Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 15:23   #841
Mislim da sam našla odgovor na moje pitanje,u prijašnjim odgovorima,može se do smrti prijavljivati boravište,ako postoji pauza od nekoliko dana između prijava.Da li sam dobro zaključila?
Nada54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 08:09   #842
Jesi
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:40   #843
Zna li netko kolika je kazna za neprijavljeno boravište?

Može li se kazniti i najmodavca ili je boravište isključivo stvar najmoprimca?
Ivannnnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 07:33   #844
500-5000 kn.Isto za oba samo različiti članci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 08:13   #845
Quote:
Nada54 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam našla odgovor na moje pitanje,u prijašnjim odgovorima,može se do smrti prijavljivati boravište,ako postoji pauza od nekoliko dana između prijava.Da li sam dobro zaključila?
Jesi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 01:17   #846
Pozdrav svima, molio bih odgovore, ako netko zna više.

Dakle, prijavio sam boravište 18.10.2012. na adresu mjesta u kojem sam studirao do datuma 30.06.2013.

Totalno sam smetnuo s uma to dok nisam slučajno sada pronašao tu potvrdu (neodgovorno od mene, znam )

Moram li otići napraviti odjavu u taj grad u kojoj sam policijskoj postaji bio ili to mogu napraviti u policijskoj postaji u mom gradu? S vlasnikom tog stana više nisam u kontaktu, treba li i on nešto potpisati?

Prilično je hitno, pošto u srijedu putujem zbog posla na more, vjerojatno ću biti tamo prijavljen, pa se pitam bi li ovo mogao biti problem?

Hvala unaprijed.
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 09:47   #847
Boravak ti vrijedi max 1 godinu ako ga ne produžiš ili manje ako je tako napisano prilikom prijave boravka.
Prijavit ćeš novi sada na radu i gotovo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 16:36   #848
hitno molim pomoć; trebam prijaviti boravište,službenica mi je rekla da trebam donijeti staru potvrdu,ali ne mogu ju naći,jel se može dobiti nova potvrda bez donošenja prethodne? ionako imaju sve evidentirano u kompjuteru.
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:00   #849
Bok! Zanima me samo koliko su dugo ceka promjena prebivalista ili to bude gotovo u istom danu? Hvala
indeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 18:11   #850
Treba mi pomoc oko boravista i prebivalista, moja supruga je iz drugog grada u kojem ima posao i u kojem je do sada imala prijavljeno prebivaliste. Vjencali smo se i htjeli smo prebivaliste prijaviti na istoj adresi na kojoj sam i ja, a boraviste bi prijavili na adresi u gradu u kojem radi, odnosno u kojem je do sada zivjela (zivjet ce i dalje zbog posla). Zakonski, je li to smijemo ili ona i dalje mora imati prebivaliste u gradu u kojem i radi?
pet4r is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:18   #851
Može se napravit kako je navedeno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 15:33   #852
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
500-5000 kn.Isto za oba samo različiti članci.
A da li znate koliko to bude za one koji na granici nemaju potvrdu o prijavi boravka? Odmah 5000 kuna ili? I da li je moguce prijaviti se sam u turistickoj zajednici ili policijskoj postaji uz navodjenje adrese osobe kod koje se ostaje? Buni me ovo "Stranac na kratkotrajnom boravku dužan je sam prijaviti..." Hvala!
katelen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 18:15   #853
500 kn ali po zakonu o strancima.I u turističkoj i policiji stranca prijavljuje onaj koji mu daje smještaj.
Samostalno znači da se sam prijavljuje ako ima svoju nekretninu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 22:23   #854
Pitanje,
dali je dovoljno prijaviti osobi boravište da dobije neka socijalna i mirovinska prava, ili se mora prijaviti prebivalište?
Te isto tako dali je najmodavac zaštićen od toga da osoba primjer nebi nakon određenog vremena rekla da zbog bolesti i nesposobnosti odbija izaći iz stana?
Dali se treba poseban ugovor raditi ili?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 18:59   #855
Trebala bi na posao donijeti potvrdu o prebivalistu, moze li mi netko dati link na netu, ili se bas mora ici u mup?
iva06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 08:22   #856
Probaj ako ima https://pretinac.gov.hr/KorisnickiPr.../eGradani.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 07:43   #857
E ovako. Ja bih trebala prijaviti boravište(tražim zaposlenje u Zagrebu) Gdje to moram ici naravno s stanodavcem i da li on sta plaća zbog mene? Neki porez ili to? Hvala
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:14   #858
http://www.mup.hr/main.aspx?id=43
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 17:55   #859
promjena boravišta

Bok, zna li netko ako sam početkom godine prijavila boravište u Zg na određenoj adresi,a sad mijenjam adresu da li mogu prijaviti ponovno novo boravište iako nije istekla godina dana od prve prijave?
hvala
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 18:38   #860
možeš, jer mijenjaš adresu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.