Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 17:25   #41
GUP je podlozan promjeni, pa ce gradjani ZG isposlovati promjenu GUP tako da Jarunski most bude tamo gdje je pamentija trasa od ove ucrtane.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 19:51   #42
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Isti ti ljudi su plaćali 2000 eura za iste stanove koji su na pedesetak metara od sadašnje Zagrebačke avenije!A kada bi se i trasa promijenila na onaj dio koji nije sada izgrađen(kod okretišta tramvaja) za 5 godina i tamo će sve biti izgradjeno i stanovi će se plaćati mozda i 3000 eura.Ali to ne znači da se ne trebaju graditi prometnice.Galerija u Španskom je izgradjena na samoj zagrebačkoj pa će se svi ti stanovi prodati i za više od 2000 eura.
Svaka roba ima kupca!!!
da,opce je poznato da hrvati prednjace po inteligenciji kad je rijec o kupnji i ulaganju,a o kavliteti zivota i ulaganju u zdravlje i obrazovanje da ne govorim
ne shvacam kako neko normalan moze kupiti stan udaljen 3m od ceste,pardon,autoputa.logicno bi bilo da su ti stanovi po bagateli zbog buke,smoga,zagadenja i nikakve lokacije...
stanovi na tuskancu i pantovcaku,razne vile u podsljemenu prema ovim kosnicama i mamuticama od betona na zapadu grada ispadaju povoljniji i prejeftini
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 08:39   #43
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
GUP je podlozan promjeni, pa ce gradjani ZG isposlovati promjenu GUP tako da Jarunski most bude tamo gdje je pamentija trasa od ove ucrtane.
...a onda je svizac zamotao čokoladu
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 12:26   #44
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Zivi bili pa videli!
Bit ce velikog strajka, prosvjeda, revolucije, pomaknut ce ljudi trasu zapadnije i to na trazi SueprKonzum Spansko-Baranoviceva-okretiste tramvaja pa POUZ i eto Jarunskog mosta na Savi!
Zivi bili pa videli!
Neće biti nikakvog štrajka, niti će se most pomaknuti, jer se most gradi točno tam, to je gotovo.

Meni je to osobno užas, jer na Jarunu provodim puno vremena ... bit će buka, smrdit će, ma kreteni. Jedino je smiješno kak će novi elitni stanovi na Jarunu najednom postati otprilike u rangu onih kraj petlje na Držićevoj
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 12:34   #45
meni osobno odgovara, dovoljno mi je daleko od zgrade gdje živim, a umjesto da vozim okolo preko Jadranskog i Jankomirskog mosta, bit ću za 5 min na naplatnim kućicama u Lučkom i umjesto da se vučem 20 minuta do Vrapča i Aleje Bologne preko Petrovaradinske, Zagrebačke i Oranica, trebat će mi 3 minute
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:49   #46
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
meni osobno odgovara, dovoljno mi je daleko od zgrade gdje živim, a umjesto da vozim okolo preko Jadranskog i Jankomirskog mosta, bit ću za 5 min na naplatnim kućicama u Lučkom i umjesto da se vučem 20 minuta do Vrapča i Aleje Bologne preko Petrovaradinske, Zagrebačke i Oranica, trebat će mi 3 minute

