Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Namjeravate li na parlamentarnim izborima glasati za Živi zid?
Da. 50 28.09%
Ne. 128 71.91%
Glasovatelji: 178. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2014., 19:21   #61
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
O kakvoj robovskoj snazi ti maštaš? Prije 30 godina se u Kini doslovno umiralo od gladi, danas izvoze hranu, imaju nezaposlenost 5% i prosječna plaća 2013. im je veća od hrvatskog minimalca, odnosno veća od prosječne plaće u Srbiji i BiH. Postali su najveći svjetski uvoznik nafte, automobila i strojeva...

Daj izađi iz mjehurića u kojem živiš i provjeri što se događa u 21. st.
Kineski radnici pa to radi 18satno radno vrijeme, žive u nekim strčarama njih 20 na jedno "kupatilo".

Da se nisu u međuvremenu pogospodili i prešli na 14satno radno vrijeme hm.

U Africi se djeca ni ne plaćaju, striko ih proda kopati minarela za naše mobitele i računala ili na plantažu da bi imali čokoladu.

A i našim radnicima se crno piše.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.02.2014., 19:30   #62
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ne, sve je više ljudi koji nemaju ni adekvatno liječenje, koji nisu vidjeli pošteni godišnji odmor tko zna od kad ili sl.

Standard raste primarno parazitima; političarima, mešetarima, bankarima...

...koji su i isprepleteni i povezani poput Linića, njegovih kumova, prijatelja, pomoćnika, HBOR-a, ali i drugih banaka koje su u igri vezano uz njihove malverzacije.

Tko je taj sloj koji se bogati?
Jesu li to ljudi koji bogatstvo stječu teškim fizičkim radom? Naravno da ne...
Jesu li to ljudi koji stječu vještinom ruku? Naravno da ne...
Jesu li to ljudi koji stječu svojom kreativnošću i intelektualnim radom? Naravno da ne...

Sloj koji se bogati postavlja pravila igre tako da ta pravila pogoduju parazitima i mešetarima. Sprega političara i financijskih centara moći, zapravo je okosnica parazitsko-mešetarske kaste koja se bogati od svojeg parazitiranja i nerada... iscrpljujući do maksimuma ono na čemu parazitiraju.
Jada jada. Jel vi to negdje na netu imate generator klišeiziranih antikapitalističkih monologa?

Prvo mi daj podatke koji pokazuju pad kupovne moći u zadnjih 10 godina i onda možemo razgovarati Hint: nema takvih).

A onda mi prikaži matematiku po kojoj banke uz sve manji povrat i sve više siromašnih prezaduženih mogu plasirati više kredita i ubrati više zarade (Hint: nema takve matematike).

Kriza je malo poremetila dinamiku, ali ostatak svijeta je više-manje nastavio. U Hrvatskoj, s druge strane, i nismo drastično prezaduženi, pa smo u debelom minusu i dalje. To jasno govori da je uzrok problema drugdje.

Pazi - banke u Hrvatskoj nisu dobile ni lipe od države za vrijeme recesije, a u većini razvijenih zemalja jesu. Njihov profit je zapravo manja masa novaca i manji problem od nekakve sanacije eventualnih gubitaka, a neusporedivo jeftinije od njihovog eventualnog bankrota.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 12.02.2014., 19:48   #63
Blagajnicama je dignuta plaća za nekih 40 posto
Tekstilnim radnicama je povećano 36, 6 posto
Nastavnicima je podignuto 32. 7 posto
Fizičkim radnicima povećana plaća za 50 posto
Vatrogascima je povaćana plaća za 42,4 posto
...

Nezaposlenost se prepolovila...

Pao je profit bankama
Pale plaće političarima, pardon DODACI...

Mažda je naš forumaš Pizvo mislio na ove podatke?

