Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 08:02   #21
a kako odobrovoljite poslodavca da vam plate postdiplomski? bio bih zahvalan na prijedlozima argumenata i tak to...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:10   #22
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
a kako odobrovoljite poslodavca da vam plate postdiplomski? bio bih zahvalan na prijedlozima argumenata i tak to...
Odem u banku i uzmem kredit. Nego bih se još trebao za tu relativnu siću vezivat nekoliko godina za firmu... Siću u smislu da je najbolji poslijediplomski do doktorata jeftiniji od skromnijeg auta. A auta na svakom koraku.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:25   #23
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Odem u banku i uzmem kredit. Nego bih se još trebao za tu relativnu siću vezivat nekoliko godina za firmu... Siću u smislu da je najbolji poslijediplomski do doktorata jeftiniji od skromnijeg auta. A auta na svakom koraku.

čujem da je nekih 1000 - 3000 ojrića po semestru.... a ako trebaš 6 semestara x 3000 ojrića + nekih 3000 ojrića za doktorski rad.... neznam kakva ti je to firma ak ti je to sicha.... jah imam josh cvaj kinder za hranit... ak trebaju u toj tvojoj firmici josh kakvoga pravnika - samo javi...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:28   #24
iz osobnog iskustva (nisam na pravu al sam na poslijediplomskom)
raspitaj se o profesoru kod kojeg dolatiš neki imaju teoriju ako te sve nauce sta ce oni radit.
razmisli zanima li te znanost ili struka jer da bi se zadrzao na fax-u moras konstantno pisati znanstvene clenke i imati znanstvena istrazivanja na sto dok si student vjerojatno nisi obracao pozornost pa ti za struku ostane malo ili nista vremena.
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:45   #25
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
čujem da je nekih 1000 - 3000 ojrića po semestru.... a ako trebaš 6 semestara x 3000 ojrića + nekih 3000 ojrića za doktorski rad.... neznam kakva ti je to firma ak ti je to sicha.... jah imam josh cvaj kinder za hranit... ak trebaju u toj tvojoj firmici josh kakvoga pravnika - samo javi...
Doktorski studij prava ti je oko 60.000 kuna. Dakle, manje od Dacije s klimom. A da kažeš ekipi da ćeš kupit Daciju, onda bi ti rekli da si škrt i još par epiteta. Dakle, doktorski studiji su realno rečeno sića, jer su standardi za nešto puno manje vrijedno i puno kratkotrajnije (auto), bitno viši. Čak i uz 80.000 je kao jeftiniji Clio. A Clia na svakom koraku.

Dakle, ne govorim da je lova mala i vjerujem da ti nikako nije mala - ali u biti je prema omiljenom sredstvu za trošenje para u Hrvata jednostavno - sića.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:19   #26
pa dobro sad... daju se i bedastije potroshit novci od kupovine novog auta.... mozesh ih npr... zapalit.... pojest... itd..
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 20:57   #27
Di ode moj post...


Decki mir!


Dakle- ako ja jednog dana zelim biti sutkinja ili odvjetnica koliko mi titula dr.sc. moze znaciti, odnosno pomoci?
(Osim da mi hrani ego )
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 07:42   #28
scarletice... pa ne misliš ić na postdiplomski valjda zato jer ti dr. paše uz prezime? ak te zanima nekakva struka i posebno nauka i tak to; onda se toga i primiš i probaš nekaj smislenoga napraviti a za to istraživanje je nekakvi "okvir" postdiplomski... a ovo dr. ti dojde kao nekakvo "nužno zlo"...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 08:56   #29
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
scarletice... pa ne misliš ić na postdiplomski valjda zato jer ti dr. paše uz prezime? ak te zanima nekakva struka i posebno nauka i tak to; onda se toga i primiš i probaš nekaj smislenoga napraviti a za to istraživanje je nekakvi "okvir" postdiplomski... a ovo dr. ti dojde kao nekakvo "nužno zlo"...

Naravno da ne.. to b ipak bilo malo previse ulozenog truda radi samo dva slova.. osim toga- planiram se udati i promjeniti prezime


Ma mene zanima koliko mi taj znanstvani rad koristi ako bi se bavila praksom a ne znanoscu, jer me prije svega zanima praksa. Ovo bi napravila za svoju dusu.. mlada sam i imam vremna.
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 10:11   #30
ako se ne mislis baviti znanoscu onda ce ti to samo oduzeti dragocijeno vrijeme dok si mlada za napredak u struci.
i razmisli tko zeli placati za posao u stuci (ili zaposliti) nekog s titulom dr.sc. kad za to isto manje plati obicnog odvjetnika.
nemoj da te ovo obeshrabri samo dobro razmisli koji su ti prioriteti u zivotu
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 10:31   #31
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
Ma mene zanima koliko mi taj znanstvani rad koristi ako bi se bavila praksom a ne znanoscu, jer me prije svega zanima praksa. Ovo bi napravila za svoju dusu.. mlada sam i imam vremna.
Kao odvjetnik možeš dobiti specijalizaciju (nenapadno ) što ti može dobro poslužiti ako imaš neki životan smjer, npr. pravo društava. Neki veliki d.d. u problemima će onda prije angažirati tebe nego nekog drugog. Također, doktorat ti može biti prednost jer lako dobijaš mjesto predavača na raznim stručnim i drugim skupovima - a kako se odvjetnici ne smiju reklamirati, takav vid posredne reklame dobro dođe.

Što sve komercijalno još uvijek vrijedi manje nego kada ti direktor lokalnog komunalca da da mu radiš ovrhe.

