Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 13:48   #261
u moje se vrijeme govorilo "ne potezi ako ne mislis pucati i ne pucaj ako ne mislis ubiti"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:14   #262
To vrijedi i danas.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 01:16   #263
Plinski pistolj :)

eh ovako...zanima me jedna mala stvar,kupio bih plinski pistolj kopiju Berreta f92 9mm e sad covjek koji legalno pordaje te pistolje u lovu i ribolovu (trgovini) mi je rekao da samo trebam imati 21 godinu po zakonu RH (nekom novom,prije se moglo sa 18) i odemo zajedno u mup i dobijem dozvolu znaci "PLINSKI PISTOLJ" naglasavam ne pravi....dali je to istina da se samo tako dobiva taj papir i jos me zanima kada bih ga kupio dali se njega smije nositi sa sobom ili u autu....
franjoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 01:36   #264
to mi prebajno zvuci
trebas ti imati dozvolu a za dozvolu sigurno mora se dizati potvrda za nekaznjavanje i hrpa drugih dokumenata
te sigurno odradjivati sate na nekoj streljani ...

no kad dobijes legitimivnu dozvolu za posjedovanje tog oruzja (da to je oruzje)
onda smijes ga i nosit sa sobom ...

druga je stvar kako i u koju svrhu ces ga iskoristit
e onda ce murija voljet trazit objasnjenja
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:27   #265
da ali to oruzje nemoze ispaljivati prave metke ,to oruzje ti ispaljuje samo corke,ako stavis pravi metak u njega on se raspadne i jos mozes najebat da ti ruku raznese jer nije napravljeno za prave metke
franjoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:43   #266
cim se trazi licenca onda je oruzje
ja sam isto prije htio kupit jedan, pa makar su prodavali u "lovu i ribolovu" ali eto to je

no da ne ispadne da pricam iz guzice, bolje odes u MUP i pitas
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:55   #267
Ne treba dozvola nego prijava MUP-u... Kupis i u roku od 8 dana prijavis policiji da si kupio (racun....). Nista ti i trgovac nemate zajedno raditi u MUP-u...

Nosanje plinskog pistolja je sjajan nacin za zavrsiti izbusen kao kanta (pravim pistoljem)...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:00   #268
bolje si remote tazer nabaviti :P
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 23:24   #269
Znaci samo prijava u mupu a dali se smije slobodno nositi u automobilu ili u sebe
franjoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 00:38   #270
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne treba dozvola nego prijava MUP-u... Kupis i u roku od 8 dana prijavis policiji da si kupio (racun....). Nista ti i trgovac nemate zajedno raditi u MUP-u...
Kako je MUP doskočio tome ako se plinsko oružje kupi od nekoga privatno, na sajmu, iz oglasa... s Njuškala?
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nosanje plinskog pistolja je sjajan nacin za zavrsiti izbusen kao kanta (pravim pistoljem)...
Takvi pištolji služe samo za što uvjerljivije pljačke i impresioniranje pičoka.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:22   #271
Dobronamjeran savjet. NE KUPUJ plinski pištolj.

Kupi ga samo ako:
- ti je glavna namjera zabava po dvorištu
- ga ne misliš nikad nositi sa sobom van niti igdje izvan dvorišta ili kuće
- ti nikad ne padne napamet uperiti ga u nekoga tijekom sukoba

Ako ove tri tri stvari ispoštuješ. Nabavi si ga.
Ako ne. Zaboravi. Naj ćeš. Kad tad.

Bolje upiši tečaj, odi u teretanu, vježbaj doma.
Imaš borilačkih sportova na tonu. Radi nešto.
Najlakše je kupit gun. I to lažni
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 20:20   #272
Cek, ak uzmem plinski pistolj
Jel ga smijem ja nosit na sebi ako se ne vidi javno?
Tipa ulazim u neki klub, zastitar napipa štoljpi, zove murju, oću najebat?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:12   #273
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Cek, ak uzmem plinski pistolj
Jel ga smijem ja nosit na sebi ako se ne vidi javno?
Tipa ulazim u neki klub, zastitar napipa štoljpi, zove murju, oću najebat?
Ti baš želiš naj***, ha?
Daj uključi mozak.
Kako bi objasnio policiji što će ti
plinski pištolj u noćnom klubu?
Da ti iscrtava ono što nemaš u glavi?
Daj se saberite s tim govnima od plinskih pištolja.
Samo ćete naj. bezveze.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:34   #274
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Jel ga smijem ja nosit na sebi ako se ne vidi javno?
Tipa ulazim u neki klub, zastitar napipa štoljpi, zove murju, oću najebat?
Smiješ.
Možda ti samo neće dat unutra.

Naiđi s tim sranjem na nekoga sa 9 para pa ćeš vidjet pošto je kila suhih šljiva.Dakako ako ne završiš pod čempresima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 17:27   #275
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Smiješ.
Možda ti samo neće dat unutra.

