Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.07.2008., 03:30   #1
Thumbs up Lucidnost [by talerman]

Ova tema je pilot proba nekih pokusaja Prosvetljenja sirokih srpskih masa koje pokusava moj dobar prijatelj talerman.

Evo jedne njegove interesantne teme, a talerman ce dobiti obavestenje da je njegova tema preseljena na ovaj forum.

_nobody_
_______

Lucidnost
talerman - 13. maj 2008. u 23.05

Lucidnost je u stvari teznja da budemo u budnom stanju.

Kada kažem budno stanje ne ogranicavam se ni na šta,
već taj pojam proširujem na sve aspekte našeg bitisanja,
ukljucujuci bitisanje na ovostranoj ravni, u snovima, u astralnim projekcijama i na postojanje u razlicitim paralelnim svetovima koje nas ceka po zasluzi posle smrti.

Spavanje nije ništa drugo nego kada se povodimo za tudjim scenarijima.

Uspavanost se najjasnije može prepoznati u snovima, kada radimo po tim tudjim scenarijama. Tek kada se u snu probudimo, postajemo gospodari sopstvene sudbine i tada taj san postaje lucidan.
Dosta puta mi se desavalo da u lucidnom snu, vidjam ljude koji spavaju i pokusavam da ih probudim. Kažem im, budite se, zar ne vidite da ste uspavani, ali me oni ne razumeju.

Kada se „probudimo”, to jest iz sna dospemo u jav, mi mislimo da smo budni, ali u stvari još uvek spavamo,
samo što se to naše spavanje tada odvija u ovostranoj ravni.
To spavanje u ovostranoj ravni, mi i nazivamo „realnim zivotom”, dok to nije ništa drugo nego iluzija.

Problem je u tome sto kada se probudimo, to ne znači da ćemo zauvek ostati i budni.

Protiv spavanja moramo, dakle, uvek da se borimo, jer jedino kada spavamo,
demoni imaju sanse da se usunjaju, praveci za nas scenarije, kako bi zagospodarili našim postupcima i mislima, u snu, na javi, u razlicitim etericnim podrucjima ili u postojanju koje nas ceka posle smrti.

Lucidnost je individualna borba protiv kolektivne hipnoze.

Jedino kao lucidna bica, mi možemom da ocekujemo živimo zivot dostojenstven jednog coveka i da posle smrti zaslužimo nastavak postojanja u nekoj od povisenih etericnih ravni.
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.