇan kaže:
U istom smo cˇamcu. I ja volim visˇe pisati svoje nego cˇitati tu?e.
E, sad slijedi enigma ko sto i kako to svoje pishe. Jos je ta tvoja pisanija i neprokuhana i neporocijedjena. Jos se ti tema i subjekata drzis.
Jos ti o MAJSTOROVANJU dvije valjane ne znas.

Quote:
Dusˇan kaže:
Ako ti tako kazˇesˇ onda to mora i bit istina kaj ne? Ti si ipak "MAJSTOR"? HEHEHE :LOL:
Sto "ipak", Vasin uchenice i vodonosho MAJSTOROV?


Quote:
Dusˇan kaže:
Ti si neki opasan kontrasˇ? Na svaku kontrirasˇ, cˇak i kad se sa mnom slazˇesˇ?
To zato jer MAJSTOR Ivan rentgenski vidi kroz dushu ti. I jasno mu je ko dan da se ni ti sam jos sam sa sobom ne slazes. Stoga i cilices u nerazumijevanju i ljudi i pojava.

Quote:
Dusˇan kaže:
Drzˇimo da zajebavamo takve ko sˇto si ti...
To je za takve pocˇetnike kao sˇto si ti. Meni ne treba vjera.org vec´ tebi i takvim slicˇnim.
Zamajavati pocetnike je lako. Svi ste vi dualisti na jednoj karti. Na onoj ruznoj - ISTOCNOG GRIJEHA. Niko nje Bogu dobar kakav upravo JEST.
Muhamed i ti, Peganber i Vasa, ista zeljanica.

Quote:
Dusˇan kaže:
Ne shvatasˇ niti vidisˇ to jedno koje stalno potezˇesˇ. To su visˇe sfere koje josˇ nisi dosegao. Zato i vidisˇ kontradikcije...
Da je ovaj MAJSTOR u tim tvojim "kontradikcijama" zatocen, mlatio bi pare gdjegdje drugdje svojom pamecu i naobrazbom. Ovako tikve tvrde i zenskinje u shalvarama muskijem ovuda mlati, je l' de, Bosanko pod brkom?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:40   #206
Quote:
Bosanka kaže:
Ivkane KUSAVI, vec vise puta su te forUMasi uhvatili u lazi. Pametan insan prvo poradi na svojim manirima, pa onda vodi brigu o tudjim.
Cuj to - a ko i gdje je ovoga MAJSTORA to u "lazhi hvatao", lazna Bosanko pod pravim brkom?
De, "copy past" to mjesto, i te vragolije MAJSTOROVE ako si mushko, hehe.


Quote:
Bosanka kaže:
Sto bi stala tamo gdje ti hoces? Ma, ko si ti da postavljas zahtjeve?
Te zahtjeve ti pamet ljudska postavlja, kakvi bona MAJSTOR, hehe?


Quote:
Bosanka kaže:
Ni jedno ni drugo. Ovaj svijet je kuca prolaznog djelovanja za koje nagrada i kazna dolaze na onom svijetu.
"Ni jedno ni drugo", velis.
Znaci - jadne dushe srebrenicke pod nozh odoshe ONAKO BEZ VEZE.
Pravo "bosanski" odgovaras. "Mujinski" i "Fatinski".
Kakva je to u vas knjiga obozavana sto ne zna vaznijeh stvari ovoga dunjaluka da objasni, hehe?


Quote:
Bosanka kaže:
Ne lazi!
Ja to nisam rekla.
Smrt se ne zasluzuje.
Smrt ce neminovno okusiti svako zivo bice.
Smrt je kao i zivot neminovnost.
To je Bozija volja.
Il' si ti imun od umiranja?
Ako je "smrt Bozja volja", onda je i pogubljenje srebrenicana zhalosnih po Alahovom chiefu jednako bilo.
Sto se onda klanjas onome ko te kolje i strijelja?

I sto davu svoju na proklinjanje onih usmjeravas sto im je Alah dao da njegovu volju izvrse.
Dojednome Srbinu sto je samo po volji vasega Alaha postupao, spomenik dignuti valja.
Nije lako ni "zlocinac" biti, Bosanko pod brkom.
Al' kad vas Alah pogubiti hoce, kako ce to sirota sam izvesti.
Kad ni ruku ni nogu u njega nije. Nit' kame, nit' kalashnjikova?


