Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 22:40   #61
I nama zabranili, nema vode ni u seoskom vodovodu, tj, mislim da svi zaljevaju, onak da se ne vidi, a vidim da su i svi doma, nisu otišli na praznike, nema pritiska u vodovodu, znači doma su.
Biti će gusto, sad si mislim, da prebacim sa kupina na grožđe navodnjavanje, grožđa uvijek treba više nego kupina.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:45   #62
nemoj se igrati s akupinama. daj im vode covjece. navodnjavaj po noci kad se digne razina vode.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 09:51   #63
Teta elza, nema šanse, nemogu preko 2 ceste provesti šlaufove a da se ne vidi, ljudi se nemaju u čemu prati, a ja da zaljevam ovako javno, razapeli bi me kao PEDRA.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:08   #64
blagi bože, zemlja suha ko barut, voda prijeko potrebna. ja evo pičim cijeli božji dan, pumpe rade pun gas. isuse pa jel nemreš nitš zmisliti, nekakve tankove ili nekaj? ma žao mi biljaka i strah me ove vražje godine koja je nikak počela.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 09:22   #65
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ajoj majko mila daj malo vode za boga miloga, moras pomoci biljci, pa kak ce ti diferencirati cvijetni pupovi za iducu godinu? zastitu isto tak moras odraditi, leti miner, savijac odlaze jaja a kad mi je stigao racun za runner skoro sam opala u nesvijest.

daj malo vode.
Ma radim sve kao i da imam 20t ploda,samo kuda to vodi nego u propast,računi za prskanje bez ićeg drugog već 1000eura
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 11:57   #66
Pozdrav ekipa! Namjeravam posadit na vikendici 20-ak stabljika (poma, tikvica, paprika). Automatsko navodnjavanje mi je potrebno jer tu boravim samo vikendom. Rijesia sam 15 m okitenske cijevi i sada me interesira mogu li ja nju sam busiti npr svrdlom od 0.5 do 1.5mm (ovisno o potrebnoj kolicini vode) bez vec spomenutih dodataka (gardena)? Imam jos pitanja uzeo sam elektroventil iz masine a "vozi" ga bozicni timer! to sve sad u garazi funkcionira super, ali cuo sam da elektroventili iz masine nisu predvidjeni za dulji vremenski rad (2-3h) jer da im izgori spula? Oni inace u masini rade par min! ima li ko kakvih iskustava bio bi mu zahvalan! Iz teksta vjerovatno ste uspili izcitat da ne namjeravam uloziti puno kn!Unaprijed hvala!
jajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 16:16   #67
Quote:
jajac kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Namjeravam posadit na vikendici 20-ak stabljika (poma, tikvica, paprika). Automatsko navodnjavanje mi je potrebno jer tu boravim samo vikendom.
Papriku izbacite , ubacite paradajz ! Nema automatsko navodnjavanje ! Za to malo povrća treba Vam bure , 5 m crijeva za povući vodu iz bureta ,a onda ubodite u crijevo za navodnjavanje koje se zove kap - po kap - to radi poput usporenog žmigavca !

Danas sam povukao crijevo iz izvora , koristim prirodni pad , sutra sadimo dio povrća , nakon toga ide postavljanje crijeva kap po kap ! To radim u brdskoj Slavoniji ! Da sam vlast sagradio bih akumulacije i vodovode za distribuciju vode , da vlasnici imaju mogućnost priključka ! To je za političare uglavnom viša matematika !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 18:25   #68
Quote:
jajac kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Rijesia sam 15 m okitenske cijevi i sada me interesira mogu li ja nju sam busiti npr svrdlom od 0.5 do 1.5mm (ovisno o potrebnoj kolicini vode) bez vec spomenutih dodataka (gardena)? Imam jos pitanja uzeo sam elektroventil iz masine a "vozi" ga bozicni timer! to sve sad u garazi funkcionira super, ali cuo sam da elektroventili iz masine nisu predvidjeni za dulji vremenski rad (2-3h) jer da im izgori spula? Oni inace u masini rade par min! ima li ko kakvih iskustava bio bi mu zahvalan! Iz teksta vjerovatno ste uspili izcitat da ne namjeravam uloziti puno kn!Unaprijed hvala!
Prvo umjesto okitenske cijevi imate več posebne cijevi izbušene koje su pod pritiskom.
Drugo to je sve nepotrebno imate u svakoj poljoapoteci cijevi kpk na svakih 10-20-30 cm rupica metar oko 70-tak lipa.
Treće tajmer uzmite ovakav digitalni ili analogni koji sam pušta protok i to je osim rezeorvara najskuplja stavka
http://www.obi.de/decom/product/Gard...teiler/8945198
http://www.obi.de/decom/product/Gard...teiler/8945107
http://www.obi.de/decom/product/Gard..._plus/6292999#
http://www.obi.de/decom/product/Gard...r_plus/6293542
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:56   #69
Quote:
force32 kaže: Pogledaj post
Ma radim sve kao i da imam 20t ploda,samo kuda to vodi nego u propast,računi za prskanje bez ićeg drugog već 1000eura
nemoj mi samo o zaštitama, navodnjavanju, insekticidima, herbicidima jer cu podivljati
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:59   #70
Quote:
jajac kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Namjeravam posadit na vikendici 20-ak stabljika (poma, tikvica, paprika). Automatsko navodnjavanje mi je potrebno jer tu boravim samo vikendom. Rijesia sam 15 m okitenske cijevi i sada me interesira mogu li ja nju sam busiti npr svrdlom od 0.5 do 1.5mm (ovisno o potrebnoj kolicini vode) bez vec spomenutih dodataka (gardena)? Imam jos pitanja uzeo sam elektroventil iz masine a "vozi" ga bozicni timer! to sve sad u garazi funkcionira super, ali cuo sam da elektroventili iz masine nisu predvidjeni za dulji vremenski rad (2-3h) jer da im izgori spula? Oni inace u masini rade par min! ima li ko kakvih iskustava bio bi mu zahvalan! Iz teksta vjerovatno ste uspili izcitat da ne namjeravam uloziti puno kn!Unaprijed hvala!
Ha,iskljuci ventil na koje vrijeme i postavi mu hladjenje,
pasivno ili jos bolje prislino sa nekim ventilatorom,
ili jos bolje kombinacijom oba!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:00   #71
150 l bačva, slobodni pad, kakvo navodnjavanje, majstor ima 100m 2 vrta. Riješi to najjednostavnije, slobodnim padom.
jedna cijev iz bačve u drugu cijev, koja onda raspoređuje po svim ostalim, recimo 8 cijevi. Za svaki tjedan da napuniš bačvu po 150 l, kap po kap je dovoljna. Trebaš znati kad koja biljka treba najviše vode. Google.
Ako je 150 l , malo, onda kupi one kockaste bačve 400 kn, u njemačkom dučsnu nove 1000 kn, i natrpaj soma (1000) L u nj, i riješen problem.
Drugo je t-e, koja ima milijardu jabuka.
Ja i dalje stojim iza toga da ću odhebat kupine, i postaviti nakon cvatnje na grožđe. Veća je lova u konačnici.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:12   #72
žao mi je kaj buš spukal kupine, ali razmem te u potpunosti.

