Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2011., 15:02   #281
Naravno da nisam ništ postigla. Zajebo me onaj rok od 8 dana.

Anyhow, žemska koja me nazvala prvo me upozorila da bi se razgovor mogao snimati (nikad do sad mi to nisu rekli), valjda da joj ne jebem majku zbog odbijenice... I naravno izokretala stvari, čak do mjere da je rekla da su ovih sivih stickova dobili u ograničenoj količini i da je moguće da su svi rasprodani, pa do da ga i sama koristi, al da je software kud i kamo lošiji, a signal/brzina isti ko i kod bijelog sticka.
Samo da joj nisam rekla - please, bitch, koga ti zavaravaš, mene ili sebe?

I sad imam taj stick zapakiran u kutiji, skupljat će prašinu, a ja i dalje koristim svoju beloved PC express karticu, brzina se povećala na podnošljivu.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 18:45   #282
Pjeva borbene, dobro ok rok je 8 dana za reklamirati proizvod to smo naučili ali da će stick za do 7.2Mbs i onaj sa dvostrukim nosiocem koji hvata paralelno dvije susjedne bazne gdje je to moguće (oni grozdovi četki po krovovima zgrada rjetko ako i ima negdje je samo jedna ta 3G bazna sama) za do 2x21Mbs postizati istu brzinu u praksi, ne vjerujem, ima rezultata po netu koliko taj stick postiže i oko 30Mbs ako treba, no nebitno sada,

kod kupnje se mora jako jako inzistirati za brži stick, vjerovatno čuvaju integritet mreže, jer takav tipa u noćnoj opciji gdje je flat skine ili napravi bitno više prometa, a promet je taj koji se plaća u biti a ne brzina, taj promet i vip kao isp nekome plaća po veleprodaji vip ne posjeduje internet kao ni jedan isp,

no ok glavno da si ti zadovoljna brzinom, uvijek može bolje ali isto tako uvijek može i gore
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:16   #283
Ma da, pa nisam trebi ni riječi povjerovala, al kaj da delam, jednostavno sam pustila. Nemam ni živaca ni volje jebat se više s njima oko toga. Dosta mi je da su me stavili na spam listu i tako to. Nek idu u rodno mjesto AFAIC.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:15   #284
imam problem sa vip mobilnim internetom. dakle, imam tarifu 5gb za 100 kn mjesečno, ima i frend isto tako,e sad, on mi je rekao da kada se prijeđe taj limit od 5 gb da se brzina smanji na 64kbs i ništa se posebno ne naplaćuje.
stavio sam da mi se skida autocad (cca 3gb) preko torrenta i prešao limit, na kraju mjeseca sam naskidao sve i svašta,i došao do cifre od 13 gb..
račun mi je 2700 kn
e sad, zvao sam ih i rekli su mi da sam ja potpisao stariju tarifu gdje je,u slučaju ako se prekorači limit od 5 gb, jedan gb 290 kn.. i to sam potpisao tjedan dana prije nego je stupila ta nova tarifa.
mene zanima jel ima koje riješenje da se riješim toga, jel ipak nije mala cifra, 13gb za 2700 kn
iako znam da je 'long shot'..hvala unaprijed..
rancid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:23   #285
Nema trebao si onda priječi na tu novu tarifu ja ne znam koji k si čekao do sada pa to je već preko 5 mjeseci tih novih tarifa od kraja sedmog mjeseca prošle godine, prijelaz se plaćao 100kn sa starih na nove tarife

i znaš kada bi skinuo 3GB na 64kbps nikad pa ni onda vidio si da ti ne pada brzina i nije ti bilo čudno hehe

uostalom na novim tarifama ima i opcija noćni flat za 49kn gdje od ponoći do 8 ujutro svaki dan možeš skidati koliko hoćeš taj promet ne ulazi u promet paketa

trebali i morali su ti dati prijelaz na nove tarife jer u trenutku potpisivanja one nisu postojale eh ali ti nisi ni znao za njih jel?

traži otplatu na ne znam 6 rata ili koliko možeš izađu u susret u takvim slučajevima
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:25   #286
a jbg, nisam znao do danas za tu novu tarifu..još je meni preko noći skidalo pa nisam ni pazio na brzinu, stavio sam da se torrent ugasi kada se dovrši skidanje..
a jbg, na greškama se uči
rancid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:31   #287
Nove tarife su od 26.7.2011. već dosta dugo, prijeđi odmah na njih i dodatno na paket uključi noćnu opciju za 49kn mjesečno pa skidaj koliko hoćeš od ponoći do 8 ujutro svaki dan, pa si s tim nekako to nadoknadi kroz neki period,

i traži na koliko rata ti to mogu dati, jbga zajeb,

registriraj se usput na data.vipnet.hr imenom prezimenom i brojem sim-a da imaš potrošnju i opcije na uvidu ili ako imaš već login sa moj.vip.hr možeš ga i tu koristiti, prijelaz sa stare na novu tarifu se plaća 100kn na prvom računu eto
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:39   #288
okej, hvala..prijeći ću na tu novu tarifu..
i još nešto, misliš da bi mi dali da platim na rate? bilo kak samo ne odjednom..hm..
rancid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:44   #289
To njih pitaj vjerovatno da samo ne znam na koliko rata, meni su svaki puta izašli u susret kada sam morao odgađati plaćanje računa na slijedeći mjesec,