Slažem se.Kada se cesta napravi(ja se nadam što prije)svi će govoriti kako je super.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:43   #47
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
otkud sad Škorpikova???? Pa ona je bar 5km zapadnije. Znam što mislite, da Škorpikova presiječe Ljubljansku pa kroz ona polja iza Prečkog da se nekako cesta dovede do Jarunskog mosta. Nije poanta u tome, nego da se napravi moderna velika cesta koja bi spajala sjeverozapadni i jugozapadni Zagreb, sa mostom preko save kod Jaruna. Poanta je da ako iz smjera Vrbana, Prečkog, Jaruna, Staglišća, Španskog, Rudeša (a tu samo živi barem 100 tisuća ljudi) ideš prema Črnomercu, Vrapču itd. da u tom slučaju imaš veliku modernu cestu sa gradskom željeznicom. Zagrebu kronično fale velike prometnice u smjeru sjever-jug (Selska i Savska su prenatrpane i preuske, da ne govorimo o Zagrebačkoj, Drvinju i tim uličicama)... s druge strane, želi se napraviti da Jarunskim mostom upravo cijeli zapadni dio grada ima izravan izlaz prema jugu (moru), da se ne mora ići okolo na Jadranski ili Jankomirski most.
mislim da je covjek pogodio poantu u ovom boldanom ..
živim u Prečkom i nemrem vjerovat da bu mi tu kod sibeliusove za par godine isla 6erotracna cesta !!!
to ej van pameti , tu su 2 zgrade svaka sa 8 ulaza i 9 katova , di ce tu takva cesta ic

Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
znam rjesenje!
Srusiti nove zgrade u Vrbanima III i stare zgrade od 9 katova u Preckom i eto siroko razmaknute sirine za pravodobni autoput za jarunski most!!!
jezik pregrizo


Quote:
GGG kaže: Pogledaj post
GGG

P.S. Ja tim kvartovima prolazim gotov svaki dan s autom pa mi i dalje nije jasno gdje će to sve stati bez da ne naprave pola toga kao nadvožnjake.
ja tu ekšuli živim i mogu prilicno sigurn orec da na granici prečkog i vrbana nema mjesta az 6erotracnu cestu.nekak jso ima s strane hporvacanske ove di su vrbani II , al ove druge nema sanse.sve su nove zgradice vec izgradene.
kao sto je neko rek o, puno logicnije bi bilo da most naprave na okretistu odn u savskoj opatovini.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:47   #48
[QUOTE=Hrvoje xyz;8729078]mislim da je covjek pogodio poantu u ovom boldanom ..
živim u Prečkom i nemrem vjerovat da bu mi tu kod sibeliusove za par godine isla 6erotracna cesta !!!
to ej van pameti , tu su 2 zgrade svaka sa 8 ulaza i 9 katova , di ce tu takva cesta ic


Pa kakve veze ima kaj su to dvije zgrade svaka sa 8 ulaza i devet katova!?!
Pa šta pored takve zgrade ne može ići nova cesta.Po ovkvima komentarima Zagreb bi jš imao makadamske ceste!!!
Ljudi dajte shvatite da se Zagreb širi i da su mu potrebne nove i moderne prometnice.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 10:14   #49
nitko se nije bunio kad je Horvaćanska od Vrbana 2001. produžena do Prečkog, zajedno sa tramvajem. Na nekim mjestima (npr. na križanju sa ulicom Slavenskog u Prečkom, pa tamo kod tržnice) prolazi doslovno 5 metara od prozora i haustora. Prečko je nakon preko 30 godina od izgradnje postalo normalno naselje, povezano sa gradom modernom cestom i tramvajem, porasle su cijene stanova, cijelo naselje odjednom je postalo mnogo atraktivnije za život... ista ta Horvaćanska, kod križanja sa Hrgovićima, prolazi također na 5 metara od zgrade u smjeru Prečkog, pa opet nikom ništa...

