Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 23:58   #201
Jel zna netko do koje visine može narasti lovor višnja?
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 17:10   #202
Lovor višnja, sadnja i tlo

Imam iskopanu rupu cca 20-30cm širine i 50cm dubine, na x metara i želim posaditi lovor višnju kao živu ogradu.
Kako pripremiti zemlju, imate li kakvih savjeta?

Gnojivo, pjesak, zemlja itd...
Isto namjeravam postaviti i navodnjavanje žive ograde kap na kap.

Zahvaljujem unaprijed.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.05.2016. at 17:53. Reason: Čemu ono služi popis tema? :misli:
dove_g is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 19:33   #203
Quote:
dove_g kaže: Pogledaj post
Imam iskopanu rupu cca 20-30cm širine i 50cm dubine, na x metara i želim posaditi lovor višnju kao živu ogradu.
Kako pripremiti zemlju, imate li kakvih savjeta?

Gnojivo, pjesak, zemlja itd...
Isto namjeravam postaviti i navodnjavanje žive ograde kap na kap.

Zahvaljujem unaprijed.
Na dužni metar sade se 2 do 3 biljke.
Bez problema ju posadi u običnu vrtnu zemlju.
Nije potreban sistem za navodnjavanje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 15:24   #204
Mi smo posadili biljke u razmaku od 70 cm. Sada nakon 3 godine je to lijepa spojne ograda visine cca 2 m. Naravno ti ju možeš rezati na koju visinu želiš. Nemamo navodnjavanje niti zalijevamo. Sađeno je u jesen kad vegetacija staje,a prije mrazeva. To prvo ljeto smo ju znali zaliti kad su bile veće suše ali idućih godina više nismo jer se lijepo primila i napredovala. A zemlja je vrtna, dodali smo malo kvalitetnije crne u svaku rupu prilikom sađenje, ali ne znam da li je to potrebno ako neije neka pre siromašna i loša zemlja.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:46   #205
Hvala na odgovorima, tako ću onda i ja, samo malo komposta oko sadnice, a ostalo možda bacim pjesak sa zemljom kad već imam iskopane rupe.
Nadalje da li ste sadili sadnice, ili sa rezenicama?

I još jedno pitanje, ja ću s vanjske strane ubaciti panel ogradu (žičana čvršća ograda), jel imate štogod od žičane ograde, da se ne provlače životinje i kako to funkcionira nakon 3 godine?
dove_g is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:18   #206
Svejedno je jesu li sadnice ili reznnice ako su dobro ukorjenjene, ako imaju dobro tazvijen korijen.
No, sad kasniš sa sadnjom pa je bolje pripremiti teren, postaviti ogradu i lovorvišnju saditi na jesen.
Što se žičane ograde tiče, s vremenom će lovor višnja prorasti kroz nju, no mogla bi stvarati problem kod orezivanja ukoliko je želiš formirati.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:04   #207
Mi smo sadili sadnice i to malo veće, da što prije dobijemo konkretnu živu ogradu. Imamo i žičanu ogradu, ona je već bila tu kad smo doselili i moram priznati da ne smeta. Više se praktički ni ne vidi, a lovor višnju orezujemo granu po granu, a ne kao onu sitnu živicu u komadu, jer nam se ne sviđa da je lišće prerezano na pola. Draži mi je prirodniji izgled nego ravne pravokutne linije.

I da, sad ti je kasno za sadnju. Preporučam jesensku sadnju jer se biljke bolje prime, vegetacija miruje i manji im je šok.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 09:31   #208
Hvala još jednom,
reznice sam postavio u male teglice i čekaju jesen,
a u međuvremenu ću pripremiti zemlju.

