Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2011., 22:52   #41
Za Tuđmana je dovoljno reči da svi koji su ostali iza njega, nisu mu bili ni do koljena. Iako je, naravno i on imao pogrešaka. Ali jedno je imati pogreške, a drugo je biti neprijatelj Hrvatske kao ovi političari danas.
Ovcoder is offline  
Old 14.05.2011., 22:55   #42
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ivo sanader ili franjo tuđman, ne znam koji je veći hrvat i domoljub, koji je više učinio za ovu naciju
pa da, ivica račan!
Ne miješati Tuđmana sa Sanaderom i Račanom!
Ovcoder is offline  
Old 14.05.2011., 23:05   #43
I ono po čemu će Tuđman sigurno ostati zapamćen je broj neprijatelja koji su zadnjih 20 godina izmišljali neograničen broj laži i polulaži na njegov račun. Ne poznajem niti jednog političara kojeg se toliko pljucalo i još danas neprestano pljuca.
Mogla bi se napisati cijela knjiga o lažima kojima se nastojalo ocrniti i oblatiti Tuđmana.
Ovcoder is offline  
Old 14.05.2011., 23:09   #44
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Perfidni, sitničavi autokrat i, po svemu, neosuđeni ratni zločinac.
Za Hrvate sigurno nije niti neosududjeni ratni zlocinac, niti sitnicavi autokrat.

Naravno da druge nacije ne mogu osjecati to sto Hrvati osjecaju i misle i znaju o velikanu Hrvatske novije povijsti Dr. Franju Tudjmanu.
lea* is offline  
Old 14.05.2011., 23:12   #45
Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
Za Hrvate sigurno nije niti neosududjeni ratni zlocinac, niti sitnicavi autokrat.

Naravno da druge nacije ne mogu osjecati to sto Hrvati osjecaju i misle i znaju o velikanu Hrvatske novije povijsti Dr. Franju Tudjmanu.
ajd ne pišite gluposti..upravo Hrvatima je on velik uteg u ekonomskom i moralnom smislu, ali tko to ne kuži , nek glasa za Jadranku i one s kojima se ljubaka po groblju to je amnestija - nema više kompromitirajućih kazeta..idemo dalje, hrast i svi hspovi su naši, to vam je poruka

naravno, tko ga poštuje iz svojih razloga ima pravo na to, ali neka drugima ne nameću svoje stavove i mišljenja. i bok.
__________________
*
revolution is offline  
Old 14.05.2011., 23:13   #46
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post

Zna se tko Tuđmana ne može smisliti,to su ljudi istog mentaliteta,istih nagona,ljudi koji su ubijali na Ovčari do onih koji se danas "bore za ljudska prava".Razlike između jednog Šljivančanina i prosječnog tuđmanofoba iz hrvatske politike ili sa foruma hr. nema.
Jugonacinalisti, kmece i placu za sisom Shugoslavijom zlocinackom materom zagoreni u jednoumlju vapec za prvilegijama. Kuku lele.
Zato ne mogu smisliti Dr. Franju Tudjmana.
lea* is offline  
Received Infraction
Old 15.05.2011., 00:47   #47
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ajd ne pišite gluposti..upravo Hrvatima je on velik uteg u ekonomskom i moralnom smislu, ali tko to ne kuži , nek glasa za Jadranku i one s kojima se ljubaka po groblju to je amnestija - nema više kompromitirajućih kazeta..idemo dalje, hrast i svi hspovi su naši, to vam je poruka

naravno, tko ga poštuje iz svojih razloga ima pravo na to, ali neka drugima ne nameću svoje stavove i mišljenja. i bok.


ne kužim na koju foru štovatelji lika druga Tita imaju puna usta prava na drugo mišljenje kad je taj zločinac zatvarao i ubijao sve koji su mislili drugačije..


Tuđmanu se mora priznat da je bio demokrat, šta je taj sve trpio i tko je sve piskarao u Hrvatskoj i to u ratnim vremenima to ni u najvećim demokracijama nema.

Al bitno da nama o demokraciji i ljudskim pravima lekcije drže štovatelji zločinca i zagovaratelji osvete, prijekih sudova i likvidacija zarobljenika,


To je naš uteg..ti i takvi profiteri na žrtvama, moralne nakarade.
.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Old 15.05.2011., 00:54   #48
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Aha, danas tako, a pred 30 godina ste plakali za njim na stadionu

.
Nisi duhovit.

Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
Za Hrvate sigurno nije niti neosududjeni ratni zlocinac, niti sitnicavi autokrat.

Naravno da druge nacije ne mogu osjecati to sto Hrvati osjecaju i misle i znaju o velikanu Hrvatske novije povijsti Dr. Franju Tudjmanu.
Ima i nas Hrvata koji tako mislimo, ne brini.
Što ste vi ovdje zaduženi pisati njegove hagiografije, pa nitko ne smije ništa kritički reći?

Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
Jugonacinalisti, kmece i placu za sisom Shugoslavijom zlocinackom materom zagoreni u jednoumlju vapec za prvilegijama. Kuku lele.
Zato ne mogu smisliti Dr. Franju Tudjmana.
Dirnuo je na najgori mogući način u moju domovinu: Bosnu i Hercegovinu, zato ga ja, a moguće i sud, i povijest, smatram zločincem.
U svojoj državi je upravljao autokratski po mnogočemu, kao čovjek i prema suradnicima, vidi se to i po transkriptima: bio je dosadan, naporan, baš sitničav; kao povjesničar jedan od značajnijih plagijatora, u kulturi konzervativan i patrijarhalan. Srbe otvoreno nije volio i prema njima je osjećao tipičnu hrvatsku umišljenu veličinu. Da ne govorim o otvorenoj pljački i uništavanju cijele proizvodnje.


Nisam ni Jugoslaven ni iz obitelji s komunističkim pedigreom. Iako očekujem, da vi što ga branite uživate njegove posljedice: nerad i lažne mirovine.

Da su na vlasti potrajale Savka i Latinka, mi bi kako je kazao Rambo Amadeus: Iznijeli pršut k'o ljudi i podijelili se. Šteta svih života što nije bilo tako.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 15.05.2011., 01:16   #49
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
I ono po čemu će Tuđman sigurno ostati zapamćen je broj neprijatelja koji su zadnjih 20 godina izmišljali neograničen broj laži i polulaži na njegov račun. Ne poznajem niti jednog političara kojeg se toliko pljucalo i još danas neprestano pljuca.
Mogla bi se napisati cijela knjiga o lažima kojima se nastojalo ocrniti i oblatiti Tuđmana.
možda bi trebalo pisati uredništvu Enciklopedije Britanice da lažu kada kažu da se zbog Tuđmanove politike Hrvatska nalazila u međunarodnoj izolaciji.
Sram ih bilo, kako mogu pisati takve stvari.
TheQuill is offline  
Old 15.05.2011., 01:35   #50
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Nisi duhovit.



Ima i nas Hrvata koji tako mislimo, ne brini.
Što ste vi ovdje zaduženi pisati njegove hagiografije, pa nitko ne smije ništa kritički reći?



Dirnuo je na najgori mogući način u moju domovinu: Bosnu i Hercegovinu, zato ga ja, a moguće i sud, i povijest, smatram zločincem.
U svojoj državi je upravljao autokratski po mnogočemu, kao čovjek i prema suradnicima, vidi se to i po transkriptima: bio je dosadan, naporan, baš sitničav; kao povjesničar jedan od značajnijih plagijatora, u kulturi konzervativan i patrijarhalan. Srbe otvoreno nije volio i prema njima je osjećao tipičnu hrvatsku umišljenu veličinu. Da ne govorim o otvorenoj pljački i uništavanju cijele proizvodnje.


Nisam ni Jugoslaven ni iz obitelji s komunističkim pedigreom. Iako očekujem, da vi što ga branite uživate njegove posljedice: nerad i lažne mirovine.

Da su na vlasti potrajale Savka i Latinka, mi bi kako je kazao Rambo Amadeus: Iznijeli pršut k'o ljudi i podijelili se. Šteta svih života što nije bilo tako.
Po smajlićima se vidi da puno toga ne znaš.