Naiđi s tim sranjem na nekoga sa 9 para pa ćeš vidjet pošto je kila suhih šljiva.Dakako ako ne završiš pod čempresima.
Naravno da ga neće pustit unutra.
Koji bi ga idiot pustio s plinskim pištoljem u noćni klub?
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:18   #276
Quote:
franjoxx kaže: Pogledaj post
da ali to oruzje nemoze ispaljivati prave metke ,to oruzje ti ispaljuje samo corke,ako stavis pravi metak u njega on se raspadne i jos mozes najebat da ti ruku raznese jer nije napravljeno za prave metke
Koliko ja vidim Beretta F92 je pistolj koji bez problema ispaljuje prave metke.
http://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_92

Quote:
kakuta kaže: Pogledaj post
Bolje upiši tečaj, odi u teretanu, vježbaj doma.
Imaš borilačkih sportova na tonu. Radi nešto.
Najlakše je kupit gun. I to lažni
Ja, evo, ne kuzim. Ako netko kupi plinski pistolj za obranu i bude napadnut, te uspije izvaditi taj pistolj i repetirati ga, onda ima recimo 9 plinskih naboja suzavca ili CS-a koji ce sigurno biti vrlo neugodni napadacu, ako se napad uopce i nastavi kad napadac vidi da je izvucen pistolj, a nema poima je li ubojit ili plinski. Mislim, koji idiot ce krenut nekog napadat sakama ako tip izvuce pistolj?
Meni vecina ovoga ne izgleda kao bezopasna igracka, odnosno da ih vidim pomislio bi "pistolj":
http://www.kotte-zeller.de/Schrecksc...shop&ci=009890

Cak i da je metak samo corak, iz cijevi ce opet biti izbacena neka kolicina vrucih barutnih plinova. Ako se corak ispali nekome blizu lica moguce su i ozljede, pogotovo oka.

Svejedno, dodje li do nastavka napada, nekoliko doza suzavca u facu, plus zvuk pucnja ce zaustaviti napadaca i privuci paznju svih u okolini. Ako je napadac uporan plinski pistolj je kao i pravi komad metala kojom se u nuzdi moze nekog zveknut puno snaznije nego sakom.

Plinski pistolj moze biti OK i za obranu od napada zivotinje, recimo psa lutalice, ili plasenja istog pucnjem u zrak (koji samo pljucne malo plina, nema sanse da se nekog ozljedi). Meni se plinski pistolj cini kao OK sredstvo samoobrane.

Zadnje uređivanje Adelholzener : 30.03.2015. at 23:34.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:50   #277
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
kad napadac vidi da je izvucen pistolj, a nema poima je li ubojit ili plinski.
Pa izvadi svoju pravu 9-tku
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:05   #278
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim Beretta F92 je pistolj koji bez problema ispaljuje prave metke.
http://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_92.
Ljudi, plinski pištolj je za budale i samo ćete najebat s njim. Jedno od pravila svakog profesionalca koji barata oružjem je, ne vadi pištolj ako ga ne misliš upotrijebiti, kad pucaš pucaj da ubiješ i budi svjestan posljedica. Vađenje pištolja, prijetnje i kur#### su za papke i to nikad nije dobro scenariju obrane ili street fighta, nismo mi amerika.

Najjeftinije i najbolje sredstvo samoobrane je suzavac, mala doza je do 50 kn, kupi par bočica i vježbaj kako ispravno koristiti suzavac. Reci prijatelju ili curi da ti isprazni dozu suzavca u oči da osjetiš kako je to jer u situaciji samoobrane možeš i ti dobit dozu suzavca.

U pravilu snaga je u tebi, upiši neki borilački sport i nađi mir u sebi, tada će i oko tebe bit sve ok ... Zaboravi pištolj, prije ili kasnije će on opalit.
anchicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 17:29   #279
napisao je Adelholzener, za samoobranu je bolji plinski sa suzavcem nego samo suzavac.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:56   #280
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
napisao je Adelholzener, za samoobranu je bolji plinski sa suzavcem nego samo suzavac.
Povuci plinski pištolj na nekog dovoljno ludog i pokupit ćeš metak ili u najgorem slučaju TTO. Povuci suzavac na nekog dovoljno ludog i pokupit ćeš taj isti suzavac i par šamarčina ali češ ostat živ.

Za samoobranu ti je najbolje prvo istrenirat mozak i psihu, izbjegavati potencijalno opasne situacije, biti u kondiciji i trenirati bilo koju borilačku vještinu koja je full kontakt. I naravno uvijek nastojati izbjeći bilo kakav sukob bez obzira koliko si dobro utreniran i koliko si siguran da kritičnu situaciju možeš dobro hendlati.

Plinski pištolj nije sredstvo za samoobranu i nemojte ga tako koristiti jer se vidi da je fejk, luđak će vam slomit prst prilikom disarma i nakon toga bute dobili TTO i ispast ćete totalni wuss koji je pobrao batine jer je povuko plinski pištolj na budalu veću od sebe.
anchicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.