Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 08:33   #141
Nego vec danima se sjetim i nista novosti nema od "znovost", osoba koja je zeljela u Au sa businis vizom da otvori radionicu.
Tko znade ,jer vjerujem da je uspio da bi se javio...zadnji post je bio dopis sa nama u temi Australija.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 17.05.2009., 09:08   #142
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
i jos jedna obzervacija, if you don't mind, ako ti zbog peseka neces ici u AU da si, kao sto kazes, poboljsas zivot, ustedis, kupis stan, itd., onda tebi bas i nije neka kriza
Ima osoba koje su jako lojalne svom psu i ne mogu ga napustiti
pantigana is offline  
Old 17.05.2009., 10:18   #143
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Ima osoba koje su jako lojalne svom psu i ne mogu ga napustiti
joj gle, kuzim to
i mi imamo i pesa i macku i oduvijek smo imali zivuljke po kuci, ali, ak je vec takva kriza, pa heba ga led, nebus vlastitu egzistenciju stavio na drugo mjesto
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 17.05.2009., 10:54   #144
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
joj gle, kuzim to
i mi imamo i pesa i macku i oduvijek smo imali zivuljke po kuci, ali, ak je vec takva kriza, pa heba ga led, nebus vlastitu egzistenciju stavio na drugo mjesto
Sve je moguće kada su u pitanju osjećaji ljudi prema kućnim ljubimcima :

Uhićen zbog otmice mačke

Jedan Amerikanac mora platiti kaznu od 20.000 dolara jer je svojoj majci stalno prijetio da će joj oteti voljenog mačka i tražiti otkupninu za njega.

Garry Lamar (47) je zbog prijetnji mački uhićen i pušten uz jamčevinu od 200 dolara, te je dobio zabranu približavanja svojoj 78-godišnjoj majci.

Garry je počeo prijetiti otmicom mačke prije godinu dana, kada ga je majka optužila za zlostavljanje i izbacila iz kuće.

''To nije obična mačka, žena je zove svojim prijateljem od kada živi sama'', rekao je načelnik policije u North Kingstownu Daniel Ormond.

Navodno je Garry tijekom ove godine prijetio otmicom na tjednoj bazi. Policija ne vjeruje da je mačka ozlijeđena te još istražuje ovaj slučaj.

Uplašena je majka zbog stalnih prijetnji svom sinu dosad isplatila 20.000 dolara, bar tako ona tvrdi, a snage reda još pokušavaju utvrditi točan iznos.

pantigana is offline  
Old 17.05.2009., 13:48   #145
Da se vratimo na temu ...jer cemu i ovu pretvoriti u istu temu kao AUSTRALIJA.....gdje je sve nepregledno i sve i svasta napisano.

Ako drzimo ovu temu samo za informacije povezane zajedno.



vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 17.05.2009., 14:31   #146
Quote:
buby0806

ja trenutno zivim kao podstanar sa deckom i prihodi i potrosnje su sljedece : mjesecni najam: 300eura, hrana mjesecno: 250eura ( racunam i hranu za psa), benzin: 200kn svaka 2 dana. rezije mjesecno: 1000kuna , to je sve na sta mi trosimo... zasto? zato jer decko koj ima stalan posao vec 7godina ima mjesecnu placu 3000kn. ja ono sto uspijem zaraditi pokrije ostatak troskova. svoj stan ili kucu nikada necemo imati jer smo iz takvih familija koje nam nemaju nista za ostaviti. da vam iskreno kazem...dobro smo se zagrijali za odlazak u australiju. jucer smo bili u zagrebu u australskoj ambasadi za raspitat se oko visa i dosli smo na ovakvo rjesenje: moj rodjak koji ima firmu u australiji ce prijaviti mog decka kao svog radnika i trazit cemo radnicku visu uz koju se mogu proslepat i ja. kada dodjemo dole odredjeno bi vrijeme zivjeli kod familije,a nakon toga iznajmili stan. to su trenutno nase zelje. E sada.... ZELIM PITAT NEKOGA TKO ZNA...dali bi nam bilo lakse i bolje u australiji ili nastaviti zivjeti ko podstanari cijeli zivot? dali postoji mogucnost da skupimo odredjenu lovu u roku od 4godine i sa tim se vratimo i u rijeci kupimo SVOJ stan? dali su to puka mastanja ili mogucnost realizacije? P.S. psa vodimo sa sobom...radi se o maltezeru... POMOZITE!

