Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 23:18   #201
meni su porodiljni napisali od 24.2. ali nisam stigla dignuti niš kod mog doka opće prakse nego tek sutra.. (23.2.) a to znači da ću u klovićevoj (gdje spadam) biti tek u ponedjeljak (26.2.).. jel to prekasno..
neću imati problema zbog toga.. ... kaj vi mislite...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:00   #202
rado bi ti pomogla al i ja čekam odgovor jer sam skroz izgubljena u tome svemu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:35   #203
ja sam predala 29.01. za 3 dana u 1. mj. i lova je došla 19.02.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:36   #204
nina, nećeš imati problema, novci će doći 19.03.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:02   #205
thx criara..
ma nije meni zbog love.. meni je zbog zdrastvenog i ostalo...
a na lovu se nikad neću buniti...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:19   #206
pa ako je lova redovita onda je i zdravstveno.

mene još buni kod prijave djeteta - gdje se prijavljuje zdravstveno. jel to ide preko firme ili kak...
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:25   #207
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
pa ako je lova redovita onda je i zdravstveno.

mene još buni kod prijave djeteta - gdje se prijavljuje zdravstveno. jel to ide preko firme ili kak...
nemam poima.. al raspitat ću se danas kod frendice pa ti javim sutra...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:42   #208
hvala
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:50   #209
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
meni se porodiljni otvara od 08.03....

Ako predam do 05.03. lova će sjest do 20.04. ili će već 20.03. sjest za tih nekoliko dana u 3-em mjesecu?
u četvrtom mjesecu bude love... Isplaćuju za mjesec prije...
U trećem mjesecu budeš dobila samo plaću sa veljaču
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:59   #210
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
pa ako je lova redovita onda je i zdravstveno.

mene još buni kod prijave djeteta - gdje se prijavljuje zdravstveno. jel to ide preko firme ili kak...
ako misliš prijavu malog na tvoj zdravstveno - to radiš u kadrovskoj u tvojoj firmi... oni ostatak odrade prema HZZU... trebaš matični list bebe odnesti u firmu (ostale tvoje papire bi oni trebali imati, ali ih pitaj za svaki slučaj) ...

I pazite cure, da prijava djeteta na tvoje zdravstveno i u poreznu karticu nije ista stvar... Obzirom da smo sve na porodiljnom - bebu prijavite na muža (kao olakšicu za porez) pa poslije vidite čija su veća primanja pa prijavite na tu PK karticu...

A kod zdravstvenog računajte čija firma ima bolje uvjete kod poklona za bebu (za Nikolovo i slično - možda neke firme daju jednokratne novčane pomoći za novorođenčad) - znači koja firma daje bolje uvjete - tamo vežite bebu preko zdravstvenog...


Jesam razvukla... Ako sam nešto nejasno napisala - pitajte...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:03   #211
maa ja sam isto privatnik kao i moj mm.. samo kaj je on obrtnik a ja imam d.o.o.
pa nismo dosta pametni..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:57   #212
mi radimo u različitim firmama, a uvjeti za novorođenčad su isti.
mislim da će zdravstveno ići preko mene,a porezna kartica preko muževe firme jer on ima veća primanja.
a šta ova jednokr. pomoć ovisi o tome da li je dijete prijavljeno na zdravstveno preko npr. mene (znači ja bi dobila od svoje firme), a onda mm neće moći dobiti tu pomoć? ja sam mislila da to nema veze
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:58   #213
a jel se za poreznu karticu može isto preko firme ili moraš osobno ići u poreznu? mene su za promjenu prezimena šetali
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:28   #214
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
mi radimo u različitim firmama, a uvjeti za novorođenčad su isti.
mislim da će zdravstveno ići preko mene,a porezna kartica preko muževe firme jer on ima veća primanja.
a šta ova jednokr. pomoć ovisi o tome da li je dijete prijavljeno na zdravstveno preko npr. mene (znači ja bi dobila od svoje firme), a onda mm neće moći dobiti tu pomoć? ja sam mislila da to nema veze
Ovisi o firmi, možda imaju Pravilnik koji veli da nije bitno... Ali za Djeda Mraza sam sigurna - moraš imati zdravstveno preko njih...

Toga se sjecam jos kao klinka - uvijek sam dobivala poklon isključivo kod mame i uvijek me žugalo kaj su tatini dijelili

A kaj se porezne kartice tiće - uzmeš onaj crveni kartončić iz firme i odneseš u Poreznu da oni upišu u svoj i tvoj primjerak - i onda vratiš u firmu...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:36   #215
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
a šta ova jednokr. pomoć ovisi o tome da li je dijete prijavljeno na zdravstveno preko npr. mene (znači ja bi dobila od svoje firme), a onda mm neće moći dobiti tu pomoć? ja sam mislila da to nema veze
hm... sad mi tata veli da jednokratnu pomoć dobivaju majke a ne očevi... tak da ne ovisi o zdravstvenom nego o firmi u kojoj majka radi... Ali veli i opet to ovisi o politici firme... Nekad je to bilo jasnije - kod svih ista pravila vrijedila...

Možda najbolje pitati u kadrovskoj kod jednog i drugog, pa onda odlučiti...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:42   #216
ja sam kadrovska moje firme.. a mm kadrovska svoje.. po ovome kaj je utpala napisala mi bi si defakto oboje mogli dati jednokratnu pomoć za bebe.. a kad se bebe prijavi kod nekoga onda i ostalo.. neee..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:51   #217
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
ja sam kadrovska moje firme.. a mm kadrovska svoje.. po ovome kaj je utpala napisala mi bi si defakto oboje mogli dati jednokratnu pomoć za bebe.. a kad se bebe prijavi kod nekoga onda i ostalo.. neee..
naravno da možete - i onda još na kraju godine u završnom računu to prijavite kao bezporezni izdatak firme i smanjite oporezivi dobitak firme
Svi sretni i zadovoljni
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 16:30   #218
kod nas postoji u kolektivom ugovoru da se daje ta jednokratna pomoć i ako oboje roditelja rade u istoj firmi, pomoć dobiva samo jedan.
ja sam si to protumačila da ako rade u različitim onda može i tata dobiti pomoć... baš ćemo vidjet šta kažu kod njega u kadrovskoj
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 20:59   #219
čitam, čitam, odlučila sam se za bolnicu merkur, iako su mi sve zg bolnice tabula rasa jer mi trudnoću trenutno vode u sisku /nisam nakon vjenčanja uspjela srediti sve papire/, ali ako ću to sređivati ovih dana - molim drage novopečene majke da mi kažu - treba li mi uputnica za preglede u bolnici/pred porod/ i treba li za porod?
isto me zanima tko mi tu uputnicu daje?? /u sk imam privatnog ginića - a kod njega njente uputnice/
ujedno, hvala veliko novopečenim majkama na izvješćima - divne ste i vratile ste mi kompletno poljuljano samopouzdanje i pouzdanje u bolnice i osoblje!! ako se smijem još malo utješiti reći ću da se nadam da će nam svima okupljenima na ovom forumu - biti jednako!!!
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 21:55   #220
bolovanje zbog specifičnosti posla

trudnjače moje, pomoć molim!!!
trudna sam 5+1. želim na bolovanje odmah. radim na poslu koji je jako stresan i često opasan i za mene i za bebu. kolike su šanse da mi to ginekolog ne odobri? kakva su vaša iskustva? radim u posebnim odjelima u školi s djecom koja imaju velikih teškoća. hvala svima na odgovorima
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.