Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 22:03   #21
nemoj ti mene nadopunjavati. nadopuni ono kaj sam napisal

a ovo stvarno i je novost za mene. jer, da nađem da je netko tak "sredil" CE lampicu na mojem autu, kunem ti se da bi u zatvoru završil. jer takva igra vrlo lako uništi cijeli motor, ili katalizator, ili..... i ti to znaš.
znam isto tako da ti to ne radiš, ali me čudi da ima debila koji se tako ponašaju.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 23:20   #22
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nemoj ti mene nadopunjavati. nadopuni ono kaj sam napisal

a ovo stvarno i je novost za mene. jer, da nađem da je netko tak "sredil" CE lampicu na mojem autu, kunem ti se da bi u zatvoru završil. jer takva igra vrlo lako uništi cijeli motor, ili katalizator, ili..... i ti to znaš.
znam isto tako da ti to ne radiš, ali me čudi da ima debila koji se tako ponašaju.
To ćemo vidit kad saznam kako testirati.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:13   #23
Dečki moji dragi u svojoj praksi nagledao sam se svakakvih plinskih uradaka.
Ono što je u cijeloj autoplinskoj priči danas najvažnije je to da se sprema velika čistka među svim serviserima koji neće poštivati upute generalnih zastupnika o pravilima oko ugradnje plina u vozila.
Na kongresu u Dubrovniku 6 najjačih zastupnika plinskih instalacija dogovorilo se da očiste tržište nelojalne konkurencije i da poljuljano tržište nedostatkom LPG-a i lošim napisima u nekim časopisima u Hrvatskoj pokušamo vratiti u normalu.Svakako nam u prilog ne idu negativnosti uzrokovane lošim ugradnjama pa takve koji ruše ugled LPG-a svojom nemarnošću želimo eliminirati sa tržišta.Naravno to je moguće samo uz zajedničko djelovanje po prethodnim dogovorima između svih uvoznika plinskih sustava za republiku Hrvatsku.Ministarstvo i institut za vozila dati će nam punu podršku. Mislim da je to dobar put prema kvalitetnim ugradnjama i kontroli cijena ugradnji.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:18   #24
jos da je tome dodati i lobiranje sto se tice cijene plina kao goriva ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 16:33   #25
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Sory ali moram te nadopuniti radi drugih ali zbog tvog novog saznanja.
Mnogi "veliki stručnjaci "plinoserviseri kada ne mogu plinskim sustavom koji su ugradili odraditi eko norme ispušnih plinova (a najčešće se check engine lampica pali zbog odstupanja od normale) onda pribjegavaju isključenju lampice preko releja koji u trenutku kada damo kontakt propusti signal pa lampica zasvijetli ali čim upalimo motor relej odradi svoje i isključi lampicu.
Pametnima ne treba objašnjavati što to dugoročno znači za motor a onima drugima ponovni odlazak kod servisera i nakon toga više ne vide lampicu preporučam test kako bi saznali da li je serviser stvarno podesio mapu kako treba ili je uradio upravo ovo što sam rekao.Pošto se radi o zadiranju u profesiju upute kako to provjeriti može dobiti svatko ali samo preko PP.
a ja ti garantiram da je ova ekipa koja je to ugradila sigurno sve 100% cisto odradila i da sigurno nije micala lampicu
jednostavno su odlicni majstori i napravili su sve kako treba
inace, to mi se dogodilo jednom da se upalila i ugasila sama od sebe nakon tih 50 km i bez odlaska majstoru poslije toga tako da lampica funkcionira
samo jednostavno se nema razloga paliti
albinokiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 19:10   #26
Ma super ako je tako.To što sam napisao je samo želja da pomognem kod otkrivanja loših ugradnji da u kasnijim kilometrima ne bi trebali neke veće zahvate na motoru.
Što se pak lobiranja tiče u vezi cijene plina ne da ćemo lobirati već ćemo imati svoje predstavnike u tom tijelu koje donosi ključ po kojem bi se određivala cijena plina,pa ćemo direktno imati i uticaj na tijek događaja.
Moj osobni stav a i mnogih drugih u UNP udruzi smatraju da ne bi trebalo vezivati uz poskupljenje nafte jer nije korektno.Plin je dijamantni proizvod u kojeg se kod procesa proizvodnje ne uloži ama baš ništa a dobijemo vrhunski proizvod za nula kuna.Neki kažu da je to nus produkt ali to bi značilo kao neki otpad što kod butana to nije tako.Evidentno je da naftni lobi želi da i plinski lobi participira u tim skokovima cijene nafte na svjetskoj sceni kako nebi nastao veliki jaz u cijeni jednog ili drugog goriva što se odrazilo na tržištu tako da se vozila sa dizel motorom uopće nisu prodavala u razdoblju velike razlike u cijeni benzina prema plinu.Čak i svi ovi napisi po novinama prenose informacije iz istih izvora pa su i informacije iste (kako se ne isplati više ugrađivati plin, poskupiti će drastično,promašene investicije itd. itd.).
Definitivno želim demantirati svakog koji tako govori o isplativosti a da u đepu ne drži figu.Po mojim saznanjima nekoliko velikih tvrtki naručilo je nove transportere sa plinom kao i škode fabije dok je druga velika tvrtka naručila opelove pickapove isto sa plinskom instalacijom usprkos svim napisima u novinama pa čak i sa saznanjem o poremećaju tržišta opskrbom autoplinom.
Vjerojatno te tvrtke imaju u svojim računovodstvima digitron.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:24   #27
Pa točno tako.
Matematika nikad ne laže.

