Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2022., 00:17   #1
Obročna Otplata - Limit

Dakle, ovako...

Imam jedno specifično pitanje vezano uz obročnu otplatu, s obzirom da mi arogantan, umišljeni ''gospodin'' u banci, kojemu nije stalo ni do života, a ni do posla, nije htio/znao direktno i složeno odgovoriti na moja pitanja u vezi obročne otplate, a ja takvoj osobi nisam htio dosađivati i biti nepristojan - postavit ću pitanje ovdje...

Evo, da bubnem sve odjednom;

Znači, kao prvo, ja u banci ne držim svoje novce. Zašto? Zato jer želim puno kontrolu nad SVOJIM novcem i želim trenutni i direktni pristum SVOJEM novcu, kad god ja to želim, gdje god ja to želim i koliko god želim uzeti - bez nepotrebnih i idiotnih pitanja i ispitivanja gdje, kako i zašto ja trošim SVOJE novce, te svaki put kada želim vaditi veće svote SVOJEG novca, moram proći kroz cijeli god damn FBI, CIA proces ispitivanja i papirologije...

Zatim, kao drugo, ukratko, imam normalan 7-15h posao, plaćen 9,500 kuna, ali i poslije posla zarađujem novce preko hobija (legalno), te imam prilično veliku ušteđevinu eura. Stalno kupujem novu (i vrlo skupu) opremu za ''svoj drugi posao,'' pa bi bilo lijepo kada ne bih morao plaćati tj. trošiti npr. 30,000 kuna odjednom, nego kupiti tu stvar obročnom otplatom npr. 7 rata... Tako mogu kupiti više skupljih stvari odjednom, bez da dajem npr. 120,000 kuna odjednom, nego raspodijelim tih 120,000 kuna preko 15-20 rata i ispadne me svaki mjesec isto kao da sam kupio 1 item...

Anyways... Dođem ja u banku, ćekam sat i pol, dođem na red, gđica mi objasni da ona nemre niš u vezi toga, da me mora poslat dalje, pa opet čekam 15min da me pošalju u neki ured iza, i tako dođem ja kod tog nekakvog pathetic excuse of a human being-a, koji me niti ne pozdravi nazad nakon što ga ja lijepo veselo, pozdravim, nego samo mrtvo gleda i pita što trebam, nakon čega mi je odmah uništio veseli mood u kejm sam bio...

I tako, nakon 2-3 min besmislenog razgovora, napokon me pita za obročnu otplatu i što točno želim. Ja mu kažem da nemam blage veze kako ovo sve funkcionira, da samo želim biti u mogućnosti kupovati XZY stvari na rate... Nakon čega mi čovjek odgovori da mi ne može staviti limit veći od 9,500 kuna, jer je moja plaća 9,500 kuna. Ja ga pitam zašto, a on onda počne davati neki suuuper dugi, pet minutni generalni i totalno glupi odgovor, koji uopče direktno ne odgovara na moje pitanje. Pa mu ja ljepo objasnim sve i lijepo mu kažem koliko imam novaca i da mogu donjeti kofer pun eura ako baš to želi ili da mogu platiti i 20 puta veću svotu odjednom, ako to želim - za svki slučaj da je problem u pitanju da li ja imam novaca ili ne, ali on i dalje inzistira da mi ne može staviti limit veći od 9,500 kuna iliti veći ''od moje plaće.'' Pa onda kako čovjeku nije stalo do života, a meni je popio živce i u glavi mi je došlo da mu bacim taj monitor u glavu, pa ga nisam ništa više htio ispitivati da ne ispadnem nepristojan ili neugodan, nego sam samo rekao hvala i da me takva mala svota limita ne zanima, pozdravio se i otišao.

