Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 21:14   #1
Poduzetnici otvaraju firme u inozemstvu- općenita pitanja

Čitam upravo na indexu kako poduzetnici bježe iz Hr i otvaraju firme u Velikoj Britaniji pa se pitam da li je to zapravo moguće samo za firme koje posluju isključivo preko interneta ?? Ne mogu imati dućan u Zagrebu s firmom iz Londona? Znam da je to glupo, ali me zanima tko može imati tako firmu vani a poslovati ovdje? Ne kužim - prosvijetlite me ....
katarina_katja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:47   #2
Quote:
katarina_katja kaže: Pogledaj post
Čitam upravo na indexu kako poduzetnici bježe iz Hr i otvaraju firme u Velikoj Britaniji pa se pitam da li je to zapravo moguće samo za firme koje posluju isključivo preko interneta ?? Ne mogu imati dućan u Zagrebu s firmom iz Londona? Znam da je to glupo, ali me zanima tko može imati tako firmu vani a poslovati ovdje? Ne kužim - prosvijetlite me ....
Pa ne znam da sve ide samo preko interneta. Mislim da je uvijet za firmu u VB da je u firmi zaposlen direktor i jedan radnik i da imaš tamo neku adresu za sandučić.

Ne mogu imati dućan u Zagrebu s firmom iz Londona? - u HR isto moraš registrirati neki pravni subjekt ako misliš ovdje poslovati. Ne možeš izdati račun u RH sa podacima strane firme.

Druga je stvar tko kome fakturira što i u koju državu i gdje se vode radnici i industrijski pogon.
Feferon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:52   #3
Quote:
katarina_katja kaže: Pogledaj post
Čitam upravo na indexu kako poduzetnici bježe iz Hr i otvaraju firme u Velikoj Britaniji pa se pitam da li je to zapravo moguće samo za firme koje posluju isključivo preko interneta ?? Ne mogu imati dućan u Zagrebu s firmom iz Londona? Znam da je to glupo, ali me zanima tko može imati tako firmu vani a poslovati ovdje? Ne kužim - prosvijetlite me ....
Hrvoje Prpić je pisao o tome na svom Facebook profilu. Ima već tamo dosta informacija, a napisao je i da će drage volje pomoći kome treba. Čini se da mu se naša birokracija fakat jako zamjerila
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:54   #4
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Hrvoje Prpić je pisao o tome na svom Facebook profilu. Ima već tamo dosta informacija, a napisao je i da će drage volje pomoći kome treba. Čini se da mu se naša birokracija fakat jako zamjerila
Kad vide britanci koliko hrvata je otvorilo firmu u VB i da se ne pridržavaju zakona morati će tamo udvostrućiti nazdore
Feferon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 14:06   #5
Evo uputa za otvaranje firme u UK
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:40   #6
Quote:
Feferon1 kaže: Pogledaj post
Kad vide britanci koliko hrvata je otvorilo firmu u VB i da se ne pridržavaju zakona morati će tamo udvostrućiti nazdore
Kvaka ti je u tome da se tamo nije teško pridržavati zakona. Sve je strogo propisano i nema mimo toga, ali je propisano tako da se ne ograničavaju ljudske slobode.

Npr. fizička osoba se ujutro probudi i odluči da će raditi sama za sebe, a već ima na umu i prvog klijenta. Ode do njega, ugovori posao, obavi ga taj dan i navečer mu napiše račun u svoje ime i za svoj račun. I to je savršeno legalno.

Što se tiče prvog pitanja na temi, npr. za poslovanje s nekakvom fizičkom robom u maloprodaji u RH najbolje bi bilo da strana firma ipak otvori svoj d.o.o. u RH.

Mada ako se npr. radi o B2B prodaji, znači između poslovnih subjekata, dovoljno je da se firma prijavi kod gospodarske komore da će poslovati u RH i to je to, a ako će prodavati robu iz UK u RH ne mora niti to.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:31   #7
odličan topik
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 22:39   #8
Ne kuzim koje prednosti imaju firme koje se bave online prodajom ako otvore firmu u UK?

Pa cim zaposlenici ostanu raditi u hrvatskoj,sto se ne bi trebali pridrzavati hrvatskih zakona?

To mi nije jasno sa Prpicem.Otvorio je firmu u UK, ali je on ostao u hrvatskoj.Pa sta ne spada onda automatski pod hrvatske inspekcije? Ne kuzim :/
Rajeshkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 14:15   #9
upravo to, ali pitaj se da li je moguće primiti u RH novac od inozemne prodaje iz bilo koje države svijeta?

Tj, recimo ja radim na jednom projektu i planiram na Kickstarter poslati projekt da skupim oko 1000 dolara što mi je potrebno da se uvjerim da ljude zanima taj projekt.
A Kickstarter ne radi sa RH i ne uplačuje novac kod nas. Moraš otvoriti firmu u UK ili recimo Americi da kreneš raditi.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 21:22   #10
Quote:
katarina_katja kaže: Pogledaj post
Čitam upravo na indexu kako poduzetnici bježe iz Hr i otvaraju firme u Velikoj Britaniji pa se pitam da li je to zapravo moguće samo za firme koje posluju isključivo preko interneta ?? Ne mogu imati dućan u Zagrebu s firmom iz Londona? Znam da je to glupo, ali me zanima tko može imati tako firmu vani a poslovati ovdje? Ne kužim - prosvijetlite me ....
Po meni je tu naša država kriva koja dozvoljava takvu sheme. S druge strane, ni za postene i vrijedne mlade ljude (poput Rimca) ih nije pretjerano briga pa pustaju da takva buducnost odlazi iz HR, stoga ne cudi ni cijela ova stvar.
kivimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 19:00   #11
Evo da se nadovežem na ovaj izrazito zanimljiv topik,

Bi li ja mogao svoj obrt, a koji ima prodajni prostor u HR, prebaciti na UK Ltd (offshore) tvrtku te regularno nastaviti poslovanje u HR? Kome ću plaćati PDV,gdje će radnici iskoristiti svoje pravo na MO/ZO, što je sa komunalnim naknadama, odvozom smeća, HRT pretplata....itd? S obzirom na niske poreze u UK, ovo bi mi bilo višestruko isplativo,ali mi se čini prekompleksna varijanta za uhodani obrt sa 6 zaposlenih.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.