ja razumijem da se nekom ne sviđa život u gradu, u buci, smogu itd. ali za to postoji rješenje: odseli se npr. u Odru, Stupnik, Sv. Nedelju, kupi se kuća, pa tu je i vrt, travnjak, zelenilo, mir, malo se duže putuje do posla u grad i natrag i sve ok... ali živjeti u gradu, u stanu u naseljima kao što su Vrbani, Jarun, Prečko itd. i zamjerati nekome gradnju novih cesta, u gradu koji je svake godine uvećan za 10-tak tisuća novih automobila, čini mi se ipak malo glupo
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 10:30   #50
Ali to su normalne ceste s 2 trake u svakom smjeru te s tramvajem u sredini i za tu trasu se znalo desetljecima preko starog GUP-a. Tu nema velike brzine kao na ZG Aveniji. Brzina jest 50km/h. No novi GUP ne nudi cestu od ZG Avenija preko krizanja s Horvacanskom pa pravac Jarun i s time prema Savi?! ZG Avenija i buduca cesta za Jarunski most imaju 3 trake u svakom smjeru te brzinu od 70-80km/h! Za to trebaju zgrade biti dovoljno razmaknute od ceste!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 10:53   #51
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
ZG Avenija i buduca cesta za Jarunski most imaju 3 trake u svakom smjeru te brzinu od 70-80km/h! Za to trebaju zgrade biti dovoljno razmaknute od ceste!
Navedi mi neki pravilnik, dokument, bilo što, gdje uistinu piše koliko mora neki objekt biti udaljen od ceste kojom se vozi brzinom od 70-80km/h. Jer ako si to samo ovako rekao, ova diskusija nema smisla
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 10:56   #52
A ti meni navedi gdje mozemo naci GUP na kojem mozemo vidjeti buducu trasu sesterotracne avenije sa tramvajem u sredini koja ce voditi od ZG Avenije do Jarunskog mosta?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:27   #53
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
A ti meni navedi gdje mozemo naci GUP na kojem mozemo vidjeti buducu trasu sesterotracne avenije sa tramvajem u sredini koja ce voditi od ZG Avenije do Jarunskog mosta?
http://www.net.hr/vijesti/page/2007/05/08/0110006.html

Jest da je slika smiješna, ali ako poznaješ Vrbane prepoznat ćeš točnu trasu. Ili se možeš jednostavno praviti da se ta cesta tamo uopće neće graditi, nego tamo gdje bi ti želio ili mislio da je najbolje da se gradi.
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:33   #54
Ne, ne i ne. Trasa tramvaja kroz Horvacansku je bila javna i sve se znalo i ucrtana je prije ohoho vremena. Dok niej bilo interneta znao sam da je tu trasa za tramvaj i sve se pokazalo u novinama i u biltenu ZET-a.
A sada, jarunski most niej nigdje ucrtana i ne znamo gdje je trasa za Jarunski most.
GUP se vjesto skriva od ne znam kojeg pogleda, jer mzoda Bandic zeli da zemljiste na trasi ZG-Avenija-buduca avenija-Jarunski msot bude sto jeftinija, pa zato ne smiej pokazati GUP? Mislis li zato?
Ne bih bas rekao jer je GUP javni dokument, a tamo nema nista ucrtano. Pa sto kazes na to? Ona sliak sa neta je samo okvirna i nije sluzbena za donosenje rpavovaljan odluke prodati kucu da bi se preko kuce gradila trasa.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:53   #55
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Ne, ne i ne. Trasa tramvaja kroz Horvacansku je bila javna i sve se znalo i ucrtana je prije ohoho vremena. Dok niej bilo interneta znao sam da je tu trasa za tramvaj i sve se pokazalo u novinama i u biltenu ZET-a.
A sada, jarunski most niej nigdje ucrtana i ne znamo gdje je trasa za Jarunski most.
GUP se vjesto skriva od ne znam kojeg pogleda, jer mzoda Bandic zeli da zemljiste na trasi ZG-Avenija-buduca avenija-Jarunski msot bude sto jeftinija, pa zato ne smiej pokazati GUP? Mislis li zato?
Ne bih bas rekao jer je GUP javni dokument, a tamo nema nista ucrtano. Pa sto kazes na to? Ona sliak sa neta je samo okvirna i nije sluzbena za donosenje rpavovaljan odluke prodati kucu da bi se preko kuce gradila trasa.
Napisao sam ovo što sam pročitao u novinama, na netu, kao i drugi uostalom. Nitko se nije pretrgao da pokaže detaljniju kartu, kako će izgledati križanja, petlje, samo je prikazan izgled mosta koji je navodno pobjedio na natječaju i to je bilo to. Iz onoga što sam vidio, a budući da već 25 godina živim u tom dijelu grada, shvatio sam kuda će ta cesta prolaziti. Možda griješim, ali iznio sam svoje mišljenje o tome i na tome ću stati. Tebi je slika sa neta "samo okvirna i nije sluzbena za donosenje pravovaljane odluke o prodaji kuće da bi se preko kuce gradila trasa", meni je i takva slika dovoljna da zaključim da će cesta od mosta (ako most bude na lokaciji o kojoj se pisalo, dakle 100-200m zapadno od jezera) prolaziti točno onom trasom koju sam opisao u prethodnim postovima. Ne interesiraju me ni GUP-ovi, ni Bandić, ni jeftinija kupnja zemljišta. Nemam jednostavno živaca za to. Volio bih da se ta cesta sa mostom izgradi što prije, ti očito ne bi volio i šta sad da radimo? Ništa, naravno.
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:00   #56
Ne vjerujem da ce se ta cesta izgraditi na toj narancastoj liniji, jer nema bas smisla. Da bi ZG avenija povezala s buducom avenijom koja ce ici na jug prema Savi, potrebna je petlja a la Drziceva, a na tom mjestu je Mercatorova zgrada koaj se uprava gradi te buduca Sky Office i jednostavno nema mjesta za skretanja prema jugu jer ce svim zgradama koja se upravo gradi morati srusiti!
Nadalje od "petlje" ZG avenije i juzna avenija ide se dalje na Hrovacansku i kako ce se to urediti, pojma nemam i sto je jos gore ide se preko tramvajske pruge. Nevidjeno cudo!
Dakle, sesterotracna ce ici na 5m od svake zgrade i kao da je to normalno. To je najmanje bitno, no najveca stvar jest kako ce sprovesti krizanja. Tu nema nikakve logike.