Znaci ako pretvorimo troskove u EURO:

Mjesecno:

a/stan……………….300E

b/hrana……………...250E

c/petrol……………...410E

d/rezije………………137E

Totalno…………….1.097 E = S1.974 AU dollara /mjesecno.

Vas trosak u Hrvatskoj…(petrol ukljucen kao podaci 100 kuna na dan ili 200kuna svaka dva dana)


================================================
Primjer potrosnja za dvoje mladih umirovljenika godisnje.
Troskovi za zubara, doktore i lijekove su smanjeni.

Budget:

Car: Mazda 3 sport, 2litre,2005 novi.
Car: registracija,insurance,services, RAA, petrol…....$2.400

Telephone +mobile…………………………………………......$1.000

Gas/plin………………………………………………………............$470

Elektriciti………………………………………………………...........$900

Internet…………………………………………………………..........$500

Extra health insurance*..………………………………………..$600

Lijekovi ………………………………………………………............$500

Doktor posjete ………………………………………………….......$200

Naocale 1x godisnje……………………………………………......0.00

Dentist/zubar……………………………………………………........$200

Ambulance………………………………………………………...........$80

Frizer …………………………………………………………..............$700

Cosmetika, ……………………………………………………...........$700**

Odjeca prema potrebi + general home………………………2.200**

Intertainment,izlasci,magazine,computer update/self/osobni
Izdaci, lutrija………………………………………………….........$3.000**

Maintenance za unit……………………………………………......$0.00

Iznajma stana $250p/w x52…………………………………..$13.000

Hrana i kucanske potrebe ($180p/w x 52)………………..9.360**


==================================================
Totalna godisnja potrosnja …………………………………...$35.810 AU dollara

Mjesecno: $2.985AU dollara.

**Ovdje je gdje se moze ustedjeti, ovisno o zivotu i standardu zivota.

U budgetu nije otplata automobila….recimo u razgovorima sa drugim osobima
oni ne trose kao mi za hranu isto tako i ne na **(oznacene iteme)



nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 17.05.2009., 15:35   #147
Nastavak/

22/02/2009

fremantle.wa
Pozdrav svima!

Unaprijed zelim bih reci da ovo pisem samo da bi pruzio informacije iz mog kuta, i nije mi namjera ili zelja ulaziti u bilo kakve debate s bilo kime.

Stigao sam u ovu zemlju u ozujku 2006 sa suprugom i troje djece na 457 visu, nakon svih scila i haridbi u HR spakovali se i otisli. Po zanimanju sam boilermaker(mechanical fitter), i kako je ovdje taj posao solidno placen ne mogu se pozaliti. Meni osobno sa materijalne strane nije ni za pokusavati usporediti Hr i AUS, ovdje je puuuuno bolje, jer mozes raditi i od tog rada normalno zivjeti, sto u Hr nije bio slucaj.

Supruga i ja zaradjujemo oko $6000 sto nije nista posebno ali uz pametno raspolaganje i brigu o svakom dolaru moze se vrlo kvalitetno zivjeti i dosta ustedjeti, tako da sam rijesio sve zaostale dugove koje sam imao u HR i priskrbio si ovdje sve sto nam treba bez kreditnih zaduzenja izuzev novog auta.