A i ti meni nemoj Bosnu dirati jer sam tamo leđa ostavio.
Jebem ti salvetu više!
AnteNaš is offline  
Old 15.05.2011., 01:57   #51
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
možda bi trebalo pisati uredništvu Enciklopedije Britanice da lažu kada kažu da se zbog Tuđmanove politike Hrvatska nalazila u međunarodnoj izolaciji.
Sram ih bilo, kako mogu pisati takve stvari.
Jesu li urednici Enciklopedije Britanice živjeli u Hrvatskoj za vrijeme Tuđmana? nisu
Ja sam živio i znam što se oko mene događalo, a trebao bi i ti znati, a ne više vjerovati nekome tko tada uopće nije bio u Hrvatskoj nego sam sebi.
Ovcoder is offline  
Old 15.05.2011., 08:47   #52
Cool

Dr. Tuđman je bio veliki demokrata, povjesničar, politolog i državnik ispred svog vremena. Na njegovim idejama je stvorena samostalna HR i neponovljiva je osoba u HR povijesti. Sve svoje važnije razgovore uredno je snimao, kako bi ostali zabilježeni u HR povijesti, dok su ih neki drugi izvrtali i krivo interpretirali s ciljem omalovažavanja i osuđivanja poteza i odluka koje je u to vrijeme donosio. Treba spomenuti da je bio prvi i jedini predsjednik koji je uživao veliko povjerenje građana i koji je predsjedničke izbore glatko dobivao već u prvom krugu glasovanja.

Njegovi govori bili su i ostali neponovljivi;

" Draga hrvatska braćo i sestre, sve to valja imati na umu da nas različiti mutikaše, različite prodane duše ili različiti politički diletanti ne bi opet odveli na putove koji bi vodili u bespuća, u Bleiburg, u Beograd ili ne znam kuda. Na osnovi svega što znamo, što smo postigli, na nama je da osiguramo hrvatsku slobodu, hrvatsku demokraciju u interesu hrvatskog čovjeka, hrvatskog puka, hrvatske države, budućnosti hrvatskoga naroda."

" Moramo voditi računa da Hrvatska već jest demokratska zemlja i u tom smislu ja pozdravljam razborite riječi koje su izrekli i Štengl, Čeprnja, Stanimirović, König, a osobito nadahnute riječi generala Kleina, kao što sam rekao. Ali s jednom malom zamjerkom gospodinu Stanimiroviću. Gospodine Stanimiroviću, i predstavnici srpskog življa, nemojte očekivati da Hrvatska tek treba dokazivati da je demokratska zemlja. Da je Hrvatska demokratska zemlja, da je željela mirno rješenje, dokaz je i to, kao što sam rekao u Belom Manastiru, da poslije “Bljeska” i “Oluje” nismo išli oružjem, jer nismo željeli da svi Srbi odu. Željeli smo demokratsko rješenje i mi jesmo demokratska zemlja. I to što činimo ne činimo pod pritiskom ni Europe, ni Amerike, nego činimo zato što želimo dati sva građanska, etnička prava svim Srbima koji žele ostati, koji priznaju Hrvatsku, zato što smo mi kao Hrvati preživjeli u povijesti dosta zla od drugih, i od Mađara, i od Nijemaca, i od Talijana, i od velikosrpske hegemonije. I ne želimo nanositi nepravdu vama, želimo dati punu ravnopravnost, ali očekujemo i punu lojalnost prema hrvatskoj državi. Osim toga, dopustite da vas podsjetim na riječi velikoga srpskog pjesnika Zmaja Jove Jovanovića, koji je, među inim, rekao: "Hrvat se ne bori da što otme kome, čuva sveti oganj na ognjištu svome. I dok tako čini i najteži dani i Bog i pravda na njegovoj su strani." I nastavlja Zmaj Jova: "A kuda će Srbin - zar da se dade putu na kom nema zakona ni pravde?" Evo vam jednog mislećeg, velikog Srbina pjesnika. To vam je osnova za zajedničku suradnju. Mi ga priznajemo, priznajte ga i vi. I da znate, to je pjevao kad je znao da je Hrvatska bila do Zemuna, kad se govorilo o hrvatskoj Subotici, kad je pred II. svjetski rat Banovina bila u Šidu. Mi to ne tražimo, ali želimo da hrvatski narod bude suveren u svojoj hrvatskoj državi, a vi Srbi i Mađari i svi drugi da uživate svoja građanska i etnička prava. Mi vam to jamčimo, ja vam jamčim kao državni poglavar sa svim Saborom, sa svom Vladom, sa svim županima koji su ovdje i koje, kao što rekoh, obvezujem da provode takvu politiku."


http://free-zg.t-com.hr/zdeslav-milas/FT/ft-16.htm
metalHamer is offline  
Old 15.05.2011., 08:57   #53
[QUOTE=Ostoja Grubica;33642974]Nisi duhovit.

