Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2015., 23:44   #3261
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
nisu to dezinformacije, ja se bavim tom problematikom već desetljeće, ti prestaneš plaćati pristojbu, računi nastave dolaziti, stigne ovrha.
..i ti lijepo na prijedlog za ovrhu napišeš prigovor uz koji priložiš odjavu i povratnicu koja potvrđuje da su je na hrt-u primili.
Pa onda nek oni objasne zašto su ignorirali odjavu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 07:34   #3262
ne valja se s rogatima bosti, oni imaju pravnike koji se bave samo ovim.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 10:07   #3263
Meni je stigla povratnica, zahtjev ne treba stići nazad, jer kako bi oni inače znali što je navedeno u kuverti.
Poštar preda HRT-u pismo u kojem je odjava i odmah ide dalje svojim poslom, a narančastu povratnicu ti šalje čim je pismo predao primatelju.
Uglavnom tko želi biti još sigurniji, kada povratnica stigne, nazovite telefonski ili mailom zatražite potvrdu da je odjavljena pretplata na nositelja tog i tog računa kojeg odjavljujete...mailom kada vam odgovore imate trag tj. dokaz za svaki slučaj, pa ga ne brišite iz inboxa.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 18:19   #3264
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
ne valja se s rogatima bosti, oni imaju pravnike koji se bave samo ovim.
Kakav je ovo odgovor i s čim ima veze?
Znači po tvojoj logici koje prijevljen, nek se i ne pokušava odjavljivati? Svašta...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:17   #3265
Ubija me ta pretplata...Smeta mi jako!!
Mrzim to!Ne volim plaćati te parazite!
__________________
Ni trava se ne povija tako kao ljudi pod voljom svojih gospodara.
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 23:00   #3266
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

edit: i ne, ne plaćam ju ni ja. kad sam preselio u kuću koju sam nasljedila, samo sam putem maila odjavila da je korisnik preminuo i to je bilo to.
također i ja...ali u svemu tome je smiješno ili tragično to da je taj isti obrazac tako sročen da ga popunjava pokojnik,,,,tako sam bar ja protumačio, popunio i poslao uz povratnicu i ostatak uplatnica..


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 23:04   #3267
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Meni je stigla povratnica, zahtjev ne treba stići nazad, jer kako bi oni inače znali što je navedeno u kuverti.
Poštar preda HRT-u pismo u kojem je odjava i odmah ide dalje svojim poslom, a narančastu povratnicu ti šalje čim je pismo predao primatelju.
Uglavnom tko želi biti još sigurniji, kada povratnica stigne, nazovite telefonski ili mailom zatražite potvrdu da je odjavljena pretplata na nositelja tog i tog računa kojeg odjavljujete...mailom kada vam odgovore imate trag tj. dokaz za svaki slučaj, pa ga ne brišite iz inboxa.

glupost, kakav crni poštar...po poštu dolazi njihov dostavljač, ovjerava preporuke i povratnice i zaboli ga šta je unutra.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 00:26   #3268
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
također i ja...ali u svemu tome je smiješno ili tragično to da je taj isti obrazac tako sročen da ga popunjava pokojnik,,,,tako sam bar ja protumačio, popunio i poslao uz povratnicu i ostatak uplatnica..


Ma kakav obrazac - od mene su dobili 2 prostoproširene rečenice u mailu, smrtovnicu u privitku i send.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 11:55   #3269
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
glupost, kakav crni poštar...po poštu dolazi njihov dostavljač, ovjerava preporuke i povratnice i zaboli ga šta je unutra.

Super frende.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 13:42   #3270
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo odgovor i s čim ima veze?
Znači po tvojoj logici koje prijevljen, nek se i ne pokušava odjavljivati? Svašta...
ne, ti ne razumiješ, ja ne govorim o pokojnicima na čije se ime ukida pretplata.
ja govorim o živim ljudima koji plaćaju taj reket mafiji i u čijim su raljama.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 15:52   #3271
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Opet oni drve po istom: dopuštam ovlaštenoj osobi HRT-a provođenje kontrole posjeda prijamnika
Evo sad ću, samo što nisam
Dakle, kako vidimo, oni opet drve po svome unatoč sudskoj presudi da to izvole promijeniti.
Prave se blesavi i očito da im to prolazi!
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 15:57   #3272
Piše provođenje kontrole. Ne piše ulazak u stan/kuću.
Barem sam ja to tako pročitao. Ostali valjda nisu.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:07   #3273
Ekipa, pitanje - meni je bio uletio kontrolor, zapravo cistacici. Mene nije bilo doma, ona ga nije pustila (mogu joj vjerovati), cuo je muziku na youtube - komp. Dosla je obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka na 240 kn da je utvrđeno da imam TV prijamnik doma. Inkasator koji se predstavio imenom i prezimenom sad meni na telefon, tvrdi da je on utvrdio da imamo TV i da moramo platiti. Na papiru pise da je on utvrdio da se ne placa 1 TV prijamnik, bez da je usao u stan.

