Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 19:34   #81
Limfni cvor? A sada zbog cega je natekao....
__________________
-----||------------------------------------------------------------------------(RES)----
sober is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:17   #82
a sad je natekla i desna stidna usna- heeelp!
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:12   #83
Izmjeri temperaturu, pa javi nam...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:32   #84
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Izmjeri temperaturu, pa javi nam...
Temp 37,2
Pila sam Klavax zadnjih 10 dana - sad sam pročitala da kao nuspojavu može uzrokovati gljivične infekcije na genitalijama....
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:58   #85
Quote:
misica kaže: Pogledaj post
S desne strane u ravnini stidne kosti dakle u samom doljnjem dijelu abdomena na granici s preponom pojavila mi se tvrda i bolna kvrga - oko 5 cm promjera i boli više na dodir s preponske strane nego s trbušne strane....
I nače se osjećam nekako umorno i malaksalo, kao da imam gripu...
Budući da je petak ne znam jel trebam paničariti ili čekati ponedjeljak za odlazak liječniku
(imam 38 god)

Kad se pojavila kvrga? Kad je natekla stidna usna?

Imaš li neki osip u tom dijelu tijela? Neku ranicu? Ubod insekta?

Kad je bio zadnji seksualni kontakt? Imaš li gnojni ili bijeli vaginalni iscjedak? Problema s mokrenjem? Kakva je mokraća?

Jesi li negdje putovala u zadnjih mjesec dana?

Voziš li bicikl ili baviš li se jahačim sportom?

Mogla bi biti reakcija na ubod ili neku vrstu iritacije. Mogla bi biti i klamidijska infekcija (limfogranulom).
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 10:22   #86
Kad se pojavila kvrga? Kad je natekla stidna usna?

Sve isti dan - najprije kvrga u preponi onda i potkožna kvržica na usni

Imaš li neki osip u tom dijelu tijela? Neku ranicu? Ubod insekta?

nemam ništa slično

Kad je bio zadnji seksualni kontakt? Imaš li gnojni ili bijeli vaginalni iscjedak? Problema s mokrenjem? Kakva je mokraća?

Nije baš bilo seksa zadnjih 2-3 tjedna, al je bilo puno posla, puno sjedenja za kompom, puno stresa i bolio me zub
nemam problema s mokrenjem, ali sam primjetila bijeli iscjedak


Jesi li negdje putovala u zadnjih mjesec dana?
nisam

Voziš li bicikl ili baviš li se jahačim sportom?

ništa od navedenog, ali puuuuno sjedim za računalom - i po 12 sati dnevno

Mogla bi biti reakcija na ubod ili neku vrstu iritacije. Mogla bi biti i klamidijska infekcija (limfogranulom).[/QUOTE]

Nisam primjetila da me nešto baš ubolo, a i za klamidiju sumnjam
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:41   #87
obavezno otiđi što prije kod liječnika, jer čim tijelo tako reagira znači da postoji nešto što mu smeta.ne mora biti ništa opasno.ja sam npr inala takvu kvrgu na istome mjestu,ali mi je samo bilo natečeno kod prepona i boljelo me toliko da sam jedva stala na nogu i ispostavilo se da je to od čira koji mi je bio čak ispod koljena i jednostavno se riješilo antibioticima.a na tom mjestu se nalazi i limfni čvor,oni su svi zajedno povezani u tijelu i ima ih puno i kod toga treba biti oprezan.posjeti ŠTO PRIJE liječnika i javi kako je prošlo
Ineska21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:24   #88
Na kraju dok sam došla do liječnika sve se smirilo samo od sebe, Gyn kaže da je to vjerojatno samo iritacija od depilacije a možda su male ranice koje pri tom mogu nastati otvorile kakav put nekoj infekcijici, a kako mi je imunitet već ranije bio oslabljen organizam je malo burnije reagirao nego inače...
Eto... :-)
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 18:15   #89
Povećani limfni čvorovi

