Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2003., 17:58   #61
Dosta sam putovao zadnjih godina, pa stigoh i do Beograda. Bio sam tamo i ranije, ali nažalost nikad ga nisam uspio bolje upoznati. Ovoga puta sam bio samo jedan dan, i prvo šta me je iznenadilo je nered i nečistoća. Knez Mihajlovom je bezbrižno šetao oveći čopor pasa lutalica, one zgrade što ih je NATO spizdio , i dalje su u istom stanju-razorene i spaljene a nalaze se praktički u centru grada. Ali, dobro nije sve ni tako loše - bio sam u nekim sjajnim knjižarama! Čak nisam stigao ni potražiti kakav dobar restoran... BTW, u Subotici udjem u riblji restoran, napaljen na kakvu dobru riblji čorbu , pitam konobara šta mi može preporučiti, a on mi kaže "imamo svježe lignje!" Nabijem ga na lignju, to mogu i kod kuće jesti...
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 09:57   #62
Što je onda jeftinije?
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 13:06   #63
Šta mislite o Beogradu

dali je netko bio u Beogradu u zadnje vrijeme i koji su vasi dozivljaji ( pozitivni , negativni ili OK )
Pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 15:19   #64
Lightbulb BEOGRAD - Nova godina

Nezadovoljna klasičnim novogodišnjim pijankama u rodnom gradu, mala ekipa (3-4 osobe) je u posljednji trenutak odlučila Novu dočekati u Beogradu. Nitko od nas s Beogradom nema nikakvog iskustva, tako da idemo onako naslijepo - pa kud puklo da puklo.

Jel netko zna neki hotel (ili bilo kakav drugi smještaj) koji je jeftin, a da nije baš neka rupa? URL, mail, broj telefona... Bilo što.

Vjerojatno bi Novu dočekali na glavnom trgu (pisao je Divac ovdje već nešto o tome), ali svaki prijedlog je dobrodošao. Gdje da "zalutamo" u Beogradu, 31.12. navečer?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 15:25   #65
baš si našao vrijeme za posjet "komšiluku" ..
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 17:30   #66
U čemu je problem? Ne misliš valjda na izbore??
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 09:19   #67
Lakonogi, jesi bio?
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 14:58   #68
usporedba

eto ja bio u bg par puta u zadnjih godinu i mogu reci da je grad osjetno veci od zagreba. nekako zagreb je grad a bg ipak velegrad.
nocni zivot im je bolji od zg ucmalosti ali cijene i nisu bas toliko bagatelne. cak bi rekao i iste (alkohol u bircevima...). malo je prljavije nego tu. zgrozilo me kojluko ima pasa lutalica po periferiji. sigurno je puno veca opasnost od tih pasa nego od nekakvih huligana imho.
klopa na brzaka im je bolja sa svim tim vesalicama, kajmacima,... ali u skadarskoj(to je ulica koja je gore spominjana) ulici u 'finom' restoranu mi se desilo da nadjem 2 dlake i to razlicitih boja , i da se naplacuje prljavi wc u restoranu
srbi su ljubazni ali mi je malo islo na k.. to stajaliste za sve je kriv slobo. niko nece da kaze 'e jebi ga pucao sam pa sta tako vrijeme je bilo'
ex-pusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 02:24   #69
Quote:
banderas kaže:
Lakonogi, jesi bio?
Nisam. Nažalost. Stvari su krenule prema Marfijevim zakonima...

__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 11:21   #70
Re: usporedba

Quote:
ex-pusac kaže:
eto ja bio u bg par puta u zadnjih godinu i mogu reci da je grad osjetno veci od zagreba. nekako zagreb je grad a bg ipak velegrad.
nocni zivot im je bolji od zg ucmalosti ali cijene i nisu bas toliko bagatelne. cak bi rekao i iste (alkohol u bircevima...). malo je prljavije nego tu. zgrozilo me kojluko ima pasa lutalica po periferiji. sigurno je puno veca opasnost od tih pasa nego od nekakvih huligana imho.
klopa na brzaka im je bolja sa svim tim vesalicama, kajmacima,... ali u skadarskoj(to je ulica koja je gore spominjana) ulici u 'finom' restoranu mi se desilo da nadjem 2 dlake i to razlicitih boja , i da se naplacuje prljavi wc u restoranu
srbi su ljubazni ali mi je malo islo na k.. to stajaliste za sve je kriv slobo. niko nece da kaze 'e jebi ga pucao sam pa sta tako vrijeme je bilo'
Cijene su neminovnost "normaliziranja" situacije. 2000. godine si mogao pola grada kupiti za 100 DM, danas vise BG nije osjetno jeftiniji od ZG, osim TAXIa koji su smijesno jeftini. No, TAXI je i u Parizu jeftiniji nego u ZG.
Ista stvar je bila sa Sarajevom krajem 90-tih, danas su tamo cijene manje-vise iste kao u ZG. No, sad je Skopje u situaciji Sarajeva pred kraj 90-tih, i Beograda iz 2000., sve je dzabalesku
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 16:09   #71
Skopje