Razumijem tvoj stav da si izrekao tvoje misljenje na temelju net, novina i drugih izvora informacija, ali jednostavno nema logike. Ja sam za to da se Jarunsk imost izgradi, ali bolje da se to napravi na zapadnijem dijelu, tocnije izmedju Preckog i Savske opatovine, na Baranoviceoj ulici od SueprKoznuma Spansko pa kod okretista tramvaja gdje bezbolno moze ici izmedju ZG Zapada i Novog Zagreba-Blato gdje se moze vrlo dobro uklopiti u koncepciju Jarunskog mosta. Tamo kod okretista tramvaja ima mjesto koliko ti hoces. Kao sto znamo GUP je promjenljiva velicina i lako je prenamijeniti ovisno o utjecaju kriticne mase i naravno logike prometovanja.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:04   #57
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
A ti meni navedi gdje mozemo naci GUP na kojem mozemo vidjeti buducu trasu sesterotracne avenije sa tramvajem u sredini koja ce voditi od ZG Avenije do Jarunskog mosta?
Bok,
odi na https://e-uprava.apis-it.hr/gup/download.aspx i onda desno u odabiru karte odaberi zg_42

bob
bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:24   #58
Da, sada vidim malo bolje i jasnije, znaci to je to. OK, sto se moze, covjek je pobijedio prirodu....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:20   #59
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Da, sada vidim malo bolje i jasnije, znaci to je to. OK, sto se moze, covjek je pobijedio prirodu....
Ma koju prirodu da se ne radi o cesti uz stan koji kupuješ baš bi te brinula priroda
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:26   #60
Pa ne znam. Samo se vidi cinjenica da se covjek trudi pobijediti prirodu i to je ostala kao gorka istina ako covjek pozeli promijeniti a ipak se na kraju uvidi da ne moze promijeniti. Za prirodu za kaze da je nemilosrdna i evo poglavarstvo i ostala priroda su se urotili protiv covjeka i tako sve ide protiv logike. u svakom slucjau covjek ima izlaz, priznaje poraz i to je to.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.