Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2015., 16:36   #1861
Pozdrav

Znanima me dali netko zna što se događa s Transeuropom?
Malo sam tražila po netu, zadnje informacije nisu baš dobre, a novijih nema.
Neznam gdje bi drugdje pitala o ovoj temi.
Dali je tko radio tamo ili sada radi?

Svaka informacija je dobrodošla.
Hvalaa
__________________
Pismu sa mora moju ćeš čut |LOVE|
Matilda789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 09:02   #1862
Pozdrav svima, možda malo glupa tema, al trebao bi mi netko ko daje repeticije vezano uz pomorsku struku (ili jedan pomorac koji je trenutno nezaposlen ili koji bolji učenik pomorske škole)...naime dobila sam posao u toj branši, al nažalost imam dosta nerazumijevanja (druga sam struka)....pa bi mi trebala neka razjašnjenja vezano uz kretanje brodova, neke nabake i sl....ako ko je zainteresiran molim na mailbox....
arika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:49   #1863
Pozdrav!

Zanimam me ima li tko iskustva sa CB kompanijom (http://www.carlbuettner.de/en/about-us.html)
Zanima me apsolutno sve što se može znati, možda ću ići na kadeturu na tu kompaniju pa mi je svaka informacija dobro došla!
Tino0412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 15:00   #1864
Ima li updatesa u vezi beneficiranog staza? Priznaje li ga mirovinsko sad?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:17   #1865
Pozz...nedavno sam čula da postoji kao neki časnik za zaštitu okoliša na brodu, jel mi može netko reći nešto više o tome? hvala
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:17   #1866
Na cruiserima se to zove Environmental officer...Lijepa pozicija...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:52   #1867
Hvala na odg.. Jel mi možeš malo opisati zaduženja itd? Jel se treba imati pomorska škola za to?
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 19:01   #1868
Stric ima visu pomorsku, ali mislim da nije uvjet.
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 14:38   #1869
ekipa znate li koji mi breveti tribaju za ukrcaj na LNG...? tia bi se pribacit sa kontejnera, inace san 3 casnik palube... jeli potreban samo tanker familiarization za ukapljene plinove ili treba jos koji? netko mi je spomenia brevet basic liquid, to prvi put cujem pa ako mozda ko od vas zna, hvala
Puding1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 18:55   #1870
Ovisi koji Tanker familiarization imas?
Po starome, postojao je Tanker familiarization koji je pokrivao sve tankere, a advnaced su bili zasebni. Sad po novome imas Oil and chemical tanker familiarization, a liquefied gas tanker familiarization je zaseban (vjerojatno su ti to spominjali). Ako imas onaj stari (vrijedi i dalje, dok ti ne istekne, a kad budes obnavljao dobiti ces novi odvojen, kao sto sam naveo) on ti vrijedi i to ti je nacelno dovoljno iako ti velika vecina firmi traze i Advanced gas tanker operations no, nije svugdje to uvjet.

Ako nemas nikakav tanker familiarization, onda moras odslusati i poloziti Basic Liquefied gas tanker cargo operations training jer ti je to osnovni uvjet za prebacivanje (prijasnji tanker familiarization)...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 11:49   #1871
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
Ovisi koji Tanker familiarization imas?
Po starome, postojao je Tanker familiarization koji je pokrivao sve tankere, a advnaced su bili zasebni. Sad po novome imas Oil and chemical tanker familiarization, a liquefied gas tanker familiarization je zaseban (vjerojatno su ti to spominjali). Ako imas onaj stari (vrijedi i dalje, dok ti ne istekne, a kad budes obnavljao dobiti ces novi odvojen, kao sto sam naveo) on ti vrijedi i to ti je nacelno dovoljno iako ti velika vecina firmi traze i Advanced gas tanker operations no, nije svugdje to uvjet.

