Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 10:22   #61
zna li jos itko ista o ovome vazno mi je naravno
ivan138 is offline  
Old 10.02.2009., 07:50   #62
ne zna niko nista??? meni su samo rekli ako nemas vazecu vizu nemozes letit preko londona
ivan138 is offline  
Old 10.02.2009., 18:33   #63
znam da ocekujes odgovor od nekog drugog...ali opet JA

pitaj tu osobu u kojem smjeru je bio let.

Tocno, ako u Londonu (ili bilo gdje drugdju) zelis na avion za USA, provjeriti ce da li imas vazecu vizu za USA (jer u protivnom avio-kompanija placa veliku kaznu sto te je "dovela"). Ali ako letis iz USA, u Londonu ce im jedino biti vazno da li "smijes" uci u Englesku... a kako HR drzavljanima ne treba viza, no problem. Pogotovo ako si samo u tranzitu...

Samo moje misljenje... i iskustvo

naravno, ako je rijec o Londonu u Engleskoj, a ne Lonodonu, Minnesota, USA
potepuh is offline  
Old 20.02.2009., 03:22   #64
haha funny guy...letim za 2tjedna...pozdrav...rekla mie je advokatica da me mozda jednog dana puste ... al nije mi to vazno imam kosarku
ivan138 is offline  
Old 27.12.2010., 21:49   #65
Planiram posjet rodbini u SAD-u na najviše 15-20 dana.
Molim nekog da mi ukratno napiše gdje se trebam obratiti vezano uz izdavanje vize ? Mora li se doći osobno u Zagreb u ambasadu zbog toga
( jer ne živim u ZAgrebu ) ili se zahtjev može predati i negdje drugdje ? Koliko otprilike prođe vremena od podnošenja zahtjeva za vizu do trenutka izdavanja svih potrebnih dozvola ?

Hvala
kirsti is offline  
Old 27.12.2010., 22:05   #66
Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
Planiram posjet rodbini u SAD-u na najviše 15-20 dana.
Molim nekog da mi ukratno napiše gdje se trebam obratiti vezano uz izdavanje vize ? Mora li se doći osobno u Zagreb u ambasadu zbog toga
( jer ne živim u ZAgrebu ) ili se zahtjev može predati i negdje drugdje ? Koliko otprilike prođe vremena od podnošenja zahtjeva za vizu do trenutka izdavanja svih potrebnih dozvola ?

Hvala
Gdje živiš?

Ako si u Hrvatskoj, moraš doći u Zagreb u ambasadu na razgovor. Aplicirati možeš on line, čak si i odabereš koji dan ti odgovara i koje vrijeme za intervju. Papiri koji ti trebaju su: ispunjen formular za B1/B2 vizu, važeća putovnica, povratna karta, proof of funds, adresa gdje ćeš biti (objašnjenje zašto) i potvrda od banke da si uplatila fee za izdavanje vize. Ako još imaš neki razlog zašto se sigurno misliš vratiti u Hr. npr. posao, faks, djeca, muž - obavezno to spomeni (jer je njima najbitnije da dokažeš da ne misliš ostati u USA).
Pojaviš se tamo, odradiš 2 minutni razgovor i sutradan pokupiš vizu. I to je to.

Sve to uostalom piše i na http://zagreb.usembassy.gov/visas/no...ant/types.html
__________________
Do not look back and grieve over the past, for it is gone; and do not be troubled about the future, for it has not yet come. Live in the present, and make it so beautiful that it will be worth remembering! ;)
12bLolita is offline  
Old 28.12.2010., 23:40   #67
Hvala puno na brzom i konkretnom odgovoru.
kirsti is offline  
Old 29.12.2010., 16:02   #68
ja bih htio se odseliti u ameriku... tamo raditi i ostati živjeti...
što trebam uraditi sve???
chipsy666 is offline  
Old 30.12.2010., 14:06   #69
Ako se ne varam, Visa waiver program omogucuje ljudima da dodju u USA bez vize ali je puno teze ostati i steci stalni boravak.
skidz is offline  
Old 30.12.2010., 15:00   #70
Quote:
chipsy666 kaže: Pogledaj post
ja bih htio se odseliti u ameriku... tamo raditi i ostati živjeti...
što trebam uraditi sve???
Dobit na lutriji..zelenoj (green card) ili onoj pravoj pa uložit tamo u ameriki..oženit/udat se...hmm...ilegalno emigrirat al to naravno ne dolazi u obzir...ako si student možeš iskoristit opciju Work and travel USA


