Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2004., 11:48   #1
Krenulo je! Poceli smo citave otoke prodavati strancima! Otocic Smokvica otisao...

Otočić Smokvica prodan za 1,2 milijuna eura. Vjerojatno Mađarima.

http://www.slobodnadalmacija.hr/20040217/novosti02.asp
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:17   #2
Najbolji mi je dio članka koji govori o "zaštiti" tog otočića, a koja je "napravljena" detaljnim građevinskim planovima koje su poduzetni lokalci donijeli.... Moš' mislit' kad nikne nekakav aqua centar ala Terme čatež, čuditi će se ko' pura dreku i onda će cijela zemlja trebati pomagati...A i cijena je "strašna"; 1,2 mln €. Baš me zanima na koje će to "razvojne" projekte ooćina utrošiti lovu (vozni park gradonačelnika?). I što je s Kalmetinim ministarstvom, oni su to vjerojatno, obzirom je u igri i pomorsko dobro, trebali blagosloviti nekakvim dozvolama?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:27   #3
26,6 EUR po cetvornom metru
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:30   #4
Mađarska konačno dobila izlaz na more
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:30   #5
Quote:
bizz kaže:
26,6 EUR po cetvornom metru
A opet je "Brijuni rivijera" na pomolu....Uspjeli su u Istri, pa zašto bi Dalmatinci bili gori, eto vidite da uče...

A zemljište je sigurno "poljoprivredno", gdje će investitor "uzgajati" loptice za golf.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:34   #6
I ti ljudi nisu budale? Sve te pare će se skrkati za bezveze. A otok će u stranom vlasništvu ostati zauvijek. Daljnjim mitom i korupcijom će svašta nasrati na taj otok, a tko zna, možda nanesu još zemlje pa ga i prošire.

Pa kakav je to idiotizam prodavati cijele otoke i to radi pišljivih 1.2 mil €? Kome te pare uopće idu i u kojem postotku (gradu, općini, državi)?
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:37   #7
Quote:
Sebastijan kaže:
I ti ljudi nisu budale? Sve te pare će se skrkati za bezveze. A otok će u stranom vlasništvu ostati zauvijek. Daljnjim mitom i korupcijom će svašta nasrati na taj otok, a tko zna, možda nanesu još zemlje pa ga i prošire.

Pa kakav je to idiotizam prodavati cijele otoke i to radi pišljivih 1.2 mil €? Kome te pare uopće idu i u kojem postotku (gradu, općini, državi)?
Kome pare idu? Pa vlasniku valjda
Znaš, otoci su ti dobrim dijelom privatno vlasništvo
A i HT će u stranom vlasništvu ostati zauvijek.
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:40   #8
Hoćemo nacionalizaciju!!!!
Živio Fidel!
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:40   #9
ja mislim da bi se to trebalo pothitno zaustavit, prodavanje nekretnina, otoka i ostalog strancima.
koko_dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:43   #10
Quote:
sailor kaže:
Kome pare idu? Pa vlasniku valjda
Znaš, otoci su ti dobrim dijelom privatno vlasništvo
A i HT će u stranom vlasništvu ostati zauvijek.
A meni jedna stvar nije jasna. Kako se ne zna tko je novi vlasnik? Zar ne postoje zemljisne knjige negdje u opcini pa jednostavno odes i pogledas tko je vlasnik? Ili kako to ide?
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:44   #11
Quote:
PRIMOŠTEN - Prodajom primoštenskog otočića Smokvica, veličine oko 45 tisuća četvornih metara, očito je počela rasprodaja onog najvrjednijeg — šibenskog arhipelaga.
Iako je otočić bio privatno vlasništvo, izuzev naravno zaštićenog pomorskog dobra, vijest je neugodno iznenadila domicilno stanovništvo i sve zaljubljenike u otoke i očuvan okoliš. A da je do prodaje došlo saznalo se tek kada je na konto Općine Primošten stigao porez na promet nekretninama.
Sigurno se zna da je za tu vrijednu nekretninu izdvojeno milijun i 200 tisuća eura i da su otočić prodali Primoštenci, ali se ne zna tko ga je kupio. Međutim, šuška se da su novi vlasnici otočića Mađari, inače i većinski vlasnici hotelske kuće Primošten d.d. Da ovaj biser, nekada raj za naturaliste, ne doživi betonizaciju, primoštensko Općinsko vijeće donijelo je dopune i izmjene Općinskoga plana prostornog uređenja, te zatražilo izmjene i dopune Županijskoga plana prostornog uređenja.
Izmijenjenom planskom regulativom obalni pojas izvan građevnih Astruktura i turističkih zona te svi otočići primoštenskog arhipelaga moraju sačuvati prirodni oblik, bez mogućnosti ikakvih intervencija.
Na taj način nastoje se sačuvati vrijednost krajobraza i ekološka stabilnost područja. Prodani otočić Smokvica planom prostornog uređenja proglašen je spomenikom parkovne arhitekture. Taj svojevrsni arboretum trebao bi na jednome mjestu sačuvati od izumiranja autohtone biljne kulture Primoštena i srednje Dalmacije i javno ih prezentirati kao znanstvenu i turističku ponudu.
Onaj tko bude uređivao budući arboretum mora prethodno izraditi detaljni plan uređenja separatnih studija i elaborata te projektne parkovne arhitekture.
Valja se nadati da će općina ovakvom planskom regulativom ovog puta zaskočiti moguću devastaciju otočića i da na njemu u dogledno vrijeme neće niknuti mamutica nalik na vile hollywoodskih zvijezda.
Ako je otočić bio privatno vlasništvo, što s pomorskim dobrom? Kakav je njegov status? Tko će ga štititi? Ako smo već usrali motku s HT-om, zar moramo do kraja uništiti Jadran, da nam od guzice dođe do glave.

