Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Ocijenite dosadašnji rad predsjednice
odličan (5) 60 34.68%
vrlo dobar (4) 33 19.08%
dobar (3) 7 4.05%
dovoljan (2) 13 7.51%
nedovoljan (1) 60 34.68%
Glasovatelji: 173. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2015., 17:51   #9941
Jap, prevodila je Heidiggera, pazi zna više jezika, znam, znam, čudno je to, obzirom kad se sjedimo besprizorinh drugar'ca, ne znam čime više, jal izgledom, manirima, znanjem, integiritetom, ali stvarno vam je zgodna ova trolaĆina, kaj nije plan barbika već pase...ali da, šta onda zaboga...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 02.05.2015., 17:53   #9942
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ja nisam domoljub, pa nemam u malom prstu noviju hrvatsku povijest (onu od 1989., odnosno od početka demokracije i stvaranja hrvatske države, ali ti mi se činiš domoljubom, pa ćeš vjerojatno znati odgovor na pitanje:

Što je Perković radio u to doba, na kojim funkcijama je bio, kome je pomagao?
Točno! Rodoljubi bolje poznaju historiju iz perioda 1941-1989 dok domoljubi bolje onu od 1990-2015 ... We are united in our differences!
__________________
Ordnung und Disziplin

Zadnje uređivanje Ja sam Ante : 02.05.2015. at 18:10.
Ja sam Ante is offline  
Old 02.05.2015., 17:58   #9943
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Jap, prevodila je Heidiggera, pazi zna više jezika, znam, znam, čudno je to, obzirom kad se sjedimo besprizorinh drugar'ca, ne znam čime više, jal izgledom, manirima, znanjem, integiritetom, ali stvarno vam je zgodna ova trolaĆina, kaj nije plan barbika već pase...ali da, šta onda zaboga...
da bravo za nasu predsjednicu,,,,

a gle ovo pitanje i odgovor iz globusa,,,,,,o cemu se tu radi, ako se o necemu radi....


iz intervjua u globusu,

pitanje: kao djevojcica niste se bojali ni poskoka
odgovor: imala sam s njim nekoliko bliskih susreta,na nasim grobsniskim aplama,gdje je moj tata imao lovacku kucicu, jednom sam brala durdice,sagnula se, a kad tamo ispod ruke mi je bio sivi poskok,automatski sam se zmrzla, kao da mi je temperatura pala za nekoliko stupnjeva, u takvim je situacijama najbitnije ne prestrasiti zmiju, i poskok je osjetio da mu od mene ne prijeti nikakva opasnost pa je mirno otisao u travu, drugom prigodom setala sam se sa svojom 5 godisnjom sestricnom i u jednome trenutku spazih kako smedi poskok ide ravno pred nama, trava je bila zuta i on se na njoj jako dobro vidio, okrenula sam ruku mirno je stavila sestricni na leda ,i rekla joj da suti i da bude nepomicna, bitno je odreagirati, by the book, bez panike...........................................



trader7 is offline  
Old 02.05.2015., 17:59   #9944
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Nakon sto su Udbaske ubojice izrucene Njemackoj i nakon sto je Milanovic polizao ono sto je zashrao.
To samo mi žvačemo priču o 'Lex' Perkoviću, drugi nemaju takav dojam...

Quote:
Gospodine ministre, dolazite u Zagreb nakon predsjedničkih izbora, a u tretnutku kad već počinje kampanja za parlamentarne. U Zagrebu se otvoreno navodi da su hrvatsko-njemački odnosi narušeni nekim potezima Hrvatske (slučaj Josipa Perkovića) te da postoje značajni problemi i na području poslovanja. Je li vaš dolazak pokušaj da se ti odnosi stave na pravi kolosijek i što očekujete od posjeta Zagrebu?


- Njemačku i Hrvatsku povezuju izvrsni odnosi. Naše dvije zemlje jedna su drugoj pouzdan partner u Europskoj uniji. Širokom mrežom veza, uključujući veliku hrvatsku zajednicu u Njemačkoj, usko su uzajamno isprepletene: politički, društveno, gospodarski. Trgovinska razmjena između Njemačke i Hrvatske snažno raste; njemačka poduzeća uspješno rade i ulažu u Hrvatskoj. Prelijepa hrvatska obala mnogim Nijemcima je destinacija za odmor. Daljnje poboljšanje investicijskih uvjeta u Hrvatskoj, osobito na području pravne sigurnosti, moglo bi još više ojačati angažman njemačkog gospodarstva.


Uskoro će se napuniti dvije godine od ulaska Hrvatske u članstvo EU. U našoj zemlji postoje razne ocjene hrvatskog članstva te bismo vas molili da sa svoje pozicije ocijenite u kojoj je mjeri Hrvatska opravdala svoj ulazak u članstvo, koji su najveći problemi i što bi trebalo promijeniti da se ta pitanja riješe.


