Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 00:44   #41
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
Žižek i njegov "Pervertitov vodič kroz film". da vidim koliko se odnosi na istoimeni dokumentarac. za sada se mukom mučim...
ja počeo i bilo mi nezanimljivo. Ne sviđa mi se, iako sam unaprijed bio svjestan toga, što se on ne bavi filmom već filmske primjere koristi samo radi ilustracije svojih, miljama udaljenih od svijeta filma, filozofskih teza.

ne napadam, samo konstatiram da mi to nije islo sa žarom. Možda dokumentarac ipak bi.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 07:44   #42
..Počela sam sa čitanjem Pleme spiljskog medvjeda od J.Auel..zasad nije loše,vidjet ćemo..
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 08:15   #43
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
ja počeo i bilo mi nezanimljivo. Ne sviđa mi se, iako sam unaprijed bio svjestan toga, što se on ne bavi filmom već filmske primjere koristi samo radi ilustracije svojih, miljama udaljenih od svijeta filma, filozofskih teza.

ne napadam, samo konstatiram da mi to nije islo sa žarom. Možda dokumentarac ipak bi.
ma u potpunosti se slažem. naslov knjige možda niti ne bi smio sadržavati riječ "film". to je knjiga za filozofe i one koji tako vole/znaju razmišljati. filmofilu te informacije ničemu ne služe, osim da se zabavlja ako ima kapaciteta. moji su na polju filozofije/psihoanalize, na žalost, vrlo skučeni.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:03   #44
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
ma u potpunosti se slažem. naslov knjige možda niti ne bi smio sadržavati riječ "film". to je knjiga za filozofe i one koji tako vole/znaju razmišljati. filmofilu te informacije ničemu ne služe, osim da se zabavlja ako ima kapaciteta. moji su na polju filozofije/psihoanalize, na žalost, vrlo skučeni.
eto.
isti je slučaj kod mene bio s knjigom "Quentin Tarantino and philosophy", iz popularne serije "nešto and philosophy" koja se i u nas odnedavno počela prevađati pa imamo i "Seinfelda" i "Monty Python", mada sam i tamo ustvari znao što očekivati. Ali, ono, ipak se nadaš da možda bude i nešto filmski unutra. A onda počinje tekst o tome jesu li Psi zaista zli i da li je Mr White psihopat ili ne, argumentirajući to kroz nekakve teorije kazne i odgovornosti, i društvenog utilitarizma, a onda tu kreću i Mill i ostali...a ti čekaš barem riječ "kadar". Ali jebiga, zato su tu druge knjige.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 01:37   #45
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Nedavno sam od njega pročitala knjigu 'Moja omiljena supruga'. Toplo preporučujem. Ne samo da su radnja i likovi interesantni, već knjiga daje i vrlo realističan prikaz današnje Kine. Strašno je kako ljudi tamo žive i muče se da bismo mi imali jeftine proizvode.
Dobro da si mi na to obratila pažnju. Jako volim Parsonsa, ali ovu knjigu nisam čitala, a čini se zanimljivo.
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:03   #46
"Kabanica i druge priče", Gogolj...i po drugi put mi je "Kabanica" genijalna, jedva čekam da pročitam ostale 3 priče.
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:18   #47
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Shan Sa - Aleksandar i Alestrija
Ovo mi je prva knjiga koju sam pročitala od ove autorice i moram priznat da mi se veoma sviđa.Knjiga se prekrasna,puna pjesničkih izraza, uzbudljiva.
Govori se o Aleksandru Velikom i o Alestriji,kraljici plemena Amazonki,priči koja je utemljena i na jednoj legendi koja govori da je Aleksandra jednom posjetila kraljica Amazonki.Iako Shan Sa svoju knjigu ne temelji strogo na povijesnim činjenicama u njoj se mogu točno raspoznati određene osobe i poznati događaji.

Ovo sam i ja zadnje pročitao. Radnja knjige je izvrsna (iako naglo prelaženje sa pripovijedanja jednog lika na pripovijedanje drugog like je ponekad zbunjujuće).
Alestrija, na početku čak i zanimljiv lik, kasnije mi se zgadi zbog te opsjednutosti Aleksandrom i ponaša se kao najveća tuka. Alestrija slijepo voli Aleksandra, iako je on s njom samo radi nasljednika (okej, na kraju se zaljubljuju, al' ipak je cijelu knjigu spava sa raznim muškarcima i ratovao dok je on cijelo vrijeme bila u šatoru). Aleksandar, tiranin, koji ubija i osvaja kako bi postao vladarom svijeta, a jedini je razlog jer su ga u mladosti, dok se nije proljepša, svi mučili i ismijavali, jer je izgledao kao curica. Tanja- super lik. Razumna, realna i jedina se normalno ponaša. Ne dozvoljava da ju se iskorištava, suprotstavlja se muškarcima. Meni osobno najdraži lik u knjizi, zbog nje sam najviše i uživao u čitanju knjige. Krajolik je super opisan, stil je odličan, pisana je u prvom licu zbog čega mi se i još više sviđa . Iako su određeni likovi su sjebani, ipak, psiha svakog lika je tako složeno i detaljno opisana što čini knjigu čini super. I da, ako ste homofobni, ne preporučujem knjigu, jer Aleksandrova homoseksualnost, bez imalo dlaka na jeziku, detaljno je opisala autorica. Sigurno ču pročitat i ostale prevedene knjige.