Najgore će proći lokalci na moru, oni će morati cijele godine živjeti u betonu. I željno iščekivati turističku sezonu, kako bi štogod zaradili.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:44   #12
Quote:
lijencina kaže:
A meni jedna stvar nije jasna. Kako se ne zna tko je novi vlasnik? Zar ne postoje zemljisne knjige negdje u opcini pa jednostavno odes i pogledas tko je vlasnik? Ili kako to ide?
Ma naravno, samo novinar nije stigao otići
Malo drame ne škodi, sutra će drugi nastavak
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:45   #13
Quote:
sailor kaže:
Kome pare idu? Pa vlasniku valjda
Znaš, otoci su ti dobrim dijelom privatno vlasništvo
A i HT će u stranom vlasništvu ostati zauvijek.
Ispričavam se. Vidjeh da bijaše u privatnom vlasništvu. Ako si u pravu da su otoci (ovi manji) većinom u privatnom vlasništvu onda bi trebalo i donijeti neki zakon o tim manjim otocima. Jer ako vlasnici otoka nisu imali para napraviti AquaPark nego se na otočiću stoljećima sadila maslina, smokve, loza i vodile ovce onda ne može niti sada novi vlasnik devastirati sve to.
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:46   #14
Quote:
ja mislim da bi se to trebalo pothitno zaustavit, prodavanje nekretnina, otoka i ostalog strancima.
S obzirom da smo privatizacijom i tajkunizacijom uništili sva poduzeća u RH normalno je da su stranci zainteresirani samo za nekretnine.
Svi smo mi prije 14 godina bili za tržišnu ekonomiju i "strana ulaganja".
Nakon 14 godina ispada da smo protiv "stranih ulaganja".
Nije kasno da učinimo zaokret i donesemo Zakon o nacionalizaciji imovine i zatvorimo vrata stranim lopinama.
Jebeš strance i EU...
Ako treba prodati onda nek se proda nekom našem maheru sa kamenjara!!!
Oni su se pokazali vrlo uspješnim u devdestima.

Zar ne?
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:47   #15
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Hoćemo nacionalizaciju!!!!
Živio Fidel!
Viva Pancho Villa!!! Viva la revolucion!!!
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:50   #16
Quote:
crtica kaže:
Ako je otočić bio privatno vlasništvo, što s pomorskim dobrom? Kakav je njegov status? Tko će ga štititi? Ako smo već usrali motku s HT-om, zar moramo do kraja uništiti Jadran, da nam od guzice dođe do glave.

Najgore će proći lokalci na moru, oni će morati cijele godine živjeti u betonu. I željno iščekivati turističku sezonu, kako bi štogod zaradili.
Pa piše za pomorsko dobro
A što s tim betonom? Pa lokalci su i prodali otok
Ja mislim da će na tom otoku, koji je bez pomorskog dobra kružnica od 150 metara, niknuti bezbrojni hoteli, kampovi, apartmanska naselja, sportski tereni, zabavni park, barem dvije marine i kockarnica. A Mađari će proglasiti suverenost Smokvičke republike i možemo im staviti soli na rep i biti sretni ako ne dovedu 2 remorkera i otegle ga u međunarodne vode.
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:50   #17
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
S obzirom da smo privatizacijom i tajkunizacijom uništili sva poduzeća u RH normalno je da su stranci zainteresirani samo za nekretnine.
Svi smo mi prije 14 godina bili za tržišnu ekonomiju i "strana ulaganja".
Nakon 14 godina ispada da smo protiv "stranih ulaganja".
Nije kasno da učinimo zaokret i donesemo Zakon o nacionalizaciji imovine i zatvorimo vrata stranim lopinama.
Jebeš strance i EU...
Ako treba prodati onda nek se proda nekom našem maheru sa kamenjara!!!
Oni su se pokazali vrlo uspješnim u devdestima.