Prvi korak ti je da odeš na njihove službene stranice i malo prelistaš jelte...nije to baš tako jednostavno...puno bi nas tilo tamo al neide to tek tako...puno sreće želim
__________________
Sve što ja znam ulice znaju bolje!
Marko3 is offline  
Old 30.12.2010., 16:55   #71
Htio bih samo da dodam na vec ranije navedeno, svima vama koji zelite doci zivjeti u USA zelim puno srece i ne gubite nadu. Iz vlastitog iskustva mogu reci, prije 10-15 godina bio sam u istoj situaciji poput vas i zapravo dva puta sam slao za zelenu kartu i nisam bio izvucen, jednom mi je odbijena turisticka viza a onda je i meni osvanulo...danas sam tu vec vise od 10 godina od kojih sam vec 7 godina i drzavljan, ako netko zeli saznati detalje posaljite mi privatnu poruku.
skidz is offline  
Old 31.12.2010., 16:15   #72
skidz - samo jedno pitanje, jesi ikad pozalio sto si se preselio tamo tj. da li se zelis vratit?
Ja sam zivjela tamo 6 mj i voljela bi se vratit na neku praksu na najvise 2 godine (samo sto ni za to nemogu dobit vizu .
perla7 is offline  
Old 03.01.2011., 19:28   #73
Quote:
perla7 kaže: Pogledaj post
skidz - samo jedno pitanje, jesi ikad pozalio sto si se preselio tamo tj. da li se zelis vratit?
Ja sam zivjela tamo 6 mj i voljela bi se vratit na neku praksu na najvise 2 godine (samo sto ni za to nemogu dobit vizu .
Nije mi zao, tu imam obitelj i navikao sam se na ovaj nacin zivota, ne vjerujem da cu se ikad vratiti.
skidz is offline  
Old 01.02.2011., 16:58   #74
http://www.croatiantimes.com/news/Ge...in_near_future


evo jos malo vijesti o ukidanju viza nadam se da ce to bit u ovoj godini
brahma87 is offline  
Old 07.02.2011., 10:38   #75
j

Izgleda da ipak neće biti skoro

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...-samo-san.html
__________________
Sve što ja znam ulice znaju bolje!
Marko3 is offline  
Old 07.02.2011., 17:29   #76
A stvarno sta imamo od viza za ameriku ? Ovo pogada jedino ljude koji rade i zive u americi i zele dovesti svoje bliznje u posjet bez da se isti cigane po americkoj ambasadi i dokazuju nebuloze ....



Quote:
Marko3 kaže: Pogledaj post

Zadnje uređivanje angelfire : 07.02.2011. at 17:35.
angelfire is offline  
Old 07.02.2011., 22:24   #77
da ali novinari na tportalu nisu bas upuceni da se od nas nikad nije ni ocekivalo da nam prosjek bude ispod 3 posto vec da ako ispunimo sve zahtjeve osim toga ce nam odobrit waiver koji otklanja tih 3 posto na 10 posto...vec se to i dogadjalo a nadam se i nama ce jer jebeno je s juga dalmacije ic skroz do zg samo po vizu...
brahma87 is offline  
Old 09.02.2011., 01:23   #78
losi su nam novinari a i ti nasi predstavnici kad neznaju za ovo 8 B paragraf citajte

http://www.law.cornell.edu/uscode/8/...7----000-.html
brahma87 is offline  
Old 09.02.2011., 08:06   #79
nisan čita cilu temu.... kako sada stvari stoje?
technotronic is offline  
Old 10.02.2011., 22:31   #80
Quote:
skidz kaže: Pogledaj post
Htio bih samo da dodam na vec ranije navedeno, svima vama koji zelite doci zivjeti u USA zelim puno srece i ne gubite nadu. Iz vlastitog iskustva mogu reci, prije 10-15 godina bio sam u istoj situaciji poput vas i zapravo dva puta sam slao za zelenu kartu i nisam bio izvucen, jednom mi je odbijena turisticka viza a onda je i meni osvanulo...danas sam tu vec vise od 10 godina od kojih sam vec 7 godina i drzavljan, ako netko zeli saznati detalje posaljite mi privatnu poruku.
poslao sam PM, holla at me
Hollywood is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.