Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 13:24   #81
bear, ne govorimo o istoj lajsni
ti govoriš o lajsni, koja stoji vertikalno u odnosu na pod i koja skriva noge kuhinje i sav onaj prazni prostor između elemenata i pločica (ta lajsna je dio kuhinje prilikom montaže)
mislim da je Laa Laa spomenula drugu vrstu lajsne, koja je široka nekakvih 2-3cm i koja se poliježe (vjerojatno lijepi) na pod, direktno na crtu spoja pločica i parketa
kako ta lajsna ima svoju debljinu (nekoliko mm), ta visina je upravo ono što 'strši'
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:34   #82
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
mislim da je Laa Laa spomenula drugu vrstu lajsne, koja je široka nekakvih 2-3cm i koja se poliježe (vjerojatno lijepi) na pod, direktno na crtu spoja pločica i parketa
kako ta lajsna ima svoju debljinu (nekoliko mm), ta visina je upravo ono što 'strši'
laella, imaš nekoliko vrsti tih lajsni i podvrsti (različite debljine, boje...).
Osnovna je razlika između potpuno ravnih, izgledaju kao ravalo kad ga okomito staviš, i odijeljuje pločice od parketa (gotovo se ni ne vide, eventualno su vidljive kao tanka crta); druga vrsta lajsni izgleda u presjeku kao slovo T. One odvajaju pločice i parket, ali i "pokrivaju" spoj.
Ta druga vrsta lajsni "viri", jer se vide kao polegnuta traka.

Ja imam prvu vrstu, laella, a ti imaš drugu.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:38   #83
sad kužim na što si mislila...imam i ja prvu lajsnu, jer mi se T lajsna nije svidjela zbog gore navedenog razloga
prva lajsna je zakon, ako majstor parketar i majstor keramičar kvalitetno odrade posao tako da nema 'rupa' oko lajsne (mislim da pune, fug-masom na strani keramike i nekakvim kit-om na strani parketa)
pa je spoj ok
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 16:10   #84
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
malo bolje čitaj, rekao sam da ispod elemenata imam pločice, a u kuhinji mi je i stol...ispod stola je parket i kuhinja je spojena s dnevnim... prije nego se počneš smijati pročitaj nekoliko puta...
obično se prostor u kojem je stol naziva blagovaona

osoba koju savjetuješ ne zna da li ti imaš u kuhinji stol. ili trosjed. ili u kuhinji parkiraš auto
karikiram za parkiranje, da se vidi poanta.
uglavnom se pod kuhinjom podrazumijeva ono što si ti nazvao: "ispod elemenata".

ovo je sve rečeno u dobroj namjeri, jer se svi mi tu savjetujemo i pomažemo, pa nam je - pretpostavljam - cilj pomoći drugoj osobi


ps
ali stvarno saam se sinoć na glas nasmijala
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:25   #85
Quote:
ChikaPika kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši!
Imat ćemo kuhinju skupa s dnevnom.
------------
|
----- |
| |
| |
|____________|
Pošto prostor je srednje veličine, htjela bih vizualno to proširiti tako da ostavim u cijeloj prostoriji isti pod - u ovom slučaju parket.
Kakva iskustva imate vi ako niste stavili u kuhinji podne pločice? Jel moguće proći s tepihom? Jel taj parket će se jako uništiti?
Hvala
u tvom slučaju je svejedno. ako se bojiš poplave tih tri, četiri kvadrata pločica te neće spasit, a za kapljice koje padnu na parket je svejedno i od njih se parket neće dignut ako je polakiran kako spada.
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 15:49   #86
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
kako ta lajsna ima svoju debljinu (nekoliko mm), ta visina je upravo ono što 'strši'
Ne strši ništa, bar ako radi pravi majstor. Prijelaz između parketa i pločica niti ne osjetiš kad bosom nogom prevučeš preko njega. Pa same fuge između pločica se osjete puno jače. Da li parket u kuhinju? Najbitnija stvar je koji parket. Ako razmišljaš o nečem mekšem (tipa jasen u dužim komadima) onda zaboravi jer je preosjetljivo. Mala je šansa da ti ništa neće pasti s pulta (prazna rajngla, poklopac ili sl.). Minimum minimuma je tih cca metar ispred pulta pločice, a onda preć na parket
kia pride is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:09   #87
Smile

