Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 12:44   #41
Možda misle uzeti žesticu samo za aperitiv? Ako je to za cijelu noć onda je definitivno malo (ili moji gosti puno piju, osmero sve skupa) popiju bocu jegera za čas.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:46   #42
kod mene je žestica bilo samo kao aperitiva .. tijekom svadbe nije bilo žestica, već vino (crno i bijelo), pivo i bezalkoholna cuga ....

tako da vam ja nisam od pomoći kada su normativi za žestice u pitanju :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:00   #43
kod nas je na 110 ljudi otišlo 6L jegera....sve ovisi o gostima....
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:05   #44
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ovo je malo pre pre malo zestica . kod nas je otislo preko 20 litara jegera i preko 5 litara stoka na 280 ljudi + votke, jack daniels ( to necu ni brojat je rmi je muka kad se sjetim)
Nama je tu zesticu racunala kao aperitiv na pocetku vecere i naglasila da povecamo dozu ako znamo da netko pije samo to....
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:14   #45
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
Nama je tu zesticu racunala kao aperitiv na pocetku vecere i naglasila da povecamo dozu ako znamo da netko pije samo to....
aaaaaaa tak vec da, ali ja ti preporucam da to dobro povecas
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:49   #46
Mi smo dogovorili sa jednim marketom koji nam je u susjedstvu(a ni je niti baš prevelik) da čemo uzeti robu pa naknadno vratiti.Stvarno su nam išli na ruku,valjda zato što smo stalno tamo.

Što se botiljiranog vina tiče u Istri,npr kod Veralde,Žigantea,ma i ostalih vinara stvarno idu na ruku možete dogovoriti određenu količinu u flaširanog pa isto tako vratiti kasnije ili kao dodatak uzeti isto vino ali rinfuzo.
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 20:16   #47
žestoko piće

Naime mi trebamo donijeti u salu žesticu. Kako ste vi računali koliko treba po osobi?

SPAJAM!
Cure prije otvaranj nove teme provjerite barem ovdje da li već postoji.
ana77

Zadnje uređivanje ana77 : 31.07.2009. at 00:33.
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 21:00   #48
Bok, koliko se ja sjećam sa svadbi, žestica se obično poslužuje prema želji i dogovoru sa konobarima ili šefom sale, ne poslužuje se po osobi, već po stolovima, na svaki stol dosta je jedna boca, jer žestica se baš i ne pije, tu je vino, pivo itd...

Nama je šef sale savjetovao, temeljem iskustva sa svadbi, poslužiti žesticu/aperitiv uzvanicima na samom ulazu u salu, koju su servirali na kolicima. Žestica je ostala cijelu noć kod ulaza u salu, svatko se tamo mogao poslužiti. Donijeli smo žesticu i likere, dosta je 3-4litre za 120 uzvanika, još je ostalo na kraju. Ukoliko ne bude dosta konobari dalje brinu o tome ... i ovisi koliko imaš uzvanika.

Ako se stavi na svaki stol, na kraju slijedeći dan imaš npr.15 otvorenih i skoro punih boca...
Zato na stolovima u sali nismo imali žesticu, već vino, pivo sokove itd... jer se žestica obično uzima samo prije juhe, najviše je išlo vino...

Zadnje uređivanje jasna : 30.07.2009. at 21:25.
jasna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 21:22   #49
kaj se žestice tiće, nama u restoranu rekli koliko da donesemo s obzirom na broj ljudi, nas bilo oko 100 pa rekli 5 litara. s time da se kod nas žestica poslužuje kao aperitiv na ulazu ko želi i u toku noći na šanku ko želi. mi smo imali i kirrojal( čistohrvatskinapisano) tak da ni bilo toliko žestice, a vratili nam 2 i pol litre
__________________
so close no matter how far couldn`t be much more from the heart forever trusting who we are and nothing else matters... 30.04.2012.....
klaudijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 09:58   #50
Quote:
maaalaaa kaže: Pogledaj post
Mi smo dogovorili sa jednim marketom koji nam je u susjedstvu(a ni je niti baš prevelik) da čemo uzeti robu pa naknadno vratiti.Stvarno su nam išli na ruku,valjda zato što smo stalno tamo.

Što se botiljiranog vina tiče u Istri,npr kod Veralde,Žigantea,ma i ostalih vinara stvarno idu na ruku možete dogovoriti određenu količinu u flaširanog pa isto tako vratiti kasnije ili kao dodatak uzeti isto vino ali rinfuzo.
Maaalaaa, kod nas je to sasvim normalno da ti daju koliko želiš, popije se koliko se popije i ostatak se vrati, a naplati se samo ono što si i potrošio. Nema uopće pitanja.
Očito da nije svugdje isto...
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 10:09   #51
Restorani uglavnom dobro ogule na žestici pa mnogi savjetuju da si ljudi donesu sami...
Mi smo dofurali za 50 ljudi: 3 jegera, 1 votku i 1 ballić, a popilo se ukupno 1 jeger, trećina votke i trećina balića...

Na žalost, nikad ne znaš koliko će se čega popit... Mislim da za ljetne i proljetne svadbe, i one u rujnu više idu vina, a jesenske i zimske ipak ide dosta žestica...

Bila sam prošle godine na svadbi i bilo nas je 8 za stolom, i dva para, dakle njih 4 su sredili bocu jegera sa colom kroz noć... Tak da ak imaš puno ljudi i nek ti se složi par takvih ekipa - popiju dosta toga...