A ovo u svezi lobiranja i sličnih tema koje spominješ vezano za kretanje cijena energenta..
Hm, pa i tim velikim igračima mislim da je jasna matematika....u u tom smislu, ako je cijena plina i benzina blizu, tko će korisititi plin?
Propada im zarada, zar ne?
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 19:17   #28
Da upravo tako i oni razmišljaju ali njihova nastojanja idu u pravcu kliznog formiranja cijene autoplina jer ne žele da se dogodi ono što se događalo ovog ljeta da razlika između benzina i plina bude onako velika.Iako niti za to vezivanje uz cijenu najskupljeg benzina nema opravdanja jer plin dobijemo bez i jedne uložene kune a prodajemo po tome jako skupo.Ja osobno a to će biti i stav hrvatske UNP udruge protivim se izvozu UNP-a ako taj izvoz šteti opskrbi domaćeg tržišta.Definitivno tu mora Vlada uskočiti kako bi INA-u natjerala da prvo opskrbi domaće tržište a višak tek da izveze.Sutra imamo sastanak i biramo članove koje ćemo delegirati u komisiju koja traži formulu za određivanje cijene plina za sljedeće razdoblje.To što se piše po novinama kako je to gotova stvar i kako će to biti brzo riješeno mogu si okačiti mačku o rep.Borba tek počinje.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:14   #29
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Da upravo tako i oni razmišljaju ali njihova nastojanja idu u pravcu kliznog formiranja cijene autoplina jer ne žele da se dogodi ono što se događalo ovog ljeta da razlika između benzina i plina bude onako velika.Iako niti za to vezivanje uz cijenu najskupljeg benzina nema opravdanja jer plin dobijemo bez i jedne uložene kune a prodajemo po tome jako skupo.Ja osobno a to će biti i stav hrvatske UNP udruge protivim se izvozu UNP-a ako taj izvoz šteti opskrbi domaćeg tržišta.Definitivno tu mora Vlada uskočiti kako bi INA-u natjerala da prvo opskrbi domaće tržište a višak tek da izveze.Sutra imamo sastanak i biramo članove koje ćemo delegirati u komisiju koja traži formulu za određivanje cijene plina za sljedeće razdoblje.To što se piše po novinama kako je to gotova stvar i kako će to biti brzo riješeno mogu si okačiti mačku o rep.Borba tek počinje.
Miroslave zbilja cijenim ovu inicijativu, sa čime bi ugradnja plina i dalje bila popularna itd.