Dirnuo je na najgori mogući način u moju domovinu: Bosnu i Hercegovinu, zato ga ja, a moguće i sud, i povijest, smatram zločincem.



Šta mu niste 1994 u Sarajevu rekli da vam je dirnuo u BiH¸nego plazili po njemu "Franjo spasi nas zlih Srba"?
Licemjeri ¸kako vas nije sramota?

http://img101.imageshack.us/img101/2438/stadion006.jpg
sidrun is offline  
Old 15.05.2011., 09:48   #54
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ma ja idem "slavit" jednog svjetskog facu, a ne tu neke balkanske pikzbnere

nije to na istoj vagi
Normalno da nije, Tudman nikako ne moze biti na vagi sa jednim ovakvim zlocincem:

Quote:
„Novi šef jugoslavenske države i šef Komunističke partije, Josip Broz Tito, maršal, održao je 20. svibnja 1945. u Varaždinu, na Kapucinskom trgu, pred hrvatskim građanima, natjeranim od tajne policije na trg, genocidni govor u nazočnosti svojih partizanskih generala, u kojem je poručio tadašnjim Hrvatima, ali i budućim hrvatskim naraštajima sljedeće: ‘U Varaždin nisam došao službeno, niti da govorim o politici, već da obiđem jedinice Jugoslavenske armije, koje u okolici obavljaju važne zadaće na konačnom obračunu s hrvatskim smradom.’ Nadalje, svim protivnicima svojega režima najavio je ‘da će u novoj komunističkoj državi svjetlost dana gledati samo toliko dugo koliko traje put do najbliže jame’. Vjesnik od 25. svibnja 1945. piše da je Tito rekao ovo: ‘Nikada više nećemo dozvoliti da se pojedinci koriste plodovima džinovske borbe naroda. Mi ćemo našu kuću provjetriti tako da zauvijek nestane onog smrada koji ne smije kužiti našu zajedničku kuću – slobodnu federativnu Jugoslaviju’.
Rezultat toga je 180 000 ljudi u jamama, i to zena silovanih na obodima jama, a onda bacanih u njih, djece, nenaoruzanih vojnika i civila. Tko se moze time ponositi?
Ali boze moj, i onom Jacku trbosjeku koji je klao zene po Americi su obozavateljice pisale pisma u zatvor u kojima su mu izrazavale obozavanje...

A o velicini Tudmana govore ponajvise oni koji ga napadaju, koji se na sam spomen prezimena Tudman pretvaraju iz npr. dear Lady u vjestice kojima iz ociju sjeva i grmi, koje su spremne gristi i grebati, a u zadnje vrijeme ne vole ni jednu vrstu drveta i cim ih netko upita jel to luznjak ili kitnjak odmah nastupi prije recena metamorfoza.

Tudman je jedini politicar na ovim prostorima koji je jasno vidio stvari, koji je znao gdje ide i kako ce doci do tamo. Jedini covjek u politici moderne Hrvatske koi je imao strategiju samostalne i slobodne RH u glavi. Ostali koi su aktivni ili su bez strategije, ili provode strategiju unistenja te slobode i te samostalnosti.

I bit ce napadan, ali kad vidimo od koga samo mozemo biti ponosniji na njega.
I kako vrijeme prolazi, sve manje Hrvata ce vjerovati u pricice projugolavenskih agenata i pocet ce stvari gledati realno. A to je kraj agenture.

Njegova ostavstina je slobodna i samostalna RH i nitko to nece moci izbiti iz podsvjesti generacija koje dolaze. Tamo neki Hrvat za 50 godina ce se u svojoj borbi pozivati na Tudmana i njime se inspirirati. To znaju ovi nasi domaci izdajnici kojima je on srusio drzavu i zato ga toliko mrze.

Dokaz da je znao...
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.

Zadnje uređivanje Tactum : 15.05.2011. at 09:57.
Tactum is offline  
Old 15.05.2011., 11:34   #55
Čovik kojeg sam istinski volija i dan danas ga istinski volim. Junak jednog malog zadarskog ratnog diteta koje je u njemu vidilo hrvatsku ikonu i neprocjenjivu vrijednost našeg naroda. Onaj kadar sa splitske rive kad izgovara "A što još mogu da vam obećam?" i dobija gromoglasan odgovor "Vukovar, Vukovar!" dan danas u meni budi najdublje emocije. Teško mogu biti previše objektivan kad je Franjo u pitanju. Ljubav je slijepa. I ne sramin se to priznati.

