Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2008., 21:12   #61
Probajte Tefalovu tavu LINE. Doduše kupila u Austriji, ali možda ih ima i ovdje. Drži indukciju, roštilj i vulkansku lavu.

Super palačinke
setnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 07:55   #62
KAd već postoji topic evo da i ja priupitam. Taman krećem na uređenje kuhinje i sad gledam cijene ploča od Gorenja (ORA ITO kolekcija) i vidim da obična staklokreamička ploča košta oko 3000 kn dok staklokeramička indukcijska ploča košta oko 6000 kn. Sad postavlja se pitanje dali se uopće isplati uzimat ovu indukcijsku ploču tj kolika je uopće ušteda ili je još uvjek bolje ostati na klasičnoj SK ploči...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:50   #63
INDUKCIJA _ ODGOVORI

Vidim da je indukcija malo nejasna pa ću vam probati objasniti neke stvari.
Kako je već netko napisao osnove oko indukcije i principa na koji to radi u to neću ulazit jer je sve točno.
Naime radim za jednu firmu koja se tu spominje ali to je manje bitno.
Na testovima koje smo radfli pokazano je sljedeće:
1 litra vode na staklokeramici prokuha za oko 7,30 min, na plinu za oko 7 min, a na indukciji za oko 2 min. Gdje je vidljiva ušteda vremena i energije.
Važno je napomenuti da se ta ploča ne zagrijava nego ju zagrijava tekućina ili namirnice koje zagrijavaju posudu koja zagrijava ploču.
Imam jedan prijedlog i molio bih da probate i garantiram da ćete se iznenadit.
Stavite na ploču kuhinjsku krpu, na krpu posudu sa vodom i pustite da prokuha. Krpa će biti samo topla i ništa drugo. Što je dokaz da ako vam nešto i pokipi da se neće zapeći nego ćete samo krpom prebrisati i ploča je čista.
Netko je spominjao i zračenja. Dakle indukcijska ploča ima 25 puta manje zračenja nego fen za kosu. E žene zapitajte se koliko vam centimetra od glave stoji fen prilikom sušenja kose a gdje se nalazi u odnosu na ploču koje ionako zrači 25 puta manje od fena.

Ako ima još pitanja samo dajte. Malo sam se raspisao ali ima još toga.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 20:15   #64
Pa ja prekratko vrijeme rabim indukcijsku ploču da bi se pokazalo kolika je ušteda, ali ovo da voda i ostale stavri na tome puno brže zakuhaju je istina.
Nakon prvotnog šoka i uhodavanja s tom pločom, mi smo apsolutno oduševljeni i sigurni da smo dobro odabrali.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:44   #65
Quote:
miko10 kaže: Pogledaj post
Netko je spominjao i zračenja. Dakle indukcijska ploča ima 25 puta manje zračenja nego fen za kosu. E žene zapitajte se koliko vam centimetra od glave stoji fen prilikom sušenja kose a gdje se nalazi u odnosu na ploču koje ionako zrači 25 puta manje od fena.
Jel mozes malo da pojasnis kako si dosao do tog broja ?
Ako kod indukcijske ploce prokuha voda na udaljenosti 1cm od ploca, a fen zraci 25 puta vise, to bi znacilo da sve u krugu 25cm od fina prokuha, a to se valjda ne dogadja sa nasim mozgom .
dzn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:46   #66
Takodje, moze li neko da potvrdi da staro Zepter posudje, kupljeno prije desetak godina stvarno ne radi sa indukcijskom plocom ?
dzn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:56   #67
Quote:
dzn kaže: Pogledaj post
Takodje, moze li neko da potvrdi da staro Zepter posudje, kupljeno prije desetak godina stvarno ne radi sa indukcijskom plocom ?
Da, zaista ne radi na indukciji. Sada Zepter ima novu liniju posuđa koje može na indukciju, ali ne pada mi na pamet to kupovati.
Stari Zepter sam storpedirala k svekijima i sad kuhamo u običnim emajliranim loncima i čist nam je dobro,a i moje ruke su mi zahvalne kaj sam ih oslobodila tereta.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 14:17   #68
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Da, zaista ne radi na indukciji. Sada Zepter ima novu liniju posuđa koje može na indukciju, ali ne pada mi na pamet to kupovati.
Stari Zepter sam storpedirala k svekijima i sad kuhamo u običnim emajliranim loncima i čist nam je dobro,a i moje ruke su mi zahvalne kaj sam ih oslobodila tereta.
Jedno pitanje pošto vidim da imaš indukcijsko kuhalište kući. Dali se isplati dat 3000 kn više za indukcijsko kuhalište u odnosu na staro staklokeramičko kuhalište? (3000 vs 6000 kn)

