Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2015., 13:33   #41
Quote:
Krijes Sedam kaže: Pogledaj post
Hvala, to sam baš maloprije našao za Split pa editirao već svoj post
Znači, ako ne piše u javnom pozivu onda se ne primjenjuje u ovom slučaju.

Čitajte što piše u javnom pozivu za najam stana, a ne ono što je pisalo negdje za nešto što nije povezano sa ovim pozivom za najam stanova.
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 18:43   #42
ako je kraj natječaja 15.9,kad očekivati rang listu?
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 19:37   #43
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
ako je kraj natječaja 15.9,kad očekivati rang listu?
pitanje za milijun dolara
prolaznik- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 20:03   #44
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
ako je kraj natječaja 15.9,kad očekivati rang listu?
E,to je fakat za milijun....kad se obrade svi zahtjevi,onda ju objave,al prije ćemo saznat točan broj stanova neg oni to naprave.E,trebam pomoć.svekar je vlasnik stana.i dal ja sad kao dokaz o tome trebam vlasnički list?ili može kaj drugo? i ak je to,dal možemo muž ili ja to izvadit?naime,odnosi su takvi da nitko s nikim ne komunicira,ak me kužite,pa mi je taj dio malo zajeban.hvala unaprijed
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 20:13   #45
jbm im pa valjda obrađuju kako stignu zahtjevi...izvadiš zk uložak,to je dostupno svima,na tome piše tko je vlasnik nekretnine
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 21:54   #46
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
E,to je fakat za milijun....kad se obrade svi zahtjevi,onda ju objave,al prije ćemo saznat točan broj stanova neg oni to naprave.E,trebam pomoć.svekar je vlasnik stana.i dal ja sad kao dokaz o tome trebam vlasnički list?ili može kaj drugo? i ak je to,dal možemo muž ili ja to izvadit?naime,odnosi su takvi da nitko s nikim ne komunicira,ak me kužite,pa mi je taj dio malo zajeban.hvala unaprijed

ovo pitanje sam ja postavila gospodinu na telefon, rekao je da treba pratiti stranicu, oni rješavaju zahtjeve kako ih zaprime, ali ne znaju koliko će ih stići kao u zadnjem tjednu i zadnji dan. to je bilo prije cca 2 tjedna.
miška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 21:58   #47
Istina, ja sam predao papire prije ca 3 tjedna i par dana poslije su mi se javili da mi fali jedan dokument i da im to dostavim. Tako da oni to ocitu u hodu rade..
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:21   #48
Thumbs up Kamata???

Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
mi smo se odlučili na to iz tog razloga. idemo vidjeti kako ce to izgledati. Ujedno, a i nakon što smo obišli sve banke i odlučili da ne želimo dići 600.000,00 kuna a vratiti banci 1.300.000,00 kn. pa makar narednih 20 godina štedili tu razliku od najamnine do visine rate kredita i onda nesto konkretno uzeli ili pod povoljnijim uvjetima. Ne patimo od tog da imamo nest svoje (čitaj: bankino) pa smo si tako odlucili.
Ako dižete stambeni kredit po komercijalnim uvjetima od 80.000€ (600.000 HRK) na 20 god, tada vraćaš ukupno cca 126.000 € (957.000 HRK).

Ovdje je riječ o APN-u, što znači da za kredit od 80.000€ na 20 god. po kamati APN+Banka=2,9% vraćate ukupno 105.500€.

To je razlika od 20.000€ ako se ide u kupnju sada po uvjetima APN-a.
Također, cijena stana sada je 1.092€/m2, a kada stanovi budu useljivi, cijena m2 skače 30-40%. To je još 20.000€ ako kupujete sada po APN-ovim uvjetima.

Ukupno: ako kupujete sada, po uvjetima APN-a, štedite 40.000 €....
Ako idete u najam, morate uložiti cca 5.000-10.000€ na opremanje stana, a nije sigurno da ćete ga nakon 3-5 god. otkupiti.

Ako idete u najam opremljenog stana negdje drugdje, to će vas koštati cca 50€ više, što nakon 3 godine znači gubitak cca 1.800€ (13.600 HRK), umjesto 10.000€ za opremanje nenamještenog…

Ukratko, bolje je odmah iskoristiti APN-ove uvjete (1.092€/m2 i 2,9% kamata) i kupiti stan po sadašnjim uvjetima, nego isti unajmiti.
__________________
Živi tako da bi tvojim poznanicima bilo dosadno kad umreš!
zvgrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:54   #49
Quote:
zvgrom kaže: Pogledaj post
Ako dižete stambeni kredit po komercijalnim uvjetima od 80.000€ (600.000 HRK) na 20 god, tada vraćaš ukupno cca 126.000 € (957.000 HRK).

Ovdje je riječ o APN-u, što znači da za kredit od 80.000€ na 20 god. po kamati APN+Banka=2,9% vraćate ukupno 105.500€.