Zar ne?
Ne. Nego donijeti pravila igre koja će SVI, ali baš SVI poštivati. I bogati i "razvijeni" zapadnjak, i "maheri s kamenjara", ali i g Jakovčić....A osim profita, tim pravilima igre treba sačuvati i one manje "važne" ljude, kao što je običan puk hrvatski koji eto nije "sposoban" sam zaraditi, nego radi za druge. Kao i sačuvati nešto za generacije koje dolaze, a ne slušati nebuloze od g Bulića kako Hrvatska danas nudu svijetu "Mediteran kakav je nekad bio".... I on i ženica zaista imaju smisla za besmislene slogane...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:54   #18
Quote:
Najgore će proći lokalci na moru, oni će morati cijele godine živjeti u betonu. I željno iščekivati turističku sezonu, kako bi štogod zaradili.
Što se tiče pomorskog dobra.
Građani Pule su zahtjevali od državnih valsti da im omoguće bestplatan pristup do mora u Autocampu Stoja s obzirom na činjeinicu da je talijanski vlasnik kupio autocamop ali ne i more.
Cijela obala u autocampu (do 5 m od mora) je javno dobro i vlasnik kampa nema pravo zabranjivati kupanje građanima.
Ali on je to zbaranjivao.
Na kraju se nešlo neko kompromisno rješenje...građanim mora na ulazu u autocamp ostaviti osobnu i vratiti se u roku od dva sata.
To vrijedi samo po zimi.
Po ljeti ako se žališ kupati moraš platiti.
Dakle...talijan nezakonito naplaćuje pristup javnom dobru.
On bi trebao ograditi cijeli autocamp tako da postavi ogradu na 5m od mora (kako bi se došlo do plaže šetnjom uz more bez da se uđe u autocamp) ali nitko ga nije prisilio na to i on uredno ubire novac..
Eto kakva smo mi država.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:55   #19
Quote:
sailor kaže:
Pa piše za pomorsko dobro
A što s tim betonom? Pa lokalci su i prodali otok
Ja mislim da će na tom otoku, koji je bez pomorskog dobra kružnica od 150 metara, niknuti bezbrojni hoteli, kampovi, apartmanska naselja, sportski tereni, zabavni park, barem dvije marine i kockarnica. A Mađari će proglasiti suverenost Smokvičke republike i možemo im staviti soli na rep i biti sretni ako ne dovedu 2 remorkera i otegle ga u međunarodne vode.
Ma u konačnici, jebe mi se...Ne živim tamo, uvijek mogu izabrati komadić mora koji nije pretvoren u betonsku katastrofu. Bilo u Hr, bilo negdje drugdje. Ili otići u planine, ili ne otići nigdje. A ljudi na moru su ti koji će "uživati" u "blagodatima" svojih odluka....Što se mene osobno tiče, trebalo bi cijelu obalu pretvoriti u jednu veliku betonsku marinu sa tisućama vezova i staviti točku na i. To bi dovelo milijune turista iz cijelog svijeta, dolari bi se slijevali u gradske i županijske proračune, radna mjesta se otvarala i imali bismo kapitalizam kakav zapravo želimo. Let's cut the creap. Novce i ovce ne možemo imati, pa ako je odluka gradnja i profit, onda neka igre počnu. No, poslije nema kukanja.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:58   #20
Quote:
Ispričavam se. Vidjeh da bijaše u privatnom vlasništvu. Ako si u pravu da su otoci (ovi manji) većinom u privatnom vlasništvu onda bi trebalo i donijeti neki zakon o tim manjim otocima. Jer ako vlasnici otoka nisu imali para napraviti AquaPark nego se na otočiću stoljećima sadila maslina, smokve, loza i vodile ovce onda ne može niti sada novi vlasnik devastirati sve to.
Pa mozda bi se takvi zakoni i donosili, da narod vise ne zanimaju povampireni komunisti i povampirene ustase. Dok jedni i drugi brane zlocine svojih bandita, pred nosom nam se u bescjenje rasprodaje drzava.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.