Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 15:20   #1
Žena i stan

Pozdrav

evo situacije:


U braku sam nešto više od godinu i pol dana i to vrijeme živimo skupa sa mojim roditeljima u 50m2 stanu.
Živimo skupa s roditeljima zbog nastale finacijske krize, pa smo odlučili bolje malo izdržati skupa nego davati par stotina eura za najam, dok cijene stanova ne padnu. A odnos izmedju žene i roditelja su posve OK;

moji roditelji imaju želju da mi osiguraju stambeni problem, znači žele "meni" kupiti stan u vrijednosti 100.000 EUR, koji bi zapravo bio pisan na roditelje a djelomično bi i ja dao otprilike ca. 20% iznosa vrijednosti stana. Da napomenem da moji roditelji nisu bogati da rade u proizvodnji i da su čuvali novce za taj stan godinama.

Prije nego što smo se oženili, smo mnogo puta razgovarali o budučnosti, znači pričali smo kako čemo kupiti stan na kredit, kako čemo ga obnoviti i tako dalje. Znači cijelo vrijeme joj nisam baš rekao da ima mogučnost da bi mogli moji roditelji riješiti "taj" problem.


I sada kad bih trebali nači neki stan i kupiti ga, ja sam ženi rekao da če stan kupiti moji roditelji i da ne trebamo uzimati kredit i plačati kamate na 100.000 EUR kredita. Ona je doslovno popizdila i neče ni da čuje za tu suluciju znači imamo svadju več par dana,

ona želi da nas dvoje uzmemo stan na krediti i kako veli, želi da nas dvoje nešto ustvarimo - napravmo u životu, zadnja joj je solucija to, da smo nas dvoje kao muž i žena pisani bar 50 % kao vlasnici stana uz to da damo novce??!!
Znači ne želi živjeti u "tuđem" stanu kako ona kaže, odnosno želi na svaki način da idemo kupiti stan sami na kredit usprkos kamatama.!!??

Meni osobno je to brez smisla i nevidim ništa loše u tome da roditelji kupe stan u kojem čemo moči živjeti i uzgajati djecu a stan če tako i tako ostati za djecu a novac koji bi davao za kamate mogu npr. kupiti plac pa polako praviti kuču ili bilo šta drugo......


Šta vi mislite o mojoj situaciji i šta bi vi uradili?
GLD is offline  
Old 17.09.2010., 15:36   #2
prihvatila dar roditelja koji bi stan DAROVNICOM darovali samo meni.
a sa suprugom bih podignula kredit i kupila još jedan stan. u jednom bismo živjeli, drugi iznajmljivali i plaćali ratu kredita.

svi sretni
ona jer ima nešto svoje,
ja jer imam svoj stan u slučaju rastave,
imam što ostaviti djeci
i roditelji koji su pomogli.
dada500 is offline  
Old 17.09.2010., 15:37   #3
pa naravno da ne želi bit u tuđem stanu, kad ste se vi već obiteljski usuglasili da stan čak neće ni glasit na tebe, nego na tvoje roditelje
itapita is offline  
Old 17.09.2010., 15:42   #4
Iskreno ne bi ni ja pristala na to. Žena hoće imati nešto svoje i potpuno je u pravu.

Vi ćete ulagati u nešto što na kraju neća glasiti na vas, meni je to ludost. Imam u okolini nekoliko primjera ljudi koji su to tako napravili pa danas razbijaju glavu jer nemogu nigdje otići a ova jedna cura na svakodnevnoj bazi vodi ratove sa muževim roditeljima i ovi im skroz prijete da će ih izbaciti iz kuće. Pa ti ulaži u tuđe.

Žena ti je pametna, svaka joj čast što ima kičmu i zna reći ne!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.09.2010., 15:48   #5
žena je u pravu.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Old 17.09.2010., 15:51   #6
Nije ni čudo da ti žena pizdi,jer ako ti roditelji kupe na sebe stan i potom ti ga daruju darovnicom,ona u slučaju eventualnog razvoda kao zaposlena žena može mrtvo hladno bit deložirana na ulicu,i nema pravo ma niti na špajzu,tipa ti se recimo fatalno zaljubiš za 10 godina i kažeš joj lagano bok i snađi se druže/ice....
Kakva su vremena,ne bi bilo ništa čudno...
Novac od moguće kupnje nekretnine (ili prije ne-kupnje) će se ionako potrošit,a ako je pak štedljiva,moć ćeš joj okinut i s računa dio i eto joj ovo kako god okreneš...
pa i ja bi popizdila

P.S. Ovo je popularna metoda kako dugorično zajebat nekog ili kako se zaštitit da ne budeš zajeban.Stan kupljen udvoje kreditom se pravedno dijeli popola.Treba mislit unaprijed.
Ljubav je inače krasna stvar,ali često varljiva,a i bogami od nje se ne živi.