posadi kraljevinu. isuse bože kak je to meni fino vino, hodali smo zelinskim podrumima na degustacije kraljevine. ja ju pila prvi puta u životu, ma savršeno vino. ( nemam pojma zakaj se ekipa podsmjehivala dok sam ja pjevala hvalospjeve toj kapljici. ). baš je dobro.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:17   #73
imam onaj plastični kontejner od 1000 l kojeg bi koristio u voćnjaku za zalijevanje kupina. probao mi najvjerojatnije nekako napraviti slobodni pad, pa kap po kap. e sad me muči što jedina voda koju mogu dobiti je ona iz vodovoda. jel se ubacuje što u nju da bude bolja ili je dovoljno da malo odstoji?

ps diabolica: ak budeš pukal kupine, budem si ja došel po njih da ih ne bacaš, i ja ih povadim ak treba...
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:58   #74
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
imam onaj plastični kontejner od 1000 l kojeg bi koristio u voćnjaku za zalijevanje kupina. probao mi najvjerojatnije nekako napraviti slobodni pad, pa kap po kap. e sad me muči što jedina voda koju mogu dobiti je ona iz vodovoda. jel se ubacuje što u nju da bude bolja ili je dovoljno da malo odstoji?

ps diabolica: ak budeš pukal kupine, budem si ja došel po njih da ih ne bacaš, i ja ih povadim ak treba...
Vidis, i meni bi par komada dobro doslo... jesi blizu Zagreba?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:41   #75
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Vidis, i meni bi par komada dobro doslo... jesi blizu Zagreba?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Ne kuzim. ja dal sam blizu Zg ili diabolica? ja jesam. 50 km od Zg.
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:45   #76
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
Ne kuzim. ja dal sam blizu Zg ili diabolica? ja jesam. 50 km od Zg.
Diabolica

Iako, ako hoces, mogu i do tebe svratiti iskopati si kupina nakon sto ih ti iskopas od Diabolice
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:56   #77
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
imam onaj plastični kontejner od 1000 l kojeg bi koristio u voćnjaku za zalijevanje kupina. probao mi najvjerojatnije nekako napraviti slobodni pad, pa kap po kap. e sad me muči što jedina voda koju mogu dobiti je ona iz vodovoda. jel se ubacuje što u nju da bude bolja ili je dovoljno da malo odstoji?

ps diabolica: ak budeš pukal kupine, budem si ja došel po njih da ih ne bacaš, i ja ih povadim ak treba...
Nemora ti ostojati iz vodovoda ali iz bunara bi bilo poželjno,nemoraš ništa stavljati,ali možeš zamješati npr:
Gnojivo savjet za početak sadnje (Polyfeed 11-44-11 >1 kg na 1000lit vode=20kn) više>>>>>>>>>>> http://www.pseno.hr/Prihrana_povrca.html
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 21:19   #78
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Diabolica

Iako, ako hoces, mogu i do tebe svratiti iskopati si kupina nakon sto ih ti iskopas od Diabolice
samo nek diabolica odluči da pokloni/proda po jeftinoj cijeni, onda se lako dogovorimo.
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 23:09   #79
Neznam kak mi nije prošal odgovor, ne pukam kupine van, nego selim navodnjavanje u trsje, a kupine kaj bu bu, danas j e nešto palo, ali to je samo da nema prašine, katastrofa.
Kaj vam je, pa da mi deca nemaju prirodno železo za jesti, nema šanse da im to onemogućim, najveće zadovoljstvo mi je kad žena prigovara kak su svi zmazani od kupina i da se to nemre oprat više, bolje od sexa,,,,Mastercard.................
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 23:16   #80
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Neznam kak mi nije prošal odgovor, ne pukam kupine van, nego selim navodnjavanje u trsje, a kupine kaj bu bu, danas j e nešto palo, ali to je samo da nema prašine, katastrofa.
Kaj vam je, pa da mi deca nemaju prirodno železo za jesti, nema šanse da im to onemogućim, najveće zadovoljstvo mi je kad žena prigovara kak su svi zmazani od kupina i da se to nemre oprat više, bolje od sexa,,,,Mastercard.................
fak, ja se već poveselio... meni cijeli novi nasad propao.
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.