raspitaj se u vip centru reci to je i to 2700kn je tu nisam prešao na nove tarife jer nisam niti znao za njih na koliko rata se to može dogovoriti koliko se sjećam do 6 rata ali me nemoj hvatati za riječ
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:29   #290
pozdrav svima, mene zanima alo netko zna kolika je brzina skidanja podataka u Rovinju? Otprilike. Gledao sam na vipovoj karti pokrivenosti piše do max 42mbit/s . Da li bi moglo sa dual carrierom bar do nekih 10 mbit/s. Sad imam t-com 4 mbit/s presporo bar za mene.
perogangsta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:27   #291
Ha čuj moglo bi i 30-32Mbs sa tim stickom a moglo bi i 5-6 i manje

zavisi kako si pokriven to prvo nekako provjeri koji signal na lokaciji uopće loviš

znači ako imaš vip karticu u mobu vidi signal koji i koliko je jak ako nemaš kupi onu data vipovu za 20kn kod njih u centru stavi u mob pa vidi

ako si slučajno na vipu pokriven samo edge-om i taj stick će loviti samo edge

vjerovatno i za Zg piše do 42 pa ja i sad nađem rupa tj. džepova po ulicama gdje ima samo edge-a jer je prodorniji na nižoj frekvi

eto nadam se da sam objasnio
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:40   #292
imam od vipa mobitel piše h što znači hdspa jer piše 3g u postavkama mreže i
dostupne su 3 a nekad 4 crtice od maximalnih 4
perogangsta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:44   #293
To je dobro ako je na lokaciji gdje koristiš, da trebao bi više od 4MBs a možda te i iznenadi sa dosta više


samo napomena da nisam siguran da su baš sve bazne još uvijek dignute na maksimum
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 22:49   #294
Ovo je najveća glupost koju sam napravio u životu. Inaće sam u Zagrebu, gdje je brzina još i podnošljiva sve dok ne idem na YouTube. Sad sam za praznike doma i ovo je užas. 54k je bio bolji od ovoga. Živim u provincijalnom gradu, središtu županije. I treba mu 30 sekundi da otvori Twitter.
http://www.speedtest.net/result/1884846709.png
Potpisao sam na 2 godine. Tako sam stick platio 1 kn i mislio sam neka bude, ionako će mi trebati barem toliko. Neznam kako ću za ljeto kad sam doma. Ne bih preporućio nikome.
aciruj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 00:23   #295
Quote:
aciruj kaže: Pogledaj post
Ovo je najveća glupost koju sam napravio u životu. Inaće sam u Zagrebu, gdje je brzina još i podnošljiva sve dok ne idem na YouTube. Sad sam za praznike doma i ovo je užas. 54k je bio bolji od ovoga. Živim u provincijalnom gradu, središtu županije. I treba mu 30 sekundi da otvori Twitter.
http://www.speedtest.net/result/1884846709.png
Potpisao sam na 2 godine. Tako sam stick platio 1 kn i mislio sam neka bude, ionako će mi trebati barem toliko. Neznam kako ću za ljeto kad sam doma. Ne bih preporućio nikome.
Čuj, tko bi što preporučio je relativna stvar...
daj ti meni reci ovako... zašto prije uzimanja nisi provjerio kakav i koji je čiji signal tamo gdje trebaš? da li je 3G, da li je edge, koliko je jak.... mobitelom makar? Milion puta ispričana priča, ja sam uletio bez provjere na slijepo grlom u jagode to ništa ne valja...

po ZG imaš još uvijek brdo edge-a brdo mrtvih kuteva, iliti džepova gdje nema 3G, samo neka ti soba gleda na krivu stranu od bazne...

http://www.speedtest.net/result/1884962812.png

http://www.speedtest.net/result/1884965158.png

što sada možeš? Možeš se probati izvuči iz tog mrtvog kuta bilo seljenjem računala, ili produžnim usb kablom, da na njega staviš stick, pa neku moguću imalo bolju poziciju, ili da kupiš vanjsku gsm/umts antenu, krovnu, pa je okreči kao i televizijsku pa traži najbolju poziciju i smjer... stick ima nadam se priključak za vanjsku....

i ubuduće ne kupuj stick za kunu ako ima onaj za 100, nemjerljivo je kvalitetniji hardwerski sam po sebi, mislim na huawei e372 konkretno sada kada ga već ima u ponudi
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:13   #296
Zanima me flat usb internet preko vipa . Stick bi stavio u 3G router i djelio gostima ovo ljeto . Ima li korisnika ovog usb flat vip interneta , kakve su brzine i ono najvaznije , cijena ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:26   #297
Nemaš flat osim u noćnim satima od ponoći do 8 ujutro u opciji noćna koja se aktivira na neki od paketa koji su 5, 15 ili 30GB i košta 50kn

a ovih 64Kbs (do 8KB/s) zaboravi to nije ni za jedan komp dovoljno a kamoli za djeljenje gostima

a brzina? brzina ti zavisi koji stick imaš (do 3.6, 7.2, 21.6, 43,2Mbs), do koliko ti je bazna omogućena, koliko ti je jak njen signal.... koliko ih se nakačilo na nju taj tren....
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:46   #298
Koliko kostaju ti 5 , 15 i 30 gb prometa ? Ako znas napamet da sad ne googlam , izgubim volju cim dođem na onaj cirkus od vip portala .

I koliko kostaju ti usb stickovi sa tim brzim protokom veze ..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:51   #299
Vip mobilni internet
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 00:10   #300
Znaci najbolje bi bilo uzest ovaj najbrze protocni usb stick ( 43.2 ) i 15 gb promet .. To je 181 kn koliko vidim na njihovoj stranici .. Sad me jos zanima koliko bi to isto kostalo kod tele 2 operatera :-)
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.