Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Da li u Hrvatskoj treba omoguciti rodilji carski rez po zelji?
Da i zdravstveno pokriva 100% troskova. 81 39.51%
Da,no bez indikacija rodilja placa razliku cijene. 75 36.59%
Ne, lijecnik odlucuje, no snosi odgovornost. 35 17.07%
Ne, lijecnik odlucuje, ne snosi odgovornost. 2 0.98%
Da, vec je tako, metodom mita i korupcije. 12 5.85%
Glasovatelji: 205. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 00:14   #81
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je da ni u njemackoj carski na zelju nije toliko forsiran, koliko mozda netko misli, naime vecina doktora , a pogotovo babica je za prirodan porod (naravno pricam samo o normalnim uvjetima, di se ne predpostavljaju neke komplikacije) !!!
A jos jednom kazem da mislim kakva je situacija u njemackoj, jos malo pa carski po zelji nece vise biti placen od zdravstvenog !
Njemacka je velika zemlja i sigurno postoje velike razlike u statistici i praksi izmedju raznih bolnica. Ono sto je dobro je da se poprilicno postuje pravo zene da odluci kako ce roditi.

Na zalost ima i crnih primjera da sestre i slicni pik-siebneri ponekad omalovazavaju strane pacijente, ali tome se lako stane na kraj - prijaviti diskriminaciju glavnoj sestri, sefu odjela, ...

Po komentaru da zdravstveno skoro nece placati nesto vidim da preuzimas klasicni njemacki "the sky's going to fall" mentalitet. Welcome to the club Predji na privatno osiguranje
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 10:13   #82
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Po komentaru da zdravstveno skoro nece placati nesto vidim da preuzimas klasicni njemacki "the sky's going to fall" mentalitet. Welcome to the club Predji na privatno osiguranje
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 10:24   #83
Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
FORSIRAN! da, da tu u njemackoj te jos nagovaraju (gospodo pa dajte da vas porodimo na carski), kakvo forsiranje kaj je s tobom, pa svaki doktor i babica su za prirodan porod, ali ako ti izjasnis zelju da zelis carski nitko te nece maltretirati (tipa prirodno je prirodno itd) nego ce izvrsiti tvoju zelju i sve ce ti lijepo objasniti kaj se tice carskog reza, jer je to tvoje pravo - roditi kako ti zelis pa bio to porod u vodi, na stolcicu, ljuljacki ili carski.
Ma krivo si me shvatila, mozda sam se i pogresno izjasnila, uglavnom sam mislila reci da ni u njemackoj nije tek tako da kad dodes u bolnicu i kazes da zelis carski, pa da doktor odma vadi svoj spisak sa terminima i pita : "dobro, koji datum zelite?"
Tako odprilike mi je to ispalo u tvojoj prici, zato sam i napisala forsiran.

Moje iskustvo je da te ipak zele uvijeriti na prirodan porod, doktori mozda i ne bas toliko, ali ja neznam niti jednu babicu, koja te nece pokusati uvjeriti da je prirodan porod bolja opcija od carskog !!! A vjeruj mi znam ih dosta.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 11:14   #84
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Ma krivo si me shvatila, mozda sam se i pogresno izjasnila, uglavnom sam mislila reci da ni u njemackoj nije tek tako da kad dodes u bolnicu i kazes da zelis carski, pa da doktor odma vadi svoj spisak sa terminima i pita : "dobro, koji datum zelite?"
Tako odprilike mi je to ispalo u tvojoj prici, zato sam i napisala forsiran.

Moje iskustvo je da te ipak zele uvijeriti na prirodan porod, doktori mozda i ne bas toliko, ali ja neznam niti jednu babicu, koja te nece pokusati uvjeriti da je prirodan porod bolja opcija od carskog !!! A vjeruj mi znam ih dosta.
Upravo tak je i bilo kod mene, dosla sam u bolnicu s uputnico od svog ginekologa na kojoj je pisalo da je to carski po zelji, dosla u bolnicu na dogovor za termin i upravo tak me i doktorica pitala (koji datum zelite, mozete izabrati, imate na izbor te i te datume, zelite li operaciju ujutro ili popodne) i nitko me nije gnjavio niti babica niti doktor, jer sam ja odmah u startu izrazila svoju zelju svojoj ginekologici koja je bez ikakvog nagovaranja i natezanja izvrsila moju zelju i napisala uputnicu, naravno prije toga mi je objasnila sve prednosti i nedostatke prirodnog i carskog poroda iako sam joj rekla da sam dobro informirana i da mi ne treba nis objasnjavati, ali je to njezina moralna i eticka obaveza objasniti i razjasniti pacjentici.