Sto se tice troskova zivota navest cu malo kasnije nas mjesecni budget cisto za informaciju i uporedbu zainteresiranima. S obirom da smo aplicirali za PR planiram u toku ove godine kupiti kucu i dosta ih ima na trzistu sa vrlo ugodnim cijenama, nude se house and land packages ispod $400 000 (Beeliar 360 000, Succes 389 000 i Aubin Grove cak za 299 000), dakle samo radi usporedbe mi moramo raditi 60mjx 6000=360 000 dok recimo u HR sa 5000kn place ukupno moramo za kucu vrijednu samo 100 000 eura moramo raditi 148 mjeseci, tako da cifre same govore.

Ne zelim ni pljuvati HR i hvaliti Aus ili obrnuto samo svako mora iz svog znanja i sposobnosti izvuci ono najbolje i raditi tako da ides napred, naravno ako to zelis. Raspravljati o detaljima i osobnom poimanju neke stvari za mene je degutantno, jer to je osobni osjecaj prouzrokovan osobnim iskustvom tako da o tome ne treba prosipati zuc na forumu.

Zelio bih reci ljudima koji imaju zelju ici u Aus da se po mome iskustvu jos uvijek ovdje moze kud i kamo bolje zivjeti negu u Hr, naravno neke stvari dobijes (materijalno) a neke izgubis (duhovno), ali koji su zivotni prioriteti to mora odluciti svako od nas bez sufliranja okoline.

Htio bih jos reci sto u zadnjih nekoliko stranica nisam vidio a to je vrlo vazno, visa 457 je privremeno zaustavljena tako da nitko izvana ne moze uci pod tom vizom istina znam nekoliko slucajeva u zadnja dva mjeseca koji su napravili novu 457 visu ali oni su vec jednu odradili ranije. Ako me netko pita za savjet, tko god zeli doci u ovu zemlju najbolje je doci sa permanent visom jer si osiguran na neki nacin da te ne mogu gazde izrabljivati i diskriminirati, sto u 457 vizi je vrlo cest slucaj. Osim toga da bi uopce pomislili na Aus trebate ispunjavati tri temeljna uvjeta :

-biti ispod 45 god starosti
-imati priznatu diplomu od australskih organa
-polozen IELTS test sa odgovarajucom ocjenom

ako toga nemate zaboravite Aus.
I na kraju moj obiteljski budget samo za usporedbu na mjesec dana

Place $6000

Troskvi

-renta 1300
-auto kredit 426
-struja 120
-plin 120
-internet 70
-kucni tel 35
-mobx3 150
-hrana 1000 (predpostavljam da ce biti komentara na to ali mogu objasniti u nekom buducem postu)
-benzin 200
-ostali troskovi 300-500 ( garderoba, skola itd)

Eto to je to ukratko ako sam nesto zaboravio sorry.

Pozdrav iz Fremantla


Vilko koment:
@fremantle.wa post.


Jedan veoma tocan i informativ i realisticki post....kakovih bi trebali vise.

Post koji kaze iskreno koliko se zaradjuje, ali isto tako i koliko sta kosta.
U tome postu nema nista "kada bi bilo"....nego samo istina "kako je".....i to je sta treba svima novima kandidatima za emigraciju ili samo onima koji prate iz drugih mjesta svijeta i mozda usporedjivaju kakav je zivot ovdje u Australiji.
P.S.ako se smije pitati dali je $6.000 placa prije ili poslije poreza? ili kolika je cista normalna placa?
isto dali imate private insurance za bolnicu ili 'extras"?
Isto mislim da ce forumase zanimati starost djece kao dali supruga radi puno ili part time vrijeme.
Hvala.

odgovor od fremantle.wa

Za Vilka

To je cifra poslije poreza, supruga radi part time, djeca su 18,12,11, u svezi zdravstvenog imam private healt insurance samo za 457 visu (IMAN) i placam okay 450 za tri mjeseca za obitelj dok sponsor placa isto toliko za mene za isti rok.
================
Mislim da je ovaj post od fremantle.wa dovoljna informacija oko potrosnje.
Potrosnja je isto zavisna u kojemu mjestu u Australiji je smjestaj.
Isto tako su i place razlicite po strukama kao i lokaciji u kojoj drzavi se radi.