Da, zaboravio sam reći da se povećao broj tjedana godišnjeg, za obične radnike.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.02.2014., 19:49   #64
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Kao prvo, standard nikad nije bio viši nego danas, odnosno najviše ljudi si danas može priuštiti više stvari nego ikada prije (pod danas mislim period od zadnjih desetak godina). Kao drugo, banci nije u interesu dati kredit koji će biti nenaplativ, odnosno banke kroz štednju, financiranje poduzetništva i sl. osiguravaju same sebi potencijal za stvarnu vrijednost i povrat love, inače bi u suprotnom samo generirale inflaciju i same sebi izbile lovu iz džepa. Banke najviše prosperiraju od bogatih, ne siromašnih, te im je cilj da takvih ima sto više. Kao treće, banke nisu i ne žele biti trgovci nekretninama. Nekretnina je dead asset u tržišnim uvijetima poput današnjih. Banka je trgovac novcem i treba joj povrat novca da ga može dalje obrtati, a tvoj 30 godina star stan (s lošim instalacijama kojem pada uporabna vrijednost, ne smije ga staviti na tržište da zbog slabe potražnje dodatno ne padne cijena, da bi ga pretvorila u novac mora davati jeftine stambene kredite za koje je povrat jednako nesiguran, a potražnja mala, mora organizirati čitav novi ogranak djelatnosti ili dio novca dat trgovcima nekretnina, a u međuvremenu ima gubitke zbog tvog nevraćenog kredita) je banci neopisivo nepotreban teret, zajebancija i gubitak vremena.
Ja, al nema toga u Zeitgeistu pa nije ni bitno.
Pravnici i ekonomisti Živog zida su svoje znanje stekli na Sveučilištu pri Googlu i šta ti tu imaš njima objašnjavat.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kineski radnici pa to radi 18satno radno vrijeme, žive u nekim strčarama njih 20 na jedno "kupatilo".

Da se nisu u međuvremenu pogospodili i prešli na 14satno radno vrijeme hm.
Kad si zadnji put bio u Kini i vidio kako se tamo živi?
Gospa Sinjska is offline  
Old 12.02.2014., 19:54   #65
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post


Kad si zadnji put bio u Kini i vidio kako se tamo živi?
Imam doma televiziju pa sam vidio reportaže, ali kažem, ako se kinez pogospodio pa mu sin ima bolji mob nego jučer, pogledaj malo Indijce i ostalu ekipu i pogledaj malo kakve životne uvjete imaju.

Ali istine radi, da čujem (pročitam), koliko im je radno vrijem, trajanje godišnjeg i plaća prosječna (mislim na prosjek bez bankara i partijskih komesara)???
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.02.2014., 20:00   #66
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Jada jada. Jel vi to negdje na netu imate generator klišeiziranih antikapitalističkih monologa?

Prvo mi daj podatke koji pokazuju pad kupovne moći u zadnjih 10 godina i onda možemo razgovarati Hint: nema takvih).

A onda mi prikaži matematiku po kojoj banke uz sve manji povrat i sve više siromašnih prezaduženih mogu plasirati više kredita i ubrati više zarade (Hint: nema takve matematike).

Kriza je malo poremetila dinamiku, ali ostatak svijeta je više-manje nastavio. U Hrvatskoj, s druge strane, i nismo drastično prezaduženi, pa smo u debelom minusu i dalje. To jasno govori da je uzrok problema drugdje.

Pazi - banke u Hrvatskoj nisu dobile ni lipe od države za vrijeme recesije, a u većini razvijenih zemalja jesu. Njihov profit je zapravo manja masa novaca i manji problem od nekakve sanacije eventualnih gubitaka, a neusporedivo jeftinije od njihovog eventualnog bankrota.
Ne kažem da je to slučaj samo u Hrvatskoj.

Jasno da sprega parazita, tj mešetarsko-financijskih i političkih centara moći parazitira na ostatku društva, na onima koji za razliku od parazita žive od svojeg intelektualnog i kreativnog rada, rada koji proizlazi iz vještine ruku ili iz fizičkog rada...