Radije bi ja imala više toga pa nek mi ostane nego da mi sfali... na kraju, možeš to imat i u autu pa ak zatreba, lako se dofura ak se već bojite da će vas konobari pokrast...
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:03   #52
cure, može info di ste uzimali cugu za doma, u kojem diskontu i kakva su vam iskustva? rađe bi u nekom diskontu pa da kasnije možemo vratiti jer ni približno ne možemo procijeniti koliko će se popiti.
i još jedno pitanje- koje crno vino i pivu ste uzimali za doma?
znam da sve naravno ovisi o tome koliko mislimo potrošiti, ali me zanima okvirno hvala
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:13   #53
Quote:
ivy11 kaže: Pogledaj post
cure, može info di ste uzimali cugu za doma, u kojem diskontu i kakva su vam iskustva? rađe bi u nekom diskontu pa da kasnije možemo vratiti jer ni približno ne možemo procijeniti koliko će se popiti.
i još jedno pitanje- koje crno vino i pivu ste uzimali za doma?
znam da sve naravno ovisi o tome koliko mislimo potrošiti, ali me zanima okvirno hvala
gle kaj se tiče vrste vina i pive za doma sve zavisi na kaj su gosti koji piju crno vino i piu navikli,ja sam recimo na svadbi imala ožujsku,crno vino vranac-koji su mi gosti naručili i gosser-tamno pivo+klasika bjelo vino i sokovi
__________________
Nada umire zadnja,nadam se
m m m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 18:46   #54
Exclamation

Quote:
ivy11 kaže: Pogledaj post
cure, može info di ste uzimali cugu za doma, u kojem diskontu i kakva su vam iskustva? rađe bi u nekom diskontu pa da kasnije možemo vratiti jer ni približno ne možemo procijeniti koliko će se popiti.
i još jedno pitanje- koje crno vino i pivu ste uzimali za doma?
znam da sve naravno ovisi o tome koliko mislimo potrošiti, ali me zanima okvirno hvala
Evo me sa friškom informacijom vezanom uz cugu i razne potrepštine (plastične čaše,salvet i slično za doma). Velpro diskontna prodaja-dođete tamo kupite ostavite kauciju i idete doma popiti koliko možete ;-) kasnije vraćate i slaže se račun. Ako ste popilo u vrijednosti većoj od dane kapare ide nadoplata a kao u manjoj vraćaju Vam novac. Ja ću od pive za doma uzeti klasiku Ožujsku ili nekaj u tom rangu i cool pivu. A vinčeko imam domaće bijelo i crno pa ti nisam baš od koristi po tom pitanju!
Rinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 22:55   #55
Quote:
Rinchi kaže: Pogledaj post
Evo me sa friškom informacijom vezanom uz cugu i razne potrepštine (plastične čaše,salvet i slično za doma). Velpro diskontna prodaja-dođete tamo kupite ostavite kauciju i idete doma popiti koliko možete ;-) kasnije vraćate i slaže se račun. Ako ste popilo u vrijednosti većoj od dane kapare ide nadoplata a kao u manjoj vraćaju Vam novac. Ja ću od pive za doma uzeti klasiku Ožujsku ili nekaj u tom rangu i cool pivu. A vinčeko imam domaće bijelo i crno pa ti nisam baš od koristi po tom pitanju!
super, hvala puno. svaki info dobro dođe općenito mi je to super fora da se cuga može vratiti, koliko bi se više novaca inače potrošilo...
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:11   #56
Normalno je da se cuga vraća, smao treba paziti da se boce ne otvaraju bespotrebno. Mi imamo cca 90 ljudi i pojma nemam koliko žestica da uzmem jer ćemo imati 2x kao aperitiv i poslije ćemo staviti da žestice stoje na šanku pa se svako može poslužiti kad hoće (dok ne nestane ). Vino uzimamo domaće rinfuso i to u Istri svi rade, dođe 12 kn litra malvazije i 15 kn merlot. Gledat ćemo litru vina po osobi, više bijelog jer se to kod nas više miješa nego crno.
Što uopće uzeti od žestica? Mi mislili amaro, bailys, ballantine, madenicu, bisku, kruškovac, whisky, votku, jeger.... jel to dosta?

mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:17   #57
samostalna nabavka pića na svadbi

unaprijed se ispričavam ako je bila ista ili slična tema, ali ja je nisam našla

zanima me, naime, sljedeće

koliki su cca normativi za cugu na svadbi i gdje i kako bih to mogla saznati

razlog ovakvom pitanju je kako bih utvrdila je li nam isplativije

1. platiti 20 kn po gostu za čaše, led i uslugu ako bi cugu nabavljali sami
2. platiti 100 kn po gostu i u tu cijenu je uključeno sve osim strane žestice

radi se o cca 150 ljudi

znam da nije problem u npr. vrutku uzet piće, pa ga poslije vratiti, ali je problem jer nemamo blage veze koliko bi trebali uzeti vode, soka, vina, pive itd

svaka pomoć je dobrodošla

Zadnje uređivanje ana77 : 11.01.2010. at 15:43. Reason: Spajanje 2 iste teme
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:26   #58
Probaj nazvati neki catering i pitati. Ili ih traži ponudu pa vidi što će ti ponuditi. Ili pitaj u restoranu.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:28   #59
ne mogu ti savjetovati koliko bi ti pića općenito trebalo, jer nemam iskustva s tim i mislim da je jako teško predvidjeti koliko čega će se popiti i ne znam koliko je isplativo na dan svadbe trošiti živce na to hoće li gosti imati dovoljno pića
ja bih radije išla na opciju da platim restoranu sve osim žestice, a žesticu bih o svom trošku, jer nje ne treba tako puno...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:30   #60
Probaj pogledati i ovdje, sjetila sam se da je bila takva tema:
Normativi za klopu i cugu
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.