Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2016., 10:31   #1861
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
A jel bi mogo ja sam to odradit, dezinfekciju i ciscenje? Postoji kakav sprej za to?
Postoji sprej za dezinfekciju............ili jos bolje postoji pjena za ciscenje i dezinfekciju.........tu pjenu naprsces po izmjenjivacu i ostavis da malo odstoji ona se zavuce u sve one pore rupice resetkice i za sobom povuce prljavstinu.

Neki serviseri naplate ciscenje klime a dodju samo poprskaju tako klimu i to je to..........ako ce uradit samo to onda ti oni ne trebaju uopce.

Najbolja opcija je da dodju serviseri i rasklope unutarnju jedinicu........sve detaljno operu.......izvade turbinu vani.......koju operes pod mlazom vode i oribas nekom cetkicom.

Tako bi trebalo oprati klimu jednom godisnje ........a izmedju toga obavezno cesto pranje filtera........i ponekad dezinfekcija.
rovaccccc is offline  
Old 26.05.2016., 11:57   #1862
Pa velim, glupo mi je dat čovjeku 200 kn da mi opere filtere i našprica taj hladnjak. Kad ću radit pravi servis onda ću zvat majstora i platit pošteno ako se pošteno poso i napravi.

Gdje bi mogao kupit to dezinfekcijsko sredstvo? Nema ni u konzumu ni u plodinama a jebajga danas ništa drugo ne radi. Tamo su mi rekli da imaju za aute ali da to ne mogu koristit za kućne klime..
samjednopitanje is offline  
Old 26.05.2016., 12:00   #1863
Attack

Hoces da kazes da imas tu Mideu ?
Ako si to kupio i platio 3999kn , gde ti je pamet bila , za te pare si mogao uzeti japanca ..

To sto ces ti naspricati i nije neka dezinfekcija , nije da ne znaci nista ali bi klima trebalo da se sredi onako kako ti je rovac napisao , znaci da se rasturi i lepo opere . Zavisno od modela klime , negde ne mora da se skine turbina da bi se lepo oprala .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.05.2016. at 14:55. Reason: spajanje postova - nexteen, koristiti edit
nexteen is offline  
Old 26.05.2016., 12:18   #1864
Ma jasno ali ovako za prvu ruku dok mi ne dode majstor ce biti ok..
samjednopitanje is offline  
Old 26.05.2016., 12:43   #1865
http://klimacentar.com/index.php/opr...infekciju.html

Ja koristim ovu pjenu........osim u klima centru mislim da ima i u mb frigo........i vjerujem u svim ozbiljnim slicnim trgovinama........ja to nebi trazio po plodinma i slicno
rovaccccc is offline  
Old 26.05.2016., 13:57   #1866
Imaju u Metrou nekakva sredstva za čišćenje klima uređaja. Osim toga, u Auto Kreši im je nedavno bila akcija tog nekog sredstva koje se osim za aute može koristiti i za kućne klime. Dalje ta sredstva nisam viđao.
Brick Top is offline  
Old 26.05.2016., 14:45   #1867
Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
Eto ko ima potrebe za grejanjem do 25m2 ili hladjenjem oko 40-ak m2 , Toshiba Avant , idealna prilika da za relativno male pare dodjete u posed dobre klime

Tako treba send , lepa informacija ..
Pa nije otkrio toplu vodu, tu firmu sam ja vec nekoliko puta u ovoj temi spominjao bas za taj model klime i kad sam ju preporucivao i to dok je jos kostala 3330kn, a jos par puta nakon sto je poskupila na 3490kn, ali super od kolege da se trudi i on podijeliti svoj trud oko trazenja najpovoljnije ponude.
MR1202 is offline  
Old 26.05.2016., 15:59   #1868
O pa vidi ko se nama probudio , gde si ti nama MR1202

Pohvalio sam to sto je preneo potvrdu da to stvarno ima za te pare , znaci bice na stanju za 2 nedelje . Gomila njih okaci koje sta na sajt a kad nazoves , blabla i na kraju sipak :P

Izgleda da je Hitachi skocio sa 4300 - 4700kn , ne znam kako je kod uvoznika ali i dalje je povoljan ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 26.05.2016., 19:47   #1869
Ja sam kupio Hitachi dok je bio povoljniji, sada vidim da je cijena skočila a kod rm-frigo ga trenutno nemaju u prodaji.

Vidim da ima novi model HITACHI RAK-14 PECI/WECI Eco Comfort početni model sa cijenom od 4.200 kn praktički 100 kn jeftiniji nego 35 RPB.
Dali dolazi zamjena za Perfomance model ?? 35 RPB je zaista bio povoljan za 586€ koliko sam ga platio.