Quote:
Bosanka kaže:
Il' si hud uvjeren da "JA I OTAC SMO JEDNO",pa ce te smrt reskociti. Samo se ti nadaj i sjecaj lijepih zuba i Ivkana kusavog posthumno....nicija nije do zore sjala.....
To je vas Muhamed "smrcu" omadjijo da ga slusate, a da "piksla" ne kazete, hehe.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:13   #207
MAh! raspisate se vi!

nema veze! ja bih samo da poselamim Musliman.hr-a

E pa Selam Alejkum dragi brate!
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:21   #208
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Istinski MAJSTORIvan nit' pljuje, nit' pita.
Nego tu tvoju nutarnjost skvrcenu na ovaj nacin napolje izvlaci. Za tvoj napredak i dobro, Dusane.
Hvala, Hvala MAJSTORIvanLikeYou.
I ja tebi sve najbolje želim.

Quote:
Nista ljudsko bice ne "opusta" osim SPOZNAJE. Ti si, Bog ti dao, dobro "izjeban", al' to nije dovoljno, Dushane.
Ali ti spoznaja i može doći ako nešto uzmeš ili pojebeš.
Malo treba da bi se čovjek pogurao prema spoznajici.

Nego da te pitam, jebeš li ti šta? Vidim da iz tebe frustracije padaju kao kiša i grmljavina nakon sparnog ljetnjeg dana.
Uzmi malo vutre brato, malo lsd ili tako nešto pa ti taj mozak možda oslobodi pravog Ivančeta našeg kontraša.

Quote:
E, sad slijedi enigma ko sto i kako to svoje pishe. Jos je ta tvoja pisanija i neprokuhana i neporocijedjena. Jos se ti tema i subjekata drzis.
Jos ti o MAJSTOROVANJU dvije valjane ne znas.
Nema enigme jarane, to je samo iluzija. Nema ni kontradikcije. Opusti se malo... Ako nešto ne poimaš trebaš znati da ima i onih iznad tebe u višoj sferi, zato smanji gas.

A šta bih ja majstore ako bih vam sve servirao? Treba li joši da vas nahranim?

Moraš malo
i mozgić uključiti pa se zapitati šta je taj pisac htio da kaže?


Quote:
Sto "ipak", Vasin uchenice i vodonosho MAJSTOROV?
Ipak je kod tebe, kod mene nije. Jebe li te taj ipak? Zajeban je...
Evo ti dajem vodu a ti žedan. Ove vode Dušanove mnogi ne žele piti. Gorka je nekima a nekima je slatka. Treba malo istančati čulo okusa.

Quote:
To zato jer MAJSTOR Ivan rentgenski vidi kroz dushu ti. I jasno mu je ko dan da se ni ti sam jos sam sa sobom ne slazes. Stoga i cilices u nerazumijevanju i ljudi i pojava.
Misliš da vidiš ali ne vidiš, misliš da čuješ ali ne čuješ. Ti samo misliš i misliš da znaš ali ne znaš. Utripavao si mnogo toga.
Kod Dušana nema nerazumijevanja, on piša kurcom po svemu što ti vidiš. Dušan je u jednom drugom svijetu i odozgo te gleda kako hrokćeš u blatu.
Ti si za njega crtani lik koji uopšte nije stvaran, samo utvara kao i sve ono što govori. Dušan može uzeti tebe i svu tvoju stvarnost i sa njom obrisati sline i baciti u smeće.

Quote:
Zamajavati pocetnike je lako. Svi ste vi dualisti na jednoj karti. Na onoj ruznoj - ISTOCNOG GRIJEHA. Niko nje Bogu dobar kakav upravo JEST.
Muhamed i ti, Peganber i Vasa, ista zeljanica.
A kad je taj tvoj Dušan ZAGOVARAO ISTOČNI GRIJEH?

Kod Dušana nema grijeha niti istočnog i zapadnog. Ono što Dušan piše primitivcima je toliko koliko mogu ponijeti. Zato Dušan i ne daje one mistične vode onima koji je ne mogu piti ili bi im zlo došlo.