============

Dakle obitelj sa tri djece"teens"18,12,11, otac radi kao zanatlija i majka part time, zaradjuju poslije poreza na mjesec $6.000 AU dollara.

Prema listi koji smo dobili /prikazali trose oko $4.000 AU dollara na mjesec/.

Ostaje im dakle oko $2.000 dollara.

Prema mojemu iskustvu ta suma je dovoljna da ce biti u stanju da otplacuju kucu od $300.000-$400.000....na vrijeme od 25 godina.

Mora se uzeti u obzir da se i treba redovito placati otplatu, i ako jedan ostane bez posla "postaje pitanje kako ce biti "...ali to je svugdje tako.

nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 17.05.2009., 16:03   #148
nastavak/

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Uzmimo da je placa $50.000 na godinu.
U Australiji se obicno placa svakih 14 dana/FORTNIGHTLY/.

Dakle $50.000 AU dollara/26 fortnightly =$1.923dollara.

Prilazem link za obracun poreza na 14 dana/tablice.

http://www.ato.gov.au/content/downlo...06-05-2007.pdf

Fortnightly tax table:
Incorporating Medicare levy with and without leave loading.


=========================================

fortnightly Tax table

$50.000 per year/26fortnightly pay=$1923

Amount to be withheld

Fortnightly............With..........With......... ..........No
Earnings.............tax-free......tax-free..............tax-free
......................Threshold.....threshold..... ........threshold
......................with leave......no leave
........................loading.........loading
1..........................2.................3.... ...................4
$..........................$.................$.... ...................$
=============================================
1922...................404.00.........400.00...... ........528.00
Dakle ako bi vas decko zaradjivao kao zanatlija$50.000 na godinu...sta ne vjerujem u pocetku....njegova placa na 14 dana bi bila/ako vi ne radite/
$1922-$404 ili ( ako vi radite $1922- $528 ).

Sta vam daje poslije poreza u prvom slucaju $1.518 i drugome $1.394 na 14 dana.

Dakle ako samo on radi vas dohodak bi bio $3.036 ili $ 2.788 na mjesec.

Prema prvome budgetu sta sam napisao bez otplate automobila...to je dovoljno za zivjeti, ali sam i kazao da se od prvoga budgeta moze malo zastedjeti prema zivotu.

Nadam se da vam je malo pomoglo oko cijena.
Kao sta uvijek" svi koji pisemo kazemo"...ovisno o standardu zivota i gdje i kojemu mjestu se zivi.

Kao sta vidite to nije neki veliki novac da se zastedi ....dapace od jedne male ili osrednje place se niti ne stedi...nego jos ako je druga onda se nesto moze ,ali ne i u 4 godine....i otici sa 180.000 Au dollara ustede...sta je 100.000 EURO.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 17.05.2009., 16:17   #149
Nastavak/
Druga je situacija osoba koje dolaze da se ovdje smjeste za stalno, jer zasto bi i odlazili ako nije potrebno....u tome slucaju niti se ne gleda povratak /ako uopce ikada/...svi planovi se rade na 10-25 godina.

Podizanje djece,skolovanje, uspjeh i napredak u svojoj karijeri isto kao i mogucnost supruge da se vrati ako odmah ne radi na posao.

I niti jedan pocetak nije lagan niti za jednoga clana obitelji.
Treba se prilagoditi novom zivotu isto tako i novim obicajima kao i integrirati cim prije u novu zemlju to su "najvaznije strane od svih".

I jedno najvaznije "moliti se da covjek ostane i da je zdrav jer bez toga nema uspjeha i unapredovanja i bogatstva".

O, jest to nije Njemacka ili Evropska zemlja, gdje ste 1.000 ili 2.000km do kuce...uostalom najmladjija generacija ja mislim da to i uvidja.

