Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 07:57   #121
Zašto kupiti token kad na smartfon (ako ga imaš) možeš instalirati aplikaciju koja glumi token?
Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 08:30   #122
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Zašto kupiti token kad na smartfon (ako ga imaš) možeš instalirati aplikaciju koja glumi token?
Sent from my ST18i using Tapatalk 2
45 kuna je upisnina za internet bankarstvo a ne kupovina tokena. Sad piše da je bez upisnine , samo mjesečna članarina. Token ( ili čitač ) nije tvoj nego ga moraš platiti banci ako ga izgubiš ili uništiš a želiš zatvoriti internet bankarstvo.
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 09:09   #123
upisnina. ja sam lani u ovo vrijeme otvarala račun i internet bankarstvo i nisam platila upisninu. dakle, zadnjih bar godinu dana bez upisnine. (pazi molim te što su oni naplaćivali 45kn!)

a opet, da se vratimo na token..čitač kartica..zakomplicirali ste. pa da se vratim na ovaj post:

Quote:
Dakle, molim, ja sam seljanka - objasnite mi za početak ima li neko razdoblje koliko dugo moraju biti redovita primanja na tekući da bi se tražio token i služilo internet bankarstvom? Mora li biti određena visina primanja? Što ako primanja prestanu? Ili je to otprilike situacija kao sa karticom - ako imaš možeš plaćati, ako ne, ne možeš, ne vraća se....hm? Koliko se čeka na početak te usluge nakon zahtjeva za tokenom?
dakle, prije godinu dana otvorila sam maestro, vizu i internet banking.
za uslugu internet b.ne trebaš uopće imati redovna primanja, bitno je samo da imaš novaca da njihovu uslugu platiš. za to troje ja plaćam mjesečno nekih 15kn.

nadalje, token - čitač kartice, ne znam koja je razlika. ali oboje služi da generira šifre kojima ćeš verificirati ulaz i transakcije. vidila sam da pbz ima neke uređaje u koje se mora zapiknuti kartica. možda to nazivate čitač kartice. zaba npr ima uređaj u koji se ne zapikne kartica.
al ono što sam u prethodnom postu spomenula-postoji alternativa tim uređajima. a to je aplikacija instalirana na mobitelu. ne moraš uzeti, kupiti, plaćati, imati nikakav dodatan uređaj za generiranje tih šifri nego to sve radiš preko mobitela (ne zapikne se kartica u mobitel )

nakon iskustva sa tokenom iz zabe, nisam htjela imati nikakav dodatan uređaj jer je ovako praktičnije. mobitel je uvijek uz mene, ne moram misliti da moram nešto još ponijeti.
kako nisam uzimala nikakve uređaje, tako ne znam detalje o plaćanju, najmu, cijeni..
sama usluga net benkinga je mislim 7 kn, maestro je mislim 5 i visa je 4 (napamet govorim cijene, po sjećanju). i ne moraš imati niakkva (redovna) primanja za to sve. niti biti student.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 09:34   #124
Što se tiče tih 45kn , moja frendica je u 9 mjesecu uzela internet bankarstvo i platila upisninu 45 kn tako da , pretpostavljam , oni tijekom godine daju te nekakve ponude sa i bez upisnine.
Što se tiče ovoga što je Katjes napisala, moguće je imati i token , čitač ili mtoken ( dakle aplikacija na mobitelu ) pa što ti je draže za korištenje a ne razlikuje cijenu kod upisnine.
Ja imam i klasični internet sa čitačem i mobilno bankarstvo pa koristim kako mi je zgodnije. Uglavnom , ako ti treba usluga, ugovori sad pa ćeš bar tih 45 kuna uštediti
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 10:57   #125
internetsko bankarstvo je 8 kn mjesečno + 45 kn upisnina koja se trenutno ne plaća jer je akcija. mobilno bankarstvo (mpbz) je 7 kn i nema upisnine nikada.

za internetsko bankarstvo bira se autorizacijski uređaj čitač kartica ili mtoken (za mobitel). onih tokena kakve koristi zaba već dugo nema. tko ga ima od prije, kod zamjene (ako krepa) dobit će čitač.

@katjes - nisi mogla otvoriti maestro i visu, već račun (tekući, devizni, žiro) po kojemu se ta neka kartica izrađuje.

za tekući postoji maestro i po novome visa inspire. naknade za vođenje tekućeg ne znam na pamet, ali penzićima je nešto jeftinije od pune cijene, a studenti ga imaju besplatno.

za devizni i žiro se dobije visa, naknadu za devizni isto ne znam, a žiro (običan za honorare, ne za poslovne korisnike) se ne plaća.

same kartice koje se dobiju uz račun se ne plaćaju, osim ako ih izgubiš ili tražiš vanredno izdavanje nove. redovno izdavanje isteklih kartica, kao i zamjena maestra u visu inspire (čak i na tvoj zahtjev) je besplatno.

internet ili mobilno bankarstvo može otvoriti svatko tko ima tekući ili žiro račun, stalna primanja nisu važna. ako se ugovore obadvije usluge onda ima neki popust na mjesečne naknade.