i tu se ne radi o nikakvom forsiranju, nego jednostavno izvrsavanje zelje pacjenta, sto je osnovno ljudsko pravo, pravo na izbor.
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 00:52   #85
Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
i tu se ne radi o nikakvom forsiranju, nego jednostavno izvrsavanje zelje pacjenta, sto je osnovno ljudsko pravo, pravo na izbor.
U normalnoj zemlji da. U Hrvatistanu nije to ni normalno ni pravo. Prvo moras donjeti potvrdu od Pape, u triplikatu, pa ...
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 08:00   #86
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
U normalnoj zemlji da. U Hrvatistanu nije to ni normalno ni pravo. Prvo moras donjeti potvrdu od Pape, u triplikatu, pa ...

kako mislis od pape

Cini mi se da puno ljudi imaju neko pogresno misljenje o HR. Eto bas zato sto spominjes papu, cu ti reci, da smo muz i ja dosli bez ikakvih prepreka do vazektomije !
Iskreno receno, ocekivala sam probleme, i racunali smo s tim da nece biti druge nego otici tajno kod privatnika i dati hrpu novaca i to napravit.
Medutim, bez potvrde od pape (!!!!) smo dobili uputnicu od kucnog doktora, uputili se u bolnicu, za mjesec dana dobili termin i obavili to bez ikakvih prepreka, a bilo je svakakve price o tome kako se to u HR nesmije i nije dozvoljeno, eto ljudi pricaju ciste gluposti !
Sto je najvaznije, nismo platili ni kune !!! Eto, u prekrasnoj njemackoj bi nas ta operacija dosla izmedu 400-600 € !!! Nemoj me shvatit krivo, nemam nista protiv njemacke, to mi je domovina i volim je sigurno vise od HR, ali usporedivam.

Eto sve bez pape

Nije to u HR sve kako se cini, sto mislis koliko se u Hr napravi pobacaja, u odnosu na njemacku ? Masu, i mogu ti reci, puno jednostavnije nego u nekoj drugoj zapadnoj zemlji, da ne spominjem uvijek tu njemacku
Otisla sam totalno offtopic, SORRY, ali to sam htijela spomenuti, zato sto si bacio pricu na papu, pa mi se cini da sam to moralo spomenuti !
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:06   #87
Mislim reci da u Hrvatskoj, na zalost, ne postoji standard. Istina je da mozes dobiti razne medicinske usluge s minimalnim ili cesto nikakvim placanjem, a moze se, zahvaljujuci zelji nekih lijecnika da pomognu, dobiti i neke usluge koje bi u Njemackoj bile klasificirane kao nepotrebne i za koje bi morao platiti. Istina je i da su neki lijecnici u Hrvatskoj poprilicno dobri u tome sto rade, recimo iznad Njemackog prosjeka.

No tu prestaje lijepa prica i leptirici koji leprsaju u suncanoj prici besplatnog hrvatskog zdravstva pretvaraju se u masne papire koji lelujaju teskim zrakom realnosti. Naime. Nema odgovornosti za greske. Liste cekanja i opcenito cekanje u redu su besmisleno dugi. Ophodjenje s pacijentom je kaoticno, od dobrog do uzasnog i za lose ophodjenje nema sankcija. U financijskom smislu hrvatsko zdravstvo je bacva u kojoj brojni buse rupe i istacu u svoju casu. Za mnoge zahvate koji su diskutabilni, a planski carski rez je jedan od tih, vlada potpuni kaos. Jedan ti lijecnik kaze da moze, dodjes u bolnicu i tamo ti drugi kaze da ne moze i ne mozes ga pozvati na odgovornost jer u Hrvatskoj odgovornost ne postoji. Bar ne u zdravstvu. Zato sam rekao potvrda od Pape, kako bi karikirao da ti u Hrvatskoj ne moze nitko jamciti da ce dogovoreni zahvat u nekoj javno-zdravstvenoj ustanovi biti zaista obavljen.