u potpunosti se slazem s tobom banderas. baš sam razmišljao zapalit na jedan produženi vikend do Makedonija. cuo sam dobre stvari o ohridu i treba to iskoristit dok jos možemo za razuman(citaj mali) novac!
ex-pusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 23:03   #72
Re: Skopje

Quote:
ex-pusac kaže:
u potpunosti se slazem s tobom banderas. baš sam razmišljao zapalit na jedan produženi vikend do Makedonija. cuo sam dobre stvari o ohridu i treba to iskoristit dok jos možemo za razuman(citaj mali) novac!
Šta si to čuo o Ohridu? I kako planiraš do Makedonije?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 09:00   #73
cuo sam da je bagatela... predivno... da su makedonci izrazito gostoljubivi...
ako idem, ici ću autom preko srbije. mislim da je oko 7-9 sati voznje uz srecu na granici.
al skrenuli smo s teme...
ex-pusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 11:03   #74
Malo ces Makedonaca naci u Ohridu
Nego, do Skopja ti je 10 sati voznje, a od Skopja do Ohrida imas jos dosta i nije autoput
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 14:49   #75
Makedonija
Makedonci
hrana
vina
jeftino
Skopje.........zakon!
ja isla avionom.
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 14:50   #76
nego...zanima me koliko košta povratna avionska ZG-BG-ZG karta?
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 14:53   #77
da moguće...
ali da se vratimo temi. isao sam autom za bg i ćim se pređe granica je autoput. slabo održavan stoka i traktori pored puta... ono sto me posebno iziritiralo a nisam imao hrabrosti se bunit je da autopur naplacuju za strance po posebnom cjeniku koji je nekoliko puta visi nego za srbe.
mislim da sam tih 100-tinjak km platio 450din tj oko 7€ al nisam vise siguran.
još policija stoji svako malo i zaustavlja na autoputu!!
ex-pusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 14:55   #78
Quote:
ex-pusac kaže:
još policija stoji svako malo i zaustavlja na autoputu!!
what?????????????


niko nema šta Srbin imade
2 Božića od rvacke vlade!
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 15:00   #79
mislim da ti se ne isplati ic avionom. leti samo neka cudna kompanija po pitajboga kojim cijenama ai autom ti je 4 sata. (od zgb) busom i vlakom 6 odnosno 7.
k tome avionom ti se moze desit da preletis neku svadbu pa da završis ko oni nesretnici nedavno u kragujevcu ili negdi doli na jugu!
ima li neko link?
ex-pusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 13:16   #80
Često spominjete kako je taxi u Beogradu jako jeftin. To je istina, ali postoji i jedna sitnica - dok sam bio tamo, često sam se vozio taxijem ( doduše u Subotici , a ne u Beogradu, ali pretpostavljam da je i tamo slično) i svi auti su bili u ka-ta-stro-fal-nom stanju. Takve olupine kod nas ne samo da ne bi mogle glumiti taksi, nego bi ih eventualno mogao i vidjeti samo na auto-otpadu. Sad mi je to smiješno, ali tamo sam znao popizditi kad se npr. mogu otvoriti samo jedna vrata jer su ostala zaglavila, ili kad nas je tip skoro potrovao, jer je imao probušen auspuh, a dim je ulazio kroz pod. Na semaforu je tip još malo i turirao, pa smo jedva dočekali da onako zeleni iziđemo na zrak. Užas. Ali kad vidite njihove gradske buseve, ipak rađe tražite taksi. Autobusi nisu oprani valjda od vremena SFRJ. A možda ih i to blato drži na okupu da se ne raspadnu. Prije par godina je na jednom gradskom busu u vožnji otpao pod i ljudi su se rasuli po cesti, a nekoliko ih je i poginulo. Sve u svemu - kad sam se vratio kući, imao sam osjećaj da sam došao u Monte Carlo.
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.