Na sudu - trebalo bi biti jedan od elemenata za napredovanje. Ali, tu su još uvijek često bitni neki manje opipljivi razlozi od akademske titule i uspjeha u rješavanju sporova.

No, najbitnije ti je: ljubav prema znanstvenom radu. Doktorski studij je dug i težak i traži jako puno odricanja. A traži i rad poslije - jer titula koja se ne koristi u smislu pisanja radova i sl. postaje samo četiri slova na papiru.

U državnoj službi doktorat nosi 15% na plaću.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 16:10   #32
Vojky, malo offtopic, ali kako ti gledaš na ovo sranje da se ljudi masovno proglašavaju magistrima.

Svi koji su završili četverogodišnji studij

Mi koji smo prvo bili među boljim studentima, a zatim još krvavo odradili "poslijediplomski" (dvije godine + izrada magistarskog rada) sad smo de facto izjedanačeni sa svima koji su na jedvite jade završili dodiplomski studij.

Pa meni se već hvale neki kolege s posla "Evo i ja ću biti magistar kao i ti !"

Pazi ljudi će u više od 90% slučajeva sada zaista izjedanačavati mene i njih. Koga zaboli za ono "znanosti" (nikad me nitko nije oslovio s "magistre znanosti").

Nije li bilo poštenije, ako se magisterij znanosti već ukida, nas promovirati u npr. doktore struke.

Kad su već tisuće preko noći postali magistri, moglo je i nas par stotina postati doktori.
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 14:59   #33
lijepo ti odradi pripravnički pa položi pravosudni, pa onda odluči!

ja sam tek nakom pravosudnog upisala poslijediplomski studij.

Nije ti kasno.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:54   #34
Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post
Vojky, malo offtopic, ali kako ti gledaš na ovo sranje da se ljudi masovno proglašavaju magistrima.

Svi koji su završili četverogodišnji studij

Mi koji smo prvo bili među boljim studentima, a zatim još krvavo odradili "poslijediplomski" (dvije godine + izrada magistarskog rada) sad smo de facto izjedanačeni sa svima koji su na jedvite jade završili dodiplomski studij.

Pa meni se već hvale neki kolege s posla "Evo i ja ću biti magistar kao i ti !"

Pazi ljudi će u više od 90% slučajeva sada zaista izjedanačavati mene i njih. Koga zaboli za ono "znanosti" (nikad me nitko nije oslovio s "magistre znanosti").
Pa u čemu je problem? Jesi li magistrirao radi sela ili radi ljubavi prema znanstvenom radu? Gospođica ili gospođa koja ti prodaje lijekove ima mr.ph., pa ne vidim da je prevelik problem što je ljudi zovu magistra, a što liječnika zovu doktore, mada nije školovani znanstvenik s izvornim doprinosom.

Osim toga, kada bi hrvatski mr.sc. išao vani, onda bi bio "master" (jer je naš tip magisterija imalo dosta malo država), dakle titula bi se prevodila u nešto niže. I što onda? Nema kod takvog oblika reformi univerzalne pravde.

Magistri znanosti su magistri znanosti, s jasno označenom titulom (čak je i ova nova osim što ide iza imena mag. mjesto mr.!) i kome je to bitno - znati će razliku. Jednako kao što će znati razliku između doktora znanosti i liječnika. To što ima ljudi kojima je doktor - doktor, bio znanosti, medicine ili veterine, mislim da nikog ne treba zabrinjavati.

Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post
Nije li bilo poštenije, ako se magisterij znanosti već ukida, nas promovirati u npr. doktore struke.

Kad su već tisuće preko noći postali magistri, moglo je i nas par stotina postati doktori.
Doktori struke su bili davno, kada su pravnici s rigorozom dobivali takav naziv, nešto kao doktori medicine. Zato stariji ljudi još znaju odvjetnika zvati doktore. No, nema sigurno elemenata da magistri znanosti postanu doktori, osim ako naravno uredno u prijelaznom roku doktoriraju ili magistarski prebace u doktorski studij i dovrše ga.

Magistri znanosti ostaju upravo ono što jesu - magistri znanosti sa svim pravima koja iz toga proizilaze.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:06   #35
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
S obzirom da mi je ostao jos jedan ispit na PFOS, i da sam fax privela kraju za 5 godina, svi me nagovaraju da uzmem u obzir i postdiplomski. Sada imam 23 godine

Hvala..
respect

ja imam 27, a imam još 2, al zato imam 4,5 godine staža (neću bit zločest i pravit razliku između zg i os)
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:08   #36
s obzirom da sad planiraju produžit pripravnički na 5 godina za odvjetničke vježbenike, a po kolektivnom ugovoru plaća do pravosudnog je 3500kn, a nakon toga 4200kn, upitno je što i kamo kad završimo...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:55   #37
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
s obzirom da sad planiraju produžit pripravnički na 5 godina za odvjetničke vježbenike, a po kolektivnom ugovoru plaća do pravosudnog je 3500kn, a nakon toga 4200kn, upitno je što i kamo kad završimo...
Pa nitko te ne tjera u vježbenike, manjina pravnika se bavi tim dijelom pravničkog posla.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 21:10   #38
pa znam, samo komentiram jednu od solucija...koja mi se sve manje čini primamljivom iako mi je to uvijek bio prvi izbor...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 18:15   #39
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
respect
Fala.. fala..

Ma mislim da cu napraviti uparavo ovo sto Lara predlaze.. pripravnicki, pa pravosudni, pa cu onda vidjeti sta mi se dalje da i di cu na kraju zavrsiti..

Ni s 25-26 mi nije kasno za upisati postdiplomski.
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:19   #40
je pa moraš odlučit i di ćeš na pripravnički...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.