Sto se tice vazektomije bez placanja vjerujem da je islo. Svejedno postoji uvijek rizik da ce ti netko, iritiran sto nije on dobio mito, lose raspolozen, mrzovoljan sto mu zena nije dala, sto god, odluciti malo se iskaliti prema tebi, smecu koji eto ne placa vazektomiju ili ... i recimo namjerno ti sfusati anesteziju, slampavo zasiti rez, zarezati malo krivo i sl. Odnosno moguce je da ce filozofirati o tome koliko moras imati djece i godina da bi mogao odluciti da zelis vazektomiju. Kao to sto si punoljetan i poslovno sposoban njima nije dosta.

Sto se tice pobacaja, da, to je jedna od pozitivnih tekovina komunizma, koji je zeni ostavio slobodu izbora. Ali u RH se desava svasta. Dok jedna dobije bez problema kvalitetan pobacaj, drugu "katolicki" lijecnici gledaju kao da je gadura ubojica, trecoj rade kiretazu bez anestezije jer eto nema vremena, a gadura pobacuje, cetvrtoj prodaju neke spike na spiku o vjeri i tralala bez kraja i konca dok joj zaista ne stvore pisholoski problem. Nema standarda. Nema pravila. Divlji zapad.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 18:02   #88
ja nikad nebi tražila carski, kada bih morala naravno da nebi odbila ali dobrovoljno -no tenks!
gledala sam ''carice'' u sobi nasuprot moje kako jadne leže i krive se od bolova, spojene na infuziju i razno razne painkillere, mokre u one fuj tute ispod sebe itd. dok sam ja popila 2 lekadola poslije poroda i sjedila tu istu večer...dojila, šetala okolo, izlazila van...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 18:36   #89
U principu sam za to da postoji mogućnost izbora. Ali da rodilja sama plaća ako nema medicinske indikacije za SC.
Succo, slažem se da nema reda u mnogočemu. Ali nije baš tako katastrofično.
Trebale bi postojati jasno definirane indikacije za carski, premda to nije tako lako kako se laicima čini. Ali barem one indikacije koje su odmah vidljive bi trebale biti jasno istaknute.

Međutim, problem odabira i načina provođenja poroda je puno dublji i složeniji od onog "bih/ne bih" carski. Kod nas jako fali priprema za vrijeme trudnoće, edukacija, suport; moja prijateljica živi u Austriji i super je što može odabrati osobu, babicu, koja će biti uz nju tijekom trudnoće i na samom porodu. Uz takav suport sigurna sam da bi vaginalni, pa čaki prirodni porod bio velika većina.
Ja sam rodila vaginalno, ne prirodno, i žao mi je što nije bilo dodatne "neprirodnosti"; naime, rekla sam sama sebi nikad više bez epiduralne!!!
Iako, usprkos tome, nikada ne žalim što nisam imala carski...

Drugi put želim vaginalno uz epiduralnu...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:20   #90
meni zaista nije jasno da netko "po želji" odluči odabrati opasnu operaciju s težim oporavkom, nakon koje se boravi na intenzivnoj njezi i koja nije jednaka prirodnom porodu ni tebi ni bebi.
Nije mi jasno, zato ne mogu podržati. Možda jer sam Balkanka.
Zato ja pričam o tome da NITKO nebi birao CR kad bi se pružile ispravne informacije, načini i njega prirodnog (AL PRIRODNOG)poroda.
A prirodan porod ne uključuje lječnika, rezanje, klistiranje, drip, dolantin, bušenje vodenjaka, ležanje,....AKO TO NIJE JAKO JAKO NUŽNO.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:45   #91
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Mislim reci da u Hrvatskoj, na zalost, ne postoji standard. Istina je da mozes dobiti razne medicinske usluge s minimalnim ili cesto nikakvim placanjem, a moze se, zahvaljujuci zelji nekih lijecnika da pomognu, dobiti i neke usluge koje bi u Njemackoj bile klasificirane kao nepotrebne i za koje bi morao platiti. Istina je i da su neki lijecnici u Hrvatskoj poprilicno dobri u tome sto rade, recimo iznad Njemackog prosjeka.