Minimalna duljina cijevi 3 metra.
Maksimalna duljina cijevi 20 metara, znači od 3 metra do 20 metara nema potrebe dopuna plinom.

Evo tehnički podaci za Hitachi PECI


Zadnje uređivanje BatmanBg : 26.05.2016. at 20:10.
BatmanBg is offline  
Old 27.05.2016., 10:58   #1870
Trebam savjet.
Kako ugraditi klimu da iz vanjske jedinice ne kapa voda van na ulicu.
Imam zatvoreni balkon tako da ne mogu imati jedinicu na balkonu nego mora biti na fasadi zgrade, a rekli su mi iz ulaza da svi imaju dogovor da nekako riješe to kapanje vode da ne ide direktno na ulicu. Ima netko iskustva sa time?
afra is offline  
Old 27.05.2016., 11:25   #1871
Pa jel nemozes sprovesti to nekako do oluka ?
Spoje se creva spoljne i unutrasnje jedinice i sprovedu u oluk , to bi bilo najlogicnije ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 27.05.2016., 11:32   #1872
Poslikat ću kako to izgleda izvana pa da vidite kako se da izvesti.
Pitat ću naravno i majstora ako naručim klimu, samo bih voljela prvo savjet.
Jer ako nije izvedivo da ne ulazim u veći trošak.
afra is offline  
Old 27.05.2016., 17:06   #1873
Napomena onima koji su bili zainteresirani za Toshibu avant iz solar-shopa, klime vise nema i najvjerojatnije je vise nece nabavljat
prostbroj is offline  
Old 27.05.2016., 17:11   #1874
Taman covek pomisli , eto extra ponude i cak sta vise nije samo okaceno radi reklame vec ima i za kupiti , kad ono qrc :P
Jesi li ti mislio da kupis ili si onako bezveze nazvao ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 27.05.2016., 18:22   #1875
Htio sam kupiti. Jucer sam jos htio kupiti online, al ih nes nije prolazilo. Danas nakon posla otisao do ducana i to mi je frajer rekao.
prostbroj is offline  
Old 29.05.2016., 20:25   #1876
Naručen materijal za postavljanje instalacije za drugu klimu, tako da ću opet sam pripremiti podžbuknu instalaciju biće opet laganog štemanja.
Opet će biti Hitachi ali 25-ica.

BatmanBg is offline  
Old 29.05.2016., 20:35   #1877
molim savjet:
vanjska jedinica klime bi se trebala nalaziti nalegnuta na krović
ispred ulaza-i bila bi pričvršćena na fasadu.
međutim susjeda iznad stalno pušta vodu sa balkona kroz jednu cijev
(jer oluka nema).dal bi ta voda,koja kontinurano se slijeva na krović-
štetila vanjskoj jedinici?
voda bi onda prskala po v,jedinici u prednjem dijelu gdje je rešetkasta mreža.
Racchella is offline  
Old 29.05.2016., 20:49   #1878
Da je cista voda pa manje vise , ali to sigurno nije cista voda pa bi ti savetovao da smislis nesto iznad nje sto bi je stitilo .. Gledaj samo da ispostujes neki minimum visine na kojoj ce ta zastita biti , nemoj je staviti odmah iznad klime , bar 30-50cm ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 29.05.2016., 21:05   #1879
voda pada direkno na krović od opeke koji je iznad ulaznih vrata.
te se prskajući se odbija i ulazi u frontalni dio v.jedinice
ne na gornji dio v,jedinice-nego v.jedinica je baš "licem "okrenuta
prema tom prskajućoj vodi.
znam da v,jedinice se stavljaju na vanjske zidove i kiša pada odozgo,
međutim ovdje nečista voda baš ide na prednji dio v.jedinice gdje je rešetka.
Racchella is offline  
Old 29.05.2016., 22:06   #1880
Jel mozes izvesti neku prepreku , od lima recimo , koja ce se tom prskanju ispreciti ispred klime , pri udaru u u taj krovic , da na neki nacin odbijes to prskanje . Ne smes ni na koji nacin prepreciti izduv klime to ima na umu .. Ako racunamo da ce klima biti izdignuta od krovica a trebalo bi nekih 30cm , znaci ti ladnjaka mozes staviti lim od nekih 50cm , po potrebi i nizi , ne znam koliko prska , znaci tu gde udara u krov , udaljis nekih 10-20cm i to je to . . Sprecice prskanje na klimu , a opet neces zagusiti izduv .. Jel izvodljivo tako nesto ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.