mi smo imali u stanu pločice samo ispod elemenata, a na spoju je bila lajsna.
Međutim ne ta koja prekriva odozgo spoj parketa i pločica, nego tanka aluminijska par mm koja stoji okomito između parketa i pločica. Tako smo isto imali riješen spoje pločica i parketa između kupaone i hodnika.
Stvar je u tome da moraju biti dobri majstori koje će sve ravno rezati, da ne izgleda ružno; u konačnici se skoro niti ne vidi ta lajsna, može biti i "mesing" boje ili neke smečkaste.
Sada u kući nemamo uopće pločice, samo parket svuda. Ako se digne parket, imamo osigurano
TinnaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 17:50   #88
Quote:
TinnaZ kaže: Pogledaj post
mi smo imali u stanu pločice samo ispod elemenata, a na spoju je bila lajsna.
Međutim ne ta koja prekriva odozgo spoj parketa i pločica, nego tanka aluminijska par mm koja stoji okomito između parketa i pločica. Tako smo isto imali riješen spoje pločica i parketa između kupaone i hodnika.
Stvar je u tome da moraju biti dobri majstori koje će sve ravno rezati, da ne izgleda ružno; u konačnici se skoro niti ne vidi ta lajsna, može biti i "mesing" boje ili neke smečkaste.
Sada u kući nemamo uopće pločice, samo parket svuda. Ako se digne parket, imamo osigurano
Pučki rečeno - imaš "vinkl" između, ko i 88 posto nas drugih......
A ovo sa osiguranjem je dobra fora, ako polica pokriva poplave.....
bozur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:03   #89
Quote:
shipka kaže: Pogledaj post
A što ako se aquastop pokvari?
mislim da je najjednostavnije rješenje ne imati uključenu perilicu za suđe kad te nema u blizini. slično kao sa perilicom za veš.

ja sam definitivno da se nekih 50cm izvan elemenata i ispod elemenata stave pločice. s time se barem malo i vizualno odijeli kuhinja. bolje ne drvo i voda, samo će se uništit.

eto imam primjer svog dragog frižidera whirpool, star 2 godine i počeo nešto zezati. u njemu se skuplja voda, uopće ne znam zašto, ali mokro je. kad ne počistim na vrijeme, sve mokro u njemu. i ako slučajno, kao što sam baš danas, izvadim nešto van naglo, sve mi voda poteče, baš je jedna vrećica sa voćem tako bila mokra. i onda sa nje kaplje na pod. i sad zamisli da to padne na parket.
imaš milijun i još više primjera što je sve moguće sa vodom u kuhinji. da ne pričam o onome ako ti se nalazi netko nespretan u kuhinji.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:33   #90
A što ne staviš onda pločice po cijeloj prostoriji ako te to brine, ima tako lijepih pločica... Ako staviš parket pazi i na odmrzavanje frižidera.
marija nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 02:15   #91
Quote:
ChikaPika kaže: Pogledaj post
Kakva iskustva imate vi ako niste stavili u kuhinji podne pločice? Jel moguće proći s tepihom? Jel taj parket će se jako uništiti?
Hvala
Malo iskustva! Parkt imam u kuhinji, koja je spojena sa blagovaonom i dnevnom sobom, već 17 godina. Još uvijek lijepo izgleda, nigdje nije nadignut,
a lakiranje je još uvijek ono prvo.
Prije sam imala uz elemente bijeli tepih, kojeg sam prala u veš mašini, a sada imam tepih boje bijele kave, nije toliko osjetljiv i lako se čisti.
Znam da se tada,kad smo gradili, nisam mogla odlučiti između pločica i parketa, ali sada sam prezadovoljna!
kavica133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:38   #92
Renoviramo stan pa dizemo sve podove i postavljamo laminat svagdje osim u kupatilo. Veci dio dosadasnjeg poda prekriveno je vinas plocama-linoleumom. S obzirom da su podovi dosta neravni mislimo to sve poravnat i ljepo uredit. Pitanje i molba, ako netko zna kako najbrze i jednostavnije poskidati te vinas ploce...paljenje ili nesto drugo....Hvala
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:43   #93
Prosle godine.. smo stavili laminat po cijelom stanu.. cak i dio kuhinje koja je bila pod plocicama.
Apsolutno nikakvih problema nemamo... Ni zbog vode, ni zbog padanja ostrih predmeta. Sve ti ovisi o kvaliteti laminata kojeg kupujes.