No tu prestaje lijepa prica i leptirici koji leprsaju u suncanoj prici besplatnog hrvatskog zdravstva pretvaraju se u masne papire koji lelujaju teskim zrakom realnosti. Naime. Nema odgovornosti za greske. Liste cekanja i opcenito cekanje u redu su besmisleno dugi. Ophodjenje s pacijentom je kaoticno, od dobrog do uzasnog i za lose ophodjenje nema sankcija. U financijskom smislu hrvatsko zdravstvo je bacva u kojoj brojni buse rupe i istacu u svoju casu. Za mnoge zahvate koji su diskutabilni, a planski carski rez je jedan od tih, vlada potpuni kaos. Jedan ti lijecnik kaze da moze, dodjes u bolnicu i tamo ti drugi kaze da ne moze i ne mozes ga pozvati na odgovornost jer u Hrvatskoj odgovornost ne postoji. Bar ne u zdravstvu. Zato sam rekao potvrda od Pape, kako bi karikirao da ti u Hrvatskoj ne moze nitko jamciti da ce dogovoreni zahvat u nekoj javno-zdravstvenoj ustanovi biti zaista obavljen.

Sto se tice vazektomije bez placanja vjerujem da je islo. Svejedno postoji uvijek rizik da ce ti netko, iritiran sto nije on dobio mito, lose raspolozen, mrzovoljan sto mu zena nije dala, sto god, odluciti malo se iskaliti prema tebi, smecu koji eto ne placa vazektomiju ili ... i recimo namjerno ti sfusati anesteziju, slampavo zasiti rez, zarezati malo krivo i sl. Odnosno moguce je da ce filozofirati o tome koliko moras imati djece i godina da bi mogao odluciti da zelis vazektomiju. Kao to sto si punoljetan i poslovno sposoban njima nije dosta.

Sto se tice pobacaja, da, to je jedna od pozitivnih tekovina komunizma, koji je zeni ostavio slobodu izbora. Ali u RH se desava svasta. Dok jedna dobije bez problema kvalitetan pobacaj, drugu "katolicki" lijecnici gledaju kao da je gadura ubojica, trecoj rade kiretazu bez anestezije jer eto nema vremena, a gadura pobacuje, cetvrtoj prodaju neke spike na spiku o vjeri i tralala bez kraja i konca dok joj zaista ne stvore pisholoski problem. Nema standarda. Nema pravila. Divlji zapad.
Moram priznat, kad malo promislim o svemu sto si napisao, dodem do zakljucka da je sve tocno, i da zapravo je tako, nema standarda i pravila, nitko se ne drzi istog, svatko ima svoje pravo, nazalost.

Eto, kad smo se raspitivali o vazektomiji, culi smo svasta, moze, nemoze, zabranjeno, nije zabranjeno, moze ako se odobri molba od nekog vjeca,.......kosta, nekosta,...........

Jest, ovo je zaista drzava bez reda Balkan.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:44   #92
nisam za to da se može carski izabrati bez medicinskih indikacija ali sam za to kod graničnih da majka može birati. a da nakon carskog (čak i planiranog) djeca znaju imati neke poteškoće- lovro je školski primjer toga- transitorne respiratorne smetnje, sklonost respiratornim infektima (počev od upale pluća sa par dana starosti oja nas je skoro koštala da ostanemo bez njega), hipoksija zbog koje ima i motoričke poteškoće (tek sad se počinjemo time baviti zbog moje intervencije a ne zbog liječnika, koji su to trebali puno ranije uočiti, reagirati i bez uočavanja, ali to je druga tema koja me ljuti pa spominjem češće ovih dana).

ja dakle nisam za carski zbog hira, nikako. i svakoj bih preporučila da dok je trudnoća uredna, nema rizika za dijete, majku, sve je ok da ne idu na carski.
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:05   #93
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
nisam za to da se može carski izabrati bez medicinskih indikacija ali sam za to kod graničnih da majka može birati. a da nakon carskog (čak i planiranog) djeca znaju imati neke poteškoće- lovro je školski primjer toga- transitorne respiratorne smetnje, sklonost respiratornim infektima (počev od upale pluća sa par dana starosti oja nas je skoro koštala da ostanemo bez njega), hipoksija zbog koje ima i motoričke poteškoće (tek sad se počinjemo time baviti zbog moje intervencije a ne zbog liječnika, koji su to trebali puno ranije uočiti, reagirati i bez uočavanja, ali to je druga tema koja me ljuti pa spominjem češće ovih dana).

ja dakle nisam za carski zbog hira, nikako. i svakoj bih preporučila da dok je trudnoća uredna, nema rizika za dijete, majku, sve je ok da ne idu na carski.

ovo sto ti tvrdis da je hipoksija posljedica carskog reza je, po mom misljenju notorna glupost - hipoksiju je dobio kao posljedicu upale pluca i nema nikakve veze sa planiranim tj. carskim po zelji o cemu mi ovdje diskutiramo.

