Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 04:03   #2261
Riješeno u Zagrebu,baš je takav sa slike al bez oznaka na ambalaži i ikakvih oznaka na košuljici grijača,ušarafljen i radi,do kada javim,keramički grijač je navodno iz njemačke ne kineski,u prototipu na ispitivanju je na istom principu ali drugačija košuljica i grijač made in japan,vidio sam kak izgleda,tak da do daljnjeg grijač ostaje ahilova peta ferrolijevog plamenika,nek jel se on još uopče proizvodi,mislim na sunp7

Zadnje uređivanje mbukal : 27.04.2016. at 04:17.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 07:03   #2262
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Riješeno u Zagrebu,baš je takav sa slike al bez oznaka na ambalaži i ikakvih oznaka na košuljici grijača,ušarafljen i radi,do kada javim,keramički grijač je navodno iz njemačke ne kineski,u prototipu na ispitivanju je na istom principu ali drugačija košuljica i grijač made in japan,vidio sam kak izgleda,tak da do daljnjeg grijač ostaje ahilova peta ferrolijevog plamenika,nek jel se on još uopče proizvodi,mislim na sunp7
Gdje (trgovina) i cijena? Ako se smatra reklamom, može na pm.
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 15:36   #2263
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Gdje (trgovina) i cijena? Ako se smatra reklamom, može na pm.
imaš pm
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 23:47   #2264
Question Pelet kamin

Pozdrav,

Imam par pitanja vezano uz centralno i peći na pelet.

Dižem kat (točnije radim drugi stan u kući), i prešao bi sa drva na pelet. Trenutno imamo kamin na drva sa centralnim na vodu. Razmišljam o istoj soluciji sa peletom pa bih molio iskustva, općenita te ukoliko netko ima već nešto slično da preporuči. Radi se o stanu na 2 etaže svaka 50m2. Išli bi na cca 14kW s obzirom da se zida Phoroterm Profi 30, + 6cm kamene vune.

Da li mogu spojiti tu peć na već postojeći dimnjak f 160 koji koristi peč na donjoj etaži?

Koja je prepruka, centralno na zrak ili vodu? Nekako sam sigurniji u vodu, ali sve više je drugih drugih kamina.

Cijevi za vodu prema radjatorima raditi sa bakrom ili plastikom? Stavljati ih u glazuru ili voditi okolo. (sada idu okolo, i na samo jednom mjestu idu pod glazuru, naravno da je tamo procurilo pa smo štemali glazuru).

Bojler bi kupili kombinacija, struja + priključak za centralno , da li staviti posebnu pumpu na njega sa termostatom i tajmerom?

Eto svaki savjet je dobrodošao.

Hvala

Zadnje uređivanje luka1002 : 29.04.2016. at 23:51. Reason: dodatak
luka1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:15   #2265
Simbol automatskog rada

Pozdrav!
Može li mi neko reć kako ću maknit simbol automatskog rada sa zaslona. Znači sun p7 mi ne radi u automatskom modu nego ga palim preko sobnog termostata. Taj simbol mi se pojavio nakon šta sam pritiskom na P ušao u krivi izbornik te odmah izašao. Naime trebao mi je izbornik parametara i tada P moram držati 10 sek. To znamo, ali zaboravio sam i pritisnio sam 1 put nakon čega sam ušao u izbornik za tjedno programiranje ,prelistao ga, ništa nisam mjenjao te pritiskom od 3 sek izašao iz tog izbornika. Ali nakon toga mi se na zaslonu pojavio simbol automatskog rada koji ne utječe na rad jer plamenik nije postavljen na taj način rada. u03 je 0. Kako sad maknit taj simbol?..
Br 8 u priloženoj slici.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.jpg‎
Views:	51
Size:	8.3 KB
ID:	16753  
BSURE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:04   #2266
Nije valjda da niko ne zna kako ću maknit simbole automatskog načina rada sa zaslona. Šta treba pritisnit, nije mi jasno kako sam dobio ovo.. Umjesto 10 sec slučajno sam pritisnio 1 put P i ušao u automatski način rada .. iz istog izašao ..nakon toga se pojavi simbol za isti te oznaka ON koja kaže da je plamenik namješten u ručnom načinu. Ništa se spec nije dogodilo, plamenik i dalje radi samo kad ga kresnem s termostata ali nerviraju me ti simboli i želim ih uklonit sa zaslona. Ako neko zna, bio bi vam zahvalan!.. Znam da sigurno nije neka nauka ali ne želim prčkat napamet. Hvala!
BSURE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:16   #2267
Probajte da ga isključite sa napajanja, pa da ga priključite. Da šteti ne može.
__________________
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:27   #2268
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
Probajte da ga isključite sa napajanja, pa da ga priključite. Da šteti ne može.
Učinio već, ali nije pomoglo.
BSURE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:53   #2269
Mislim da moraš skinuti ikonicu sat , sa kratkim pritiskom na M.
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 19:49   #2270
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Mislim da moraš skinuti ikonicu sat , sa kratkim pritiskom na M.
Rješeno. Patafljenogo hvala ti na informaciji.
BSURE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 05:53   #2271
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
domaci, nije ti baš sretno rješenje ovo što si nacrtao. Ti misliš koristiti pumpu plinskog bojlera da tjera prema radijatorima i kad sistem radi na drva. To znači da će topla voda iz puffera prolaziti i kroz serpentinu u plinskom bojleru i tamo ćeš imati velike gubitke. Mislim da ti je jednostavnije kupiti još jednu pumpu i dva nepovratna ventila. Onda ti samo treba jedan običan termostat u pufferu koji će paliti plinski bojler ako je zahtjev za grijanjem i ako je temp u pufferu niža od X temp.
A i nemaš nikakve regulacije polaznog voda prema radijatorima, znači da ćeš u radijatore slati 70-80 stupnjeva kada kotao na drva kuri!!
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Tak je, na mjesto prekretnog ventila T komad, nezavisna pumpa i nepovratni ventil na izlazu iz puffera, nepovratni ventil na izlazu iz plinskog bojlera. Također je preporuka kako je BMW rekao neka regulacija temperature izlaza, no pošto je pelet peć, možda i nije toliko nužno.
Dečki hvala na savjetima!