No ne znam koliko je realno očekivati da se nešto takvoga dogodi. Vlada više nije većinski vlasnik, uprava je 3:3 s time da je najavljena zamjena Dragičevića za mađarskog igrača, dakle računamo 3+:3. Ne znam kako vlada može utjecati na donošenje odluka koje su u principu protiv kompanije a u korist građana RH (koji više nisu gazde u kompaniji). Mislim da stvari koje bi trebalo ispraviti je nerentabilna cijena plina za izvoz (kako sam čitao ispod 1kn/l), a onda možemo dalje, ponuda i potražnja mogu fino regulirati cijenu u nešto duljem periodu istitravanja. Da sam ja vlasnik INE cilj bi mi bio prodati sav plin po najvećoj cijeni koju mogu postići (nema spaljivanja i nema dampinških cijena za izvoz, pa da vidimo, koju cijenu je netko spreman platiti za 1l plina, mislim da ako bude maloprodajna cijena npr 5kn neće ga puno prodati pri ovim cijenama benzina. E tu je država da se odluči za strategiju, da li će nabacati namete na 1l plina, na atest, registraciju, ceste, repromaterijal za ugradnju itd. A što se tiče ugrađivača ja sam siguran da su ove godine na krilima cijene nafte digli cijene i to dosta, a sve pod izlikom brzog povrata investicije, dakle ima tu svega osim nekog reda i vizije/strategije. No vrijeme ispred nas će pokazati kako će ova priča završiti
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 21:35   #30
benzina mi troši oko 10l
plina mi troši oko 12l
ilead is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 10:55   #31
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Miroslave zbilja cijenim ovu inicijativu, sa čime bi ugradnja plina i dalje bila popularna itd.

No ne znam koliko je realno očekivati da se nešto takvoga dogodi. Vlada više nije većinski vlasnik, uprava je 3:3 s time da je najavljena zamjena Dragičevića za mađarskog igrača, dakle računamo 3+:3. Ne znam kako vlada može utjecati na donošenje odluka koje su u principu protiv kompanije a u korist građana RH (koji više nisu gazde u kompaniji). Mislim da stvari koje bi trebalo ispraviti je nerentabilna cijena plina za izvoz (kako sam čitao ispod 1kn/l), a onda možemo dalje, ponuda i potražnja mogu fino regulirati cijenu u nešto duljem periodu istitravanja. Da sam ja vlasnik INE cilj bi mi bio prodati sav plin po najvećoj cijeni koju mogu postići (nema spaljivanja i nema dampinških cijena za izvoz, pa da vidimo, koju cijenu je netko spreman platiti za 1l plina, mislim da ako bude maloprodajna cijena npr 5kn neće ga puno prodati pri ovim cijenama benzina. E tu je država da se odluči za strategiju, da li će nabacati namete na 1l plina, na atest, registraciju, ceste, repromaterijal za ugradnju itd. A što se tiče ugrađivača ja sam siguran da su ove godine na krilima cijene nafte digli cijene i to dosta, a sve pod izlikom brzog povrata investicije, dakle ima tu svega osim nekog reda i vizije/strategije. No vrijeme ispred nas će pokazati kako će ova priča završiti
Vlade dolaze i odlaze a ostajemo mi građani ove zemlje a ja se nisam borio za takvu Hrvatsku kakva je danas.Želim bolju i pravedniju.A ne da mi jedan Jozo Petrović iz INA-e u neformalnom razgovoru kaže da mu se je..e za raju koja se vozi na plin i da je njemu najvažnije da napuni đepove svojih dioničara.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:15   #32
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Vlade dolaze i odlaze a ostajemo mi građani ove zemlje a ja se nisam borio za takvu Hrvatsku kakva je danas.Želim bolju i pravedniju.A ne da mi jedan Jozo Petrović iz INA-e u neformalnom razgovoru kaže da mu se je..e za raju koja se vozi na plin i da je njemu najvažnije da napuni đepove svojih dioničara.
Slažem se ja s Vama, ali tužna je to priča, vlade se mijenjaju a ne mogu niti za jednu reći da je radila za dobrobit građana, uvijek su tu neki tajni ugovori, osobna korist itd. Naravno znamo tko to uvijek na kraju plati.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:59   #33
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Vlade dolaze i odlaze a ostajemo mi građani ove zemlje a ja se nisam borio za takvu Hrvatsku kakva je danas.Želim bolju i pravedniju.A ne da mi jedan Jozo Petrović iz INA-e u neformalnom razgovoru kaže da mu se je..e za raju koja se vozi na plin i da je njemu najvažnije da napuni đepove svojih dioničara.
Ma kojih dionićara, citaj samom sebi, jer se njega jebe i za dionićare....
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:37   #34
P-307 1.4 direktno ubrizgavanje plina

8-8,5l benzina
9-10l plina
Režim vožnje je 70%grad i 30% otvorena cesta
Stime da nisam nježan na papućici gasa kad vozim na plin.
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 00:06   #35
Thumbs up

Renault megane 1.4 16v

benzin-6.5l do7.5l

plin-8l do 9.5l s time da kad se vozim na plin imam dosta tešku nogu i uopče ne razmišljam o štednji goriva kao primjerice kad sam vozio na benzu.