Ako nemas nikakav tanker familiarization, onda moras odslusati i poloziti Basic Liquefied gas tanker cargo operations training jer ti je to osnovni uvjet za prebacivanje (prijasnji tanker familiarization)...
nisan ima nikakav tanker familiarization prije pa sad taman upisujem ovaj liquified gas tanker... oprosti nisan te bas shvatia vezano za basic liquified, jel ja moram prvo njega polozit pa onda liquified gas tanker familiarization ili je ovaj familiarization dovoljan?
Puding1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 17:26   #1872
To ti je isto. Taj brevet ti se zove mislim "Basic training for liquefied gas tankers cargo operations". Nema vise "familiarization" u nazivu ali to ti je to. Drugo ni ne mozes upisati kad nemas navigacije na toj vrsti broda.

Kasnije, kad budes imao 3. mjeseca navigacije na LNG brodu mozes ici polagati Advanced training ...

Pozdrav,
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 16:42   #1873
Kakva su vam iskustva na kemikalcima? Imam za završni rad temu Ukrcaj/iskrcaj tereta broda za prijevoz kemikalija, pa ako bi mi netko mogao reći nešto o tome ili predložiti neke linkove o tome bio bih veoma zahvalan.
luka12345678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 16:15   #1874
Pozdrav svima! Trenutno sam upisan na jedan fakultet te mi se čini da nisam dobro izabrao, pa bih upisao Pomorski u Rijeci. Može li mi netko reći koliko je faks zahtjevan i kakva je prolaznost? Treba li se puno učiti i koji su najteži predmeti? Hvala puno unaprijed!
Fichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 00:08   #1875
upit

Pozdrav ekipa.Imam 25 god,zavrsenu elektrotehnicku skolu(4 god),radnog iskustva od cca godinu dana u struci.Sada me interesira dali s SSS strucnom spremom imam ikakve sanse za ukrcati se na brod,i kakva je procedura.Engleski mi nije strani pojam.
Fifa89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 01:25   #1876
Pozdrav svima!

Ajde da i ja saznam par informacija.
Završio sam trogodišnju srednju za elektroinstalatera, međutim, nedavno sam upisao prekvalifikaciju/doškolovanje u Tehničara za elektroniku sa namjerom da idem na faks ili brod.

Sad mene zanima par stvari.
1. Dakle, završim tu školu, položim brevete i spreman sam za tražiti agenciju koja će me primiti kao AS?
2. Pošto na kopnu nemam puno iskustva sa strujom, znam neke osnove, iako mi je to struka, zanima me, može li se naučiti dovoljno u tih 6 mjeseci kao AS da se dalje može samostalno raditi?
3. Plaće. Znam da ovisi o kompaniji i stažu, ali recimo neki prosjek za brodskog električara? Ne za AS, nego normalno.
4. I za kraj, veze. Znam lika koji radi za jednu stranu kompaniju, ako se ne varam, kapetan je. Pa me zanima, je li velika prednost imati nekog tko te može malo pogurati?

Ispričavam se na možda glupim pitanjima, al eto, zanima me.
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 22:34   #1877
Pozdrav, buduci da razmisljam o opisu Pomorskog fakulteta, studij nautike, zanima me što bih s time sve mogao raditi? Što točno radio na brodu, što sve spada pod opis posla? Hvala unaprijed na odgovoru!
Fichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 13:58   #1878
Pozdrav! Iduci tjedan imam intervju za posao u agenciji magmaris za asistenturu pa me zanima da li neko mozda zna kako bi taj intervju trebao izgledati i sta sve pitaju.Hvala!
PraviSam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 21:00   #1879
Pozdrav ljudi ��
citala sam malo temu ali je previse stranica ��
nisam nasla nista korisno zanima me Royal Carribean, konkretno me zanima sve uz brod, a uže za elektricare.
Decko bi isao,a ja nisam nesto odusevljena
Molim vas bilo kakva iskustva,saznanja... placa,rangovi,odnos dobivenog i ulozenog,ugovori,placaju li i kad si doma, zdravstveno,koliko ode na porez lijepoj nasoj, ugl,sve sto jos znate ��
Sad zavrsava na Carnivalu, asistent 6 mj...
unaprijed puno hvala ����
__________________
♉🍹
pamtimnovembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 02:07   #1880
Jeli netko ima primjer dnevnika vježbenika palube ili stroja samo da vidim kako se otprilike to ispunjava? Hvala.
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.