Nisam razmišljao o grijaču plinskog bojlera kao o potrošaču dok kroz njega cirkulira voda iz pufera. Regulacije nažalost nema, spajam se na postojeći sistem i tak je kak je... Sad bude nekakva kemija za početak a kasnije ćemo vidjeti. Peć će ipak biti na drva, tj kamin tako da dalje neću postati u ovu temu. Još jednom hvala na savjetima!
DomaciMajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 11:00   #2272
Izgleda ponovno počela sezona grijanja bar za moju ženu. No imam drugi problem - dali netko zna kako resetirati sveukupno vrijeme rada peći centrometal zv14. Na jetra mi ide stalno pojavljivanje servis na displeju. Otkrio sam gdje je prikaz koliko je odradila sati. Ali ne mogu naći gdje se to poništi. Ako ima koja dobra duša unaprijed se zahvaljujem.
Grobnik300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 18:29   #2273
Koji je set isplativiji? Odnosno koji set je bolje konstruiran i bude veca efikasnost.

Ferroli SFL 3 (22kw gus) + plamenik
Centrometal eko ck p (20kw) + elektronika i plamenik?

Molim Vas da mi objasnite konkretno svoje savjete. Hvala
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:11   #2274
cm

Quote:
Grobnik300 kaže: Pogledaj post
Izgleda ponovno počela sezona grijanja bar za moju ženu. No imam drugi problem - dali netko zna kako resetirati sveukupno vrijeme rada peći centrometal zv14. Na jetra mi ide stalno pojavljivanje servis na displeju. Otkrio sam gdje je prikaz koliko je odradila sati. Ali ne mogu naći gdje se to poništi. Ako ima koja dobra duša unaprijed se zahvaljujem.
pozdrav,ajde bar nam recikako se vide sati rada...ja imam zv 12-slična ali toplozračna--fala
vw1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 05:13   #2275
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Koji je set isplativiji? Odnosno koji set je bolje konstruiran i bude veca efikasnost.

Ferroli SFL 3 (22kw gus) + plamenik
Centrometal eko ck p (20kw) + elektronika i plamenik?

Molim Vas da mi objasnite konkretno svoje savjete. Hvala
Ja sam zadovoljan sa ferrolijem radi ok a i po meni je kvalitetniji gus kotao. Za centrometal ne mogu nista rec jer ga ne koristim. Samo znam da su imali problema sa curenjem CK kotlova. Ako ides na lozenje samo pelet onda kupi kotao koji je predviđen samo za pelet!

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
ficorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 13:29   #2276
Dali netko zna gdje ima za kupiti u Hrvatskoj Pelltech PV 30b plamenik i tko je serviser za tu firmu ??Čitam po stranim forumima da su jako kvalitetni i štedljivi te da su napravljeni za zamjenu postojećih plamenika na lož ulje a namjera mi je da buderusovu peć na ulje preradim na pelete.Ako nema servisera za Pelltech ne isplati se baš ugradjivati te plamenike koliko god ih hvalili po forumima.
pajdina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 14:09   #2277
Quote:
pajdina kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje ima za kupiti u Hrvatskoj Pelltech PV 30b plamenik i tko je serviser za tu firmu ??Čitam po stranim forumima da su jako kvalitetni i štedljivi .....
Nemoj reči da si mislio na pelete!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 15:36   #2278
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nemoj reči da si mislio na pelete!
Ma i na pelete i na palete......mislim na sve i svašta.....Ima li koja firma da prodaje Pelltech-ove plamenike i ima li ovlašteni serviser u Hrvatskoj ?? Po vašem mišljenju isplati li se preradjivati peć na naftu na pelete ?? Kolika je iskoristivost preradjenog kotla na naftu u odnosu na preradjeni kotao na drva ??

Zadnje uređivanje pajdina : 23.05.2016. at 16:48.
pajdina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 18:32   #2279
Quote:
pajdina kaže: Pogledaj post
Ma i na pelete i na palete..........Po vašem mišljenju isplati li se preradjivati peć na naftu na pelete ?? Kolika je iskoristivost preradjenog kotla na naftu u odnosu na preradjeni kotao na drva ??
Plamenik ne može "trošiti" pelete! Taj plamenik mislim da ima 6 stupnjeva snage. Za odrađeni stupanj on ima optimalno sagorijevanje i to je to! Potrošnja ovisi o izabranom stupnju, koliko dugo radi i kvaliteta peleta.
Kotao predviđen za ložu, trebao bi imati bolje iskorištenje kad se pređe na pelet od kotla na kruta goriva.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 15:37   #2280
pozdrav,

dakle kao prvo ispricavam se na uletanju u temu, dakle trebao bih preporuku vezanu uz pec na pelete, radi se o solidno izoliranom visokom potkrovlju kojem je grijani dio oko 40 kvadrata, a cija je kubikaza negdje ispod 100 m3... dakle molio bi preporuke, s time da ako je moguce da postojeci vlasnici komentiraju "buku" koju pec proizvodi posto sam cuo od ljudi da neke znaju biti bucne... okvirna cijena do koje bi isao je 1000€...

pa ako ima neko iskustva bio bi zahvalan
kplusvrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.