Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 12:24   #1
MOST nezavisnih lista (zbirna tema) IV

Tema je došla do tehničkog limita i ovo je njen VI nastavak.

Linkovi ne prethodne teme:

https://www.forum.hr/showthread.php?p=56329503
https://www.forum.hr/showthread.php?t=913711
https://www.forum.hr/showthread.php?t=946003

Pravila pdf.Politika https://www.forum.hr/showthread.php?t=66911
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 29.08.2016., 12:37   #2
Nemrem quotati, ali mogu ovako:

@Strugacki - ovi su nudili cjepivo po 11,5 (ako ćemo se već nadjebavati u lipama). I vrlo je slatko vidjeti kako je Most-ovim fanovima razlika od sto i kusur tisuća kuna pi*kin dim. Da mi je samo vidjeti kolko to imaš na računu, kad ti je to sića.
Sića je i par stotina tisuća za, pa i kad se mjeri u miljama za Božu, sića je za Orepićevim 5000 za najam+režije, sve neka sića...
Lako je tuđim ku*cem po plotu mlatiti, a očito je da jedino to znate.

@niqueclyde - ne laži da je Statut Most-a c/p statuta svake stranke. U protivnom si slobodan dati link bar na druge statute.


I da, to kako su Most-ovci promjenili mišljenje od prošlog izbora je milina. A ovo o nekažnjavanju neisplate plaće je parjsles :klap:
Ne bi kažnjvali poduzetnike kad krše zakon, ne bi ih kažnjavali ni kad ne daju plaće, ukinuli bi obvezni minimum... da skratimo - Most-ovci bi od radnika napravili roblje :klap:
Najbolje i da ukinemo Zakon o radu ili bar izbrišemo sve one dijelove di se radnicima daju neka određena prava..

Prava crkvena sekta - nek kmetska marva radi za njih :klap:
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 29.08.2016., 12:42   #3
Ne pada mi na pamet braniti Mostovca, no kaj se cijene tiče, najniža cijena često puta je put u propast. Mogli su oni ponuditi besplatna cijepiva, a u njima voda. Reference su izuzetno važne, osobito kad je ovakva materija u pitanju. Novinarski članci u nas znaju biti suviše jednostrani i u stanju su i sasvim OK nabavku prikazati kao kriminal zbog čega je teško raditi u državnim službama.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 29.08.2016., 12:44   #4
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nemrem quotati, ali mogu ovako:

...........
A ko ti smeta???

Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
U tom tekstu pše:


A ovi drugi su nudili za cijenu od 1.55€ što je oko 11.6 HRK.

Znači ispada da je razlika u cijeni ova dva dobavljača po cjepivu oko 30 lipa, a ne kako se iz tvog posta čini 1.45€. Ukupno radi se o "šteti" od stotinjak tisuća kuna, a pričamo o poslu vrijednu 4.75 milijuna kuna.

Radi se dakle o "šteti" u iznosu od nekih 2.4% vrijedosti cijelog posla, koji je bio hitan i čije posljedice bi u slučaju da se išlo na spori javni natječaj vjerojatno bile veće od 115 000kn.

Drago mi je da smo u RH došli na tu razinu da raspravljamo o šteti u iznosu 2.4% cijelog deala, koji je uzgred hitan. To samo pokazuje kako visoko je Most digao ljestvicu.
Quote:
niqueclyde kaže: Pogledaj post
Klasičan statut gotovo svake stranke copy pastan da uopće može proči u ministarstvu uprave.

Na NVM biti će predstavljeni kandidati i što ono odluči tako će biti...
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 29.08.2016., 12:50   #5
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nemrem quotati, ali mogu ovako:

@Strugacki - ovi su nudili cjepivo po 11,5 (ako ćemo se već nadjebavati u lipama). I vrlo je slatko vidjeti kako je Most-ovim fanovima razlika od sto i kusur tisuća kuna pi*kin dim. Da mi je samo vidjeti kolko to imaš na računu, kad ti je to sića.
Sića je i par stotina tisuća za, pa i kad se mjeri u miljama za Božu, sića je za Orepićevim 5000 za najam+režije, sve neka sića...
Lako je tuđim ku*cem po plotu mlatiti, a očito je da jedino to znate.

@niqueclyde - ne laži da je Statut Most-a c/p statuta svake stranke. U protivnom si slobodan dati link bar na druge statute.