Zadnje uređivanje Melani&Tiffani : 17.09.2010. at 16:08.
Melani&Tiffani is offline  
Old 17.09.2010., 15:52   #7
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
žena je u pravu.
to ti ja kazem kojoj su roditelji kupili stan i prisrali ga (prigovorili)15 miliona putazena ima pravo
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 17.09.2010., 15:52   #8
slažem se sa postovima prije mene, niti ja nikada ne bih pristala na to.
danas se tvoja žena možda i slaže s tvojim roditeljima, sutra se mogu već klati na noževe , a oni će joj sa pravom moći reći da to nije njen stan i da se izvoli iselit, a tebi će naravno reći da vidiš kako su dobro postupili što ti nisu prepisali stan jer bi ga sada morao dijelit sa zločestom suprugom.

ne razumijem jedan dio.. rekao si da će stan i tako ostati vašoj djeci, da li to znači da si ti sin jedinac, ili su ti roditelji tako rekli pa im vjeruješ na riječ.

ako je ovo drugo slučaj, zašto onda tvoji roditelji ne vjeruju tebi dovoljno pa ti prepišu stan ,nego ga žele na svome imenu, čega se boje ako kažeš da se slažu s tvojom ženom?

i ti češ dati 20 % za taj stan, zar oni smatraju da to ne vrijedi ništa? i pretpostavljam da češ ti sa svojom ženom uređivat taj stan, održavat i moći raspolagat sa njime kako hočeš, ili će ti roditelji doći i reći da ne smiješ zid okrečit u zeleno jer ipak je to njihov stan?

u svakom slučaju, poslušaj ženu jer zna o čemu priča
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 17.09.2010., 15:53   #9
I ja se slažem sa ženom.
Možda bi drugačije bilo da stan glasi na vas, a ne na roditelje.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Old 17.09.2010., 15:56   #10
pobogu ljudi pa šta se tu ima pizditi?!

netko vam faktički poklanja 100000 eura a vi pizdite?

neka skupa podignu kredit za zajednički stan! tko im smeta?

dodatna je pogodnost ta što imaju svoj stan a kredit im se otplaćuje onim darovanim.
dakle, žena u ovoj opciji može biti presretna jer u slučaju rastave, ima pola stana a živi lagodno i bez odricanja. stan darovan njemu je odradio posao i imao odličnu svrhu pa neka ga on zadrži..i djeca.
što je tu loše, molim vas lijepo?

edit:
ne mogu vjerovati da 7 žena ne prepoznaje ovu presretnu okolnost
dada500 is offline  
Old 17.09.2010., 15:57   #11
da, žena je jako pametna. kupite stan od 100 000e, na bar 30godina, tako da banka zaradi još jedan stan. a novce što su starci uštedili potrošite na nove aute, na skijanje, ljetovanje, putovanje. živite ko pravi hrvati, u dugu.

ma moraš biti kreten da digneš ikakav kredit ako ga možeš nekako zaobići.
fizikalaccc is offline  
Old 17.09.2010., 15:58   #12
Žena je u pravu,a ja ne vidim kolika bi ta bila štednja da živim i sa ženom i sa roditeljima, to je jednostavno neprirodno i loše
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.09.2010., 16:00   #13
Quote:
GLD kaže: Pogledaj post
...moči živjeti i uzgajati djecu...