Samo gas!!!https://www.forum.hr/images/smilies/thumbs.gif
jesso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 04:31   #36
Thumbs up

Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ma super ako je tako.To što sam napisao je samo želja da pomognem kod otkrivanja loših ugradnji da u kasnijim kilometrima ne bi trebali neke veće zahvate na motoru.
Što se pak lobiranja tiče u vezi cijene plina ne da ćemo lobirati već ćemo imati svoje predstavnike u tom tijelu koje donosi ključ po kojem bi se određivala cijena plina,pa ćemo direktno imati i uticaj na tijek događaja.
Moj osobni stav a i mnogih drugih u UNP udruzi smatraju da ne bi trebalo vezivati uz poskupljenje nafte jer nije korektno.Plin je dijamantni proizvod u kojeg se kod procesa proizvodnje ne uloži ama baš ništa a dobijemo vrhunski proizvod za nula kuna.Neki kažu da je to nus produkt ali to bi značilo kao neki otpad što kod butana to nije tako.Evidentno je da naftni lobi želi da i plinski lobi participira u tim skokovima cijene nafte na svjetskoj sceni kako nebi nastao veliki jaz u cijeni jednog ili drugog goriva što se odrazilo na tržištu tako da se vozila sa dizel motorom uopće nisu prodavala u razdoblju velike razlike u cijeni benzina prema plinu.Čak i svi ovi napisi po novinama prenose informacije iz istih izvora pa su i informacije iste (kako se ne isplati više ugrađivati plin, poskupiti će drastično,promašene investicije itd. itd.).
Definitivno želim demantirati svakog koji tako govori o isplativosti a da u đepu ne drži figu.Po mojim saznanjima nekoliko velikih tvrtki naručilo je nove transportere sa plinom kao i škode fabije dok je druga velika tvrtka naručila opelove pickapove isto sa plinskom instalacijom usprkos svim napisima u novinama pa čak i sa saznanjem o poremećaju tržišta opskrbom autoplinom.
Vjerojatno te tvrtke imaju u svojim računovodstvima digitron.
Svaka čast Miroslave! A možemo li se mi plinaši organizirat ako plin drastično poskupi, po svim gradovima zakrčit glavne prometnice ili nešto slično...
Nisam za nasilno rješavanje problema ali nismo ni ovce za šišanje...
__________________
kad ostariš nećeš žaliti za stvarima koje si napravio nego za onima koje nisi...
majstor-zok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:56   #37
To je najzadnja opcija koja nije isključena.Prvo treba pokušati mirno riješiti problem pa ako ne ide organizirati ćemo prosvjed oko inine zgrade blokirati vozilima izlaze iz garaža pa će nas netko valjda onda saslušati.Vjerujem da bi došlo dovoljno vozila da okružimo cijelu INA-u.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 21:24   #38
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
To je najzadnja opcija koja nije isključena.Prvo treba pokušati mirno riješiti problem pa ako ne ide organizirati ćemo prosvjed oko inine zgrade blokirati vozilima izlaze iz garaža pa će nas netko valjda onda saslušati.Vjerujem da bi došlo dovoljno vozila da okružimo cijelu INA-u.
Jasno, ništa nije isključeno, al mi malo...nekako...demagoški...smiješno..
No, zbilja, može se prosvjedovati za sve i svašta..pa i za to.
Možemo i za cijenu domaćeg krompira, al zašto bi, kad imamo iz uvoza jeftiniji ?!

Pa mogli bi i "štrajkati" za lpg, no gle čuda, nigdje nije jeftiniji.

Zbilja, štrajkati ćemo za? Slušati će nas zbog?

Ono, prevenirati ćemo nešto?

Što?
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 21:25   #39
...ako drastično poskupi, opet je drastično jeftiniji od onog u okruženju.
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:21   #40
KIA RIO 1,3 2001.

Ugradjena plinska instalacija u Cepelinu u 5. mjesecu.
Presao oko 15.000 km bez ikakvih problema.
Potrosnja: benzin 7,5 l
LPG 9-9,5 l, uglavnom gradske voznje kroz sami centar Zagreba, na relaciji Dubrava-Gajnice.
halej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.