Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 21:04   #101
Nisam se vozila nagibnim vlakom do Splita, ali do Osijeka je zakon. Vozi točno 3 sata (a ne 4 i 50 kao "najbrži" vlak prema Os, naravno to ako ne kasni), čist je za razliku ostalih, ne kasni kao ostali vlakovi, dobiješ kavicu, platiš jednako kao i drugim vlakovima, a dodješ puno brže i ne staje u svakom selu ili na svakom drugom polju...čak mi za tri sata ne smeta to što bi sjedala mogla biti udobnija ili s većim razmakom između njih
U svakom slučaju
__________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
vlale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:31   #102
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Obicni vozi 7 do 9 sati, ovaj vozi 5 i po (za toliko dodjes i busom). Kako nije nista sporiji?
pa obični ima i više vagona i dulji je a jebiga ne naginje se. A ovo je motorni vlak, dakle nema posebnu lokomotivu pa vagone nek je vezan. Prema tome moglo bi se i mađarom i macosom doć za 5,5 sati mislim ono jebem li ti brzine
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:37   #103
da klasična garnitura stoji samo u karlovcu, gospiću i kninu, da obilazi ogulin preko oštarija i da nema zamjene lokomotive već da dizelka vuče od zagreba, trebalo bi joj max pol sata dulje nego nagibnom
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 22:17   #104
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
da klasična garnitura stoji samo u karlovcu, gospiću i kninu, da obilazi ogulin preko oštarija i da nema zamjene lokomotive već da dizelka vuče od zagreba, trebalo bi joj max pol sata dulje nego nagibnom
pa kojeg vraga onda ne izvedu takvu liniju? pa 99% svita koji se voze tom linijom će se ukrcat na ovim glavnim stanicama.

financijski bi HŽ uštedio jer bi nagibni postali redundantni. nek ih prodaju bosni ili srbiji ili kome god i od para moderniziraju vagone i lokomotive i adio mare. mislim da pola sata nikome ne igra. 5ipo ili 6 sati vožnje, potpuno nebitno a osobito kad se uzme u obzir komfor pri putovanju i ušteda u cijeni karte u usporedbi sa nagibnim ali i autobusom
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 02:36   #105
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
je al za riganje pošto od nepotrebnog naginjanja maltene svi rigaju treba i više od dva veceja. Kaj ne pošalju obični vlak isto nije niš sporiji od ovog dreka jer je infrastruktura u banani
Nepotrebnog naginjanja? Ajde probaj s običnim vlakom (ali bez putnika, sam) proći zavoje jedno 30% brže nego što je projektant Kraljevine SHS zamislio da se prolazi, pa da te vidimo...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 02:40   #106
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
da klasična garnitura stoji samo u karlovcu, gospiću i kninu, da obilazi ogulin preko oštarija i da nema zamjene lokomotive već da dizelka vuče od zagreba, trebalo bi joj max pol sata dulje nego nagibnom
Počela bi zaostajat već do Karlovca, jer na tom dijelu pruge nagibni može sada do 160, a Kenedijevke mogu nekih 130, ali bez vagona.

Problem nagibnog je samo u tome što je kupljen s unutarnjim uređenjem za relacije do 200 km - a do 200 km mogu 4 sjedala u liniji, ne trebaju priključci za struju jer notebook izdrži toliko i sl. Inače, nagibni je i iznimno ekonomičan - ukupna garnitura je teška kao starija lokomotiva i troši svega nešto preko litar nafte po kilometru.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:41   #107
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Počela bi zaostajat već do Karlovca, jer na tom dijelu pruge nagibni može sada do 160, a Kenedijevke mogu nekih 130, ali bez vagona.

Problem nagibnog je samo u tome što je kupljen s unutarnjim uređenjem za relacije do 200 km - a do 200 km mogu 4 sjedala u liniji, ne trebaju priključci za struju jer notebook izdrži toliko i sl. Inače, nagibni je i iznimno ekonomičan - ukupna garnitura je teška kao starija lokomotiva i troši svega nešto preko litar nafte po kilometru.
ne mogu ni 130. a nagibni na tom dijelu pruge 160 vozi samo na jednom komadu od 15tak km (čini mi se da tamo između Klinča i Jaske). tak da se zbog brzine ne bi bogzna koliko izgubilo. najviše bi se izgubilo dolje između Primorskog Dolca i Kaštela di se klasika vuče ko puž uzbrdo, a nagibni je lagan pa to prođe ko od šale.

a ovaj tvoj drugi dio posta smo već zaključili na prethodnim stranicama. samo smo zaključili da bi u slučaju adekvatnog uređenja interijera za IC uslugu mogao primiti max nekih 80 putnika
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:38   #108
Zanemarili ste činjenicu da nagibni vozi i za Rijeku te vlak IC Orljava. Doduše na tim prugama, osobito potonjoj, nema neke koristi od naginjanja.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:14   #109
jel tko zna kolika je cijena povratne karte za vlak zagreb budimpešta.
__________________
Toma
toma-zg is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.09.2007., 14:49   #110
vlak od Zagreba do Budimpešte