Quote:
Da je ovaj MAJSTOR u tim tvojim "kontradikcijama" zatocen, mlatio bi pare gdjegdje drugdje svojom pamecu i naobrazbom. Ovako tikve tvrde i zenskinje u shalvarama muskijem ovuda mlati, je l' de, Bosanko pod brkom?
Moj jarane kod Dušana je jedno a kod mene drugo. A ja nisam taj Dušan. Obojica ste moroni, samo obični likovi i ništa više.
Ma istjeravaj ti šalvare a ja ću fesove bacat, ti radi svoj a ja ću svoj posao. Ohladi malo jarane.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 18:05   #209
Quote:
Dusˇan kaže:
A kad je taj tvoj Dusˇan ZAGOVARAO ISTOCˇNI GRIJEH?

Kod Dusˇana nema grijeha niti istocˇnog i zapadnog. Ono sˇto Dusˇan pisˇe primitivcima je toliko koliko mogu ponijeti. Zato Dusˇan i ne daje one misticˇne vode onima koji je ne mogu piti ili bi im zlo dosˇlo.
Hehe, "nema grijeha niti istocnog nitii zapadnog", velis nam.
Al' zato "primitivaca" ima, je li, rano MAJSTOROVA otvorena?

Zasto je onda itko "primitivac", ako je i takav "primitivan" Bogu savrsen, hehe?

Eto, to ti je taj smisao "Grijeha Istocnoga" od tebe nerazumljeni.
Ni sam Nazarecanin nije to poimao, ni Muhamed jednako.
Pa gdje ces ti onda?

Nista ti jos ne kontas, Dule MAJSTOROV.
Niti kako to vas dva burazera sveudilj "dualnost", i jedino "dualnost" pichite.
I to iz "sfera" najvishih.
I raju jadnu kompleksirate dodatno.

Svak svoje visine snuje.
I mravi i gusjenice. I komarci i zabe u bari, hehe.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 19:58   #210
Quote:
Bosanka kaže:
Eto nek ti imas pojma o cemu govoris.
A kad si tako bistra i pametna, blago majci, defniraj sta podrazumjevas pod pojmom VJERA?
Hvala Bogu da te je i vjera počela zanimati.Vjera nije pojam već stanje.U pitanju startaš krivo.Pokušaj opet.Ovaj put malo ozbiljnije.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:07   #211
Quote:
Majstor Ivan kaže:
Ako je "smrt Bozja volja", onda je i pogubljenje srebrenicana zhalosnih po Alahovom chiefu jednako bilo.
Tko to osim Boga Uzvisenog moze zivot darovati i oduzeti ga?
Smrt je kao I zivot Bozije davanje…..sto oko toga galamu dizes.....

Quote:
Sto se onda klanjas onome ko te kolje i strijelja?
E, IVkANE tIkVANE, ja bolan ne bio ne vjerujem da je “Ja I Otac smo jedno”. Dakle tvoji cetalji nisu isto sto I Otac……da je po tvojoj demagogiji I jos nekih tipirusa sto ovuda jezde vi bi Bogu sudili, neuzubillah. Bog ne vrsi zlocine, shvati insanu vec zli ljudi svojim djelovanjem.
Jos jednom da ti ponovim mada ti ne razumijes isto k'o sto ni ja tebe ne razumijem....mi smo dva razlicita svijeta, hvala Bogu.
Dakle,Bog je determinirao sve dogadjaje…..ali je ljudima ostavio slobodu ponasnja u okviru istih…..pa covjek moze djelujuci voljom svojom u sudbinski predodredjenim dogadjajima i propast i blazenstvo zasluziti.
Quote:
I sto davu svoju na proklinjanje onih usmjeravas sto im je Alah dao da njegovu volju izvrse.
E jadni Ivoje kusoje, po tebi ljudi znaju Bozije odredjenje iliti sudbinu I k’o roboti automatski djeluju bez uma I razuma.
Ne mozes postupke svoje cetnnicke bratije pravdat sudbinom, jer sudbina nikome nije poznata.
Covjek nije marioneta, jer posjeduje slobodnu volju u vrsenju svojih postupaka.
Covjek svojim djelovanjem u sudbinski predodredjenim situacijama, pise svoju sudbinu na onom svijetu.

Na sudbinu u ovom svijetu nije mogao da utice, ali zato mu je Bog Dragi omogucio da svojim ovosvjetskim djelima kreira svoju onosvjetsku sudbinu.