ECT 680 - http://www.gorenje.hr/16940?aid=12672
EIT 695 - http://www.gorenje.hr/16940?aid=12671
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 14:52   #69
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje pošto vidim da imaš indukcijsko kuhalište kući. Dali se isplati dat 3000 kn više za indukcijsko kuhalište u odnosu na staro staklokeramičko kuhalište? (3000 vs 6000 kn)

ECT 680 - http://www.gorenje.hr/16940?aid=12672
EIT 695 - http://www.gorenje.hr/16940?aid=12671
Pa čuj u našem slučaju razlika u cijeni nije bila 3.000 kn tak da mislim da nam se isplatilo uzeti. Željena staklokeramička ploča je bila oko 3.500 kn,a ova koju smo uzeli indukcijska Electroluxova je u tom trenu na nekoj akcijskoj prodaji bila 5.100 mislim tak da smo se ipak odlučili za indukciju. Uz pretpostavku da ću je koristiti najmanje idućih 5 godina ne znam koliko će mi struje uštedjeti, ali će mi sigurno uštedjeti vrijeme,a to je kao što reklama kaže - neprocjenjivo.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:32   #70
Quote:
dzn kaže: Pogledaj post
Jel mozes malo da pojasnis kako si dosao do tog broja ?
Ako kod indukcijske ploce prokuha voda na udaljenosti 1cm od ploca, a fen zraci 25 puta vise, to bi znacilo da sve u krugu 25cm od fina prokuha, a to se valjda ne dogadja sa nasim mozgom .
Gledaj, pričamo o zračenju a ne o kuhanju. Voda ne prokuha zbog zračenja nego zbog djelovanja elektromagnetskih valova. Ja sam pričao isključivo o zračenju. I da podatak je točan, zrači 25 puta manje od fena. Zamo da znaš da ti mobitel zrači i do 250 puta više od indukcijske ploče.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:59   #71
Ako netko zna, postoji li kombinirana indukcijska ploča, s kombinacijom struja-plin. Sviđa mi se ova:
http://www.bijela-tehnika.hr/iskalni...TURE-9175-orig
ali bih rado da su ploče indukcijske

Ili bi skombinirala dvije manje ploče, jednu na plin a jednu indukcijsku. Ali indukcijsku s dva kuhališta nisam nigdje našla.
Zna netko?
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:03   #72
Ajoj evo našla sam..od Gorenja:

http://www.bijela-tehnika.hr/iskalni...30&zadetek=100

ali cijena je (za tako malu ploču)
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 17:17   #73
Quote:
miko10 kaže: Pogledaj post
Gledaj, pričamo o zračenju a ne o kuhanju. Voda ne prokuha zbog zračenja nego zbog djelovanja elektromagnetskih valova. Ja sam pričao isključivo o zračenju. I da podatak je točan, zrači 25 puta manje od fena. Zamo da znaš da ti mobitel zrači i do 250 puta više od indukcijske ploče.
Hm.. a o kakvom zracenju ti pricas ? kojeg tipa ? elektromagnetni valovi su jedan tip zracenja, a ako ne pricas o EM zracenju, o cemu je onda rijec ?
dzn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:06   #74
Quote:
dzn kaže: Pogledaj post
Hm.. a o kakvom zracenju ti pricas ? kojeg tipa ? elektromagnetni valovi su jedan tip zracenja, a ako ne pricas o EM zracenju, o cemu je onda rijec ?
Gle, taj dio ti ne znam sa 100 % odgovorit. navodno postoji kvaka u frekvenciji tih zračenja. Također je neka teorija da u ploči postoji vakum područje koje dodatno saustavlja taj neki oblik zračenja.
Ja samo govorim o testiranjima o kojima su nas podučavali da je omjer zračenja ploče i nekih drugih aparata drastičan. Svakako je ploča smišljena vrhunski.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 13:16   #75
Isuse bože kaj vi svašta pišete ovdje..indukcijska ploča radi kao magnet koji se trese(brzo),tako na posuđu koje mora biti magnetično stvara toplinu..grije se samo posuđe ,ni ploha ispod niti posebno namirnice..Zepter ne radi jer ima u duplom dnu vrstu al legure koja drži temperaturu ,tako da kad ga maknete sa vatre još neko vrijeme kuha i štedi energiju..ono posuđe koje je čisti rostfrei ima više kroma nego željeza ,a krom nije magnetičan..i to je sva priča
Stvar je super ali je i skupa .Ko ima para neka kupi neče požaliti .
Temu možeš zaprti....
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:44   #76
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Isuse bože kaj vi svašta pišete ovdje..indukcijska ploča radi kao magnet koji se trese(brzo),tako na posuđu koje mora biti magnetično stvara toplinu..grije se samo posuđe ,ni ploha ispod niti posebno namirnice..
Molim te da mi ovo sa trešnjom magneta objasniš, nisam najbolje skužio. Dali to znači da se unutar ploče nešto mrda prilikom kuhanja ili??
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:47   #77
još mi onda samo pojasni o kakvom je trešenju rječ kad pročitaš ovo....