Šta vi mislite o mojoj situaciji i šta bi vi uradili?
Na boldano

Mora da te jaaaaaako voli kad je pristala živjeti u 50 kvadrata s tvojim roditeljima. A opet, normalno da te voli kad ste u braku. Razumijem ženu, želi imati svoj stan, da je njen po svim pravilima, da radi s njim što hoće itd. A opet 80 000 E koliko tvoji planiraju dat vama nije malo novaca. Ali da će stan pisati na njih, ne bih pristala ni u ludilu. Za 10 godina ćete se porječkat i brzinom svjetlosti će se spomenuti "kako su vam riješili stambeno pitanje a vi ste taki i taki..." Ne znam, ne bi li mogli dati vam manju cifru, a da stan bude samo vaš? Da vi date 50%, oni isto?
My Name Is... is offline  
Old 17.09.2010., 16:01   #14
Quote:
fizikalaccc kaže: Pogledaj post
da, žena je jako pametna. kupite stan od 100 000e, na bar 30godina, tako da banka zaradi još jedan stan. a novce što su starci uštedili potrošite na nove aute, na skijanje, ljetovanje, putovanje. živite ko pravi hrvati, u dugu.

ma moraš biti kreten da digneš ikakav kredit ako ga možeš nekako zaobići.
ne može ga zaobići jer njegova žena inzistira da zajednički kupe njihov stan. potpuno je u pravu.

dakle, kredita će svakako biti..ali s pogodnošću jer će im ratu stana otplaćivati najam darovanog.
ja naprosto ne vjerujem da ljudi ovo ne kuže
dada500 is offline  
Old 17.09.2010., 16:05   #15
misliš da će mu roditelji ipak kupiti stan kada čuju da žena planira na kredit kupit drugi stan. možeš si mislit .
a zašto bi roditelji od najma toga stana davali novac njima kad će stan biti u potpunosti njihov(od roditelja)?

to bi bilo idealno, ali znamo da u Hrvatskoj danas ništa nije idealno.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 17.09.2010., 16:07   #16
Žena je u pravu. Svjesna je da u slučaju razvoda neće dobiti ništa i da će biti na ulici. S druge strane ako se stvarno super slaži i ako je mogućnost razvoda i svađe minimalna (uvijek postoji) žene je u pravu kad želi kupiti nešto svoje, nešto vlastito pa makar i na kredit.
Druga bi bila situacija da roditelji daruju stan njoj i njemu po pola. iako i tada bi vječno mogli prigovarati da živi u tuđem stanu ali bar bi pola stana pravno pripadalo ženi što je najvažnije.

Za autora: Zašto tvoji roditelji taj stan ne prepišu pola na tebe a pola na nju????
Lucky_star is offline  
Old 17.09.2010., 16:07   #17
postoji međurješenje

starci nek kupe stan
a mladi neka svaki mjesec u zajedničku štednju ulože onoliko koliko bi dali za kredu za stan

to im je jednog dana dobra ušteđevina za vlastiti stan bez krede a ovaj mogu djed i baka na unuke prebacit

i vuk i ovce aju skupa
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 17.09.2010., 16:08   #18
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
misliš da će mu roditelji ipak kupiti stan kada čuju da žena planira na kredit kupit drugi stan. možeš si mislit .
a zašto bi roditelji od najma toga stana davali novac njima kad će stan biti u potpunosti njihov(od roditelja)?

to bi bilo idealno, ali znamo da u Hrvatskoj danas ništa nije idealno.
mogu živjeti u stanu koji im kupe njegovi roditelji i svakako podići kredit za drugi.
i ne moraju se nikom ispovijedati o svojim bračnim transakcijama.

ali dobro...ja očito razmišljam potpuno dugačije od većine..

onda neka se zavuku u kredit koji će eto žrtveno, odričući se ...otplaćivati i zanemare dar. kao i većina hrv građana.
dada500 is offline  
Old 17.09.2010., 16:10   #19
Quote:
Lucky_star kaže: Pogledaj post

Za autora: Zašto tvoji roditelji taj stan ne prepišu pola na tebe a pola na nju????
ma kako da ne!
želi li i pola auta koji je zaslužila udajom za njihova sina.
dada500 is offline  
Old 17.09.2010., 16:10   #20
Prijedlog riješenja:

Starci kupe stan, jednu polovicu poklone tebi, drugu polovicu prodaju ženi, i to na način da ona digne kredit za tu polovicu (plaća banci kamate) ili se dogovori s njima za obročnu otplatu (sa ili bez kamata, ovisi o starcima) što se može urediti ugovorom.
Na taj način bi stan glasio na tebe i na ženu.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.