Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 00:56   #1
Rak testisa?

pozz!

ako se moze cim prije odg. vec par dana me lagano boli lijevi testis. upravo sad me jako zabolio i probam pipati i opipam kvrzicu u centru boli. ona nije na samom testisu vec pored. na (zaboravio sam kako se tozove, a na internetu pronalazim samo latinske nazive) mekom dijelu...

pomoc!
Zagorhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 08:44   #2
Quote:
Zagorhac kaže: Pogledaj post
pozz!

ako se moze cim prije odg. vec par dana me lagano boli lijevi testis. upravo sad me jako zabolio i probam pipati i opipam kvrzicu u centru boli. ona nije na samom testisu vec pored. na (zaboravio sam kako se tozove, a na internetu pronalazim samo latinske nazive) mekom dijelu...

pomoc!
Nema druge nego odmah kod dr. po uputnicu za urologa koji će te pregledati.
Nema straha i nije svaka kvržica nužno rak, zapravo najčešće nije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:22   #3
sličnu bol sam imao 31.12. Otišao kod urologa, napravio ultrazvuk i ustanovio da je samo prehlada sjela na testis. Meni je ujedno i otekao jedan testis.
Zato bez ustručavanja treba otići kod urologa. Obično tumori ne bole.
__________________
Igrač
Davor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:38   #4
Svaka promjena na testisima zahtijeva pregled urologa bez odlaganja! U slučaju jake boli otiđi u hitnu medicinsku ustanovu, jer se može raditi o stanju koje zahtjeva hitnu intervenciju.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:47   #5
danas ujutro sam opet pipao. ipak nije na sjemenovodu vec na testisu. na vrhu... cinila mi se manja nego jucer i ne boli kao jucer. isao sam kod doktora, nije uspio nista napipati. dao mi je uputnicu za urologa. da li da cekam do pon ili da otiđem vec sutra?
Zagorhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 18:08   #6
Quote:
Zagorhac kaže: Pogledaj post
danas ujutro sam opet pipao. ipak nije na sjemenovodu vec na testisu. na vrhu... cinila mi se manja nego jucer i ne boli kao jucer. isao sam kod doktora, nije uspio nista napipati. dao mi je uputnicu za urologa. da li da cekam do pon ili da otiđem vec sutra?
Sutra radi samo hitna, al tamo te neće primiti, jer stanje nije od takve hitnosti.
Tako da ćeš to moći obaviti u ponedjeljak.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:34   #7
Na hitnu će te primiti u slučaju većih bolova, jer bi se onda moglo raditi i o torziji testisa, a to je hitno stanje.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.