Da li netko ima problema s povećanim limfnim čvorovima?? znam inače da kod povećanja limf. čvorova na vratu, neka upala, grla isl, ali kod mene specifična situacija bolni i povećani čvorovi kao čvrste kuglice s unutarnje strane nogu od koljena prema gore.. Nalaz krvi mi je ok.. dr. nije niš zabrinut, pa pitam dal netko zna što može biti uzrok tome i dal se trebaju kakve daljne pretrage napravit jer baš nije ugodno?
__________________
Some boys take a beautiful girl and hide her away from the rest of the world, I want to be the one to walk in the sun... Girls just wanna have fun
bambi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 22:30   #90
pa to što si opisala je poprilično tipično, imaš ili upalu u maloj zdjelici ili negdje na nozi, i ako bole to je dobar znak
inače ako su veći od 1 cm i ako su dugotrajni onda bi trebala uradit nalaze, krvnu sliku sa diferencijalnom, biokemijske pretrage, posebice jetrene probe i CRP
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 13:41   #91
Preponski limfni čvor

ovako... išla sam na tražilicu i tražila teme o tome i našla sam samo spominjanje ostalih limfnih čvorova pa ako netko od modova smatra da to spada u neku od tih tema molim nek spoje.

a sad, od jučer mi je natekao jedan limfni čvor na preponi. i baš jako boli.
sad si razmišljam, može biti zbog dva razloga pa mene zanima ove malo stručnije za mišljenje dal trebam na pretrage ili ne.
trenutno imam upalu sinusa pa su mi nateknli i oni na vratu ali nekako sumnjam da bi mi ovaj preponski zbog sinusa natekao (da napomenem, imam neko osnovno znanje imunologije iako nisam još položila taj ispit tako da ne trabam predavanja na tu temu, znam da limfni čvorovi "nateknu" obično samo ako su blizu upale)
dakle, drugi razlog na što sad sumnjam je to što na istoj strani gdje mi je natekao limfni čvor imam tamo dolje kvrgu koja boli. pojavila mi se par dana prije nego je natekao taj limfni čvor. nekako mislim da je urasla dlaka ili tako nešto ali je zbog imunološke aktivnosti jako nabubrilo (ima nekih 2 cm u promjeru).
budući da se očito nešto imunološki događa u toj regiji sad me zanima dal da odem kod dokora ili će se to samo "sredit"? e i jel bi mi i za to mogli pomoći antibiotici koje sam sad dobila za sinuse?
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:19   #92
awia i ja imam limfni čvor na preponi ali s obzirom na limfatičnu leukemiju ništa nepoznato.
Kod tebe se sigurno radi o nekom upalnom procesu koji bi trebao da se smiri nakon nekoliko dana pogotovo ako piješ antibiotike širokog spektra.
Ako bi nastavio sa rastom onda bi svakako trebala se javiti doktoru.Tvrdi nepokretni i bezbolni čvorovi su opasni a takav nije kod tebe i mislim svakako da bi trebalo proć za par dana, ali i sama znaš da je malo duži proces njihovog povlačenja.
U svakom slučaju prati pa ako nije bolje kod doktora.
Mislim da ti je malo previše poruka i da bi trebala izbrisat jer sam ti pokušala poslati PP ali nije prošlo.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:25   #93
Da još sam ti zaboravila reči za glasnice obavezno uzmi kalcij, zaista puno pomaže pokušaj
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:29   #94
hvala na savjetima. evo izbrisala sam baš ppove sad možeš poslati
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 03:58   #95
bolna limfadenopatija ilitiga otekli limfni čvor je znak infekcije, uglavnom bakterijske, e sad gledaj imaš li na toj nozi ikakvih ranica... jel imaš upalu mokraćnog mjehura ili m. cijevi? upalni bolest zdjelice, ili neš drugo bezazleno teško je reći iz ove perspektive.. imaš nekih drugih simptoma?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:20   #96
napisala sam u 1. postu da na toj strani imam neku bolnu kvrgu ogromnu za koju sumnjam da je krenulo s uraslom dlakom nakon depilacije ali se iskompliciralo i došlo do jače imunološke reakcije. ako nije urasla dlaka jedino što mi još pada na pamet je nekakva cista ali zbog nje nebi bilo imunološkog odgovora jelda
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:23   #97
bok ljudi!