Specifičnost Hrvatske je kolonijalna pozicija i izvlačenje vrijednosti... koje se danas vrši kroz bankarski sustav, jasno, a ne metodama iz 19. stoljeća...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 12.02.2014. at 20:23.
- Sizif - is offline  
Old 12.02.2014., 20:01   #67
Da se ne bi sad referirali na Kinu, pa izgubili poantu koju sam htio napisati, daklem:

Standard se povećao
a) jer je tehnologija išla gore
b) globalizacijom, isti se proizvod dobio uz beplatnu radnu snagu s istoka

Tako da smo i mi mogli iskoristiti jeftinije aparate, jer smo još uvjek bili bliži sklupljoj radnoj snazi u usporedbi s radnikom iz azije i afrike.

Povećanjem globalizacije i ulaskom u EU, mi sve više postajemo jeftinija radna snaga, sa sve manje radničkih prava, tako da ako se nešto ne promjeni brzo ćemo postai "konkurentni ovim najeftinijim radnicima s istoka.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.02.2014., 20:36   #68
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Pišeš gluposti. Kao prvo, standard nikad nije bio viši nego danas, odnosno najviše ljudi si danas može priuštiti više stvari nego ikada prije (pod danas mislim period od zadnjih desetak godina). Kao drugo, banci nije u interesu dati kredit koji će biti nenaplativ, odnosno banke kroz štednju, financiranje poduzetništva i sl. osiguravaju same sebi potencijal za stvarnu vrijednost i povrat love, inače bi u suprotnom samo generirale inflaciju i same sebi izbile lovu iz džepa. Banke najviše prosperiraju od bogatih, ne siromašnih, te im je cilj da takvih ima sto više. Kao treće, banke nisu i ne žele biti trgovci nekretninama. Nekretnina je dead asset u tržišnim uvijetima poput današnjih. Banka je trgovac novcem i treba joj povrat novca da ga može dalje obrtati, a tvoj 30 godina star stan (s lošim instalacijama kojem pada uporabna vrijednost, ne smije ga staviti na tržište da zbog slabe potražnje dodatno ne padne cijena, da bi ga pretvorila u novac mora davati jeftine stambene kredite za koje je povrat jednako nesiguran, a potražnja mala, mora organizirati čitav novi ogranak djelatnosti ili dio novca dat trgovcima nekretnina, a u međuvremenu ima gubitke zbog tvog nevraćenog kredita) je banci neopisivo nepotreban teret, zajebancija i gubitak vremena.
Brine me tvoje jadno viđenje bankarskog sustava kojeg toliko braniš. Ovo o standardu si jako zabrljezgao, stvari nisu dostupne ljudima zbog sve manjeg novca u opticaju i gubitaka radnih mjesta, ljudi nemaju za kruh a kamoli za neke mobitelčiće. Još uvijek mnogi imaju za to sve ali iz dana u dan je takvih manje nažalost. Banci nije bitno dali će tu nekretninu prodati ili ne banka ima dosta love njoj je bitno da si ti ostao bez svoje kuće sutra tvoj susijed i tako redom kako bi uspostavili totalirizam totalnu vlast nad svime u državi. ti očito prosperiraš kad nevidiš u kakvom je stanju država probaj nešto nekome prodati ili napraviti pa da vidiš dali će ti taj moći platiti. Prijatelju moj živiš u sivilu svojih ideala i nevidiš stvarnu sliku. pa evo i dalje brani bankarski sustav digni kredit na 30 godina pa kad jednog dana izgubiš posao i svoju nekretninu u kojoj sada živiš shvatit ćeš valjda kako stvari funkcioniraju.
Noob Saibot is offline  
Old 12.02.2014., 20:48   #69
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Da se ne bi sad referirali na Kinu, pa izgubili poantu koju sam htio napisati, daklem:

Standard se povećao
a) jer je tehnologija išla gore
b) globalizacijom, isti se proizvod dobio uz beplatnu radnu snagu s istoka

Tako da smo i mi mogli iskoristiti jeftinije aparate, jer smo još uvjek bili bliži sklupljoj radnoj snazi u usporedbi s radnikom iz azije i afrike.