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 13.01.2009. at 17:32.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:15   #48
Markus Zusak ''Kradljivica knjiga'' -odlična knjiga,barem za sada! osjećajna. ne prepatetična. baš s mjerom. biser.
Ephraim Kishon ''Kod kuće je najgore'' -pročitala sam ju i u osnovnoj, ali čitajući ju, uviđam da je jedina priča iz knjige koje se sjećam ona za novu godinu...posudila sam ju na preporuku vas forumaša i ok mi je-nisam se još trgala od smijeha (iako mi je rečeno da hoću ), ali djelo je jako simpatično i nije mi žao što ću osvježiti sjećanje na njega-isplati se
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 11:13   #49
Ivan Vidić-Gangabanga. Ne loša knjiga al malo previše opisa i riječi za ništa, za moj ukus. Više mi se sviđa kad se onako nekako mudruje i kad se neka ramišljanja pišu, a tu mi nije baš tak.
Sve u svemu za opustit se -dobra.
elcolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 15:14   #50
L.Gaude - Sunce obitelji Scorta
tek sam počela tako da ne mogu još reć kakva je,za sada ok.već sam prije čitala od istog autora 'Smrt kralja Tsongora' i ono ok je bila - lagano štivo nit' smrdi nit' miriše
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 09:14   #51
anthony bourdain-kuharevo putovanje
tip ima odličan smisao za humor
općenito, volim knjige o hedonizmu.
teške depresivne knjige izbjegavam.
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 09:38   #52
haruki murakami - pleši, pleši, pleši
čini se dosta zanimljivo i vješto napisano.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:35   #53
Quote:
*...lanna...* kaže: Pogledaj post
..Počela sam sa čitanjem Pleme spiljskog medvjeda od J.Auel..zasad nije loše,vidjet ćemo..
jako jako dobra knjiga. po njoj je napravljen i istoimeni film a koji mi je takodjer jako dobar jer do detalja prati knjigu.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:32   #54
Quote:
Hannah kaže: Pogledaj post
haruki murakami - pleši, pleši, pleši
čini se dosta zanimljivo i vješto napisano.
Je, odlična knjiga. Često na granici stvarnosti, Murakami.

Čitati Lolitu u Teheranu - odlična, baš mi sjedaju knjige o istoku i upoznavanju kultura i iskustava iz novije prošlosti.
Rui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 23:03   #55
dražen neimarević - umjetnici tamnog sjaja
aspekt jednog psihijatra na umjetnike i njihovo stvaralaštvo koje se mahom odvija u duševno bolesnom stanju
ideja knjige nije loša, dapače, ali imam zamjerki što su neke ličnosti dosta površno obrađene
__________________
Nobody cares. Work harder.

Zadnje uređivanje Miss Hyde : 20.01.2009. at 23:10.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 16:34   #56
Quote:
Rui kaže: Pogledaj post
Čitati Lolitu u Teheranu - odlična, baš mi sjedaju knjige o istoku i upoznavanju kultura i iskustava iz novije prošlosti.
divna knjiga...zena je napisala novu knjigu “Things I’ve Been Silent About”, , ali ju nisam kupila...jel netko citao?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:08   #57
Quote:
Hannah kaže: Pogledaj post
haruki murakami - pleši, pleši, pleši
čini se dosta zanimljivo i vješto napisano.
Odlična knijga, puno bolja od "Lov na divlju ovcu"....
skvrl805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:10   #58
Carlos Ruiz Zafon - SJENA VJETRA. Za sada sam oduševljena, jako lijepa knjiga...
skvrl805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:04   #59
Haled Hoseini – “Hiljadu čudesnih sunaca”, u izdanju beogradske Lagune.

Uh, kakva knjiga. I onda mi dođe prijateljica i žali se na svoj savršeni život. Nakon čitanja ove knjige mislim da je svačiji život, bar nas u Evropi, gotovo pa savršen i da nas tjera da cijenimo ono što imamo, ali i da uvidimo kakva je situacija u Afganistanu i sličnim zemljama. Kako god, sjajno i veoma potresno djelo.

Every street of Kabul is enthralling to the eye
Through the bazaars, caravans of Egypt pass
One could not count the moons that shimmer on her roofs
And the thousand splendid suns that hide behind her walls.
Smudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:08   #60
Prije tjedan dana pročitao sam od Aljoše Antunca "Druga vrsta ljubavi". Ukratko knjigu možemo opisati kao "kad psihopat vodi ljubav sa psihopatom". Ljubavni život ptsp-ovca, ološa, drogeraša, lokalnih mafijaša, kurvi, alkoholičarki, debelih konobarica, bivših wunderkindova i ostalih za vrijeme rata te poslijeratno turobno doba.
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.