a zgodno ih je imati obje, jer ako imaš mpbz i nešto se dogodi s mobom/aplikacijom pa je moraš ponovno instalirati, trebaju ti novi kodovi za aktivaciju. za koje moraš u poslovnicu, no ako imaš internetsko bankarstvo i čitač (ili mtoken koji funkcionira) možeš ih sam dobiti preko net usluge.
zato je možda zgodnije uzeti čitač, koliko god mtoken bio praktičan, ili imati oba uređaja, jer nek se nešto dogodi s mtokenom možeš se slikati. pogotovo ako si u inozemstvu.

samo napomena: čitač se može koristiti od bilo koga, od bilo koje banke. pa ako imate doma nekoga tko ima čitač slobodno se s njim prijavite na net, ne morate imati ugovoren čitač za prijavu.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 09:59   #126
aktivirala sam taj netbanking jucer,mi moze netko objasniti kako prebaciti s mog racuna na drugi racun koji je u drugoj razlicitoj banci?

imam broj racuna,ime prezime,grad i iban. jel treba jos sto?

ako netko ima dovoljno strpljenja
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 14:48   #127
plaćanja -> novi nalog (doznaka je za inozemna plaćanja)

svrha plaćanja: opiši što plaćaš. recimo "uplata od alexamona za Ivicu"

račun primatelja:
prva kućica prazna, u drugu upiši cijeli IBAN (HRXXX... bez razmaka među brojevima)

model i poziv na broj:
kod modela već piše HR, to ne diraj no ne upisuj ništa drugo, u dužu kućicu možeš upisati štogod: datum plaćanja u formatu 962013 ili sličnom, ili upisati račun primatelja (32xxxx...)

Naziv primatelja: ime i prezime osobe kojoj uplaćuješ (ne ime banke)

i vodi računa da će uplata sjesti primatelju prvi radni dan, tj u ponedjeljak. ispod naloga koji popunjavaš piše ti koji su termini za plaćanje
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 15:03   #128
a sto je ovo sifa namjene?

jel na kaj idem na povjei ili pohrani?

i sto ako nesto krivo upisem,jel dodje obavijest da sam krivo upisala,i slicno?

hvala puno!
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 17:02   #129
Kliknes provjeri i onda ti crvenim slovima na vrhu pise ako ti je nesto krivo. Ako pise zelenim slovima, onda mozes kliknit pohrani i onda ides dalje na provedbu naloga.


Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 17:47   #130
Šifra namjene je četveroslovna kratica koja služi grupiranju istovrsnih plaćanja, ali (za sada) nije obavezan podatak i ne postoje nikakva pravila za njeno korištenje.
Šifre su iz ISO20022 standarda i mogu se vidjeti OVDJE
Dakle, ako se već upisuje, onda mora biti jedna od onih koje su u šifarniku, ili ne smije pisati ništa.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:33   #131
Kupio sam nešto s ebaya i odmah sam otišao na transakcije da vidim koliko mi je točno skinuto s računa i pisalo je 148 kn da bi mi se nakon 3-4 dana cifra promijenila na 157 kn kako je to moguće?
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 17:34   #132
Dogodila mi se slicna stvar, cini mi se da je razlika u tecaju. Dok je cifra u rezervaciji, zaracunat je manjj, a kada je potpun, onda ide po prodajnom najskupljem.
Bar sam tako sebi objasnila, jer su mi se cifre poklapale.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 15:30   #133
da, vjerovatno je tečaj u pitanju, zadnjih dana je dolar skočio.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:34   #134
Jel još nekome u desnom gornjem kutu kad otvori aplikaciju piše ime osobnog bankara i mogućnost za promjenu istog?...jel su to nešto novo uveli?..jer do sada mi to nije pisalo niti sam imala osobnog bankara.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 23:40   #135
@jessica - nije to ništa novo, no nemaju svi osobnog bankara. Ako ti se ta opcija pojavila, znaci da ti je dodijeljen po nekom kljucu.


Sent from my iPad using Tapatalk 2
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 10:48   #136
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
@jessica - nije to ništa novo, no nemaju svi osobnog bankara. Ako ti se ta opcija pojavila, znaci da ti je dodijeljen po nekom kljucu.


Sent from my iPad using Tapatalk 2
Hvala na odgovoru, mislila sam da je to svima vidljivo na internet bankarstvu. Osobno nisam već skoro 2g bila u poslovnici PBZ-a i nemam kredu pa mi nije jasno po kojem ključu mi je dodijeljen.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 13:39   #137
Možda si dobila na lotu? Banke su kao CIA i KGB, nema šanse nešto sakriti
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:46   #138
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
Možda si dobila na lotu? Banke su kao CIA i KGB, nema šanse nešto sakriti
Ma nisam, ne igram igre na sreću. Niš, odem do banke da upoznam tu svoju osobnu bankaricu pa mi ona kaže zašto je imam.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 14:02   #139
meni su stavili osobnog bankara iz vukovara (živim u zagrebu, nemam veze s vukovarom baš nikakve)
onda sam ga promjenio, stavio zagrebačkog i nakon par dana su mi makli tu opciju s net bankinga
Togo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 01:36   #140
Question

Bog "PBZ386NET" društvo !
Imam odnedavno problem.
Zašto se više ne može plačati pbz365@NET sa čitačem kartica,
preko Browser Google Chrome, a na pr. sa Browserom Mozilla Firefox ili
tablet sa Androidom rabi bez problema.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.