(Uzroci hipoksije su mnogobrojni:

Poremećaji oksigenacije pluća (pneumonije, plućni edem)
Poremećaji ventilacije pluća (bronhijalna astma, dekompenzovana hronična obstruktivna plućna bolest - HOPB)
Poremećaji ventilacije pluća usled dejstva ekstrapulmonalnih faktora (klateći nestabilan grudni koš kod preloma više rebara, poremećaji centra za disanje)
Udisanje zraka sa niskim koncentarcijama kisika ili mješavine raznih hipoksičnih gasova u zraku (kod požara u zatvorenim prostorijama, nesreće u tunelima, rudarskim jamama).
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:52   #94
Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
ovo sto ti tvrdis da je hipoksija posljedica carskog reza je, po mom misljenju notorna glupost - hipoksiju je dobio kao posljedicu upale pluca i nema nikakve veze sa planiranim tj. carskim po zelji o cemu mi ovdje diskutiramo.

(Uzroci hipoksije su mnogobrojni:

Poremećaji oksigenacije pluća (pneumonije, plućni edem)
Poremećaji ventilacije pluća (bronhijalna astma, dekompenzovana hronična obstruktivna plućna bolest - HOPB)
Poremećaji ventilacije pluća usled dejstva ekstrapulmonalnih faktora (klateći nestabilan grudni koš kod preloma više rebara, poremećaji centra za disanje)
Udisanje zraka sa niskim koncentarcijama kisika ili mješavine raznih hipoksičnih gasova u zraku (kod požara u zatvorenim prostorijama, nesreće u tunelima, rudarskim jamama).

Nemojmo brzati tako olako s uzrocima hipoksije.
Ovo što si napisala je točno, ali za odrasle.
Etiopatogeneza hipoksije novorođečeta je posve drugačija i vrlo složena...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:16   #95
Uuuu svašta sam pročitala i nisam uoopče skužila oko čega se prepirete.
Mislim da i te kako svaka žena ima pravo odlučiti sama kako će roditi.
Ja se užasavam vaginalnog i definitvno sam odlučila da ja tako neču roditi i odmah ću o tome pričati s gin i raditi na tome da imam unaprijed planirani carski rez, koji ću naravno ako je potrebno platiti ukoliko za to postoji cijenik i ako ću dobiti račun.
Dugo sam se mučila s vaginalnim i sama sebe hrabrila da ja to mogu da ja to tako hoču,ali ja to mi zadaje samo nočne more i besane noči i mislim da definitivno to nije za mene,i lakše je podnjeti fizičku bol nego psihiču,a psiha će mi i te kako trebati ostati zdrava za to dijete koje ću donjeti kuči.)
I sigurna sam da mi nitko neče reči "Ne ti nečeš na carski" jer ipak cure moje,postoji Zakon, postoje prava pacijenata tako da....nije to baš tako kako vi mislite.
Evo ja vam ooodma javim kad vidim što će mi reči gin za dogovoreni carski
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:20   #96
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
n

ja dakle nisam za carski zbog hira, nikako.
gle draga,ja ne znam kako će druge ove komentirati ali ja sam ovo shvatila kao uvredu,jer mislim da će rijetko koja ići na carski ih hira.
Ja sam toliko strašljiva i moja tolerancija na bol je ispod nule,nisam u stanju niti krv izvaditi bez padanja u nesvijet,a zamisli kakva bi bila na pordu.Mislim da bi me doktori sami poslali na carski jer ne vjerujem da bi surađivala.Tako da moj izbor za carski nije zbog hira nego iz opravdanog straha.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:08   #97
Makadamija, ako ti je jako vazno da imas carski, preporucam ti da se dobro informiras i organiziras nesto unaprijed. U RH ti je alternativa ili privatno ili mito & korupcija. Zakon RH i pravo pacijenta u realnosti vrlo slabo stite pacijete, jer taj zakon je pun iznimku u stilu "ako struka" ko sipak kostica. Po zakonu jedina ti je dobra stvar da ne potpises nikakvu privolu nego trazis da te za svaki invazivan zahvat pitaju posebno, inace ces ih tuziti. Na to popizde, ali nemaju odabira, ne mogu te odbiti jer mogu izgubiti posao (trazis pismenu odbijenicu s imenom lijecnika i prijavis u HZZO). To da je tebi osobno vaginalni porod uzasan je nesto na sto ce ti se dezurni mesar smijuljiti i igrnorirati tvoje vriskove dok budes shvacala kako sve funkcionira. Neke zene imale su vrlo dobra iskustva u Postojni, a i cijene su nize nego kod Podobnika.