E sad... Moje pitanje glasi: Jel taj idiotizam istina da ja mogu na rate samo uzimat do 9,500 kuna, samo zato jer mi je uplata ''redovnih primanja'' na tekuci racun 9,500 kuna ili je taj čovjek teški biljojed degenerik i izmišlja gluposti?! Mislim, to mi nema smisla, da npr. ja sa 10,000 kuna placom mogu uzet kredit od 200,000 kuna, a ne mogu platit stvar od 40,000 kuna na rate sa istom placom od 10,000 kuna... Znači kaj, ako netko ima plaću 3,000 kuna, nemre uzimat niš na rate iznad 3,000 kuna???! Hahaha.

Znači what the fuck se točno tu događa?! Da li je to laž? Ili su oni to možda napravili tako da su ljudi prisiljeni uzeti kredit ili o čemu se točno tu radi? Molim vas neka mi neko objasni ovaj teški idiotizam. Zašto ja ne mogu dići limit obroče otplate na npr. 30, 40, 50 ili 100 tisuća kuna?! Znači čak i u dućanu koji prodaje to što ja želim kupiti, postoji opcija da se kupi taj item od 43,000 kuna na rate, točnije na do 34 rate - znači po tome što mi je rekao ''gospodin,'' taj item od 43,000 kuna, na rate može kupiti samo osoba koja ima plaću 43,000 kuna?!?! Hahahaha

Ako je to istina, izgleda da mi je vrijeme da kažem zbogom ovoj državi.
CPtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 06:45   #2
Očito imaš nekakav problem s isplatom trenutne plaće... Npr u PBZ redovno odobravaju 3x iznos mjesečne uplate na rate i isto toliko još minusa.
Znači na 9000kn bi imao 27.000kn minusa i. 27.000kn na rate...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 08:45   #3
Niti jedan bitan podatak u cijelom tekstu.

Koja banka? Koji paket usluga imate kod te banke? Ne znam da neka banka kod nas daje mogućnost otplate na rate ako korisnik ima samo
tekući račun.

Drugo, nije li bolje tražiti Premium Visa kod PBZa (ex American Express) ?
Andy Granatelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 09:22   #4
Jednistavni, odi u deugu poslovnicu ili mijenjaj banku. Kao szo su ti rekli, do 3 plaće se moze dobiti bez problema.
Ex-amex i diners mozda i više
kljaka-bj is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 11:28   #5
Quote:
Andy Granatelli kaže: Pogledaj post
Koja banka? Koji paket usluga imate kod te banke? Ne znam da neka banka kod nas daje mogućnost otplate na rate ako korisnik ima samo tekući račun.

Drugo, nije li bolje tražiti Premium Visa kod PBZa (ex American Express) ?
Ne kužim se ja u te stvari, kao što sam rekao nikada nisam imao posla sa bankama i ne volim držati svoje novce u banci, te plaću odmah prva dva dana isplatim van (eto, čak nam niti isplatu NAŠEG novca ne dozvoljavaju onako kako MI želimo i kada MI to želimo) - zato ne držim novce u banci - naravno, osim toga što sam otišao u meni najbližu banku da otvorim tekući račun, tek toliko jer sam bio prisiljen to napraviti radi uplate redovnih primanja.

Banka je Zagrebačka, Paket se ne sjećam koji je, imam nekakvu crnu karticu za tekući, i uz to još imam i žiro i devizni račun otvoren jer nekada naručujem ''jeftinije'' stvari do 10-15 tisuća kuna preko interneta, inače bih samo tekući imao.

Ja stvarno ne znam što je bolje što nije, ne kužim se u banke i ne držim svoje novce u banci.

Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
Očito imaš nekakav problem s isplatom trenutne plaće... Npr u PBZ redovno odobravaju 3x iznos mjesečne uplate na rate i isto toliko još minusa. Znači na 9000kn bi imao 27.000kn minusa i. 27.000kn na rate...
Nema nikakvih problema, niti blizu. Ali opet, samo 3x mojih mjesečnih primanja?! Kakve su to retardacije?! Kakve veze ima to kolika je meni plaća, sa obročnom otplatom?! Pa ako imam novce i mogučnost da kupim nešto za 100,000, 200,000, 300,000 ili više tisuća kuna ODJEDOM ako to želim, znači NE na rate, pa onda što njih briga kolika je meni plaća?!?! Pa valjda mogu kupiti nešto za 20, 30, 40 tisuća kuna na rate regardless kolika je meni plaća... Veću glupost nisam čuo već dugo. Pa ja mjesećno zaradim tri do pet puta više od 9,500 kuna! Moja ''redovna primanja'' nemaju nikakve veze, tj. ne bi trebala imati veze. Koji stupidity čovječe!

Što sad da radim? Ja sam imao financijsku ideju, takvu da si smanjim totalne mjesečne troškove i povećam fleksibilnost korištenja novca, s time da počnem uzimati stvari na rate, no koliko vidim po vama ovdje, ipak ima neki limit obroče otplate vezan uz to kolika je meni plaća, bez obzira na to dali netko ima stotine tisuće kuna, da li je milijunaš ili milijarder?!

Znači ako sam sve ovo dobro shvatio, ja gledam u limit obročne otplate od samo 30,000 kuna?!?! Čak i ako im donesem tamo u banku kofer pun eura, samo da im dokažem da stvarno imam novaca - mislim, ako im je TO glavni problem zbog kojeg daju limit obročne otplate?! Koji je točno razlog tome?! To nema smisla... Ja sada tu ništa ne kužim. Pa kako onda čovjek u Finskoj uzme retinal imaging device koji košta 90,000 EUR, na rate? Kaj, po ovome ovdje, on bi trebao imati plaću 30,000 EUR da mu daju 3x limit da može uzeti taj device od 90,000 EUR na rate ili šta se tu događa!?!? Hahaha
CPtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 11:42   #6
https://www.zaba.hr/home/placanje/paketi-proizvoda

https://www.zaba.hr/home/placanje/kartice

ZABA ima Platinum Mastercard karticu, gdje se može dogovoriti veće iznose.
Ako Vam se ostaje u ZABA; vidite možete li naći sposobnijeg osobnog bankara. Mislim kako će biti potreban i neki od paketa proizvoda.


Osobno, mislim kako je ex Amex najbolji izbor (PBZ Premium Visa) jer je prihvaćeniji od Dinersa.
Andy Granatelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 11:52   #7
Quote:
CPtech kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih problema, niti blizu. Ali opet, samo 3x mojih mjesečnih primanja?! Kakve su to retardacije?! Kakve veze ima to kolika je meni plaća, sa obročnom otplatom?! Pa ako imam novce i mogučnost da kupim nešto za 100,000, 200,000, 300,000 ili više tisuća kuna ODJEDOM ako to želim, znači NE na rate, pa onda što njih briga kolika je meni plaća?!?! Pa valjda mogu kupiti nešto za 20, 30, 40 tisuća kuna na rate regardless kolika je meni plaća... Veću glupost nisam čuo već dugo. Pa ja mjesećno zaradim tri do pet puta više od 9,500 kuna! Moja ''redovna primanja'' nemaju nikakve veze, tj. ne bi trebala imati veze. Koji stupidity čovječe!

Što sad da radim? Ja sam imao financijsku ideju, takvu da si smanjim totalne mjesečne troškove i povećam fleksibilnost korištenja novca, s time da počnem uzimati stvari na rate, no koliko vidim po vama ovdje, ipak ima neki limit obroče otplate vezan uz to kolika je meni plaća, bez obzira na to dali netko ima stotine tisuće kuna, da li je milijunaš ili milijarder?!