Povećanjem globalizacije i ulaskom u EU, mi sve više postajemo jeftinija radna snaga, sa sve manje radničkih prava, tako da ako se nešto ne promjeni brzo ćemo postai "konkurentni ovim najeftinijim radnicima s istoka.
Mi jesmo jeftina radna snaga što se tiče naših primanja, pogledajte sate rada običnog radnika u hr i njihovu vrijednost, sa druge strane smo jako skupi zbog velikog poreznog opterećenja i skupih doprinosa na radnu snagu.
Što se tiče kine oni imaju podcijenjen tećaj njihove valute što njihove proizvode čini konkurentnijima jeftinijima i time im je izvoz velik ali to stvara problem kod uvoza sirovina za proizvodnju (čini ih jako skupim) i zbog toga su njihovi proizvodi jako nekvalitetni jer su prisiljeni štediti na tim sirovinama.
Noob Saibot is offline  
Old 12.02.2014., 20:58   #70
Molim neka mi odgovore ovi koji brane banke i njihov sustav. Kako objašnjavate ovu situaciju u državi prezaduženost, gubitak radnih mjesta, sve manje plaće.... ?????
Noob Saibot is offline  
Old 12.02.2014., 23:47   #71
[QUOTE=Sibor;48764193]Prvo treba provjeriti obitelj koju brane.Kako primjer Frlani koji su porezni dužnici,a i iz priča susjeda razbacivali su se novcem.Onda gđa Prežec koja je u emisiji napričala svašta,ali je slučajno članica HNS-a.Tako su ne tako davno u Beogradu srpski Živozidci išli branit invalida koji je živio u gradskom stanu te otkrilida ima još jednu nekretninu.To ne mislim samo ja već i neki moji frendovi.[/QUOT

zar stvarno mislite ti i tvoji frendovi da je obitelj Frlan, ili bilo koja druga obitelj namjerno postala poreznik dužnik, da im je to bila namjera, ili Vukići ili bilo tko drugi, zapitaj se...Šta misliš da ljudi dižu kredite sa namjeron da ih nevracaju, EJ! probudi se, ne živimo u demokraciji već fašizmu, ljudi nisu krivi šta su se našli u problemu, sutra možeš biti ti, ja ilii bilo ko drugi u sličnoj situacij.
jeffjohnson is offline  
Old 13.02.2014., 00:24   #72
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Je, banke su ljigave i pohlepne institucije i ne zaslužuju ni ljubav ni poštovanje.

Ali brate nisu ništa bolji ni ljudi koji potpisuju sve što im se daje pod ruku i onda plaću i svi su im krivi osim njih samih kad te ugovore treba ispoštovati. A Živi zid često štiti baš takve.

Ljudima mora ući u glavu da im banke nisu prijatelji.

Uzimanje kredita je ulazak u poslovni odnos gdje se na drugoj strani nalazi zajeban igrač. Treba biti svjestan rizika koje svaki, pa i takav poslovni odnos sa bankom sa sobom nosi, shvatiti taj rizik ozbiljno, i ne se upuštati se olako u njega. Također bi trebalo svoje obveze ispoštovati. Djelovanje udruga bi trebalo u prvom redu biti obrazovanje građana u tom smjeru.

Svatko ima svoju ispriku zašto ne poštuje ono sto se obvezao, i tako ide vječni krug neplaćanja.
Ja znam da se meni često u poslu dogodi da odradim uredno neki posao, platim materijal, predujmim troškove i platim sve pristojbe, platim radnika, potrošim svoje vrijeme, izdam račun, uredno platim PDV...i onda šlusam ono tipično "nemam ti za platit, nisu platili ni meni, stisla država, merkur nije poravnat sa jupiterom...", a od početka je znao da cu ja ispoštovati svoju obvezu a on neće (ili ne može, meni je jednako štetno).

Zavidim bankama što imaju dovoljno moći i sredstava, i dovoljno malo morala i suosjećanja, da svoja potrazivanja naplaćuju. Volio bi da i ja to mogu...