Princip rada
Indukcijska ugradbena ploča za kuhanje sastoji se od navoja i površina za kuhanje koje su
izrađene su od feromagnetskih materijala. Električna energija putem navoja stvara snažno
magnetsko polje, to proizvodi snažno vrtloženje koje generira toplinu i zatim je kroz površine
za kuhanje prenose na posude za kuhanje.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 17:26   #78
U principu nije pravo mjesto za ovakve spike , ali u zavojnicama se stvara izmjenično magnetno polje ,tako da na statički predmet (železo) djeluje kao da taj predmet brzo mičeš kroz statičko magnetno polje i tu je digresija ..osnove električne indukcije 8 razred osnovne škole.
A ovo gore nije točno..
vrtloženje čega?? stvara toplinu..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...

Zadnje uređivanje laella : 07.06.2008. at 22:29. Reason: nepotreban quote. Vidi: pravila quote-anja!!
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 17:31   #79
Quote:
miko10 kaže: Pogledaj post
Molim te da mi ovo sa trešnjom magneta objasniš, nisam najbolje skužio. Dali to znači da se unutar ploče nešto mrda prilikom kuhanja ili??
Ne nego unutar posude na molekularnoj razini..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 01:09   #80
Indukcijska ploca ima zavojnicu (pancake type) od bakrene zice (pletenice ponekad zbog skin efekta) ispod prostora gdje se stavlja lonac (u samoj keramickoj ploci)...
Elektronika se sastoji od nekog prekidačkog elementa koji prekida struju (najcesce IGBT) kroz zavojnicu par desetaka tisuca puta u sekundi konkretno moja loce radi na 16KHz.
Kad se iznad zavojnice stavi vodljivi materijal u njemu se induciraju takozvane vrtlozne struje usljed promjene magnetskog polja (ono prekidanje, inducirana struja samu sebe kratko spaja u vodljivom materijalu).
E te vrtlozne struje se induciraju u dnu vase tave ili lonca...
Problem je kad je dno tave aluminijsko ili bakreno i jos k tome deblje (nije samo kvaka u materijalu, alu folija ce se doslovno rastopit u par sekundi jer je tanka pa ima dovoljno visok otpor da se ploca ne "buni") jer onda su gubitci u indukcijskoj ploci preveliki (strujni limiter koji plocu jednostavno iskljuci) ako je tava/lonac premalog otpora pa u njoj ne moze doci do razvijanja joulove topline...
Ukratko birajte posudje starog tipa emajlirane lonce od zeljeznog pleha oni rasturaju...
Sto je dno deblje i od vodljivijeg materijala ono je manje podesno za indukcijsko kuhanje...
Navedena vremena koja se spominju u brosurama a za koje bi odredjena kolicina vode zavrila veoma variraju sa tipom posude pa i do 3x i najbolji rezultati su sa posudjem tankog dna od plehazeljeza inoxa naspram bakra i aluminja...
Naprimjer meni jedan lonac sa alu dnom radi lose pa cak nece niti krenut vec moram plocu malo zavarat (lonac od prve udaljim cent od ploce pa kasnije spustim, iako kasnije se zna ugasit svejedno) a drugi bolje a opet kod vecine alu tava jednostavno nece ni radit...
Inace u merkuru su na akciji prodavali indukcijsku plocu za 300kn skup sa wok i jos jednom tavom (best buy) iako nisam zadovoljan regulacijom (prekida rad ali ne predugacke intervale, pauze po par sekundi na 300W) dok su to mogli izvesti bolje sad razmisljam o preradi ploce no jednog dana mozda...
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.