Da je griješija - griješija je, ali griješiti je ljudski. Ostavija je posla i nama koji smo ostali iza njega, i neka je. Velikan u očima onog diteta koje je sad malo naraslo i uvik će to biti. Hvala mu za sve!
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Old 15.05.2011., 12:11   #56
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
N

Dirnuo je na najgori mogući način u moju domovinu: Bosnu i Hercegovinu, zato ga ja, a moguće i sud, i povijest, smatram zločincem.
U svojoj državi je upravljao autokratski po mnogočemu, kao čovjek i prema suradnicima, vidi se to i po transkriptima: bio je dosadan, naporan, baš sitničav; kao povjesničar jedan od značajnijih plagijatora, u kulturi konzervativan i patrijarhalan. Srbe otvoreno nije volio i prema njima je osjećao tipičnu hrvatsku umišljenu veličinu. Da ne govorim o otvorenoj pljački i uništavanju cijele proizvodnje.

Nisam ni Jugoslaven ni iz obitelji s komunističkim pedigreom. Iako očekujem, da vi što ga branite uživate njegove posljedice: nerad i lažne mirovine.

Da su na vlasti potrajale Savka i Latinka, mi bi kako je kazao Rambo Amadeus: Iznijeli pršut k'o ljudi i podijelili se. Šteta svih života što nije bilo tako.
A kako bi bilo da ti te tvoje "tvrdnje" ili bolje da kazem, nabrajalice malo potkrijepis kakvim argumentom ima li to kakvog temelja u kakvom strucnom izvjescu, inace ide u red vec sto puta vidjenih istancanih lazi po mas zutim medijima iz propagande i prljavih radionica jugonacionalista s ciljem diskreditacije Dr. Franje Tudjamna. Vec vidjeno, vec sto puta prozvakane bljuvotine.
Uzivaj dok mozes u mitovima.
Oni su vazni za ljude s tih prostora.
Bez obzira imaju li ikakva uporista, i imaju li veze sa stvarnim cinjenicama.
Ja ti pomoci ne mogu, mogu tolerirati.
Dr. Franjo Tudjman prvi priznaje Bosnu i Hercegovinu, dok JNA pali, rusi, melje, lomi, i kolje,http://www.youtube.com/watch?v=l1gMY...layer_embedded (slijep pored zivih ociju) u osjecaju nadmocnosti pred sobom sve sto stigne, goloruki narod, zene krvavih nogu iz bog te pitaj kojih djelova BIH kad su ih Srbi natjerali bjezale su, bjezale su gdje i kamo su i noge nosile i gdje je otvoreno i meko. A to je prema RH jos prohodnim slobodnim putevima hrvatskih teritorija u BIH do Jadrana i RH zahvaljujuci HVO zahvaljujuci Dr.Franju Tudjmanu, koji je prvo priznao tvoju kako ti velis domovinu BIH.
Neki jos uvijek pjevaju borbene i zive daleko od stvarnosti. http://www.youtube.com/watch?v=F8ujTeIVNZ4
I da ih opet strese s Istoka sve im pomelje on bi i dalje pjevali zivjela jugoslavija, zagoreno u jednoumlju. Jbg 40 godina ne raditi nista, a biti izlozen pranju mozga nije to malo.

Zadnje uređivanje lea* : 15.05.2011. at 12:29.
lea* is offline  
Old 15.05.2011., 12:17   #57
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Zbog čega? Prvo, sve do jeseni 1991. niti jedan bitan međunarodni faktor nije podržavao raspad SFRJ - a prijedlog o konfederalnom ustroju kao rješenju jugoslavenskog pitanja dali su Slovenija i Hrvatska.
Niti jedna od njih nisu bile takvi avanturisti da iz prve predlažu potpuni raspad Jugoslavije.

Taj prijedlog je bio na stolu sve dok je i Ljubljani i Zagrebu postalo jasno da ostatak exYU, u prvom redu srpski blok to nikad neće prihvatiti i nakon 25.6.'91. postao je irelevantan.