Jedino sto sam primjetila izmedju bivseg parketa i laminata.. je da se nekak vise stvaraju mucice prasine..
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:58   #94
Quote:
bubamarica kaže: Pogledaj post
Renoviramo stan pa dizemo sve podove i postavljamo laminat svagdje osim u kupatilo. Veci dio dosadasnjeg poda prekriveno je vinas plocama-linoleumom. S obzirom da su podovi dosta neravni mislimo to sve poravnat i ljepo uredit. Pitanje i molba, ako netko zna kako najbrze i jednostavnije poskidati te vinas ploce...paljenje ili nesto drugo....Hvala
Nije uopće problem ih skinuti. Uzmeš dlijeto i neki odvijač i u većini slučajeva možeš je u komadu dignuti. Ako ljepilo još uvijek drži ( u što sumnjam, bar iz mog nedavnog iskustva), budu pucale, ali ide dosta brzo.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:38   #95
ja ne bih stavila laminat ni u snu bilo gdje u stan. to je ipak umjetni materijal, samo malo modernija verzija linoleuma ili vinas pločica...
ili parket ili keramika; ovisno o kojoj prostoriji se radi.
margot_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 03:03   #96
Stajati u kuhinji na pločicama bosih nogu brrr
ćiribućiriba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:31   #97
Od zadnjeg posta na ovoj temi prošle su 3,5 godina, a meni je trenutno aktualna - stavljali bismo parket u kuhinju. Kako ste zadovoljni, koji imate tako? Poučena iskustvima uglavnom s raznih foruma, možda bi na dio ispod elemenata ipak stavili pločice - je li to dobra ideja?
ejtis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 08:20   #98
i ja sam imala istu ideju (staviti pločice ispod elemenata), pa mi je majstor (građevinar, koji preuređuje cijeli stan) rekao da čemu pločice ispod elemenata ako će u kuhinji biti parket. on tvrdi da današnje cijevi više ne pucaju jer su plastične i elastične, a da pucaju samo po starim stanovima, tj. tamo gdje nisu izmijenjene instalacije desetljećima.
no, nisam još skroz sigurna da neću ipak staviti pločice ispod elemenata, a parket samo između elemenata. budući da mi je kuhinja tzv. gallery kitchen (dva reda jedan preko puta drugoga) čini mi se da je ovo s pločicama skorz jednostavno izvedivo.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 08:43   #99
Quote:
ćiribućiriba kaže: Pogledaj post
Stajati u kuhinji na pločicama bosih nogu brrr
Pa kuhinja je valjda jedina prostorija u koju se nikad ne ulazi bos, ili bar super rijetko.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 08:45   #100
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
i ja sam imala istu ideju (staviti pločice ispod elemenata), pa mi je majstor (građevinar, koji preuređuje cijeli stan) rekao da čemu pločice ispod elemenata ako će u kuhinji biti parket. on tvrdi da današnje cijevi više ne pucaju jer su plastične i elastične, a da pucaju samo po starim stanovima, tj. tamo gdje nisu izmijenjene instalacije desetljećima.
no, nisam još skroz sigurna da neću ipak staviti pločice ispod elemenata, a parket samo između elemenata. budući da mi je kuhinja tzv. gallery kitchen (dva reda jedan preko puta drugoga) čini mi se da je ovo s pločicama skorz jednostavno izvedivo.
Ako je parket izmedju, ja ne bih stavljao plocice ispod elemenata. U slucaju poplave parket ce propasti i tu plocice ispod elemenata ne znace nista.

Ako su plocice izmedju onda staviti plocice i ispod elemenata.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.