A ako mislite da cete biti "nostalgicni ...najbolje niti ne odlazite".

do slijedecega

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 17.05.2009. at 16:23.
Vilko is offline  
Old 17.05.2009., 18:14   #150
Odgovor

Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
joj gle, kuzim to
i mi imamo i pesa i macku i oduvijek smo imali zivuljke po kuci, ali, ak je vec takva kriza, pa heba ga led, nebus vlastitu egzistenciju stavio na drugo mjesto
Postovana gospodo,kad se osoba odluci da uzme kucnog ljubimca,treba da bude spremna na veliki komitment.Kucni ljubimac postaje clan obitelji (kao dijete).On totalno zavisi od vas,takoder prolazi s vama kroz dobro i kroz zlo.Neslazem se s vasom tezom (savjetom doticnoj)zar bih ona svoju egzistenciju stavila na drugo mijesto.Gospodo,to je njihovo dijete,dali biste se vi odrekla svoga dijeteta kad vam zagusti?Mislim da nebiste.Moja zena i ja imamo psica i ozbiljno smo se zauzeli za njega.Sve je skupo za njega,ali nama nije zao dati.Prije par godina je bijo obolijo na pankrijas i bijo je u bolnici $750 noc plus drugi troskovi.Veterinar pita dali ste spremni da toliko platite(jer neki ga radije dau uspavati zauvijek.Kojima hebem majku nezrelu.Zbog njega vise nemozemo ici na holiday u Evropu jer je problem za njega.Tesko je naci nekoga da ga pazi kod kuce(mada smo za jedan holiday platili covjeka oko $2000 da zivi u nasoj kuci i da ga pazi i seta.Kad smo se vratili vidjeli smo da je jako malo bijo s njim s obzirom da nam je sa autom koji smo mu stavili na raspolaganje presao 2000 km.Takoder dvoriste puno govana,sto znaci da se nije setao.Drugi put smo ga stavili u smijestaj(sto je kao hotel za pse)imaju dnevni boravak,sofe,televiziju,sve da se osjecaju kao kod kuce.Kostalo je#*!!!!,ali sta vrijedi on je ovdije patijo za nama ,a mi tamo za njim.Kad smo se vratili,vidimo da on nije bijo sretan tamo jer sav je istraumatisan.Sto znaci da nema vise Euro holidaya.Na kraju da kazem nije mi ni zao,radije cu biti ovdije i ici cesce na holiday nego si samo stvarati probleme.Potpuno podrzavam doticnu gospodu koja je rekla da ,ako nemoze ici nje ljubimac,nece niti ona.
__________________
Mnogi pogresni koraci su napravljeni stojeći u mijestu.MOJ BLOG
g-Day is offline  
Old 17.05.2009., 19:44   #151
Quote:
g-Day kaže: Pogledaj post
Postovana gospodo,kad se osoba odluci da uzme kucnog ljubimca,treba da bude spremna na veliki komitment.Kucni ljubimac postaje clan obitelji (kao dijete).On totalno zavisi od vas,takoder prolazi s vama kroz dobro i kroz zlo.Neslazem se s vasom tezom (savjetom doticnoj)zar bih ona svoju egzistenciju stavila na drugo mijesto.Gospodo,to je njihovo dijete,dali biste se vi odrekla svoga dijeteta kad vam zagusti?Mislim da nebiste.Moja zena i ja imamo psica i ozbiljno smo se zauzeli za njega.Sve je skupo za njega,ali nama nije zao dati.Prije par godina je bijo obolijo na pankrijas i bijo je u bolnici $750 noc plus drugi troskovi.Veterinar pita dali ste spremni da toliko platite(jer neki ga radije dau uspavati zauvijek.Kojima hebem majku nezrelu.Zbog njega vise nemozemo ici na holiday u Evropu jer je problem za njega.Tesko je naci nekoga da ga pazi kod kuce(mada smo za jedan holiday platili covjeka oko $2000 da zivi u nasoj kuci i da ga pazi i seta.Kad smo se vratili vidjeli smo da je jako malo bijo s njim s obzirom da nam je sa autom koji smo mu stavili na raspolaganje presao 2000 km.Takoder dvoriste puno govana,sto znaci da se nije setao.Drugi put smo ga stavili u smijestaj(sto je kao hotel za pse)imaju dnevni boravak,sofe,televiziju,sve da se osjecaju kao kod kuce.Kostalo je#*!!!!,ali sta vrijedi on je ovdije patijo za nama ,a mi tamo za njim.Kad smo se vratili,vidimo da on nije bijo sretan tamo jer sav je istraumatisan.Sto znaci da nema vise Euro holidaya.Na kraju da kazem nije mi ni zao,radije cu biti ovdije i ici cesce na holiday nego si samo stvarati probleme.Potpuno podrzavam doticnu gospodu koja je rekla da ,ako nemoze ici nje ljubimac,nece niti ona.
Ljudi ovdje se povežu sa drugim vlasnicima-ljubiteljima životinja pa se uzajamno ispomažu, besplatno. Jedni drugima čuvaju kućne ljubimce u takvim slučajevima putovanja, odmora.
pantigana is offline  
Old 17.05.2009., 21:53   #152
Je li Hrvatska dosad potpisala bilo kakav sporazum s Australijom o priznavanju diploma naših fakulteta.
mgrci43 is offline  
Old 18.05.2009., 03:06   #153
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Ljudi ovdje se povežu sa drugim vlasnicima-ljubiteljima životinja pa se uzajamno ispomažu, besplatno. Jedni drugima čuvaju kućne ljubimce u takvim slučajevima putovanja, odmora.
tako je i ovdje
premda, postoje i prihvatilista (nesto kao moteli) za kucne ljubimce za vrijeme dok su vlasnici na godisnjem
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 18.05.2009., 08:28   #154
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Je li Hrvatska dosad potpisala bilo kakav sporazum s Australijom o priznavanju diploma naših fakulteta.
Priznanje znanja i zvanja i diploma i univerziti ne vrsi vlada nego zaduzene pojedine razlicite ustanove kao sto su gore neke navedene, koje daju uslove koji se moraju ispuniti.