pa za početak stvarno sam očajna i voljela bih kad biste mi mogli pomoći jer se ovdje mogu naći zaista vrijedne informacije..
ovako..imam 18 godina i prije dva dana primijetila sam kvržicu na preponi pa me stoga jako strah...čitala sam već nešto o ovome i svi spominju upaljene limfne čvorove pa sam negdje čak i pročitala o raku limfnih žlijezda ..ja sam inače ogroman hipohondar tako da sam sposobna umisliti svaku bolest u svoju glavu pa tako i ovu...veoma sam zbunjena..ta mala žlijezdica je inače manja od 1 cm izgleda kao prištić ali nije prištić,onako je malo crvenkasta...pa me zanima da li mi je to možda nastalo zbog toga što sam već prije kad sam nosila jeans i usko donje rublje osjećala neko zatezanje na tom mjestu i peckanje...ili se zaista radi o limfnom čvoru??!!....e i da..koliko moram pričekati da se to smanji(ako će se uopće smanjiti)molim vas za pomoć jer me stvarno jako strah
borna_helim18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 17:04   #98
otiđi do doktora za svaki slučaj na kontrolu jer forum je forum, pretraga je pretraga.

ali mislim da nemaš apsolutno nikakvog razloga za brigu. godinama imam s tim čvorićima na preponama problema, bože htjela sam nekad izludjeti, te iskoče, te se povruku te tisuću i jedna pretraga jer kod mene ih je više koji reagiraju i to sa obje strane. počelop je tamo negdje kad sam imala 20 godina i evo danas 15 godina nakon još uvijek sam živa i zdrava

pogotovo ako je tako malen kako navodiš (< 1 cm) nema mjesta brizi.

limfni čvorovi kod prepona se mogu upaliti, odnosno reagirati iz različitih razloga, nekada razlog može biti toliko banalan, kao npr. zanoktica na noktu.

osim toga razlog tome također može biti (pre)uski jeans ili gačice koje se urezuju u prepone, pogotovo mi se to tako čini jer spominješ da je crveno na koži. limfni čvor nema reakciju na koži, on se samo osjeti pod jagodicama kada ga se pipa ili ako je baš veliki može se vidjeti ispupčenje.

ovo kod tebe bi prije mogao biti kakav potkožni upaljeni prištić.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 19:06   #99
Quote:
borna_helim18 kaže: Pogledaj post
pa za početak stvarno sam očajna i voljela bih kad biste mi mogli pomoći jer se ovdje mogu naći zaista vrijedne informacije..
ovako..imam 18 godina i prije dva dana primijetila sam kvržicu na preponi pa me stoga jako strah...čitala sam već nešto o ovome i svi spominju upaljene limfne čvorove pa sam negdje čak i pročitala o raku limfnih žlijezda ..ja sam inače ogroman hipohondar tako da sam sposobna umisliti svaku bolest u svoju glavu pa tako i ovu...veoma sam zbunjena..ta mala žlijezdica je inače manja od 1 cm izgleda kao prištić ali nije prištić,onako je malo crvenkasta...pa me zanima da li mi je to možda nastalo zbog toga što sam već prije kad sam nosila jeans i usko donje rublje osjećala neko zatezanje na tom mjestu i peckanje...ili se zaista radi o limfnom čvoru??!!....e i da..koliko moram pričekati da se to smanji(ako će se uopće smanjiti)molim vas za pomoć jer me stvarno jako strah
Ako je crvenkasat i izgleda kao prištić onda se definitivno ne radi o povećanju limfnih čvorova nego o nekoj kožnoj pojavi. Malformacija limfnih čvorova se ne manifestira promjenom izgleda kože. Oni su potkožni i opipljivi. Dakle, nema razloga za paniku. Ako bi se stanje pogoršavalo ili se ne povuče za par dana onda otiđi liječniku. Bit će sve OK
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:25   #100
Limfni čvor u preponi

Pozz,

molim vas za mišljenje:

Punkcija čvora u desnom ingvinumu:
Citološki opis: U oskudno celularnom razmazu se videkapljice masti,oskudan
detritus,eritrociti.
Mišljenje citologa: ./.U slučaju kliničke indikacije preporuča se ponoviti punkciju. Osjećam se često umorno,otežale noge naročito desna.

Zahvaljujem!
marinakanto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.