@kupusichka "meni zaista nije jasno da netko "po želji" odluči odabrati opasnu operaciju s težim oporavkom, nakon koje se boravi na intenzivnoj njezi i koja nije jednaka prirodnom porodu ni tebi ni bebi.
Nije mi jasno, zato ne mogu podržati. Možda jer sam Balkanka"

Da, na zalost vrlo Balkanski govoris. Carski moze biti i bolji i losiji od vaginalnog poroda, majci i bebi. Da znas vise o medicini znala bi da je profesionalno nemoguce dokazati da je vaginalni ili carski porod superioran na neki nacin. Zasto? jer puno vaginalno pocetih poroda kod kojih dodje do komplikacija zavrse kao carski, pa koja je sad to klasa? Zato jer su carski u bolnici A sigurniji nego vaginalni u B, odnosno vaginalni u C su ... Previse je detalja koji totalno okrenu statistiku. Sama cinjenica da je u nekim zemljama (zapadnim, bogatim) zelja pacijentice dovoljna indikacija za carski rez bi ti trebala reci da je to medicniski OK. Nije teze, nije gore. Sve je individualno, a najvaznije je da zena bira kako zeli, a ne da netko drugi bira za nju.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:15   #98
Tri puta sam rodila carskim, i sva tri puta se čekalo čudo kojim bi rodila vaginalno. Da sam barem treći put uspjela vaginalno, danas ne bi bila sterilizirana. Ali sva tri puta bebice su mi bile u opasnosti uslijed predugog čekanja. Mislim da, ukoliko žena želi više djece, svakako treba ustrajati na vaginalnom. Nakon carskog je, usputno, dulji oporavak, i sve je nekako kompliciranije. Ali svakako, ako netko baš želi carski, neka plati - pa reži.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:11   #99
succorosso,hvala ti,naravno da će sve iči napismeno,a naravno da ako postoji cijenik,kako sam več rekla i da ču račun za to dobiti naravno da ču platiti.
Iako je moj glavni problem uvjeti u kojima se rađa,i neki dan na pregledu me gin totalno razuvjerila iako sam tad bila 100% da ču iči na prirodni,rekla mi je da nema šanse da me itko pusti da rađam čučeči.......to me pokosilo,odma sam si zamislila scenu u glavi kako me kuju za krevet,ne daju mi mrdnut i drže me na leđima što je naaaaaaaaaajgore za rađati,i zato da bi izbjegla sve te stvari mislim da mi je najmirnije za moje živce da idem na carski.
Imam ja još doooobrih 6mj za skontat sve što i kako,razgovarati s lječnicima i ispitati sve moguče mogučnosti koje moja bolnica nudi.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:42   #100
Da, na zalost vrlo Balkanski govoris. Carski moze biti i bolji i losiji od vaginalnog poroda, majci i bebi. Da znas vise o medicini znala bi da je profesionalno nemoguce dokazati da je vaginalni ili carski porod superioran na neki nacin. Zasto? jer puno vaginalno pocetih poroda kod kojih dodje do komplikacija zavrse kao carski, pa koja je sad to klasa? Zato jer su carski u bolnici A sigurniji nego vaginalni u B, odnosno vaginalni u C su ... Previse je detalja koji totalno okrenu statistiku. Sama cinjenica da je u nekim zemljama (zapadnim, bogatim) zelja pacijentice dovoljna indikacija za carski rez bi ti trebala reci da je to medicniski OK. Nije teze, nije gore. Sve je individualno, a najvaznije je da zena bira kako zeli, a ne da netko drugi bira za nju.

TI ovdje mene pokušavaš uvjeriti da su carski rez i vaginalni porod istovjetni?Meni je to najblaže rečeno-SMJEŠNO.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.