Ljudi nisu krivi šta su u toj situaciji, kriva je pogrešna monetarna politika ove zemlje, to se može i tebi dogoditi...hrvatska od 1994. nije tiskala niti jednu jedinu kunu, HNB nije banka nego mjenjačnica, ako mi neviruješ uzmi novčanicu i pogledaj, pisat će ti di je tiskana. Kredit je novac koji je stvoren iz zraka, nema ga, on ne postoji, novac za otplatu kamate nikad nije uša u opticaj...a pošto je kredit u principu neotplativ, ni država neće moći vratiti dug svokj dug, naravno linić i ekipa nas uvjeravaju da moramo štediti, da živimoiznad svojih mogućnosti, bla bla bla...Živi zid je spasija mnoge obitelji koje bi sad bile beskučnici...optimistični gledano za 5 godinia imat čemo naciju beskućnika, ali to je optimistično...Banke znaju da je dug neotplativ, njima nije cilj da ljudi vrate novac nego da im oduzmu imovinu.

Pročitaj knjigu kako je nastao novac http://www.s-p.hr/download/Kako-je-nastao-novac.pdf ili se javi živom zidu na fejsbuku u inbox i besplatno ce ti biti dostavljena knjiga na adresu...Sad ti je dobro, ali šta će biti sutra...
jeffjohnson is offline  
Old 13.02.2014., 08:38   #73
Quote:
Noob Saibot kaže: Pogledaj post
To što neki misle da je sve ovo teorija zavjere predlažem im neka se dobro razgledaju oko sebe pa će vidit učinke kreditnog sustava.
Učinak kreditnog sustava je veći standard nego što ga trenutno možeš imati.
Nemaš dovoljno novaca za novi auto, mobitel, stan, digneš kredit i umjesto da za to štediš 20 godina to imaš odmah i istog trena, a otplaćuješ idućih 30 god. To se odnosi i na biznis... Nemaš dovoljno novaca za pokretanje posla, digneš kredit i kreneš u posao...
Kakve teorije zavjera, kakvi centri moći, kakvi bakarači?
Ti možeš odabrati ne uzeti kredit i ne kupiti auto/stan/whatever, ali ako odabereš, to ti omogućuju krediti i pozajmice.

Pa ne kužim, kada su krediti, te kamatni račun postali kvantna fizika da ju ne razumije prosječan forumaš?

Aha znam, od kada su se ljudi počeli ekonomski educirati na zeitgeist filmovima, te čitajući Ickea i Engdahla, koji svi o ekonomiji znaju toliko da ne bi prvi razred srednje ekonomske prošli.
Ali naravno, i na to sigurno imate odgovor, jer to što se uči u školama je sigurno reptilski program namijenjen pranju mozgova.
DarthZly is offline  
Old 13.02.2014., 09:25   #74
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Učinak kreditnog sustava je veći standard nego što ga trenutno možeš imati.
Nemaš dovoljno novaca za novi auto, mobitel, stan, digneš kredit i umjesto da za to štediš 20 godina to imaš odmah i istog trena, a otplaćuješ idućih 30 god. To se odnosi i na biznis... Nemaš dovoljno novaca za pokretanje posla, digneš kredit i kreneš u posao...
Kakve teorije zavjera, kakvi centri moći, kakvi bakarači?
Ti možeš odabrati ne uzeti kredit i ne kupiti auto/stan/whatever, ali ako odabereš, to ti omogućuju krediti i pozajmice.

Pa ne kužim, kada su krediti, te kamatni račun postali kvantna fizika da ju ne razumije prosječan forumaš?