Znači ako sam sve ovo dobro shvatio, ja gledam u limit obročne otplate od samo 30,000 kuna?!?! Čak i ako im donesem tamo u banku kofer pun eura, samo da im dokažem da stvarno imam novaca - mislim, ako im je TO glavni problem zbog kojeg daju limit obročne otplate?! Koji je točno razlog tome?! To nema smisla... Ja sada tu ništa ne kužim. Pa kako onda čovjek u Finskoj uzme retinal imaging device koji košta 90,000 EUR, na rate? Kaj, po ovome ovdje, on bi trebao imati plaću 30,000 EUR da mu daju 3x limit da može uzeti taj device od 90,000 EUR na rate ili šta se tu događa!?!? Hahaha
Zašto bi bila retardacija? Oni ne znaju koliko imaš novaca i dali bi mogao vratiti dug a tu je i Zakon o spriječavanju pranja novca.

Jedino što možeš napraviti je sa tim drugim poslom posluješ preko banke.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 13:50   #8
Tako je. Ti ne bi drzaka pare na banci ali bi htjela da ti banka da neke benefite. E pa nece moci. Nije banka socijalna ustanova

Evo, ajmo ovako. Kažeš da imas 300 tisuca eura. Aj ti meni kupi auto, a ja cu ti to otplacivat na 36 rata. Moze? Majke mi, imam ja vec sad para da ga kupim ali ne da mi se. Al evo, donijet cu ti u vreci da vidiš da imam
kljaka-bj is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 20:47   #9
Ok, hvala svima, ja se ne razumijem u ovo ništa. Još ću malo to proučavati preko interneta, pa ako ništa od toga ne nastane onda ću jednostavno nastaviti kupovati u gotovini u cijelosti kako sam i do sada. Ne kužim ovu hrvatsku ''logiku,'' ali OK. Mislim ako mi čovjek u Finskoj uzme rentinal imaging mašinicu na rate, mašinicu koja košta 90 i nešto tisuća eura, bez ikakvih problema, a ja se tu u Hrvatskoj moram doslovno borit da bi kupio nešto od 30-40 tisuća kuna na rate, onda stvarno nešto tu nije uredu. Mislio sam si malo urediti financijske planove, ublažiti mjesečne troškove i s time povećati broj mogućih stvari koje mogu kupiti, ali izgleda ništa od toga.

Quote:
Andy Granatelli kaže: Pogledaj post
https://www.zaba.hr/home/placanje/paketi-proizvoda

https://www.zaba.hr/home/placanje/kartice

ZABA ima Platinum Mastercard karticu, gdje se može dogovoriti veće iznose.
Ako Vam se ostaje u ZABA; vidite možete li naći sposobnijeg osobnog bankara. Mislim kako će biti potreban i neki od paketa proizvoda.

Osobno, mislim kako je ex Amex najbolji izbor (PBZ Premium Visa) jer je prihvaćeniji od Dinersa.
E baš tu crnu karticu imam. Samo što se moj paket bio nekako drukčije zvao. Ne znam. Nije ni bitno. A isto tako nije mi ni bitno koja je banka ja sam ionako išao u meni nabližu banku, te ionako imam račun u banci samo zbog redovnih primanja da ne bacam novce na zdravstvene beneficije i naravno zbog mogućnosti kupnje na rate tj. obročnom otplatom -- iliti zbog NEMOGUĆNOSTI kupnje na rate.

Quote:
kljaka-bj kaže: Pogledaj post
Tako je. Ti ne bi drzaka pare na banci ali bi htjela da ti banka da neke benefite. E pa nece moci. Nije banka socijalna ustanova

Evo, ajmo ovako. Kažeš da imas 300 tisuca eura. Aj ti meni kupi auto, a ja cu ti to otplacivat na 36 rata. Moze? Majke mi, imam ja vec sad para da ga kupim ali ne da mi se. Al evo, donijet cu ti u vreci da vidiš da imam
Sorry, ali mislim da uopće ne shvaćate o čemu se tu radi. Hajde dajte pročitajte što sam napisao još jedno 2-3 puta, pa možda nešto uđe u tu glavicu, može?