Radi laksega primjera biti primljen kao elektricar od emigracije ,ne znaci isto da se mozes registrirati i dobiti licence i dobiti zaposlenje.

Sada nemam vremena idem van ,staviti cu poslije par linkova gdje se obracuje za pojedine univerziti/fakultet struke.


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 18.05.2009., 08:46   #155
Quote:
g-Day kaže: Pogledaj post
Postovana gospodo,kad se osoba odluci da uzme kucnog ljubimca,treba da bude spremna na veliki komitment.Kucni ljubimac postaje clan obitelji (kao dijete).On totalno zavisi od vas,takoder prolazi s vama kroz dobro i kroz zlo.Neslazem se s vasom tezom (savjetom doticnoj)zar bih ona svoju egzistenciju stavila na drugo mijesto.Gospodo,to je njihovo dijete,dali biste se vi odrekla svoga dijeteta kad vam zagusti?Mislim da nebiste.Moja zena i ja imamo psica i ozbiljno smo se zauzeli za njega.Sve je skupo za njega,ali nama nije zao dati.Prije par godina je bijo obolijo na pankrijas i bijo je u bolnici $750 noc plus drugi troskovi.Veterinar pita dali ste spremni da toliko platite(jer neki ga radije dau uspavati zauvijek.Kojima hebem majku nezrelu.Zbog njega vise nemozemo ici na holiday u Evropu jer je problem za njega.Tesko je naci nekoga da ga pazi kod kuce(mada smo za jedan holiday platili covjeka oko $2000 da zivi u nasoj kuci i da ga pazi i seta.Kad smo se vratili vidjeli smo da je jako malo bijo s njim s obzirom da nam je sa autom koji smo mu stavili na raspolaganje presao 2000 km.Takoder dvoriste puno govana,sto znaci da se nije setao.Drugi put smo ga stavili u smijestaj(sto je kao hotel za pse)imaju dnevni boravak,sofe,televiziju,sve da se osjecaju kao kod kuce.Kostalo je#*!!!!,ali sta vrijedi on je ovdije patijo za nama ,a mi tamo za njim.Kad smo se vratili,vidimo da on nije bijo sretan tamo jer sav je istraumatisan.Sto znaci da nema vise Euro holidaya.Na kraju da kazem nije mi ni zao,radije cu biti ovdije i ici cesce na holiday nego si samo stvarati probleme.Potpuno podrzavam doticnu gospodu koja je rekla da ,ako nemoze ici nje ljubimac,nece niti ona.
Sta je uopce u pitanju?

