Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2007., 18:47   #1
Zaštita od buke

uzasna mi je buka u novom stanu i dali tko zna postoji li sta osim cepica da se stavi na usi neki stitnici ili nesto da se moze normalno spavat?
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 18:23   #2
Sto fali cepicima?
MK.eric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 19:31   #3
hm cepicima pa malo utihnu al nista posebno, kuzis, treba mi nesto jace
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:10   #4
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
uzasna mi je buka u novom stanu i dali tko zna postoji li sta osim cepica da se stavi na usi neki stitnici ili nesto da se moze normalno spavat?
A tko/što proizvodi buku?
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:01   #5
Slusalice protiv buke u uredu...nemrem vise-(((((

Okruzen sam sa 20 ljudi u velikome uredu, printerima i kojecime..NEMREM vise to slusati. Trebam neku zastitu za usi da se "maknem" iz te okoline.

Kaciga bi bila najbolja ali i neprakticna. Slusalice protiv buke, da, ali koje?????????

Ne zelim slusati muziku jer ce mi ici na zivce nakon 20min.
foler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 09:55   #6
Slušalica protiv buke, za spavanje

Može li mi netko reći i preporučiti gdje mogu nabaviti slušalice protiv buke za spavanje? Alternativa su neki kvalitetni cepici koji mogu dugo trajat, al primarno su slusalice, ako to uopce ima kod nas za kupit.
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 10:47   #7
Meni su prijatelji iz Njemačke nabavili čepiće Ohropax.
Ulaze skroz u ušni kanal.

Možda imaju u ljekarnama ili se mogu naručiti preko interneta ( http://www.ebay.co.uk/itm/Ohropax-Pa...item4157be3189 ).
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:35   #8
Ti čepići se mogu kupiti u DM-u, Mulleru....
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 23:06   #9
Imaš u DM-u.. a neke varijante i po lijekarnama.. a ako tražiš neke mekane baš za spavanje imaš na iHerbu http://bit.ly/1NjAAV5
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 23:07   #10
Btw kako i zamislio spavati sa slušalicama? Nije ugodno, sve te slušalice su veće..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 23:18   #11
ovo http://www.howardleight.com/earplugs/super-leight--2 ti je među najboljima na svijetu, 33 dB NRR. na toj stranici imaš još modela pa si izabereś koje ti najbolje pašu. naručiš preko ebay.co.uk ili amazon.co.uk., mali i lagan paketić (naglašavam jer to znači da poštarina nije velika), stigne ti u kuverti ravno doma. super stvar. kad se zaprljaju, lako ih u vrećici za osjetljivo rublje ubaciš u perilicu i imaš još nekoliko turi korištenja.

a ako baš stvarno misliš na slušalice a ne na čepiće, imaju i toga (makar ne znam kak bi spavao s tim na glavi. i zašto.)
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 17:19   #12
Odgovor na zadnja 2 posta.

Ja zamisljam te slusalice da su mozda ko znojnik za glavu, samo sto imaju na određenom mjestu mozda pojacano (na mjestu za usi) da buka ne prolazi. Tak sam ja zamisljo da to izgleda. Al vidim da tog izgleda nema kod nas za kupit.
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 17:46   #13
Tog nema nigdje za kupiti.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:08   #14
Buka-zastita od buke?

Naime, radi se o tome da pokraj stana imam jako prometnu ulicu i buka je vrlo visoka, k tome jos i glasni susjedi.
Kako se zastiti od buke, cepici za usi ili bolje nausnjaci kao za slusanje mouzike ili nesto trece? Sto bolje da izolira. Hvala.
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 12:31   #15
Cepici za usi su ok iako ti ih ja ne bi preporucio ako se ikako drugacije mozes zastititi od buke. Kakva ti je stolarija? Pvc stolarija moze jako utisati vanjsku buku. Na zalost, ne pomaze nista ako imas bucne susjede iznad, ispod ili pored svog stana.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 20:40   #16
godinama koristim čepiće. sve ostalo mi smeta kod ležanja na boku.
probaj Ohropax pjenaste čepiće. jedini su koji meni nešto valjaju i ugodni su za nošenje. iako protiv jačeg lupanja ništa ne pomaže.
pitaj u ljekarni.
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.