I da, to kako su Most-ovci promjenili mišljenje od prošlog izbora je milina. A ovo o nekažnjavanju neisplate plaće je parjsles :klap:
Ne bi kažnjvali poduzetnike kad krše zakon, ne bi ih kažnjavali ni kad ne daju plaće, ukinuli bi obvezni minimum... da skratimo - Most-ovci bi od radnika napravili roblje :klap:
Najbolje i da ukinemo Zakon o radu ili bar izbrišemo sve one dijelove di se radnicima daju neka određena prava..

Prava crkvena sekta - nek kmetska marva radi za njih :klap:
Kakav god da je, na neki način je obvezujući za stranku.

Inače, ako ga se ne pridržavaju ni na osnovnim stvarima (ulazak u koalicije, primanje i izbacivanje članstva, financiranje...) takav dokument ne vrijedi ni papira na kojem je napisan....

Poput poznate javnobilježnički ovjerene izjave....ni rit ne možeš s tim obrisati....
komutator is offline  
Old 29.08.2016., 12:58   #6
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet braniti Mostovca, no kaj se cijene tiče, najniža cijena često puta je put u propast. Mogli su oni ponuditi besplatna cijepiva, a u njima voda. Reference su izuzetno važne, osobito kad je ovakva materija u pitanju. Novinarski članci u nas znaju biti suviše jednostrani i u stanju su i sasvim OK nabavku prikazati kao kriminal zbog čega je teško raditi u državnim službama.

Pokušavam zamisliti situaciju u kojoj bi ministar Romić u ovom slučaju izabrao jeftiniju ponudu i UNAPRIJED ISPLATIO 5 milijuna kuna da bi nam ovi nakon 7 dana isporučili cjepivo. I pokušavam zamisliti kakvi bi bili komentari da tvrtka koja u RH ima samo distributera ne ispoštuje ugovor i ne isporuči cjepivo a ministarstvo već uplatilo novce prema njihovoj "jeftinijoj" ponudi.
Kakvi bi komentari tu bili u takvom razvoju situacije. Bi li ta ponuda i dalje branjena kao jeftinija ili bi Romića optuživali za neke nečasne radnje?
Kladim se da bi ga napadali isti oni koji ga i danas napadaju zbog ove odluke i to mi je postalo gotovo pa normalno ako uzmemo koga isti ti brane.
manipulator x is offline  
Old 29.08.2016., 13:03   #7
Iz demanta ministarstva, vidljivo je da su ugovorili i dobili cjepiva direktno od jednog proizvođača (samo su 2 u svijetu) i da su krenuli hitno sa cijepljenjem. Naknadno se javila tvrtka koja je diler cjepiva (nije proizvođač) i koja je ponudila jeftiniju cijenu.

MOST ima dovoljno putra na glavi, da ne treba lov na vještice. A to je vrlo kontraproduktivno jer se doslovce SVAKOM može naći "afera" kad se hoće. I u takvim uvjetima, kad su SVI krivi, relativizacija dobra i zla je postignuta. Inače, sam MOST svojim ponašanjem doprinosi pogoršanju naše političke i medijske scene. Zahvaljujući upravo njima imamo onaj užas od HTV-a.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 29.08.2016., 13:03   #8
Quote:
manipulator x kaže: Pogledaj post

Kladim se da bi ga napadali isti oni koji ga i danas napadaju zbog ove odluke i to mi je postalo gotovo pa normalno ako uzmemo koga isti ti brane.
ma normalno da bi ga napadali, to je tako kad diskutriaš sa nekim koji će uvijek glasat za svoje favorite bez obzira što god da učine.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Old 29.08.2016., 13:06   #9
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nemrem quotati, ali mogu ovako:

@Strugacki - ovi su nudili cjepivo po 11,5 (ako ćemo se već nadjebavati u lipama). I vrlo je slatko vidjeti kako je Most-ovim fanovima razlika od sto i kusur tisuća kuna pi*kin dim. Da mi je samo vidjeti kolko to imaš na računu, kad ti je to sića.
Predstavnici tvrtke Mount Trade usmeno su ih na sastanku izvijestili da su 15. srpnja postali distributeri proizvođača OBP, kao i da mogu ponuditi cijenu od 3 eura po dozi cjepiva.
 Ovdje naglašavamo da je cjepivo proizvođača MSD pristiglo u dogovorenim rokovima i to 1. kolovoza 2016. te da je cijepljenje 5 najugroženijih županija započelo 8. kolovoza 2016. godine i do danas je cijepljeno oko 85.000 goveda.