Ako se mora moze dovesti sa sobom psa sa svim regulacijama kao sta je kazano.

Samo jedan koment:kada bi bjezala od rata sta bi onda napravila...to je samo koment...svoj goli zivot i bjezis u nepoznato...dali ces imati sta ti sam za jesti i gdje se smjestiti.

g-Day...jeste li vi doveli svojega miljenoga psa sa sobom iz Hrvatske?

Meni kada je bilo u pitanju prelazak iz ville u Retirement Village za ostatak zivota ....i sada su vec 12 godine presle....savjetovao sam se sa veterinarom.

I tko bi vodio brigu o takovome pesu Collie...koji zahtjeva po dva puta cesljanje na dan, i koji je vec bio i sam star i jedva hodao samo malo.

Cijeli jedan zid je ispunjen od slikama sa sinom i njim i suprugom....i ne prodje ovih dana tjedan da se ne sjetimo....morali smo u Adelaidu radi susjeda cak da mu napravimo operaciju na glasnicima ,jer je bio veoma sensitive i cim se je nesto maklo odmah je lajao.


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 18.05.2009., 09:00   #156
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
jer je bio veoma sensitive i cim se je nesto maklo odmah je lajao.
ah, pravi ovčar
pantigana is offline  
Old 18.05.2009., 16:35   #157
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Je li Hrvatska dosad potpisala bilo kakav sporazum s Australijom o priznavanju diploma naših fakulteta.

Priznanje znanja i zvanja i diploma i univerziti ne vrsi vlada nego zaduzene pojedine razlicite ustanove kao sto su gore neke navedene, koje daju uslove koji se moraju ispuniti.

Radi laksega primjera biti primljen kao elektricar od emigracije ,ne znaci isto da se mozes registrirati i dobiti licence i dobiti zaposlenje.
=================
Najbolji nacin naci sve o svakome zanimanju bez veze ,radnika ili sluzbenika ili universiti/fakultet skolovanoga je ovaj.
a/
http://www.immi.gov.au/asri/a-z.htm#e

Australian Skills Recognition Information (ASRI)
A-Z Occupations List

b/izabrati zanimanje.....naprimjer: Engineer - Electrical Engineer

c/kliknite na zanimanje dobijete slijedece:

http://www.immi.gov.au/asri/occupati...er-2125-11.htm

na toj stranici je sve rastumaceno kako se traze svi podaci i u kojemu state/drzavi isto tako i website kao za ENGINEERS :

http://www.engineersaustralia.org.au/

Engineers Australia

===================
Probajte bilo koje zanimanje i dobiti cete podatke o zanimanju...sve sta trebate.

Recimo za doktora/lijecnika opce prakse/ je=Medical Practitioner - General Medical Practitioner


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 19.05.2009., 10:01   #158
Odgovor

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Sta je uopce u pitanju?

Ako se mora moze dovesti sa sobom psa sa svim regulacijama kao sta je kazano.

Samo jedan koment:kada bi bjezala od rata sta bi onda napravila...to je samo koment...svoj goli zivot i bjezis u nepoznato...dali ces imati sta ti sam za jesti i gdje se smjestiti.

g-Day...jeste li vi doveli svojega miljenoga psa sa sobom iz Hrvatske?