Da li se ista moze napraviti? TV imam al nikad ne palim TV, sluzi za gledanje filmova i serija koje skinem. Lik je na telefon bio vrlo neugodan i bio je zapravo kreten. Da li ikako mogu odjaviti TV i ovo ne platiti? Da li mogu platiti i odjaviti?

Edit: Nitko nije dao svoje osobne podatke, lik je popunio sve to na svoju ruku.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:16   #3274
Mene zanima jesmo li obavezni placati pretplatu na internet radio?
Znaci, samo da posjedujemo internet radio uredaj koji nema mogucnost primanja rtv signala kao takvog.
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:29   #3275
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ekipa, pitanje - meni je bio uletio kontrolor, zapravo cistacici. Mene nije bilo doma, ona ga nije pustila (mogu joj vjerovati), cuo je muziku na youtube - komp. Dosla je obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka na 240 kn da je utvrđeno da imam TV prijamnik doma. Inkasator koji se predstavio imenom i prezimenom sad meni na telefon, tvrdi da je on utvrdio da imamo TV i da moramo platiti. Na papiru pise da je on utvrdio da se ne placa 1 TV prijamnik, bez da je usao u stan.

Da li se ista moze napraviti? TV imam al nikad ne palim TV, sluzi za gledanje filmova i serija koje skinem. Lik je na telefon bio vrlo neugodan i bio je zapravo kreten. Da li ikako mogu odjaviti TV i ovo ne platiti? Da li mogu platiti i odjaviti?

Edit: Nitko nije dao svoje osobne podatke, lik je popunio sve to na svoju ruku.
samo ga ignoriraj i rješio si problem, ta zastrašivanja nemaju nikakvu pravnu osnovu.
naime stara metoda blefiranja, nikakav prekršajni postupak on nije pokrenuo niti će pokrenuti, oni se zapravo boje sudova jer ne mogu ništa dokazati ako ih nisi pustio u stan.
a teret dokazivanja je na njima.

na telefon će ti prodat priču da ako platiš odmah, da će ti oprostiti zaostatke bla bla, to je stara igra.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:31   #3276
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Mene zanima jesmo li obavezni placati pretplatu na internet radio?
Znaci, samo da posjedujemo internet radio uredaj koji nema mogucnost primanja rtv signala kao takvog.
prema zakonu, jesi, obavezan si.
zakon glasi na posjedovanje uređaja koji su u mogućnosti primati RTV signal.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:34   #3277
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
samo ga ignoriraj i rješio si problem, ta zastrašivanja nemaju nikakvu pravnu osnovu.
naime stara metoda blefiranja, nikakav prekršajni postupak on nije pokrenuo niti će pokrenuti, oni se zapravo boje sudova jer ne mogu ništa dokazati ako ih nisi pustio u stan.
a teret dokazivanja je na njima.

na telefon će ti prodat priču da ako platiš odmah, da će ti oprostiti zaostatke bla bla, to je stara igra.
Hvala na odgovoru al meni je uplatnica na kojoj je obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka vec stigla. U stan nisu pusteni, samo su bila otvorena vrata. Jos mi je lik na telefon rekao da sam sretan sto mi nije naplatio 2000 kuna prekrsaj.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:53   #3278
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru al meni je uplatnica na kojoj je obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka vec stigla. U stan nisu pusteni, samo su bila otvorena vrata. Jos mi je lik na telefon rekao da sam sretan sto mi nije naplatio 2000 kuna prekrsaj.
edit: napiši žalbu sa izjavom da nemaš TV, priloži izjavu čistačice da kontrolor nije ušao u stan a on neka dokazuje kako je utvrdio postojanje TV prijemnika.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:58   #3279
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
edit: napiši žalbu sa izjavom da nemaš TV, priloži izjavu čistačice da kontrolor nije ušao u stan a on neka dokazuje kako je utvrdio postojanje TV prijemnika.
A taj dio gdje on tvrdi da mi je dovoljno imati laptop ili smartphone za prijavu?

U ovom trenu mi nije toliko problem platiti, koliko liku zelim zagorcati zivot sto tvrdi da je utvrdio da imam TV prijamnik.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:16   #3280
Znači podnio ja zahtjev za odjavu prijamnika, nikog nisam puštao u stan i dođu mi danas nove uplatnice. Znači HRT me opet prijavio, a koliko sam shvatio, upravo to ne smije novim zakonom? Laik sam, pa imajte obzira. Hvala.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.