http://www.veterinarstvo.hr/default.aspx?id=2427


Tako da nije u pitanju sića nego malo više.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.08.2016., 13:11   #10
Quote:
manipulator x kaže: Pogledaj post
....
U prošloj inkarnaciji dretve si insinuirao da ja negdje branim Jakovinu, uz ostala seruckanja tipa pionir i ostalo pa zahtijevam da te insinuacije potkrijepiš odgovarajučim citatom ili ponudiš svoju ispriku.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.08.2016., 13:35   #11
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Predstavnici tvrtke Mount Trade usmeno su ih na sastanku izvijestili da su 15. srpnja postali distributeri proizvođača OBP, kao i da mogu ponuditi cijenu od 3 eura po dozi cjepiva.
 Ovdje naglašavamo da je cjepivo proizvođača MSD pristiglo u dogovorenim rokovima i to 1. kolovoza 2016. te da je cijepljenje 5 najugroženijih županija započelo 8. kolovoza 2016. godine i do danas je cijepljeno oko 85.000 goveda.

http://www.veterinarstvo.hr/default.aspx?id=2427


Tako da nije u pitanju sića nego malo više.
Moraš čitati vlastite tekstove.

Za početak, reći ću ovo:

- Deal je sklopljen s firmom MSD koja je još prije dva mjeseca poslala obavijest da imaju to cjepivo za RH i dogovorena je cijena od 11.9kn (otprilike 1.586€) po dozi.

- Mount Trade je distributer firme koja se našla uvrijeđenom jer nije dobila natječaj (radilo se o hitnoj situaciji pa javnog natječaja nije ni bilo).

Idemo dalje:
Quote:
Bez obzira na to što je postupak već bio proveden, pomoćnik ministra Tomislav Kiš i načelnica Sektora za zaštitu zdravlja životinja Ivana Lohman Janković održali su 18. srpnja 2016. sastanak s predstavnicima tvrtke Mount Trade i detaljno ih izvijestili o trenutnoj situaciji.
Dakle, Mount Trade je na sastanku izgleda ipak dobila šansu od naše države (iako to nije bilo potrebno).
Quote:
Predstavnici tvrtke Mount Trade usmeno su ih na sastanku izvijestili da su 15. srpnja postali distributeri proizvođača OBP, kao i da mogu ponuditi cijenu od 3 eura po dozi cjepiva.
Na tom sastaku, Mount Trade, firma koja je tek nedavno postala distributer tog cijepiva za RH, traži 3€ po cjepivu.

Đubrad je nanjušila državne pare i mislila na hrvatima izmusti nešto puno više od tržišne cijene cjepiva !!

Da je u pitanju bio HDZ/SDP stranački ministar vjerojatno bi mi standardno najebali i cijepivo plaćali 3€ po dozi (uz nešto sa strane ministru), nekoj sumnjivoj firmi koja je tek nedavno dobila distribuciju za to cjepivo.

Hrvati ostaju na dogovorenoj cijeni sa renomiranom firmom i onda se iz Mount Trade-a opet oglašavaju, ail ovaj puta oni nude nižu cijenu: 1.55€.

I sad bi naši trebali otkazat već dogovoren posao za 1.586€ po dozi i dat ugovor nekoj firmi koja je jučer tek dobila prava za distribuciju tog cjepiva ?
A radi se o hitnoj stvari što je i razlog zašto ne postoji javni natječaj.

Ja isto Mostu zamjeram neke stvari ali ova diskusija samo pokazuje da se tu radi o vrlo visko dignutim standardima.

Zadnje uređivanje Strugacki : 29.08.2016. at 13:54.
Strugacki is offline  
Old 29.08.2016., 13:47   #12
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A ko ti smeta???
Pa nije mi htjelo prebacit te quotove.. bilo je prazno
Možda zato što su ti mod...

Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Tako da nije u pitanju sića nego malo više.
Ne samo što nije u pitanju, sića, nego sada odjednom nije sukob interesa kad nabavu vodi bivša zaposlenica jedne od dve potencijalne tvrtke i zaključi ugovor baš sa svojom bivšom firmom.
Da nije govnarija Most-ovskih ruku dijelo, ona polupismena toljaga od Bulja ne bi prestao revati, gutajući slogove, o sukobu interesa.

Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
Za početak - reći ću ovo Mount Trade je distributer firme koja se našla uvrijeđenom jer nije dobila natječaj (radilo se o hitnoj situaciji pa javnog natječaja nije ni bilo).