Quote:
Dojednome Srbinu sto je samo po volji vasega Alaha postupao, spomenik dignuti valja.
Vidim ja da bi ti Mladicu rado Nobelovu nagradu za mir urucio.
Ne bi me cudilo obzirom koliko mrznje iz tebe bije prema svemu muslimanskom da si sa "pesnikom" Radovanom ovce cuv'o po obronicima Durmitora.
Otkud je izvoriste te silne mznje koja biije iz tvojih upisa?
Da ti nije neki musliman, ne daj Boze, nesto nazao ucinio pa si kivan na nas i na nase svetinje?

Quote:
Nije lako ni "zlocinac" biti, Bosanko pod brkom.
Ti to iz vlastitog iskustva govoris?
Tko zna mozda se kakva krvolocna zlocinacka zvjerka krije iza tvog ni(t)ck-ova?


Quote:
Al' kad vas Alah pogubiti hoce, kako ce to sirota sam izvesti.
Kad ni ruku ni nogu u njega nije. Nit' kame, nit' kalashnjikova?

Pusti supljak jadan vio, Ivkane prozIVkANE.
Vec uputi koji blagoslov i zahvalnicu ovim ljudima sto potavise ovaj forUM.
Dje bi kukavni,pardon, kusavi Ive prosip'o svoju egoisticnu mudrologiju da ti nije ovakvih elektronskih sredstava komuniciranja......fino i rahatluku skriven iza ni(t)ck-ova mozes do mile volje bas kao i kolega ti Duskan da lijecis svoju ikompleksiranu poprilicno ofucanu psihu.

Procitala sam te i ne namjeravam da se vracam na procitano.
Pisi sto ti je volja.
Od mene ti je ZBOGOM s takvim tipovima koji tvrde da "Nije lako ni "zlocinac" biti", nije vrijedno razgovarati.
Srami se jadan bio!
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:20   #212
Quote:
Bosanka kaže:
Tko to osim Boga Uzvisenog moze zivot darovati i oduzeti ga?
Smrt je kao I zivot Bozije davanje…..sto oko toga galamu dizes.....
Ovdje te MAJSTOR chekao, naivchino brkata.

Znachi - Srbin streljo, Alah vrecu drzo.
De opovrgni ovo ako Boga znades, hehe.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:23   #213
Quote:
brezovka kaže:
Hvala Bogu da te je i vjera počela zanimati.Vjera nije pojam već stanje.U pitanju startaš krivo.Pokušaj opet.Ovaj put malo ozbiljnije.
No dobro... hajde ljudima(medju kojima sam po tvom sudu i ja ) i koji nemamo ni "rijec vjere" u sebi definisi, predoci, predstavi, opisi, briblizi ..... kako god hoces to kako kazes "stanje" VJERE.
Kako i na cemu se to "stanje" VJERE temelji?
Dakle, kako bi ti prezentovala svoju VJERU ljudima koje tvoja VJERA zanima?
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:28   #214
Uh, kako ovdje prste pretenciozna prenemaganja na sve strane

A posebno su "zanimljivi" monolozi dvojice egotripasa koji, indikativno, o sebi govore u trecem licu dok se pretvaraju da vode dijalog
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:32   #215
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Znachi - Srbin streljo, Alah vrecu drzo.
De opovrgni ovo ako Boga znades