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zašto bi bila retardacija? Oni ne znaju koliko imaš novaca i dali bi mogao vratiti dug a tu je i Zakon o spriječavanju pranja novca.
Sve sam lijepo, profesionalno i vrlo, vrlo detaljno objasnio čovjeku, sve je znao o mojoj cijeloj financijskoj situaciji i poslu, no on je i nakon toga i dalje inzistirao da mogućnost obročne otplate ovisi o mojim redovnim primanjima i da ne mogu dobiti limit obroćne otplate veći od 9,500 kn - eto, postoji i šansa da sam možda ja nešto krivo čuo ali sumnjam da je u tome problem.

A drugi posao mi nije posao nego više kao hobi/honorarni posao ili kako se to već legalno vodi u sustavi, s kojim zarađujem 99% svih mjesečnih prihoda. To mi je sve bivši kolega pomogao napraviti, tako da mogu sve legalno raditi kao ''fizička osoba'' ili kako to već sve ide. To se vodi kao sekundarni dohodak ili kako već, a sa tim ne mogu ništa, nisam niti zdravsveno osiguranje mogao napraviti sa time, zbog nekih gluposti. Samo zato i radim normalan posao... Da u hrvatskoj postoji normalan sistem za freelancing, već bi ja odavno dao otkaz i napravio račun u banci preko tog sistema. A ne ove nekakve komplicirane gluposti sa ''fizičkim osobama'' i obrtima i bog zna čime sve ne... Cijela država je u k... Ujak bio u tigrovima za ovaj idiotizam. Užas... Jadno...
CPtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2022., 21:13   #10
Ja bih, da mi je to potreba, otišao u PBZ (ne mora se mijenjati banka) i tražio ovo.

https://www.pbzcard-premium.hr/hr/pr...visa-infinite/


Ne bih previše o bankama, ali kod nas su iznimno nefleksibilni, te osim "posla" ne žele gledati druge prihode.
Jako sporo se mijenjau.
Andy Granatelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 04:45   #11
Quote:
CPtech kaže: Pogledaj post
Sve sam lijepo, profesionalno i vrlo, vrlo detaljno objasnio čovjeku, sve je znao o mojoj cijeloj financijskoj situaciji i poslu, no on je i nakon toga i dalje inzistirao da mogućnost obročne otplate ovisi o mojim redovnim primanjima i da ne mogu dobiti limit obroćne otplate veći od 9,500 kn - eto, postoji i šansa da sam možda ja nešto krivo čuo ali sumnjam da je u tome problem.

A drugi posao mi nije posao nego više kao hobi/honorarni posao ili kako se to već legalno vodi u sustavi, s kojim zarađujem 99% svih mjesečnih prihoda. To mi je sve bivši kolega pomogao napraviti, tako da mogu sve legalno raditi kao ''fizička osoba'' ili kako to već sve ide. To se vodi kao sekundarni dohodak ili kako već, a sa tim ne mogu ništa, nisam niti zdravsveno osiguranje mogao napraviti sa time, zbog nekih gluposti. Samo zato i radim normalan posao... Da u hrvatskoj postoji normalan sistem za freelancing, već bi ja odavno dao otkaz i napravio račun u banci preko tog sistema. A ne ove nekakve komplicirane gluposti sa ''fizičkim osobama'' i obrtima i bog zna čime sve ne... Cijela država je u k... Ujak bio u tigrovima za ovaj idiotizam. Užas... Jadno...
Kao što rekoh sa tim drugim poslom bi trebao poslovati preko banke da se negdje vide ti prihodi. Ima faq od Zabe i načelno ti spadaš ovdje (samo prihod od najma nekretnine zamijeni svojim poslom):

Mogu li dobiti prešutno prekoračenje po računu na temelju prihoda koji ostvarujem po najmu nekretnine?
Odobrenje limita moguće je uz određene uvjete i dokumentaciju koju propisuju interna pravila Banke.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 05:07   #12
Quote:
Andy Granatelli kaže: Pogledaj post
Ja bih, da mi je to potreba, otišao u PBZ (ne mora se mijenjati banka) i tražio ovo.