Aha znam, od kada su se ljudi počeli ekonomski educirati na zeitgeist filmovima, te čitajući Ickea i Engdahla, koji svi o ekonomiji znaju toliko da ne bi prvi razred srednje ekonomske prošli.
Ali naravno, i na to sigurno imate odgovor, jer to što se uči u školama je sigurno reptilski program namijenjen pranju mozgova.
Problem je u tome što država kupuje novac umijesto da ga tiska znači novac ulazi u opticaj kao dug i svaka novonastala vrijednost je dug to znači da imamo punu gospodarsku produktivnost mi bismo bili svaki dan sve dužniji. Zbog toga je dug države neotplativ a time se stvara i neotplativost naših kredita. Ova situacija što se događa ljudima koji su deložirani je klasična priča dignuli su kredit u vrijeme kad su oba supružnika radili, situacija se naravno pogoršala oboje su ostali bez posla nemogu vraćati kredite i to je to banka ih deložira. Dali je njihova krivica što su ostali bez posla dakako da nije svijedoci smo da dnevno ostane bez posla na stotine ljudi?
Ovo ne govorim ja nego ovo govore vodeći svijetski znanstvenici i ekonomski stručnjaci koji su naravno medijski blokirani kako ljudi nebi saznali što se to zaista događa. Ne čitam ove koje si sada nabrojao nisam član Udruge živi zid i shvatio sam kako funkcionira monetarni sustav prije nego što sam čuo za udrugu. Što se tiče školskog programa on je pomeni preopširan znači ne uči se bit nečega nego opširno znanje koje ljudi zaborave za dva tjedna a još veći problem je što ljudi koji kada završe svoje obrazovanje bilo srednjoškolsko bilo fakultetsko nemogu naći posao znači sav njihov dugogodišnji trud pada u vodu. Krivac=Pogrešna monetarna politika.
Noob Saibot is offline  
Old 13.02.2014., 11:07   #75
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Pa ne kužim, kada su krediti, te kamatni račun postali kvantna fizika da ju ne razumije prosječan forumaš? :confused.
Naravno, kad bi ljudi to razumjeli ugovori o kreditima stanovništvu ne bi ovako izgledali, jer ih nitko ne bi htio potpisati. Kad bi ljudi razumjeli rizike kladionice bi bile prazne, lutrija bankrotirala, a oni što vrte trice bez posla.
zgubydan is offline  
Old 13.02.2014., 11:52   #76
Quote:
Noob Saibot kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što država kupuje novac umijesto da ga tiska
Država ne može tiskati novac već samo novčanice. Isto kao što ja mogu doma na printeru napraviti novčanice. Možeš mi dati definiciju novca?

Zakoni, društveni odnosi i ekonomija općenito nije čiribu-čiriba kako ga izgleda vi shvaćate.
Zek0slav is offline  
Old 13.02.2014., 12:01   #77
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Država ne može tiskati novac već samo novčanice. Isto kao što ja mogu doma na printeru napraviti novčanice. Možeš mi dati definiciju novca?

Zakoni, društveni odnosi i ekonomija općenito nije čiribu-čiriba kako ga izgleda vi shvaćate.
Zašto se od toga pravi bauk.

Kažu da smo slobodno tržište, ali kad Hrvatska želi nešto napraviti za svoj iteres, onda se pobune stranci da to nije tržišno, a kad naš čovjek želi djelovati tržišno, onda ima nekoliko puta veću kamatu od stranca, jer je kao to tržišno za nestabilnu zemlju.

Štampanje novca očito nije u interesu stranih prepredenih i pohlepnih bankara.

Ja sam čuo od Letice (nezanm koliko je on vjerodostojan, ali vjerujem da njegova izjava ima neku težinu) da su ameri jednostavno odštampali nove dolare kako bi ublažili "krizu". Makar su i ameri opet druga priča, tamo neki nemaju pravo na zdravstvo, a s druge strane milijarderi bogatiji od države.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 13.02.2014., 19:50   #78
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Država ne može tiskati novac već samo novčanice. Isto kao što ja mogu doma na printeru napraviti novčanice. Možeš mi dati definiciju novca?

