Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2006., 22:21   #1
PBZ internet bankarstvo

Imam dva pitanja za one koji koriste PBZ internet bankarstvo.

1. U poslovnici su mi rekli da kad prodaješ devize da bi tim sredstvima kupio udjele u PBZ invest fondovima, da devize prodaješ po srednjem tečaju. Na njihovom internet bankarstvu tu mogućnost nisam pronašao. Da li ja slabo vidim ili stvarno nema te mogućnosti?

2. Nisam pronašao način kako da sredstva u kunama sa svog tekućeg računa oročim. Može li se to uopće?
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 00:26   #2
to je valjda ovo:

Mjenjačnica
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 12:45   #3
Čini mi se bolje pitati ih na email, odgovaraju u roku 24h.
35551 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 18:10   #4
Arrow mPay - PBZ

imam otvoren žiro račun u banci..dobila sam karticu za žiroračun i još neku m pay karticu..piše da mi je limit na toj kartici nekih 2.000,00 kn..inače račun sam otvorila pošto mi je trebao za stipendiju..zanima me kako se odvija plaćanje putem te usluge?
jel se tko koristi time ?
__________________
...nisi izgubio dok ne prestaneš pokušavati ;)
dream_girl_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 20:22   #5
govorimo o PBZ-u ?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 16:36   #6
Arrow

da...
__________________
...nisi izgubio dok ne prestaneš pokušavati ;)
dream_girl_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:58   #7
mpay-PBZ

Molim Vas možete li mi navesti prednosti i nedostatke ove usluge.Pitanje ide isključivo korisnicima ove usluge.
Bilo kakav oblik odgovora bi cijenio.


Hvala.
ANASHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 00:16   #8
Prednosti: možeš platiti kupljeno u dućanu mobitelom ako si zaboravio karticu tekućeg (žiro, deviznog..) računa, možeš uvijek na zahtjev doznati stanje svog računa, možeš plaćati komunalne usluge tel.račune itd bez čekanja u redovima, možeš nadoplatiti bon za mobitel (ako si na prepaid-u) direktno sa svog bankovnog računa, BESPLATNO je (osim troška sms poruka)

Mane: trgovci te uglavnom blijedo gledaju kad ponudiš da bi platio na taj način, trenutno dostupno samo t-com-ovcima
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 00:26   #9
Na koji način trgovci znaju kada si platio?
Mora li na trgovini pisati natpis mPay.
Koliko je sms?
Mora li se banci plaćati ta usluga?
Jedina stvar koja mi se sviđa da na zahtjev možeš saznati stanje svog računa.
ANASHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 01:32   #10
Na koji način trgovci znaju kada si platio? Na isti način kao da si platio karticom: POS uređaj im potvrdi slipom
Mora li na trgovini pisati natpis mPay. Da
Koliko je sms? Pitaj u T-comu (običan SMS, standardna cijena ista kao kad šalješ bilo kome)
Mora li se banci plaćati ta usluga? Ne, skroz besplatno
Jedina stvar koja mi se sviđa da na zahtjev možeš saznati stanje svog računa. Uglavnom se za to i koristi.. i za kupovinu bona za mob
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 16:01   #11
Vidim da je ova tema zapostavljena pa da ne otvaram novu pitat ću ovdje!

Naime imam tu karticu i nikad je nisam koristila do sad pa me nešt zanima...
Da li je moguće platiti tom karticom ako na kartici žiro - računa nemam dovoljno novca ?!?

Zahvaljujem na odgovoru
dixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 14:27   #12
Quote:
dixy kaže: Pogledaj post
Vidim da je ova tema zapostavljena pa da ne otvaram novu pitat ću ovdje!

Naime imam tu karticu i nikad je nisam koristila do sad pa me nešt zanima...
Da li je moguće platiti tom karticom ako na kartici žiro - računa nemam dovoljno novca ?!?

Zahvaljujem na odgovoru
Kaj nije vezana ta usluga na tekući? Žiro ne dopušta minus stanje, kolko ja znam
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 15:56   #13
jel to sad mPBZ
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 16:45   #14
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
jel to sad mPBZ
da pbz je...
i piše mi da mi je za korištenje preostalo 2.500,00 HRK

zar nema nikog tko se zna ovim koristit ?!
dixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 23:18   #15
Ne, mPBZ je internet bankarstvo u formi aplikacije za mobitele. mpay služi kao način plaćanja mobitelom. Zapravo vrlo nepotrebna i komplicirana funkcionalnost po meni. Usluga je korisna u svrhu provjere stanja računa putem moba i obnavljanja bona (za prepaid korisnike). Da i odgovorim na pitanje, ne, ne možeš platiti nešto ako nemaš para na računu.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:30   #16
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Ne, mPBZ je internet bankarstvo u formi aplikacije za mobitele. mpay služi kao način plaćanja mobitelom. Zapravo vrlo nepotrebna i komplicirana funkcionalnost po meni. Usluga je korisna u svrhu provjere stanja računa putem moba i obnavljanja bona (za prepaid korisnike). Da i odgovorim na pitanje, ne, ne možeš platiti nešto ako nemaš para na računu.
znam, mislim saznala prije par sati ... odgovorili iz pbz-a

i slažem se da je nepotrebno, osim ove provjere stanja računa ... bzvz ... no ali da se može platit ne bi bilo bzvz

btw. hvala na odgovoru
dixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 01:39   #17
sorryte šta upadam s ovakvim pitanjem, al imam problem!

danas sam otišao u pbz i uzeo taj mpbz, dobio sam poruku sa web adresom te aplikacije, ali kad god stisnem da ode na tu adresu piše mi da se spaja na internet, zatim me pita želim li preuzeti aplikaciju i poslije toga se ništa ne događa!!!!

imam sony ericsson c510 koji ispunjava sve uvjete za korištenje ove aplikacije...

please HELP!!!!!
Cop_Cougar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:09   #18
Joj ovakva tema mi je trebala...gledajte imam oko 600 kn impulsa na mobitelu dali ih ikako preko ovoga mogu unovcit zanci da kao platim sebi n svoj tekuci i da mi pare sjednu u kesu..pozdrav
usopen2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:56   #19
Quote:
usopen2003 kaže: Pogledaj post
Joj ovakva tema mi je trebala...gledajte imam oko 600 kn impulsa na mobitelu dali ih ikako preko ovoga mogu unovcit zanci da kao platim sebi n svoj tekuci i da mi pare sjednu u kesu..pozdrav
ne
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 05:33   #20
Trebala bi mi mala pomoc oko ove usluge PBZ-a... zaboravih pitat dok sam sklapao ugovor, a sad sam vec u inozemstvu....

Dakle, nedavno sam aktivirao mpay uslugu PBZ-a radi provjera stanja racuna i dr., te mi je receno mi da nazovem *101# i dalje pratim izbornik...

Mene zanima, kako ovu istu opciju koristiti iz inozemstva, jeli uopce moguce? Dakle, koji broj zvati ili stogod drugo?

Ako netko uopce zna ili mozda kakav link di to mogu pogledati....


btw, na zabi je dobra stvar posaljes sms odakle god da jesi, i dodje natrag zeljena poruka... ovdje ide zvanjem, tako da ne znam....
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.