Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 11.11.2008., 17:58   #1
Žalba na kaznu - navodni prolazak kroz crveno

pozdrav forumasi,molim mali savjet.
danas sam primio prekrsajni nalog za prekrsaj iz clanka 59.st.1toc.1, odnosno da se nisam zaustavio na znak crvenog svijetla.

radi se o jednoj veceri 1.9. dakle prije vise od 2 mjeseca kada sam ja lijevo skretao na semaforu iz av.v.holjevca prema aveniji dubrovnik, bilo je 20:25 (prema izvjestaju) i nije bilo guzve. bio sam zadnje vozilo u koloni od negdje 5-6 autiju koji su kretali na zeleno svijetlo i ja sam taman prosao sa paljenjem zutog svijetla..da bi me kod velesajma prestigao policajac na motoru i signalizirao da se zaustavim.

kaze da sam prosao kroz crveno svijetlo jer kaze da sam bio zadnje vozilo u svojoj koloni i da je on procijenio (!!) da ja nisam stigao. sto znaci da je ili bio prvi u mojoj koloni ili prvi u koloni slijedeceg semafora koji se pali (smjer sredisce-velesajam), ali svakako nije bio iza mene!

-ja sam se odmah pobunio da poznajem taj semafor i da puno puta onuda prolazim i da nije bilo kolone vece od 5 autiju pa da nema sanse da je bilo crveno.
-nisam mu nudio nikakvu lovu iako je on stalno pitao sta cemo sad i cekao da ja nekaj ponudim, sto ja nisam.
-uglavnom, on uzeo moje podatke, zapisao u svoju tekicu i meni nije dao nikakvu opomenu,kaznu,racun..
ja pitao sta ce sad biti, a on mi kaze, ne znam, vidjet cemo..

dakle ja sad, vise od 2 mjeseca kasnije dobijam kaznu od 2000kn + 110kn troskova prekrsajnog postupka(???) i 3 mjeseca bez vozacke.

pa vas ja sad pitam da li se meni isplati zaliti i da li da ja tu kaznu placam ili ne jer pise da moram platiti u roku od 8 dana pod prijetnjom izvrsenja (kaj je to?)
hvala.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
peroždero is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.