- Hrvatska se u najkraćem roku razvila u dragocjenog i pouzdanog partnera u Europskoj uniji. U najrazličitijim pitanjima Njemačka i Hrvatska imaju slične stavove. Usto, imamo zajedničke vrijednosti, slijedimo zajedničke interese. Suradnja u Bruxellesu je izvrsna. Tamo gdje Hrvatska stavlja vlastite naglaske, primjerice u pitanjima europske energetske politike, to čini konstruktivno, obzirno, kompetentno i s mjerom.
link

Ali, kaj on zna, Kolinda i HDZ znaju bolje da nitko nije zadovoljan nama i pokušavaju sve vani uvjeriti kako smo zapravo loši i kako ne valjamo. Naravno, sva nesreća je počela prije tri godine i četiri mjeseca.

Evo, valjda i gospođa iz Europske komisije izmišlja, ona je posjetila Hrvatsku prilikom razgedavanja lokacije Pelješkog mosta, na koju su je doveli ne-domoljubni Milanović i Grčić, onog istog mosta koji je HDZ tako uspješno 'izgradio' nakon tri otvaranja radova

Quote:
Stopa povlačenja dostupnih sredstava iz fondova EU za Hrvatsku iznosi 25 posto, što je jako dobro budući da ste u EU ušli prije samo godinu i pol dana, kazala je danas u Zagrebu povjerenica Europske komisije za regionalnu politiku Corina Creţu, pokrećući s ministrom regionalnog razvoja i fondova EU Brankom Grčićem Partnerski sporazum za korištenje strukturnih i investicijskih fondova za razdoblje od 2014. do 2020. te Operativni program Konkurentnost i kohezija.
link

To je btw povjerenica koja je prije nekoliko dana spominjana u ovom pozitivnom kontekstu koji je prošao nezapaženo jer su bitniji ustaše i partizani.

Ali, zašto bismo vjerovali jednoj običnoj povjerenici Europske komisije koja je samo za sve to zadužena, kad Kolinda i recimo Ivana Maletić, (HDZ-ova zvijezda u pretpristupnim fondovima koja nas je i lansirala u ovo 'blagostanje' brojnim projektima koje je 'pripremila') znaju bolje.
ViktorViktorija is offline  
Old 02.05.2015., 17:59   #9945
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Jap, prevodila je Heidiggera, pazi zna više jezika, znam, znam, čudno je to, obzirom kad se sjedimo besprizorinh drugar'ca, ne znam čime više, jal izgledom, manirima, znanjem, integiritetom, ali stvarno vam je zgodna ova trolaĆina, kaj nije plan barbika već pase...ali da, šta onda zaboga...
Zadnji istaknuti HDZ poliglota s manirima sjedi u Remetincu.
ruka-slave is offline  
Old 02.05.2015., 18:01   #9946
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
I sto kazes, sa Heideggera zavrsiti sa HDZ ognjistarcima i lopinama.
Pa nije baš da Heidegger nije nekontroverzna ličnost.
klonka is offline  
Old 02.05.2015., 18:04   #9947
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pa nije baš da Heidegger nije nekontroverzna ličnost.
za prevoditi njega treba znati njemacki, ali moze i spanjolski i portugalski,
ali ima jedan crnogorski pjesnik i filozof Heidiger, sa jednim g,
mozda je njega prevodila.................sorry crnogorci...

trader7 is offline  
Old 02.05.2015., 18:06   #9948
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Jedna od mojih najdražih knjiga mi je"Sto godina samoće"G.G.Marqueza.Vrijeme ne teče,nego se vrti u krug..
Inače,Marqueza i ostale španjolske južnoameričke spisatelje volim čitati u originalu.
Kad sam završavala studij,prevela sam knjigu prof.Loparića iz Brazila"Optuženik Heidegger-Esej o opasnosti filozofije
s portuglaskog na hrvatski pa sam tada proućavala Heideggera kako bih mogla kvalitetno prevesti knjigu..

KGK,Globus,br.1273,01.05.2015.

Pa,kako si onda uspjela završiti sa Karamarkom,draga Kolinda...?
A možda je htjela malo odmorit mozak da joj ne pregori od tih teških intelektualnih napora...

A s druge strane, možda i nije tako, možda će i njoj LET3 posvetiti skulpturu...

Quote:
springsteen kaže: Pogledaj post
Ma ak ona pozna ijednog stranog uspješnog poduzetnika ja ću pojesti svoju diplomu
Lako tebi, a ča ću ja, bidan? Ja nimam diplome...

Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Ima HDZ vrhunskih strucnjaka za savjetovanje predsjednice, sa mukom stecenim diplomama.

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/16...renja-diplome/

Novi zaokret, novi HDZ, novi ljudi... izgleda metode iste
Al s druge strane, nemam ni problema zbog toga!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 02.05.2015., 18:11   #9949
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zadnji istaknuti HDZ poliglota s manirima sjedi u Remetincu.
da jel ima negdje popis diploma koje jezike govore
ko je bolji u tome, poliglot iz remetinca ili Predsjednica....

trader7 is offline  
Old 02.05.2015., 18:25   #9950
Quote:
springsteen kaže: Pogledaj post
Ma ak ona pozna ijednog stranog uspješnog poduzetnika ja ću pojesti svoju diplomu
Počni jesti, pozna ih veći broj, ali predsjednica i sama zna da nije povoljno ulagati u Hrvatsku, dok se ne pročisti situacija i nesposobna vlada propadne.
Azul1 is offline  
Old 02.05.2015., 18:33   #9951
Quote:
Azul1 kaže: Pogledaj post
Počni jesti, pozna ih veći broj, ali predsjednica i sama zna da nije povoljno ulagati u Hrvatsku, dok se ne pročisti situacija i nesposobna vlada propadne.
I suzbije se izbjegavanje placanja poreza!?:klap:
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 02.05.2015., 18:34   #9952
Quote:
jerry lewis kaže: Pogledaj post
Ante Gotovina je rekao da na Mesica ne zeli trositi svoje rijeci, prema tome sasvim je jasnu poruku uputio. Vise od toga nije niti morao reci.
Ne, nije rekao.

Striček Jozef ne da lizu, a-a, nisi zaslužio...

Mislim, nije da se ne trudiš...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 02.05.2015., 18:35   #9953
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
O čemu ti baljezgaš? Da probaš još jednom replicirati na taj post, ovaj put uspješnije, barem za ocjenu dovoljan?

Ženska je teški egocentrik koja se hvali sama sobom, umjesto da je drugi hvale, uz to je dovoljno glupa da se hvali kako su je u svijetu zvali pogrdnim imenima kao što je SWAMBO (to je pogrdno uglavnom za njenog muža šonju). Mogla se komotno hvaliti i kako je u NATO-u bila najpopularnija službenica, a što je uspjela jer je bila prilično tolerantna na muška milovanja njene guzice. A da je i dalje blagonaklona prema tome mogli smo vidjeti i u zadnja dva posjeta Njemačkoj i Bruxellesu. Gdje treba nadodati da je posjet Bruxellesu nije državni već njen privatni a susret sa Junckerom je obavila usput, valjda je i Juncker bio na "trenažnom letu" pa to poreznike nije koštalo ništa...
a što je uspjela jer je bila prilično tolerantna na muška milovanja njene guzice.

Bravo. Svaka cast majstore. Tocno u sridu.:klap:
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 02.05.2015., 18:44   #9954
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
a što je uspjela jer je bila prilično tolerantna na muška milovanja njene guzice.

Bravo. Svaka cast majstore. Tocno u sridu.:klap:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
O čemu ti baljezgaš? Da probaš još jednom replicirati na taj post, ovaj put uspješnije, barem za ocjenu dovoljan?




najprvo da je samo ovo jedino tocno, puno je previseeeeeee.....
Ženska je teški egocentrik koja se hvali sama sobom,

a na zalost ima jos osim toga, puno,,, jako puno

trader7 is offline  
Old 02.05.2015., 19:15   #9955
Quote:
Mogla se komotno hvaliti i kako je u NATO-u bila najpopularnija službenica, a što je uspjela jer je bila prilično tolerantna na muška milovanja njene guzice
Može neki link ili gadno klevećeš?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 02.05.2015., 19:15   #9956
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
... A što je uspjela jer je bila prilično tolerantna na muška milovanja njene guzice.
Što bi rek'o moj komšija Sabri Sulejmani ...
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Old 02.05.2015., 19:37   #9957
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Može neki link ili gadno klevećeš?
Liberali se zalažu za prava žena i preziru likove koji sipaju rečenice tipa "vi ste za madraca,a ne za mudraca"

Žene se treba poštovati jedino ako dijele stajališta Pusićke i Holy.
Tako nam godinama u praksi dokazuju naši liberali.
Znam,reći će naši liberali "vi desničari ste isto šovinisti",ali mi se ne trudimo na sav glas vikati da smo veliki branitelji ženskih prava,da smo napredni i na drugoj evolucijskoj razini
Winter Snake is offline  
Old 02.05.2015., 21:11   #9958
Tema je došla do tehničkog limita od 10 000 postova i zaključana je, otvarena je nova https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post54087715
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.