Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 00:41   #1
Okretaji previše padaju pri mijenjanju u nižu brzinu

Znači ovako:

Auto je Volvo 460, mislim da unutra ima Meganov 1.8 motor. Kad mijenjam brzine prema dole, obično iz 3. u 2., i stisnem kuplung, okretaji padnu na nekih 500-800, auto za zatrese i onda se okretaji vrate na normalno (još uvijek je kuplung stisnut). To potraje jako kratko, oko sekunde. Ovo je pogotovo izraženo na nizbrdici, kad ne dodajem gas, tad najviše padaju okretaji. Nisam siguran, ali mislim da je stvar gora kad je motor topliji. Kad mijenjam brzine prema gore, sve ok, možda jednom od 100 puta se dogodi blaža verzija ovog gore (znači okretaji padnu na nekih 800, 900 i auto se ful malo zatrese).

Sve ovo gore se već dosta vremena događa, a pred malo je počelo i ovo: kad je motor hladan i kad je u leru, okretaji padnu na nekih 600, auto se počne trest i da bi se stvar vratila u normalu moram dat malo gasa.

Zna netko zašto se događa bilo koji od ovih problema gore? Slobodno navedite i neku cijenu popravka...
Hvala na pomoći!


edit: auto je benzinac

Zadnje uređivanje doktorinho : 04.03.2009. at 01:12.
doktorinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 08:58   #2
nadam se da nije plin ugrađen u auto.

trebaš na pregled sa autom. može biti puno toga.
obratiti pažnju na stanje crijeva zraka na usisu, očistiti klapnu gasa, provjeriti rad ventila ler gasa i rad lambda sonde.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 13:39   #3
nije plin ugrađen...

ovo šta si naveo... znaš možda neku okvirnu cijenu za bilo koji od tih kvarova, pregled itd.?
doktorinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:31   #4
novo crijevo - oko 50 kn.
crijevo usisa - oko 500 kn
čišćenje klapne gasa - 50 -200 kn
ventil ler gasa - oko 700 kn pa na dalje (moj favorit. možda pomogne podmazivanje)
lambda - 500 do 1200 kn.

s obzirom da je volvo, možda i duplo od ovoga. no, s obzirom da je motor renaultov, možda se da nabaviti njihove dijelove.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:36   #5
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
s obzirom da je motor renaultov, možda se da nabaviti njihove dijelove.
Motor je Renault Wonder, ali je konačna dorada i prilagođenje PORSCHE i taj je model rađen isključivo u NL .... a veze Volva i VAG konzerna ( još od doba kad je Audi motor ugrađivan) su jake .....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:50   #6
vjerojatno motor oznake F3N, renault 19 ( u renou 2 verzije i snage ovisno jel spi ili mpi 1721ccm)

Zadnje uređivanje nenocutlas : 04.03.2009. at 22:55.
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:11   #7
ima izgleda i 1.8 motor uz ovaj prije naveden 1.7
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 08:56   #8
A da nije MAF senzor?
__________________
http://www.npoc.co.uk/
rankan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 13:19   #9
Ako ti išta znači - Ista je stvar u mome r 19 1.7 txe. nakon blažeg udarca odostraga. Auto kad je hladan ajme majko nikako upalit, računam svaki stariji renault ujutro teže upali. Vozim ja tako par dana, sve gore i gore svako zaustavljanje điri padnu i auto se gasi. Odem kod meštra, prethodno ga dobro propušem na cesti do 5-6 000 okr. Tip ga priključi na komp. sve u redu. Ja ostadoh ko posran. Poslije odem sam u kanal i vidim da se auspuh olabavija od udarca i prima falši zrak i guši ga. Sredih auspuh i sad je relativno o.k.
etan-metan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 15:30   #10
Problem se dogada kad je stisnut kumplung, dakle kad je auto u leru... Ako se ne ponavalja u voznji pod normalnim gasom ili ako ti auto ne stuca, nego se problem javlja iskljucivo samo u leru 90% da ti je uzrok motoric ler gasa... Ka sta je reka Wonder mozda pomogne podmazivanje, a ako ne onda zamjena... Ali prvo na dijagnostiku
GTI_16V is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 17:24   #11
Motorič od ler gasa ti šteka
MaoaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:15   #12
Unhappy

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nadam se da nije plin ugrađen u auto.

trebaš na pregled sa autom. može biti puno toga.
obratiti pažnju na stanje crijeva zraka na usisu, očistiti klapnu gasa, provjeriti rad ventila ler gasa i rad lambda sonde.

A ŠTA AKO SU ISTI SIMPTOMI AUTU SA PLINOM? JE LI PROBLEM TO ŠTO PRIMA PREVIŠE ZRAKA ILI...?
etan-metan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 14:45   #13
ako auto ima plin, onda uz sve ove probleme koji su navedeni, probleme te vrste može stvarati nepodešena smjesa plina (samo za LCS plin). ustvari, napetost membrane je krivo podešena, ili zbog kvara ili zbog starosti isparivača, pa se zbog toga motor zaletava od premalih 500 okretaja na 2 000 pa natrag.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 09:02   #14
A MOŽE LI UZROK TOME KVARU MEMBRANE ILI ISPARIVAČA BIT LAGANI UDARAC ODOSTRAGA? (MAJKU MU, NJEMU I NJEGOVIM KOČNICAMA)
etan-metan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 11:34   #15
smanji slova.

nemože biti zbog udarca. to se dešava ili zbog nepodešenog plina ili zbog kilometraže (starosti). membrana u isparivaču se ukruti, nije elastična i radi probleme kod podešavanja plina i u vožnji.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 12:01   #16
skužajte zbog slova-profi deformacija

A tako znači, onda je prika u pravu, reka mi čovik da membrana j*** stvar. Je li veliki trošak prominit membranu, plin je Lovato, znaš li okvirno cifru da znan jel me tip želi zavidat il je fer?
etan-metan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:17   #17
membrana sa promjenom je oko 200-300 kn.
novi isparivač je oko 500 sa ugradnjom i netreba ga podešavati. uz to, i traje duže (skoro pa duplo duže nego zamjena membrana).

ti vidi za matematiku.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.