Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2022., 11:45   #321
S obzirom da su cijene sadnica otišle u nebo , da li je netko pokušao sa razmnožavanjem lovor višnje, naišao sam na neke videe po yt ali svi govore različito, neki preporucaju hormon neki ne , konkretno ovaj video mi je najdetaljniji

https://youtu.be/v2WioHSCwjI
Ante523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2022., 09:49   #322
Koliko je to u nebo?
Ja sam se neki dan raspitivao, kaže 25-40kn/kom, ovisno o tome kolika je, ali jednogodipšnje/dvgodišnje.
Sheshirdzhija is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2022., 20:35   #323
Pozdrav,

Posadili smo lovor višnju prije cca 4 godine, obrezivali smo je i njegovali sve po pravilima struke, izrasla je i zgusnula se, prekrasno izgleda jako smo zadovoljni, sve 5 ... ALI!... Postala je leglo pčela, muha, komaraca, bumbara i raznih drugih bubašvaba, toliko da se skoro ne može blizu biti, ako radimo roštilj u dvorištu napada nas roj letećih kukaca, a kuća nam je u užem centru grada, nema nitko nikakve životinje okolo itd...
Postoji li ikakav način da se pošprica s nečim ili nekako drugačije tretira, pa da se malo smanji leteća najezda.
Neka me ne razapnu ovi ljubitelji životinja, imamo malu djecu, bilo je par neugodnih uboda, nadam se da razumijete.
PainAmplifier is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2022., 21:24   #324
Hm, orezivali ste. Pčele i bumbari su korisni kukci, njih se ne tamani. Muhe i komarci su već druga priča, no njih je nemoguće izbjeći. Sasvim sigurno živica nije leglo insekata.
Dosadnih insekata se možeš riješiti pomoću lampe
https://volino.hr/zdravlje-i-lifesty...-komaraca.html
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2022., 17:29   #325
Pozdrav,

Tijekom zadnjih mjesec dva mi se osusilo nekoliko stabala lovor visnje.
Isprva sam mislio da je zbog velikih temperatura i suse ali kad se isto dogodilo susjedu sam shvatio da mora biti nesto drugo.

Danas sam krenuo vaditi stara trula stabla ( 3 godine stara) i naisao na nekoliko licinki.

https://ibb.co/5c69T2P

Koliko mogu vidjeti na internetu, ovo bi trebao biti žilogriz.

Da li je itko imao slično iskustvo i kako ga se riješiti.

Hvala
pachanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2022., 18:42   #326
To je ličinka hrušta, štetočina samo takva jer se hrani korijenjem. Probaj okopati zemlju oko biljaka pa ako naletiš na kojeg utamaniš ga, počastiš kokoši ili pokloniš susjedu ribiču.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2022., 09:32   #327
To je vjerovatno i kod mene razlog
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2022., 18:42   #328
lani u jesen sam od mladica napravio sadnice i u proljeće ih posadio u dvorištu. vrhunski napreduju, ali me zanima jel ih je već ove godine nužno podrezati na vrhu kako bi bolje formirale bočne grane? grmovi su visoki oko 40cm.
mikislavac is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2022., 18:50   #329
Prenisko. Pričekaj do proljeća.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 10:28   #330
Quote:
Biljka kaže: Pogledaj post
To je ličinka hrušta, štetočina samo takva jer se hrani korijenjem. Probaj okopati zemlju oko biljaka pa ako naletiš na kojeg utamaniš ga, počastiš kokoši ili pokloniš susjedu ribiču.
Za sada mi je pojeo tj osušile su mi se ukupno 7-8 stabljika lovor višnje stare 3 godine.
Krenuo sam okopavati svaku i ispod svake sam našao minimalno 5-6 grčica hrušta

U poljoapoteci su mi preporučili Force 1.5g granule koje se inače koriste za iste probleme ali u spektru poljoprivrede.
Za sada čistim korjen od ličinki i onda u tu rupu stavim granule.

Ima li tko kakav koristan savjet?
pachanga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.