Idemo dalje:

Dakle, Mount Trade je dobila šansu od naše države (iako to nije bilo potrebno).

Na tom sastaku, Mount Trade, firma koja je tek nedavno postala distributer tog cijepiva za RH, traži 3€ po cjepivu.
Oni tvrde da su dali ponudu po kojoj su bili spremniji isporučiti cjepivo još prije, a cijena o kojoj oni govore nije 3 eura.
E sad vjerovati izjavi iz ministarstva ili izjavi iz tvrtke?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 29.08.2016., 13:52   #13
Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
Moraš čitati vlastite tekstove.

Za početak - reći ću ovo:
- Deal je sklopljen s firmom MSD koja je još prije dva mjeseca poslala obavijest da imaju to cjepivo za RH i dogovorena je cijena od 11.9kn (otprilike 1.586€) po dozi.

- Mount Trade je distributer firme koja se našla uvrijeđenom jer nije dobila natječaj (radilo se o hitnoj situaciji pa javnog natječaja nije ni bilo)..
Glede firme i cijene si u pravu, moja greška.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.08.2016., 14:07   #14
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
I da, to kako su Most-ovci promjenili mišljenje od prošlog izbora je milina. A ovo o nekažnjavanju neisplate plaće je parjsles :klap:
Ne bi kažnjvali poduzetnike kad krše zakon, ne bi ih kažnjavali ni kad ne daju plaće, ukinuli bi obvezni minimum... da skratimo - Most-ovci bi od radnika napravili roblje :klap:
A odakle ti ove informacije, može neki izvor ?
Strugacki is offline  
Old 29.08.2016., 17:02   #15
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Iz demanta ministarstva, vidljivo je da su ugovorili i dobili cjepiva direktno od jednog proizvođača (samo su 2 u svijetu) i da su krenuli hitno sa cijepljenjem. Naknadno se javila tvrtka koja je diler cjepiva (nije proizvođač) i koja je ponudila jeftiniju cijenu.

MOST ima dovoljno putra na glavi, da ne treba lov na vještice. A to je vrlo kontraproduktivno jer se doslovce SVAKOM može naći "afera" kad se hoće. I u takvim uvjetima, kad su SVI krivi, relativizacija dobra i zla je postignuta. Inače, sam MOST svojim ponašanjem doprinosi pogoršanju naše političke i medijske scene. Zahvaljujući upravo njima imamo onaj užas od HTV-a.
dakle - kak diler može dati nižu cijenu od proizvođača???
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 29.08.2016., 17:15   #16
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
dakle - kak diler može dati nižu cijenu od proizvođača???
Jednostavno, dobili projektni discount.
Trošak po cjepivu je vjerovatno oko 0,30 € po komadu.

Misliš da su oni prvi (MSD) prodali cjepiva bez marže ?
Page is offline  
Old 29.08.2016., 17:21   #17
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Jednostavno, dobili projektni discount.
Trošak po cjepivu je vjerovatno oko 0,30 € po komadu.

Misliš da su oni prvi (MSD) prodali cjepiva bez marže ?
ne mislim ništa

iz kog razloga proizvođači to rade?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 29.08.2016., 17:29   #18
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
dakle - kak diler može dati nižu cijenu od proizvođača???
Ima rođu kod proizvodjaca
PETIT-BEURRE is offline  
Old 29.08.2016., 17:30   #19
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne mislim ništa

iz kog razloga proizvođači to rade?
Iz mali milion razloga. Da spriječe konkurenciju, da ojačaju određeni kanal distribucije i sl.
Page is offline  
Old 29.08.2016., 18:12   #20
Božo Petrov bi trebao biti ponosan, čini se da će nakon rujanskih izbora dvije velike stranke konačno poslušati njegovu poslanicu iz studenog 2015.
Sad konačno može "poći u miru" iz hrvatske politike. For good
Quote:
MOST je danas otvorio razgovore i s HDZ-om i s SDP-om, iz razloga što smatramo da Hrvatska u ovom trenutku treba jedinstvo. Mi smo na vrlo jednostavan način uspjeli prevladati bilo kakve podjele, iako smo po tom pitanju bili heterogeni to smo znali staviti sa strane jer je prioritet gospodarska situacija. Na takav način smo istupili i prema HDZ-u i SDP-u. Ono što mi očekujemo i od jednih i od drugih je da taj dio razumiju i da taj dio prihvate i da se u Hrvatskoj pokuša napraviti jedinstvena vlada i Domoljubne koalicije i Hrvatske raste
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.