https://www.pbzcard-premium.hr/hr/pr...visa-infinite/


Ne bih previše o bankama, ali kod nas su iznimno nefleksibilni, te osim "posla" ne žele gledati druge prihode.
Jako sporo se mijenjau.
To ne možeš tražiti nego ti oni ponude. A ne bi se složio da su naše banke nefleksibilne, ja sam pokušao na Cipru (koji je poznata praonica novca) i to na turskom dijelu uzeti kreditnu karticu uz polog pa ne daju. Izgleda da i njih hebe Zakon o spriječavanju pranja novca iako su nepriznata država.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 08:50   #13
Quote:
CPtech kaže: Pogledaj post
Hajde dajte pročitajte što sam napisao još jedno 2-3 puta, pa možda nešto uđe u tu glavicu, može?
Ja već jedno peti puta pokušavam shvatiti što zapravo želiš, ali mi ne uspijeva
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 08:59   #14
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ja već jedno peti puta pokušavam shvatiti što zapravo želiš, ali mi ne uspijeva
on bi htio da banka njega financira zato jer on ima love, ali ne u banci. LOL
pikpuran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 09:03   #15
Quote:
CPtech kaže: Pogledaj post
Ne kužim se ja u te stvari, kao što sam rekao nikada nisam imao posla sa bankama i ne volim držati svoje novce u banci, te plaću odmah prva dva dana isplatim van (eto, čak nam niti isplatu NAŠEG novca ne dozvoljavaju onako kako MI želimo i kada MI to želimo) - zato ne držim novce u banci - naravno, osim toga što sam otišao u meni najbližu banku da otvorim tekući račun, tek toliko jer sam bio prisiljen to napraviti radi uplate redovnih primanja.

Banka je Zagrebačka, Paket se ne sjećam koji je, imam nekakvu crnu karticu za tekući, i uz to još imam i žiro i devizni račun otvoren jer nekada naručujem ''jeftinije'' stvari do 10-15 tisuća kuna preko interneta, inače bih samo tekući imao.

Ja stvarno ne znam što je bolje što nije, ne kužim se u banke i ne držim svoje novce u banci.



Nema nikakvih problema, niti blizu. Ali opet, samo 3x mojih mjesečnih primanja?! Kakve su to retardacije?! Kakve veze ima to kolika je meni plaća, sa obročnom otplatom?! Pa ako imam novce i mogučnost da kupim nešto za 100,000, 200,000, 300,000 ili više tisuća kuna ODJEDOM ako to želim, znači NE na rate, pa onda što njih briga kolika je meni plaća?!?! Pa valjda mogu kupiti nešto za 20, 30, 40 tisuća kuna na rate regardless kolika je meni plaća... Veću glupost nisam čuo već dugo. Pa ja mjesećno zaradim tri do pet puta više od 9,500 kuna! Moja ''redovna primanja'' nemaju nikakve veze, tj. ne bi trebala imati veze. Koji stupidity čovječe!

Što sad da radim? Ja sam imao financijsku ideju, takvu da si smanjim totalne mjesečne troškove i povećam fleksibilnost korištenja novca, s time da počnem uzimati stvari na rate, no koliko vidim po vama ovdje, ipak ima neki limit obroče otplate vezan uz to kolika je meni plaća, bez obzira na to dali netko ima stotine tisuće kuna, da li je milijunaš ili milijarder?!