Quote:
Procitala sam te i ne namjeravam da se vracam na procitano.
Pisi sto ti je volja.
Od mene ti je ZBOGOM s takvim tipovima koji tvrde da "Nije lako ni "zlocinac" biti", nije vrijedno razgovarati.
Srami se jadan bio!
Adio!
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:36   #216
Quote:
Bosanka kaže:
No dobro... hajde ljudima(medju kojima sam po tvom sudu i ja ) i koji nemamo ni "rijec vjere" u sebi definisi, predoci, predstavi, opisi, briblizi ..... kako god hoces to kako kazes "stanje" VJERE.
Kako i na cemu se to "stanje" VJERE temelji?
Dakle, kako bi ti prezentovala svoju VJERU ljudima koje tvoja VJERA zanima?
Kakvoga li pitanja bez iskrenog zanimanja.Bez želje da kreneš tim putem.Sa željom da nogu podmećeš.
Nego Bosanko imam prijedlog.Zanima li te vjera...postavi na noge i osnaži svoju.Onda iskustva možemo podijeliti.Bila bih sretna da o tome možemo pričati.
U moje riječi vjera je utkana kao i u moj život.Sretna sam zbog toga.Ni jedna moja životna situacija nije crna.Već osvijetljena svjetlom života.Ne mogu se izgubiti niti propasti.Vjera ti je hodanje po vodi.
Ah da ti objasnim.Pobunila sam se protiv tvoje riječi...jer nošena iskustvom vjere znam da vjernik mora biti sretan vidi li vjeru u drugog.Ti nisi.Pa me to proturječje natjeralo ,a koje u tvojim riječima čitam da ti kažem...Vjera se tako ne svjedoči.Trebala bi se iz riječi isčitati.Prepisana je riječ suha.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:43   #217
Quote:
smjeskica kaže:
Uh, kako ovdje prste pretenciozna prenemaganja na sve strane

A posebno su "zanimljivi" monolozi dvojice egotripasa koji, indikativno, o sebi govore u trecem licu dok se pretvaraju da vode dijalog
KRESHTANJE niti djeci ne pomazhe, curo nestasala.

Gdje je ova Bosanka pod brkom bila kad je prosvjetljeni MAJSTOR Ivan ista pitanja kaurinima postavljo?

"JE LI ISUSA RAZAPEO SAM NJEGOV OTAC BOZANSKI SVOJIM VLASTITIM BOZJIM RUKAMA."

Ni raspaljena Brezovka nije znala sto da kaze, i kako da se od pameti obrani.

ISTINA ne trpi prenemaganja i tabua, Smjesko i Brko.
Ako ce se do NJE doci i kazivanjem i o SMRTI SAMOJ, onda je i tako najbolje.

Prema tome, ne larmajte i ne cilicite.
DUHOVNI MAJSTOR s vama razgovara i u pojam vas ubija.
Ne prljajte CHIST MAJSTORSKI POSTUPAK s vasom djetinjom nemoci.
MAJSTOR je jasan i odlucan. I svaka mu je dusha sveta otkud god bila.
Al' katkad i mrtvi mogu zhivima pomoci.
Samo ne u "dnevno-politicke" i "dezavuacijske" forumske svrhe.

Ne ometajte MAJSTORA sto vam tjera suceliti se sa SAMIMA SOBOM
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:49   #218
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:

"JE LI ISUSA RAZAPEO SAM NJEGOV OTAC BOZANSKI SVOJIM VLASTITIM BOZJIM RUKAMA."

Ni raspaljena Brezovka nije znala sto da kaze, i kako da se od pameti obrani.
Dobra ti večer Ivane.Nasmijao si me pošteno.Hvala ti.Jer uistinu danas gorim ...blizu 39.Ali je uzrok gripa.
Nego ...kad ti svoju raspaljenost na uvid dadoh???
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 20:59   #219
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
prosvjetljeni MAJSTOR Ivan

DUHOVNI MAJSTOR

MAJSTORSKI POSTUPAK

MAJSTOR je jasan i odlucan.

Ne ometajte MAJSTORA
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 21:20   #220
To što gore govoriš je po Islamu krivovjerje, idolopoklonstvo.!

Meni se cini da je vama sve krivovjerje sto razotkriva vas pseudo-monoteizam. Prevazidjeno dualisticko poimanje davnih ljudi koji su vjerovali da je Bog tamo, a mi ovamo; da je Bog gore, a oni dolje; da ih On 'ozgo gleda, a oni se moraju bacati po zemlji pred Njim. Najtragicnije je to sto se takav dualizam naziva monizmom.

Vrlo dalek, vrlo formalan odnos s Bogom. Pun straha i strahopostovanja. Kako kada bi sin dosao s fakulteta jedan dan, pa stao pred svojeg oca i rekao: O, milostivi, svemilosni oce, koji me hranis i odjevas, koji me milostivo saljes u skole i brines se za mene. Hvali se ime tvoje, budi slava tvoja, za sve vjeke vjekova... Sta bi si otac pomislio, nego da je mali prolupao skroz na skroz!? Takav odnos s Bogom proizlazi iz nerazumijevanja i neznanja.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.