Meni kada je bilo u pitanju prelazak iz ville u Retirement Village za ostatak zivota ....i sada su vec 12 godine presle....savjetovao sam se sa veterinarom.

I tko bi vodio brigu o takovome pesu Collie...koji zahtjeva po dva puta cesljanje na dan, i koji je vec bio i sam star i jedva hodao samo malo.

Cijeli jedan zid je ispunjen od slikama sa sinom i njim i suprugom....i ne prodje ovih dana tjedan da se ne sjetimo....morali smo u Adelaidu radi susjeda cak da mu napravimo operaciju na glasnicima ,jer je bio veoma sensitive i cim se je nesto maklo odmah je lajao.


vilko
Ona ne bijezi od rata pa ima izbora,zato smatram to sto sam rekao i njoj cestitam za to sto je rekla.Da radije nebih isla,ako nemoze svoga ljubimca povesti.Thats all.Svog sam kupijo ovdije u Australiji i nikad se nisam pokajao,ima na tisuce slika od njega i nikad ih nije dosta.Uljepsao nam je zivot 100%,a mi da mu uzvratim pazimo ga i drzimo do njega.Jer on je kao osoba i sve razumije,jer od samog pocetka smo mu sve pricali kao osobi.To je dovelo da on niti nezna da je pas.
__________________
Mnogi pogresni koraci su napravljeni stojeći u mijestu.MOJ BLOG
g-Day is offline  
Old 20.05.2009., 10:04   #159
mjesto gdje bi otisla je Westlake QLD 4074... nadam se da je sada dovoljno?!?!? za psa nismo jos dobili nikakve konkretne informacije jer ni tamo u ambasadi ni sami neznaju sta treba,a sta ne... zvala sam RAVNO U AMBASADU U AU i koji sam odgovor dobila?? "Jao gospodjo,ali mi vam to neznamo. Zakoni se cesto mjenjaju i trenutno mi nemamo nikakve informacije. KOnzultirajte se sa Avio kompaniom sa kojom letite". Pa sad vi meni recite tko je tu lud?!?!?!? Sto se tice onog dijela i rasprave oko mog psa...koj mi je kao dijete... nisam vas pitala za pomoc oko price dali da ga vodim nego kakva je procedura. Moj pas ide samnom i o tome nema price. Lakse cemo svi zajedno prezivjeti cca 30sati leta i sve to nego sve te godine koje cemo biti odvojeni! Netko je bio prokomentirao da meni ocito onda i nije kriza ako bi zbog psa ostala u HR.. e pa gospodjo/godpodine... onog trena kad Vi ostavite dijete nepoznatom i odete trcat za lovom javite se... Ja neznam dali bi Vam i ruku u tom trenu pruzila! Sada ce biti mnogi koji ce pitati akko mogu usporedjivati dijete sa psom,ali moje dijete je moj pas i volim ga vise nego ista na ovom svijetu! Hvala na svim kosrisnim informacijama!
buby0806 is offline  
Old 20.05.2009., 10:39   #160
@buby0806

javiti cu se kasnije sa ostalim...i Ja i Una67 smo vam dali link koji je tocan.

Ponavljam ambasada nema nista sa vama....niti ne znade sve sta trebate, zato ima link za emigraciju.

Ovakovi su tocni zakoni podaci.

http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs

http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs/countries/cat4

Arrival in Australia

On arrival the animal will be met by AQIS staff and transported directly to the Animal Quarantine Station. There is no visiting of animals at the airport upon arrival in Australia.
AQIS provides housing, bedding, food, water and care for the animal for the duration of its stay. All quarantine costs must be met by the importer, an invoice for these charges will be posted to the importer after arrival of the animal in Australia and must be paid prior to release.
Should the animal require veterinary care, AQIS will contact the importer and arrange for a private veterinarian. Private veterinarians will charge the importer directly.

Toliko sta se tice procedure oko psa ...procitajte linkove sta ce vam sve kazati sta je potrebno i koliko kosta.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.