A naravno da bi takav prijedlog danas bio nonsens i predlagatelj bi s pravom bio popljuvan.
Znači čvrsti i beskompromisni predsjednik Tuđman je mogao predlagati na referendumu 91 udruživanje u konfederaciju a danas je to zabranjeno ? Nemoj me nasmijavat ..

Quote:
Na referendumu su građani odgovarali na sljedeća pitanja:[1]
Wikicitati „1. Jeste li za to da Republika Hrvatska, kao suverena i samostalna država, koja jamči kulturnu autonomiju i sva građanska prava Srbima i pripadnicima drugih nacionalnosti u Hrvatskoj, može stupiti u savez suverenih država s drugim republikama (prema prijedlogu Republike Hrvatske i Republike Slovenije za rješenje državne krize SFRJ)?“
({{{2}}})
Wikicitati „2. Jeste li za to da Republika Hrvatska ostane u Jugoslaviji kao jedinstvenoj saveznoj državi (prema prijedlogu Republike Srbije i Socijalističke Republike Crne Gore za rješenje državne krize u SFRJ)?“
http://hr.wikipedia.org/wiki/Referen..._samostalnosti
Chronos is offline  
Old 15.05.2011., 12:39   #58
Quote:
repl kaže: Pogledaj post
FranjoTuđman je bio velik u ratu tu nema spora bar za moju malenkost.

Sve poslije toga dakle od 1996 do 1999 mu ne služi na čast.
Manjak stvarne demokracije,kontrola medija,počeci privatizacije...

No da je daleko došao od Titovog partizana (uloga u Bleiburgu do dan danas nerazjašnjena)pa do čovjeka koji je imao veoma važnu ulogu u stvaranju samostalne države koja je bila nepoželjna u tadašnjoj europskoj političkoj eliti to stoji.
Interesantno nikad nije dao pljuvati po Titu.

Prosudbu o Franji Tuđmanu ostavimo povjesničarima a ne da smo svjedoci dnevnopolitičkoj zlouporabi njegovog lika i djela.
Skrenuo bih ti pozornost na jednu povijesnu činjenicu koja je uglavnom u zaboravu.

Rat nije bio gotov 1995-te, poslije Oluje.
Tuđman je još nekoliko godina vodio tešku diplomatsku bitku za Podunavlje. Neposredno prije sklapanja Erdutskog sporazuma, kada su se Srbi počeli nećkati, Tuđman je u Vinkovce doveo nekoliko gardijskih brigada i time prisilio Srbe na mirnu reintergraciju.

Prije toga se nije znalo hoće li RH morati ratovati i za Podunavlje i Tuđman se usredotočio na to.

Uskoro nakon mirne reintegracije se razbolio i umro.

Dakle, gotovo sav njegov mandat je protekao u ratnom stanju, a ne razdoblje do Oluje.


PS. Što se tiče samog Tuđmana - imao je grešaka. Međutim, napravio je toliko dobrih stvari i danas znam da bez njega ne bi niti bilo slobodne RH. O tome sam dvojio prije, ali danas kada vidim ovaj jad i izdaju hrvatske politike, nema dvojbe. Da nije bilo Tuđmana, RH bi bila u poziciji današnje BiH. Nekakva poluslobodna država povezana sa Srbijom putem Krajine.
bomac is offline  
Old 15.05.2011., 12:49   #59
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Znači čvrsti i beskompromisni predsjednik Tuđman je mogao predlagati na referendumu 91 udruživanje u konfederaciju a danas je to zabranjeno ?
Da, jer je njemu to bio takticki korak u strategiji osamostaljenja Hrvatske sto je dobro za Hrvatsku. Danas bi to bila susta suprotnost, odnosno takticki korak u povratku Hrvatske u nekakvu varijantu jugoslavije sto je lose za Hrvatsku.
snowleopard is offline  
Old 15.05.2011., 12:52   #60
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Dirnuo je na najgori mogući način u moju domovinu: Bosnu i Hercegovinu, zato ga ja, a moguće i sud, i povijest, smatram zločincem.
Ovakve tvrdnje vec su gomilu puta pokazane laznima kad su se u igru ubacili argumenti. Ti ne dajes nikakve argumente u prilog ovim dokazanim besmislicama sto znaci da trolas i provociras i to je jedini smisao ovog posta. Bas me zanima hoces li biti kaznjen. Objasni ti nama na koji je to "najgori moguci nacin" dirnuo u BiH da bi bio zlocinac?
snowleopard is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.