To je razlika od 20.000€ ako se ide u kupnju sada po uvjetima APN-a.
Također, cijena stana sada je 1.092€/m2, a kada stanovi budu useljivi, cijena m2 skače 30-40%. To je još 20.000€ ako kupujete sada po APN-ovim uvjetima.

Ukupno: ako kupujete sada, po uvjetima APN-a, štedite 40.000 €....
Ako idete u najam, morate uložiti cca 5.000-10.000€ na opremanje stana, a nije sigurno da ćete ga nakon 3-5 god. otkupiti.

Ako idete u najam opremljenog stana negdje drugdje, to će vas koštati cca 50€ više, što nakon 3 godine znači gubitak cca 1.800€ (13.600 HRK), umjesto 10.000€ za opremanje nenamještenog…

Ukratko, bolje je odmah iskoristiti APN-ove uvjete (1.092€/m2 i 2,9% kamata) i kupiti stan po sadašnjim uvjetima, nego isti unajmiti.
Stanovi se više nemogu kupiti, trebalo je odavno predat zahtjev i koliko znam, sve je rezervirano/prodano (barem zapruđe). Ako netko odustane vjerojatno će prednost dobit oni koji su već predali zahtjev, ali nisu uspili dobiti stan.

Što se tiče kupoprodajne cijene, ona se ponovno određuje nakon 5 godina, tako da se stanovi mogu kupiti po ugovorenoj cijeni čak i ako cijene na tržištu nekretnina porastu u tih 3-5 godina. A i nema šanse da će država onda prodavat stanove skuplje nego što su prodavali nove. 40%? ma daj?

Loše je ako se neće moći dignut kredit po uvjetima POS-a (jel to sigurno?), ali svejedno ostaje jako dobra cijena stana, koja je po meni ispod tržišne.

Slažem se da je isplativije odmah kupiti stan po POS programu, ali čak i ako ima još slobodnih stanova, možda nije pitanje izbora već mogućnosti. Netko možda sada ne može dobiti kredit, ali računa da bi kroz 3-5 godina mogao i to svakako ima svoje prednosti naspram kupovine nekog drugog stana na tržištu.
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 00:00   #50
Pozdrav,jel tko predavao vlasnicki list nekretnine u kojoj trenutno zivi?
Jucer predali papire za najam,danas nas zovu kako nismo predali vlasnicki list?
Kakve to veze ima?

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 00:31   #51
Quote:
Figo_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav,jel tko predavao vlasnicki list nekretnine u kojoj trenutno zivi?
Jucer predali papire za najam,danas nas zovu kako nismo predali vlasnicki list?
Kakve to veze ima?

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
Meni su jucer rekli preko telefona da prilozim i vlasnicki list jer ne znam kako dokazat da zivim u stanu od daljne rodbine. mi smo prijavljeni na toj adresi i rekli su mi da samo prilozim vlasnicki list. Pitala sam dal da sastavimo kakvu izjavu ili nesto kod biljeznika, pa su rekli da je vl,list dovoljan. Ja smatram da im je on dovoljan jer ti bas vlasnik stana ako si podstanar na crno nebi dao svoj vl.list. svakakve mucke se s tim mogu.
mikica28s is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:11   #52
Quote:
mikica28s kaže: Pogledaj post
Meni su jucer rekli preko telefona da prilozim i vlasnicki list jer ne znam kako dokazat da zivim u stanu od daljne rodbine. mi smo prijavljeni na toj adresi i rekli su mi da samo prilozim vlasnicki list. Pitala sam dal da sastavimo kakvu izjavu ili nesto kod biljeznika, pa su rekli da je vl,list dovoljan. Ja smatram da im je on dovoljan jer ti bas vlasnik stana ako si podstanar na crno nebi dao svoj vl.list. svakakve mucke se s tim mogu.
Poanta je u tome da za državu, čija agencija je i APN, prema:
- dokaz o stambenom statusu obiteljskog domaćinstva podnositelja zahtjeva (ugovor o najmu za podstanare i zaštićene najmoprimce, z.k. izvadak za nekretninu u vlasništvu člana obiteljskog domaćinstva odnosno podnositelja zahtjeva za neodgovarajuću nekretninu)
možeš živjeti:
a) u najmu kao podstanar
b) kao zaštićeni najmoprimac
c) u nekretnini u vlasništvu člana obiteljskog domaćinstva
d) u vlastitoj neodgovarajućoj nekretnini
pa prema tome prilažeš i dokaze kojima to potvrđuješ.
"Podstanari na crno" su izvan pravnoga sustava, pa se od strane državne agencije niti ne mogu tražiti dokazi koji se tiču (ili izbjegavaju) podstanara na crno ili daju prednost vama koji živite kod rodbine u odnosu na one koji žive kao podstanari na crno.
Jesam li u pravu, NapuniMeStank0?
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:25   #53
Quote:
mikica28s kaže: Pogledaj post
Meni su jucer rekli preko telefona da prilozim i vlasnicki list jer ne znam kako dokazat da zivim u stanu od daljne rodbine. mi smo prijavljeni na toj adresi i rekli su mi da samo prilozim vlasnicki list. Pitala sam dal da sastavimo kakvu izjavu ili nesto kod biljeznika, pa su rekli da je vl,list dovoljan. Ja smatram da im je on dovoljan jer ti bas vlasnik stana ako si podstanar na crno nebi dao svoj vl.list. svakakve mucke se s tim mogu.
Prilikom prikupljanja dokumentacije mi je rečeno iz APN-a da treba neki dokaz gdje se vidi čija je nekretnina u kojoj živim. Citiram: "vlasnički list, izvadak zk.."
Prema tome ja sam predao izvadak iz zk. Predao papire prije nekih tjedan dana, nisam dobio nikakav poziv. Iako su rekli da ako će išta falit javit će mi. Prilikom predaje mi je gopođa prošala kroz papire da vidi jel sve ok.
prolaznik- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:29   #54
Na koji broj ih zovete vezano uz pitanja fali li nam što od predanog za najam? Jer su nas zvali drugi dan nakon predaje papira, ali smo bili van HR, pa se nismo javili. Zvali smo slijedeći dan, ali nam portalady nije znala kuda spojiti poziv jer ima preko 70 djelatnika a ona ne zna tko nas je zvao??! Zvali onaj besplatni, ali bezuspješno, takođar nam niti na mail nisu još odgovorili?! :nezna:
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:36   #55
Quote:
Lee Anne kaže: Pogledaj post
Na koji broj ih zovete vezano uz pitanja fali li nam što od predanog za najam? Jer su nas zvali drugi dan nakon predaje papira, ali smo bili van HR, pa se nismo javili. Zvali smo slijedeći dan, ali nam portalady nije znala kuda spojiti poziv jer ima preko 70 djelatnika a ona ne zna tko nas je zvao??! Zvali onaj besplatni, ali bezuspješno, takođar nam niti na mail nisu još odgovorili?! :nezna:

Nazovi i gospođi portalady reci urudžbeni broj koji ti je dan prilikom predavanja zahtjeva. onda ce znati kojem te referentu prebaciti. ne mogu vjerovat da te nije pitala urudžbeni. onda bi znala kod kog je predmet.
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:51   #56
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Nazovi i gospođi portalady reci urudžbeni broj koji ti je dan prilikom predavanja zahtjeva. onda ce znati kojem te referentu prebaciti. ne mogu vjerovat da te nije pitala urudžbeni. onda bi znala kod kog je predmet.
A možda se gospođi portalady jednostavno nije dalo... Zašto bi... Nisu svi susretljivi kao ti tonkice27...
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:13   #57
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Nazovi i gospođi portalady reci urudžbeni broj koji ti je dan prilikom predavanja zahtjeva. onda ce znati kojem te referentu prebaciti. ne mogu vjerovat da te nije pitala urudžbeni. onda bi znala kod kog je predmet.
Ali nemaju svi urudžbeni broj, jer neki dostave dokumentaciju poštom... I možda portalady nema pristup aplikaciji gdje može provjeriti taj podatak
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:19   #58
Quote:
snowy_day kaže: Pogledaj post
Ali nemaju svi urudžbeni broj, jer neki dostave dokumentaciju poštom... I možda portalady nema pristup aplikaciji gdje može provjeriti taj podatak
Po Zakonu o općem upravnom postupku, onda bi trebali poslati zahtjev u dva primjerka i da im se lupi pečat na njihov primjerak,,,pa bi im službena osoba trebala vratiti natrag njihov primjerak. ne znam da li tako rade, ali osoba koja je predala zahtjev mora moći dobiti info pod kojim se brojem vodi njen predmet. to sam mislila.

ako ne rade po zup-u, onda bi trebali provjeriti po datumu zaprimanja i prezimenu..pa ne moze ostat na tom da ima 70 zaposlenih i da se ne zna kod kog je zahtjev.
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:22   #59
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Po Zakonu o općem upravnom postupku, onda bi trebali poslati zahtjev u dva primjerka i da im se lupi pečat na njihov primjerak,,,pa bi im službena osoba trebala vratiti natrag njihov primjerak. ne znam da li tako rade, ali osoba koja je predala zahtjev mora moći dobiti info pod kojim se brojem vodi njen predmet. to sam mislila.

ako ne rade po zup-u, onda bi trebali provjeriti po datumu zaprimanja i prezimenu..pa ne moze ostat na tom da ima 70 zaposlenih i da se ne zna kod kog je zahtjev.
Kod nas?! Može.
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:23   #60
Quote:
snowy_day kaže: Pogledaj post
Ali nemaju svi urudžbeni broj, jer neki dostave dokumentaciju poštom... I možda portalady nema pristup aplikaciji gdje može provjeriti taj podatak
Upravo je tako, mi smo iz Osijeka i slali smo poštom, imam povratnicu koja je "potpisana" samo pečatom na kojemu stoji: Opunomoćenik. Zato sam molila broj telefona na koji ih vi dobijete. Hvala
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.