Zakoni, društveni odnosi i ekonomija općenito nije čiribu-čiriba kako ga izgleda vi shvaćate.
Shvaćamo mi, samo ti ne shvaćaš stvari su ekstra jednostavne ali očito tebi prekomplicirane da shvatiš. Mi ne govorimo sveobuhvatno o ekonomiji nego o jednom dijelu koji se zove monetarna politika-regulacija novca. Način na koji novac nastaje u državi je ključ kako će se stvari dalje odvijati u sistemu same države. Mi imamo situaciju da je svaka kuna dug da je kuna precijenjena što znači da stimulira uvoz i destimulira izvoz, time je od domaće proizvodnje dobiveno ovo što imamo danas (crkavica)! a takvi kao ti slave ovaj sistem i govore da sve to nije tako kako mi ostali kažemo. Definicija novca zapravo nije bitna možemo ga definirati kako hoćemo bitan je njegov početak njegovo nastajanje KAO DUG ILI KAO NEKREDITNI NOVAC.
Noob Saibot is offline  
Old 13.02.2014., 19:58   #79
Thumbs up

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Zašto se od toga pravi bauk.

Kažu da smo slobodno tržište, ali kad Hrvatska želi nešto napraviti za svoj iteres, onda se pobune stranci da to nije tržišno, a kad naš čovjek želi djelovati tržišno, onda ima nekoliko puta veću kamatu od stranca, jer je kao to tržišno za nestabilnu zemlju.

Štampanje novca očito nije u interesu stranih prepredenih i pohlepnih bankara.

Ja sam čuo od Letice (nezanm koliko je on vjerodostojan, ali vjerujem da njegova izjava ima neku težinu) da su ameri jednostavno odštampali nove dolare kako bi ublažili "krizu". Makar su i ameri opet druga priča, tamo neki nemaju pravo na zdravstvo, a s druge strane milijarderi bogatiji od države.
PUKOVNIKZ ima pravo štampanje novca nije u interesu bankara. Zašto? Pa zato jer je to način da se ubije kreditni sustav. Tada se države nebi zaduživale jer bi svoj deficit pokrile odštampanim novcem a ne kreditom.
To sa leticom vjeruj mi nije istina nisu odštampali nego su se dodatno zadužili.
Bitno je koliko vidim da lagano shvaćaš poantu da bankari ne žele da mi znamo istinu jer bi ukoliko se to dogodi nestala njihova vladavina
Noob Saibot is offline  
Old 14.02.2014., 00:03   #80
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Bilo bi puno brže (i racionalnije) naučiti građane koje su sve opasnosti u zaduživanju, nego mijenjati sistem. Kada više ne bude bilo onih koji će pod svaku cijenu posuđivati novce - sistem će kao takav propasti (ili će se morati mijenjati). Ti koji misle da moraju pod svaku cijenu posuđivati novce koje nisu kadri vratiti (uz kamatu), ne pitajući previše za cijenu - moraju izumrijeti. Selekcija, normalna stvar.
Ugovori jesu pisani sitnim slovima i (prosječno obrazovanom čovijeku) nerazumljivim jezikom. Ako potpisujem nešto što nerazumijem - u principu odgovornost je na onome tko potpisuje (jer se nije konzultirao prije potpisa). Druga stvar bi bila da te netko prisili da se zadužiš ili potpišeš dokument koji je nepovoljan za tebe, ali to u velikoj većini slučajeva nije tako. Slično je i sa jamcima, osnovna funkcija jamca i je u osiguranju, drugi par rukava je da su ljudi nepošteni ili su krivo procijenili svoje mogućnosti pa jamci snose teret duga.
Dakle - sve se na kraju u principu svodi na vlastitu odgovornost. Mnogi to još nisu naučili i misle kako će ih netko zaštititi od njihovih vlastitih postupaka, kako će netko drugi odlučivati umjesto njih. Znam za neke koji su se svojevremeno jako ljutili na banke kada su im ovi odbili zahtjeve za kredit, ne shvaćajući da je banka imalo procijenila da su sposobni vraćati kredit - da bi im ga odobrlil. I sada bi vjerovatno bili u istoj kaši duga. A ima ih i koji su bili jako uporni i tražili sve dok nisu naišli na banku/zelenaša koji im je i posudio novce. Sami možete zaključiti kako je to na kraju završilo.
a šta naprimjer ako neko mora digniti kredit jer mu dite ima recimo transplataciju srca?
jeffjohnson is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.