1.zanima me cijena karte od zagreba do budimpešte.
2.zanima me vremenska udaljenost od kolodvora do aerodroma
3.zanimaju me prijevozna sredstva do aerodroma i cijene

hvala!
__________________
Toma
toma-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:50   #111
Ako otvoriš još 7 istih tema odgovorim ti na svakoj
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:40   #112
zg bpesta 220 kuna
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:43   #113
ja sam se bio vozio jednom kada sam isao u rijeku
u kabini s vozacem

LUDO (bas se dobije osjecaj kako se naginje...)
phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:50   #114
Vlakom po europi...

Ima tko kakvih iskustava putovanja vlakom po europi....
znam nesto da se moze kupit europska karta ili tak nesto...
pa ono ako netko zna, kolke su cijene i kak to ide....
ja bi mozda do amstardama... pa me zanima cijena i tak..jel mogu sici negdje usput itd...
dariio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:24   #115
Quote:
pionir_pula kaže: Pogledaj post
Neznam ljudi moji da li ste ikada bili u Istri. Ali tamo prometuju vlakovi iz doba kada je Lijepa naša bila u zajednici slobodnih naroda Jugoslavije. Pruga je izgrađena u dobra Austro-Ugarske i u nju poslije 1923 nitko ni kunu nije uložio.
Od Pule do Pazina ti treba sat vremena i to pošteni. Vlakovi su svi marke Fiat godina proizvodnje 1980. oni narančasti prije nego ih neki likovi dobro isprejaju., osim tih narančastih Naših prometuje i jedan Slovenskih železnic. i to zeleni vlak godina proizvodnje blizu 90-te.
Inače, poanta je u tome da u Istri su najgori vlakovi na području republike Hrvatske, možda je razlog tomu što je Istra slijepo crijevo za željeznički promet unutar matične republike.
Tako da zaista se nemate što buniti na nagibni vlak. A najveća je pohvala to da i mi u Istri u određenim situacijama također imamo "nagibni" vlak.
a šinobus zadar-knin!? užas,
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:55   #116
Quote:
dinis kaže: Pogledaj post
a šinobus zadar-knin!? užas,
nije to šinobus, taj vlak se popularno zove Šveđan jer su uvezeni iz Švedske i takvi isti voze po Istri. koliko god zastarjeli bili, to su najudobniji lokalni vlakovi u Hrvatskoj. naravno, kad ih se stavi za vezu iz Zagreba ili Splita, onda su apsolutno neprihvatljivi za to
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:57   #117
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nije to šinobus, taj vlak se popularno zove Šveđan jer su uvezeni iz Švedske i takvi isti voze po Istri. koliko god zastarjeli bili, to su najudobniji lokalni vlakovi u Hrvatskoj. naravno, kad ih se stavi za vezu iz Zagreba ili Splita, onda su apsolutno neprihvatljivi za to
Sad ne znam da li se zajebavaš ili si nešto pobrkao... ili si jednostavno malo fru fru?

Mogu biti najudobniji lokalni vlakovi jedino ako su jedini lokalni vlakovi, ali to je već jeftina igra riječima. Jesi li se ikada vozio sa ovim kolicima po Istri da daješ ovakve hrabre izjave?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:22   #118
ako ces samo do amsterdama odi na nachtzugreise.de i na citynightline.ch pa malo prolistaj.

zagreb-minhen povratna 600kn
minhen-amsterdam povratna (ako naletiš) 60€
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:27   #119
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nije to šinobus, taj vlak se popularno zove Šveđan jer su uvezeni iz Švedske i takvi isti voze po Istri. koliko god zastarjeli bili, to su najudobniji lokalni vlakovi u Hrvatskoj. naravno, kad ih se stavi za vezu iz Zagreba ili Splita, onda su apsolutno neprihvatljivi za to
najudobniji vlakovi jesi se ti vozio tim vlakom? udobnost ravna nuli, a o čistoći to je već druga priča,
i stvarno je prihvatljiv da vozi toliko dugo, a što se tiće udobnosti, vjeruj mi da je klasični šinobus imao udobnija sjedala nego ovaj šved,
a gdje su to našli, na švedskom groblju starih vlakova
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:39   #120
ajde boldajte ono "u Hrvatskoj". opet izvlačite iz konteksta. dakle, obadva ova su neudobniji od ovog iako izvana ne izgleda tako. ajde, ove obnovljene macose mogu proći, ali stare su strava i užas za sjedenje.

(mea culpa: nisam uzeo u obzir lokalne vlakove sastavljene od lokomotive i vagona, iako su ovi vagoni opet daleko neudobniji od "istarsko-zadarskih" vlakova
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.