Ako ne uspiju u jesen kupujem sadnice, tako da svakako u jesen sadim .
dove_g is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:15   #209
Pozdrav svima. Imam ogradu staru dvije godine. Izgleda super, kupili smo vec dosta velike grmove. Al imam jedan problem. Naime, na dijelu je dubina zemlje je manja, i tu su mi tih nekoliko grmova nizi i puno sporije rastu nego drugdje. Sto napraviti? Gnojiti, spricati necim,staviti neke zemlje...? S cim i kada tretirati, ako treba?
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 18:49   #210
Quote:
slatkish kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Imam ogradu staru dvije godine. Izgleda super, kupili smo vec dosta velike grmove. Al imam jedan problem. Naime, na dijelu je dubina zemlje je manja, i tu su mi tih nekoliko grmova nizi i puno sporije rastu nego drugdje. Sto napraviti? Gnojiti, spricati necim,staviti neke zemlje...? S cim i kada tretirati, ako treba?
Prvo ih prihrani mineralnim gnojivom
Na proljeće poreži više grmove tako da budu u ravnini sa nižima.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:56   #211
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Jel zna netko do koje visine može narasti lovor višnja?
Moje 2 lovorvišnje već godinama orezujemo, a visoke su oko 5 metara. Kolike bi bile da ih ne orezujemo, nemam pojma! Posađene su kao samostalni grm, ne kao živica, a visina vjerojatno ovisi i o vrsti: moje imaju veliko, krupno lišće, za razliku od lovorvišanja koje također viđam, a imaju sitnije listove.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 20:12   #212
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Moje 2 lovorvišnje već godinama orezujemo, a visoke su oko 5 metara. Kolike bi bile da ih ne orezujemo, nemam pojma! Posađene su kao samostalni grm, ne kao živica, a visina vjerojatno ovisi i o vrsti: moje imaju veliko, krupno lišće, za razliku od lovorvišanja koje također viđam, a imaju sitnije listove.
Naraste do 15 metara.
Ne ovisi o vrsti već o sorti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 23:51   #213
Pozdrav!
Mene zanima ima li tu netko tko je dobio Lovorvišnju iz reznica, ali da nije stavljao reznice u kasno ljeto??

Ja sam ih stavljao negdje krajem 7.mjeseca, nisu išle s petom nego obični kosi rez. Baza je bila malo odrvenjela i primitak je bio 100%.
Sada me zanima kako je u proljeće, pretpostavljam da je dobro u 3. ili 5-6. mj? Ima li netko iskustva?
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 00:26   #214
Quote:
marko26zgb kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Mene zanima ima li tu netko tko je dobio Lovorvišnju iz reznica, ali da nije stavljao reznice u kasno ljeto??

Ja sam ih stavljao negdje krajem 7.mjeseca, nisu išle s petom nego obični kosi rez. Baza je bila malo odrvenjela i primitak je bio 100%.
Sada me zanima kako je u proljeće, pretpostavljam da je dobro u 3. ili 5-6. mj? Ima li netko iskustva?
Kolega, reznice je najbolje uzimati u ljeto, ukorjenjavanje je uspješnije što je toplije, znači u lipanj/srpanj.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:58   #215
Da li se moze orezivat sa el. skarama ako je u zivici ili se mora rucno?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:11   #216
Quote:
neo1234 kaže: Pogledaj post
Da li se moze orezivat sa el. skarama ako je u zivici ili se mora rucno?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Ja svoju orezujem sa el. skarama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:21   #217
Jako mi se sviđa ovaj grm/živica i tražim nešto zimzeleno.

Mislite li da bi Lovor višnja uspjela na terasi na sjevernoj strani zgrade, u Zagrebu?

Posadio bih u malo veće tegle, onako uzdužne kao što su žardinjere.
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:02   #218
Po gradu viđam po onim betonskim žardinjerama uglavnom oko terasa kafića, i koliko vidim rastu. Samo nemoj u premale tegle.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:58   #219
Hvala, budem probao onda!

Vidim da po Njuškalu nude i sadnice, plus sadnju i dostavu. Čini mi se povoljnije i jednostavnije nego da sam sve kupujem po rasadnicima i teglim kroz stan na terasu
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 00:47   #220
Šta najčešče jede lovor višnju? Vidim nešto gricka listove, s čim da zaštitim?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.