Znači ako sam sve ovo dobro shvatio, ja gledam u limit obročne otplate od samo 30,000 kuna?!?! Čak i ako im donesem tamo u banku kofer pun eura, samo da im dokažem da stvarno imam novaca - mislim, ako im je TO glavni problem zbog kojeg daju limit obročne otplate?! Koji je točno razlog tome?! To nema smisla... Ja sada tu ništa ne kužim. Pa kako onda čovjek u Finskoj uzme retinal imaging device koji košta 90,000 EUR, na rate? Kaj, po ovome ovdje, on bi trebao imati plaću 30,000 EUR da mu daju 3x limit da može uzeti taj device od 90,000 EUR na rate ili šta se tu događa!?!? Hahaha

kredit, leasing i ostali načini financiranja... sigurno ne uzme čovjek u Finskoj stroj na rate VISA karticom...
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 09:26   #16
Da meni dodes s ovom spikom ko da imas 15 godina niti ja ti ne bi dao obrocnu otplatu

Jel bi se i dileru trebalo omoguciti dobivanje obrocne otplate od 500k kn jer ce doc s vrecom punom para? Ima on novaca za vratit pa zasto ne
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 10:57   #17
Quote:
pikpuran kaže: Pogledaj post
on bi htio da banka njega financira zato jer on ima love, ali ne u banci. LOL
A ne zeli meni kupit auto a da mu ja vracam u 36 rata
kljaka-bj is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 11:48   #18
Quote:
kljaka-bj kaže: Pogledaj post
A ne zeli meni kupit auto a da mu ja vracam u 36 rata
ja niti neću nešto kupiti. ja bi lovu i vraćam na rate.
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 15:50   #19
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh sa tim drugim poslom bi trebao poslovati preko banke da se negdje vide ti prihodi.
Da mi dozvole to, već bi to napravio odavno, ali ova država nema nikakv sustav napravljen za to - e, sad, ne sjećam se detalja, ali ja kao freelancer u HRV, moram imati nekakve statuse fizičke osobe ili što već, te mi se sav iznos tih prihoda, bez obzira na svotu novca, vodi kao sekundarni prihod ili kako već se to zove, ima tu još toga, ali se ne sjećam više tih apsolutnih gluposti i izmišljotina.

A obrt neću biti prisiljen otvarati nikada, iz vrlo očitih razloga. Da nemamo podmukle, lopovske zakone o tome svemu, pa da ljudi nisu prisiljeni otvarati obrte i doslovno bacati novce, e onda bi već odavno ova država napravila sistem za freelancere, kao i ostatak europe, amerika, azije, australije pa čak i takozvanih ''zaostalih'' afričkih država.

Quote:
Zgmarac kaže: Pogledaj post
Da meni dodes s ovom spikom ko da imas 15 godina niti ja ti ne bi dao obrocnu otplatu
Slusaj sad... Da majka Hrvatska ima normalan sustav za freelancing, onda nebi trebao, kako kažeš; ''dolaziti ljudima sa spikom ko da imam 15 godina.'' Ako mogu isto u NY, CA, TYO, SEU, BE ili bilo gdje drugdje, a ne mogu u ZG/HRV, onda je očito problem u državi a ne u ''mojem dolasku sa spikom ko da imam 15 godina.''

Quote:
weever kaže: Pogledaj post
kredit, leasing i ostali načini financiranja... sigurno ne uzme čovjek u Finskoj stroj na rate VISA karticom...
Ne. Na rate. Baš na rate. Ne sjećam se koju karticu ima, ali uzeo je mašinicu na 36(?) rata.

Quote:
weever kaže: Pogledaj post
ja niti neću nešto kupiti. ja bi lovu i vraćam na rate.
Ajde i ti pročitaj ponovo što sam napisao, pa da shvatiš što ja zapravo trebam. Ja ne trebam novce, novaca imam, ja trebam mogućnost plaćanja na rate, znači da ponovimo opet, ne trebam kredit, ne trebam novce, novce imam, trebam mogućnost obročne otplate, trebam mogućnost plaćanja na rate, a to mogu samo ako imam račun u banci. Understand?
CPtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 18:32   #20
Banku zanimaju samo tvoja redovna primanja jer se samo od toga može naplatiti. Šta njih briga za tvoju vreću novca koju imaš doma? Ako na dan obročne otplate nemaš novca na računu, šta će, doć ti doma uzet tu vreću da se naplate
lauracc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.